» »

SSD za sistemski disk

SSD za sistemski disk

Temo vidijo: vsi
««
479 / 506
»»

scipascapa ::

jaz čakam od 20.11....kar malo preveč.

Dr_M ::

Amazon ponavadi 1 teden samo pakira. Nic nenavadnega.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

darkolord ::

Že 5 dni čaka, cela groza ...

scipascapa ::

ni groza to, groza je to, ker že 3 dni piše DELIVERED.

jest10 ::

Ja k meni so ga dostavili ane

scipascapa ::

to pa sploh.

Han ::

Potem pa kar pozabi nanj - so ga dostavili drugam oziroma kar sebi. :P

PrimozR ::

Odpreš dispute, vrnejo denar, naročiš še enkrat. Lahko z zastonj expedited shipping (vrnejo potem).

Nesrečno, če je bila akcija :)

scipascapa ::

scipascapa ::

Ijus ::

ne paničar. men so že ene 3x poslal razne izdelke pa je pisal že dostavljeno. pa sem čez par dni dobil na dom naročeno.
Corpse & Mrhovina, Inc.
https://soundcloud.com/rising-night-wave
https://soundcloud.com/extus

scipascapa ::

Ijus ::

sorry k bom tole tle vprašal, ker gre za sistemski disk ime teme.
am, je tale disk dober za storage?:

SanDisk SSD Plus 1TB, SATA (SDSSDA-1T00-G26)

gor bi mel pač filme, videje, musko, slike, zbirko pač medijskih fajlov.
nč posebnega.

na geizhals je čist na dnu cenovne ponudbe za ssd-je kapacitete 1TB.
zakaj bi tega kupil? ker že imam SanDisk m.2 nvme modul in sicer tega: SanDisk Extreme Pro M.2 NVMe 3D SSD 1TB, M.2 (SDSSDXPM2-1T00-G25).
Corpse & Mrhovina, Inc.
https://soundcloud.com/rising-night-wave
https://soundcloud.com/extus

hojnikb ::

vzami HDD, za storage ssd nima nekega smisla, sploh za tak content ko ga mas ti
#brezpodpisa

FlyingBee ::

Razen v notebookih, tam pa hdd odpade.

Ijus ::

aja. sorry. čist pozabil povedat da bi ga mel v prenosniku k ga daostikrat kam ven vzamem.

no, ja, sej to lih pišem. pa si me prehitel s tem.
mel bi ga v prenosniku. ga pa dostikrat oziroma kar veliko ven jemljem ko grem os kolegi špilat igrice pa tko pač ko hengamo vzun.
Corpse & Mrhovina, Inc.
https://soundcloud.com/rising-night-wave
https://soundcloud.com/extus

klinker ::

Za prenosnik je SSD kr dobrodosel, ker je odporen na to setanje okoli, imej pa za pomembne podatke vseeno dodaten backup na klasicnem disku.

hojnikb ::

ce imas prenosnik, ki ma m.2+hdd bay, potem das v m2 slot ssd, bay pa hdd in idle time na 1 minuto. Ko ga ne rabis, bo na off.
#brezpodpisa

Kurzweil ::

@scipascapa, si že dobil SSD iz UK Amazona? Meni je pisalo, pri sledenju paketa, da bi ga naj danes dobil, pa ga nisem. Bi pisal privat, ampak pišem raje tu, da ima tudi ostali folk feedback. Je že sploh kdo dobil paket od tega ADATA SSDja, za katerega ste tu večkrat podali link ?

rook ::

scipascapa ::

Kurzwil: ne nisem. Od 25.11 je pisalo delivered.

Kot, da sploh niso poslali.

https://www.amazon.fr/gp/product/B078WS...

https://www.amazon.es/Sabrent-Velocidad...

Zgodovina sprememb…

PrimozR ::

Meni je za eno pošiljko pisalo delivered, delivered pa kao enemu fulfillment centru oz. dostavljalcu, kot da bi ibl naprej še en korak. Na koncu pa pošiljke 'ni bilo mogoče dostaviti' in sem dobil keš nazaj.

scipascapa ::

Saj to ni panike, samo izgubljam denar pri konverziji moje Payoneer kartice ZDA GBP in provizija....vrne itaq sv. Nikola.

Kurzweil ::

Vem za v bodoče, da če bom hotel dejansko nekaj dobit, da se ne igram več loterije na Amazonu... zdej namesto, da bi inštaliral SSD... se bom zgleda moral ukvarjat s povračilom kupnine.

Je kdo kaj kontaktiral te šalabajerje ? Kakšnen dobi človek odgovor?

Zdej pa all of the sudden... "In stock on December 13, 2019."... zadnjič, ko sem naročeval je bilo "In Stock"... je možno, da jim jih je zmanjkalo in da jim avtomatski sistem za prikaz dobavljivosti ne deloje oz. ga sploh nimajo? Hm... upam, da bom tam nekje do božično-novoletnih praznikov prišel do SSDja :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kurzweil ()

darkolord ::

Vračilo kupnine ti odobrijo prec (včasih kar sami).

Kurzweil ::

darkolord je izjavil:

Vračilo kupnine ti odobrijo prec (včasih kar sami).


To niti ni faktor... vrnat ga itak morajo... tisti dan ali dva gor ali dol... bolj je problem popolna nezanesljivost in dejstvo, da diska nimam in ga bom moral naročevat nekje drugje... praktično nimam kolega, od tistih, ki kupujejo na Amazonu, da se jim ne bi to zgodilo... tole ni resno...

scipascapa ::

Pa ni prvič...2 naročilo problematično od njih.

Delivered Monday
Signed by: Amazon Retouren.
Track package
ADATA XPG SX8200 Pro 1TB M.2 Gaming Solid State Drive (SSD), black
Sold by: Amazon EU S.a.r.L.
Eligible for return until 31 Jan 2020

Zgodovina sprememb…

AvtoR ::

Včeraj zvečer sem na Amazon fr naročil 1Tb 860evo. Danes zjutraj naj bi bil odpremljen, prispel naj bi predvidoma v sredo. Cena s poštnino je bila 117€. Sem gledal zjutraj in je bil še v akciji, če koga zanima...

scipascapa ::

Zgodovina sprememb…

Dr_M ::

Jest imam letos 13 narocil na nemskem amazonu, 1 francoski in 1 angleski, pa z nobenim ni bilo tezav. Edino pri kaksnem je znalo trajat 2 tedna.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

FlyingBee ::

Computeruniverse priporočam, imajo na preisvergleich idealo med cenejšimi, seveda niso kot mindfactory, pa vendar zanesljivi in brez posrednikov.

Kurzweil ::

Dr_M je izjavil:

Jest imam letos 13 narocil na nemskem amazonu, 1 francoski in 1 angleski, pa z nobenim ni bilo tezav. Edino pri kaksnem je znalo trajat 2 tedna.


Se je kdaj zgodilo, da je bilo napisano, kot bi že moralo biti dostavljeno in ni bilo, tako kot pri nama s scipascapa, ali si vsaj imel pod tistim statusom, da še ni bilo poslano?

Torej oni imajo takole cigansko nastavljeno, da ti status neki v 3pm obljublja... v resnici pa to očitno bazira na povprečnem času, ki ga potrebujejo, ko stvar dejansko deluje... tole ni resno in ne vem, če se bom še kdaj dotikal tega Amazona, če ne bo res nujno oz. edina alternativa... te dni se pogovarjam s folkom, kar bi očitno moral storiti prej in praktično se vsem dogaja, da stvari ne gredo skozi... vse kar pa je v decembru pa baje sploh nima smisla, ker se pri vseh teh naročilih bojda čaka, zamuja, založi,... dejansko takšne neresnosti nisem doživel niti pri takrat Deal Extremu, ki je pošiljaš samo iz Kitajske, ko še ni imel skladišč v EU...

Sramota je to za nek Amazon...

bajsibajsi ::

FlyingBee je izjavil:

Computeruniverse priporočam, imajo na preisvergleich idealo med cenejšimi, seveda niso kot mindfactory, pa vendar zanesljivi in brez posrednikov.


Bo drzalo, ampak ne smes pozabiti, da je na idealo.de nemska cena. Potem na CU pa je potrebno desno zgoraj klikniti za Slovenijo. Primer: R5 3600 za CU kaze idealo trenutno ceno 189 eur. Cena za Slovenijo pa je 194 eur. Se vedno pa je CU dobra trgovina. In ja, posljejo direkt.

Dr_M ::

Se je kdaj zgodilo, da je bilo napisano, kot bi že moralo biti dostavljeno in ni bilo, tako kot pri nama s scipascapa, ali si vsaj imel pod tistim statusom, da še ni bilo poslano?


To se mi se ni zgodilo. Je pa status pri nekaterih ze zdavnaj dostavljenih, da je se na poti :))

Potem na CU pa je potrebno desno zgoraj klikniti za Slovenijo.


Slovenski davek. Nic posebnega, pri vecini trgovin je tako.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

MrStein ::

klinker je izjavil:

Za prenosnik je SSD kr dobrodosel, ker je odporen na to setanje okoli, imej pa za pomembne podatke vseeno dodaten backup na klasicnem disku.

Poznam nekaj ljudi, ki z laptopom ravnajo kot svinja z mehom, pa je HDD zadnja stvar, ki se jim je pokvarila.
To, da se jih pretresa namreč upoštevajo pri načrtovanju in izdelavi. Ni to "porcelan".
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

hojnikb ::

veliko hddjov ma tut freefal protection ki takoj parkira glavo, ce je velik pospesek (recimo padec z mize)
#brezpodpisa

FlyingBee ::

Ssd je poleg hitrosti tudi manjši porabnik ter popolnoma tih.

MrStein ::

Itak, je pa tudi dražji.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

PrimozR ::

Kurzweil je izjavil:

darkolord je izjavil:

Vračilo kupnine ti odobrijo prec (včasih kar sami).


To niti ni faktor... vrnat ga itak morajo... tisti dan ali dva gor ali dol... bolj je problem popolna nezanesljivost in dejstvo, da diska nimam in ga bom moral naročevat nekje drugje... praktično nimam kolega, od tistih, ki kupujejo na Amazonu, da se jim ne bi to zgodilo... tole ni resno...

Jaz sem imel mesec nazaj izkušnjo, kjer sem naročil nekih 5 artiklov, ki so bili odposlani v treh pošiljkah. Dobil sem pa eno. Dobil sem direktivo, naj naročim še enkrat, če dam expedited shipping, bo zastonj. Naredim to, plačam skoraj 40 EUR, dobim pa navodilo, da lahko vrnejo denar šele, ko je naročilo zaključeno. Ko semd obil vse in jih spomnil na to, je pa prišel odgovor, da 'tokrat žal ne morejo povrniti denarja'. Ko sem napisal en 'WTF-jast' e-mail z obrazlago, zakaj sem 'zahteval' povračilo poštnine, sem imel povračilo v parih minutah :)

Od prvotnih pošiljk je ena kazala dostavljeno (kao nekemu posredniku), ki iz nekega razloga ni mogel dostaviti (nič jasno), za drugo pa samo, da ni bilo možno dostaviti pa da se to lahko naredi zaradi spacane etikete in podobne fore.

Kar kalvarija vse skupaj :) Na srečo je šlo za navadne artikle, ne za akcije in znižanja.

EDIT: eden je bil Delivered by Amazon Retouren, ja :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

FlyingBee ::

MrStein je izjavil:

Itak, je pa tudi dražji.

Ravno to sem mislil, ker je dražji, je za premisliti ali se "splača" in menim, da za prenosnike je no-brainer.

scipascapa ::

kuglvinkl ::

Evo, k sem mečkal! sx8200 pro bi prišel najprej 4 januarja...
Your focus determines your reallity

scipascapa ::

NIč še ni prišlo.

PrimoZ_ ::

A je danes kje kaka akcija za SSD 1 ali 2 TB ?

scipascapa ::

scipascapa ::

Farsa z Amazonom se nadaljujej, uredili so mi replacement in nekaj refundirali.

OvCa77 ::

PrimozR je izjavil:

Kurzweil je izjavil:

darkolord je izjavil:

Vračilo kupnine ti odobrijo prec (včasih kar sami).


To niti ni faktor... vrnat ga itak morajo... tisti dan ali dva gor ali dol... bolj je problem popolna nezanesljivost in dejstvo, da diska nimam in ga bom moral naročevat nekje drugje... praktično nimam kolega, od tistih, ki kupujejo na Amazonu, da se jim ne bi to zgodilo... tole ni resno...

Jaz sem imel mesec nazaj izkušnjo, kjer sem naročil nekih 5 artiklov, ki so bili odposlani v treh pošiljkah. Dobil sem pa eno. Dobil sem direktivo, naj naročim še enkrat, če dam expedited shipping, bo zastonj. Naredim to, plačam skoraj 40 EUR, dobim pa navodilo, da lahko vrnejo denar šele, ko je naročilo zaključeno. Ko semd obil vse in jih spomnil na to, je pa prišel odgovor, da 'tokrat žal ne morejo povrniti denarja'. Ko sem napisal en 'WTF-jast' e-mail z obrazlago, zakaj sem 'zahteval' povračilo poštnine, sem imel povračilo v parih minutah :)

Od prvotnih pošiljk je ena kazala dostavljeno (kao nekemu posredniku), ki iz nekega razloga ni mogel dostaviti (nič jasno), za drugo pa samo, da ni bilo možno dostaviti pa da se to lahko naredi zaradi spacane etikete in podobne fore.

Kar kalvarija vse skupaj :) Na srečo je šlo za navadne artikle, ne za akcije in znižanja.

EDIT: eden je bil Delivered by Amazon Retouren, ja :)

Meni so 5 krat tako zasrali, potem sem popenil, dobil refund, čez par dni pa še izdelke.
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

scipascapa ::

Meni so v zadnjem mesecu zasrali 2 naročila.....ne vem kaj delajo.

sm4rt4ss ::

KINGSTON A2000 M.2 PCIe NVMe

ali

CRUCIAL MX500 M.2 80mm 2280 SATA3 3D TLC

Razlika v ceni za 250GB je 6EUR v prid Kingstonu.

Gre pa se za office/httpc.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sm4rt4ss ()

D3m ::

sm4rt4ss je izjavil:

KINGSTON A2000 M.2 PCIe NVMe

ali

CRUCIAL MX500 M.2 80mm 2280 SATA3 3D TLC

Razlika v ceni za 250GB je 6EUR v prid Kingstonu.

Gre pa se za office/httpc.



Še vprašaš?
|HP EliteBook|R5 6650U|
««
479 / 506
»»