» »

SSD za sistemski disk

SSD za sistemski disk

Temo vidijo: vsi
««
467 / 506
»»

Jst ::

Mi je že umrlo nekaj SDDjev. Ko HDD umira imaš ponavadi vsaj feeling, da ima raka in je treba poskrbeti za zamenjavo. SSD zadane infarkt in postane obtežilnik papirja v momentu. :)
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

hojnikb ::

SSD zelo redko crknejo zaradi izrabljenih celic (govorim za client uporabo), ampak kvečjemu zaradi kakšnih firmware bugov ali infarktov samga kontrolerja.

Stari sandforci so mel celo redudanco na nivojo flash čipov (RAISE) tako da če ti je odletel en flash čip, si še vedno mel delujočo zadevo.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

anketar ::

fantje ne me strašit, kaj je rešitev slika windsov na notranjem hdd-ju?

techuser ::

Katri SSDji so crknl? Znamka?

darkolord ::

Rešitev je enaka kot pri HDD - varnostne kopije.

hojnikb ::

techuser je izjavil:

Katri SSDji so crknl? Znamka?

patriot blast comes to mind. brez fw updatea 100% faulire rate.
#brezpodpisa

BorutK-73 ::

anketar je izjavil:

fantje ne me strašit, kaj je rešitev slika windsov na notranjem hdd-ju?

Da.

MrStein ::

Pod pogojem, da jo znaš restavrirati.
In da bo restavrirana slika dejansko delovala. (vsaj toliko, da lahko pomembne podatke rešiš)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

anketar ::

ok, mam notranji hdd 2tb razdeljenga na 2 particiji, 1 je delavna druga pa prazna, naj na to prazno dajem slike gor? s kerim programom je najboljš delat slike?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: anketar ()

SmeskoSnezak ::

To govorite o snapshotih?
@ Pusti soncu v srce... @

MrStein ::

Navaden image. (mogoče eni temu rečejo snapshot, kar je na nek način tudi prav)
"posnetek" bi rekli po slovensko

anketar je izjavil:

ok, mam notranji hdd 2tb razdeljenga na 2 particiji, 1 je delavna druga pa prazna, naj na to prazno dajem slike gor? s kerim programom je najboljš delat slike?

Na isti disk ni ravno najboljše (še vedno boljše kot nič), ker čez disk crkne, pol ...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

PrimozR ::

Image ni snapshot.

Image na isti disk, če crkne, seveda ni bolje kot nič.

Pa ne vidim razloga zakaj restavrirana slika ne bi delovala. Namen slike sistemskea diska je, da če le-ta crkne, narediš restore na nov, identičen (ali večji) disk in furaš naprej kot da se ni nič zgodilo.

Sam na NAS backupiram kar z v Win10 vgrajenim Windows 7 backup toolom. Na temle računalniku žal zgolj kopiram folderje in fajle, ker mu ne uspe narediti slike na mrežo (poskušal sem razne fore, najdene na forumih), medtem ko računalnik staršev lepo naredi sistemsko sliko na isti pool. Backupi so inkrementalni, lahko izbereš kater datum želiš restorati (delam jih enkrat tedensko), imam pa na serverju nastavljene tudi snapshote za restore vseh ostalih podatkov, če bi npr. na roke kaj zbrisal oz. pokvaril.

Han ::

Nemški Mindfactory ima trenutno v MindStar akciji zajetno paleto SSD.

https://www.mindfactory.de/Highlights/M...

FlyingBee ::

Intel 660p za gaming pc, je smiselno? 2gb za 230eur
https://m.computeruniverse.net/de/intel...

Dr_M ::

Ja, ce bos imel gor zgolj igre, za sistemski pa en drug SSD, je ok ja.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

hojnikb ::

#brezpodpisa

FlyingBee ::

Super za vse, ker panika prodaja.

hojnikb ::

nebo več super, ko se bo nand podražal in s tem tut cene ssdjov
#brezpodpisa

FlyingBee ::

Zdaj pa kar nakupit bulk, da prišparaš?

neo5468 ::

Ja normalno da bo manj zaslužka, če se je mafija pri ramih kokr tok ustavla. Bogi reveži zdej stradajo :(.

stara mama ::

Crknil je Kingston 128GB po enem letu, hvala lepa in nikoli več!
Kaj v rangu do 50€ je najbolj zanesljivo?
Crucial BX500 ali MX500? Mogoče WD Green?
Ekologija™ in Trajnost™

lopov ::

Jaz pa iščem priporočilo za 1Tb 2.5" SATA SSD.
Adata? Crucial? Al je res "treba" imet Samsung?

Beta2 ::

Crucial! :)

lopov ::

Sem vzel MX500 - nujno rabim in se mi zdi, da za p/p ta trenutek nudi največ.

Han ::

Predno ga daš v uporabo, ga poflešaj na zadnji firmware, v kolikor ima še starega.

lopov ::

Mam na spisku -- najprej FW flash, nato kloniranje. Vir je MX300, tudi s starim FW :|

Han ::

S flešanjem starega MX300 počakaj do konca kloniranja... ;)

Dr_M ::

Jest sm svojega mx300 ze 2x flashal, nikol nic narobe.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

PrimozR ::

A je kaj takšnega v patchih da je smiselno patchati? Moj je star slabo leto in pol pa nisem nič patchal :D

lopov ::

MX500 je imel now FW, flash ni bil potreben. MX300 je imel stari FW ter uspešno prestal flash :)

S kloniranjem sem imel probleme, Acronis ni uspel začeti postopka, Macronium pa je neuspešno naredil klon in javil polno napak pri branju MX300. Imam na sumu, da je problem v USB računalnika, kjer sem kloniral. Na srečo imam še "cloning station", tako da sem tako uredil in kasneje z gparted prestavil/povečal particije (kloniral sem iz 500 Gb na 1 Tb SSD).

Operacija zaključena, oba pacienta sta OK :)

FlyingBee ::

Govori se, da bodo cene do konca 2019 postopoma še plunge-ale.

Jst ::

Upam, da bodo 1TB od "dobrih firm" res padle cene.

Adata je crap, ki mi je crknil po mesecu dni. Dobro da imam star Synology...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

tikitoki ::

So ze padle in imas kup akcij. Verjetno bo se padlo.

Jst ::

Upam na kakšno akcijo, kjer "za ceno enega dobiš 2", al še raje "za ceno 3 dobiš 5" in 2TB. Rabim pa SATA, ker sta nvme oba zasedena in furata mirroring raid. 50GB prenosa je un-godly. Zapis je logično počasnejši, ampak 3.5 GB/s.... ko to vidiš v živo je čisto drugače, kot pa če bereš review.


---

Nisem nič spremljal... Ali kdo ve, če ima Synology namen izdati "smart" NAS, kjer bodo samo "tamale" dimenzije? Saj trenutno mi 3-4 (ne vem vel točno) let star synology z hddji in SATA SSD kot cache (prva generacija, ki je imela en sata ssd za cache), mi služi super - čeprav je bila cena prekleto draga proti drugim rešitvam, ampak ko sem bral opise, sedam kupil synology. Saj ne da bi bil počasen... Ampak v Entertainment PCju bi rad zamenjal laptop HDDje z SSDji. Tamale HDDje imam enako v raidu 1; tamale pa zato, da je vse tiho - razen ko se 2080 začne raztegovati.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Permanent ::

Kaj pravite? Samsung 860 EVO 1TB (MZ-76E1T0B/EU) 136€ ali 860 QVO 1TB 109€ na extreme digital?
Tudi Crucial disk SSD MX500 1TB 139€ na mimovrste, glede na to da v starem računalniku MX100 256GB, še vedno dela na polno.

Han ::

1TB MX500 dobiš pri nas od 132 naprej, na Amazonu je 124 eur. 2TB je na Amazonu 234 eur.

LuiIII ::

Ja sam se vzel novo konfiguracijo in imam po level-ih:
1. 2x2TB Samsung 970 EVO M.2 v RAID 0
2. 2x2TB MX500 za backup 1. levela
3. 10TB HDD za odlaganje
Seveda pa je sistemski SSD Samung 970 PRO 512GB.

FlyingBee ::

S čim se ukvarjaš?

stara mama ::

Verjetno s kako video obdelavo
Ekologija™ in Trajnost™

Jst ::

> 1. 2x2TB Samsung 970 EVO M.2 v RAID 0

Jaz imam glavne SSDje in M.2 vse v RAID 1. Nikoli več nočem zgubiti sistema, ker potem za šiht rabim teden dni, da inštaliram in konfiguriram vse. Za "Home EntertainmentPC" bi pa tudi rabil več dni, da vse postavim in povežem.

>2. 2x2TB MX500 za backup 1. levela

To se mi zdi malo čudna izbira, ampak vsakemu svoje.


--

HDDje v računalniku nimam več že par let. HDDje mečem v Synology, ki sam skrbi za varnost podatkov. Ravno zadnjič je javljal, da ga moti en 4TB HDD in sem ga zamenjal z dvemi 8TB (dobil poceni). Synology, katerega imam, več ne vidim (vizualno), kateri model je - je pa eden izmed prvih ali drugih generacij, ki imajo določen SSD za cache.

Ko sem se malo igral, sem ugotovil, da RAID 0 na dveh 1TB M.2 SSDjih, ne vpliva nič (ali raje rečeno nezaznavno človeku brez štoparice). Problem je segrevanje. Zato imajo dobre plate, ki niso ravno 150-200 EUR, ampak stotaka ali več in imajo za m.2 heatsink, hlajenje in dobro fizično pozicijo, da ostanejo hladni.


Ampak še enkrat: ne šikaniram nikogar. Vsak ima svoje potrebe, pričakovanja in s tem konfiguracijo. Če se meni zdi nekaj too much za premalo oz. skoraj nič "benefita", ima nekdo čisto drugačen use-case in se mu zdi to najbolj elegantna rešitev. Vsi smo drugačni in upam, da vsem SSDji (v SATA in/ali m.2 obliki) zdržijo čimdlje...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

LuiIII ::

FlyingBee je izjavil:

S čim se ukvarjaš?

LIDAR, MF fotogrametrija, ipd.

2X2TB NVMe je samo za aktivne obdelave in2x2TB SATA je samo za njegov dnevni backup. Seveda pa so celotni aktivni projekti na ustreznih diskovnih poljih in končani na tape-u.

kuglvinkl ::

kaj pa cloud?
Your focus determines your reallity

PrimozR ::

Verjetno je bottleneck mreža, lahko pa vprašanje tudi varnost podatkov z vidika kraje, če so mamljive narave - kakorkoli obrneš, v cloudu niso pri tebi. Če so na kaseti v omari, hekerji ne pridejo do njih. Drugo je potem kako poskrbiš za varnost v firmi, ampak OK, en potencialen point.

LuiIII ::

Cloud je za tako vrsto in količino podatkov joke, če nisi ravno na poceni 10Gb povezavi, pa še tam je problem lantenca.

IcyFox ::

Kateri 500GB SSD priporočate? Gledam Crucial BX500 in MX500, bi bil kateri od teh vredu?

darkolord ::

MX500

IcyFox ::

darkolord je izjavil:

MX500

Kolikor gledam je to dokaj star model. Je kaka posebnost, na katero moram biti pozoren?

Han ::

MX500 je bil predstavljen konec leta 2017. Pozoren moraš biti na firmware.

          ::

Jst je izjavil:

> 1. 2x2TB Samsung 970 EVO M.2 v RAID 0

Jaz imam glavne SSDje in M.2 vse v RAID 1. Nikoli več nočem zgubiti sistema, ker potem za šiht rabim teden dni, da inštaliram in konfiguriram vse. Za "Home EntertainmentPC" bi pa tudi rabil več dni, da vse postavim in povežem.


Zakaj ne kloniraš sveže postavljenega sistema? Če pogosto nanj nameščaš programje, kloniraš še kdaj pozneje. Podatke pa itak backupiraš.

IcyFox ::

Han je izjavil:

MX500 je bil predstavljen konec leta 2017. Pozoren moraš biti na firmware.

Kaj s tem misliš?
««
467 / 506
»»