» »

SSD za sistemski disk

SSD za sistemski disk

Temo vidijo: vsi
««
465 / 506
»»

_Denny_ ::

Tisti z več garancije, ker te bo itak omejevala hitrost USB-ja. V primeru, da sta tu tudi ista - Crucial.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

techuser ::

Zanima me kateri od teh bi se splačal kupiti? Kingston znamko poznam samo po ramih in sem zadovoljen z njo.
https://www.amazon.de/gp/product/B07G3K...
https://www.amazon.de/gp/product/B01N6J...

Oba ste nekje okoli 24 EUR. Za prenosni disk sem kupil ohišje ORICO, tako da upam da bo vse pasalo noter.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: techuser ()

dolenc ::

Crucial je boljši, drugače so pa tudi pri nas iste cene.

Racunalnik ::

Taka cena je na mimovrste

Blue30 ::

Zdravo,

Za sistemski disk bi vzel Crucial MX500 1 TB, pa mi kolega pravi, da je to klump in da crkujejo. Samsung Evo je dober, crkuje najmanj.
Ne morm si privoscit, da mi disk crkne.
Kaj priporocate?
Hvala

dominuspro ::

Blue30 je izjavil:

Zdravo,

Za sistemski disk bi vzel Crucial MX500 1 TB, pa mi kolega pravi, da je to klump in da crkujejo. Samsung Evo je dober, crkuje najmanj.
Ne morm si privoscit, da mi disk crkne.
Kaj priporocate?
Hvala


Potem vzami samsung pro, brez razmišljat. Verjetnost, da crkne, je najmanjša.

Kurzweil ::

Imam plato ASUS PRIME B350-PLUS, DDR4, SATA3, USB3.1Gen2, AM4 ATX

...in me zanima kateri je trenutno optimalen disk M.2 za sistemski disk, naj bo hiter in nekje 512Gb... saj veste best price/performance.

hojnikb ::

Blue30 je izjavil:

Zdravo,

Za sistemski disk bi vzel Crucial MX500 1 TB, pa mi kolega pravi, da je to klump in da crkujejo. Samsung Evo je dober, crkuje najmanj.
Ne morm si privoscit, da mi disk crkne.
Kaj priporocate?
Hvala

menjaj kolege..
#brezpodpisa

Matko ::

Uporablja kdo:
Kingston SSD, mSATA, UV500, SUV500MS/240G ?

techuser ::

Kdaj so pa cene padle na 60 EUR za 480GB? https://www.amazon.de/gp/product/B01N0T...
Kolikor se spomnim, so ble še nekaj cajta nazaj približno 120 EUR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: techuser ()

hojnikb ::

si spal pod kamnom zadnje pol leta ? :\
#brezpodpisa

kuglvinkl ::

Med tem, ko si spal.

https://geizhals.at/samsung-ssd-860-evo...

klikni na Preisentwicklung.
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

Dr_M ::

Imam na poti iz amazon.de Samsung EU 860 Evo EUR 70,74.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

kuglvinkl ::

pol tera?
Your focus determines your reallity

Dr_M ::

Da. 500GB, narocen 25.12.
Sicer sem imel ze v kosarici MX500 500GB M.2 se za 1eur manj, ampak me je 860 evo 2.5" premamil.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

techuser ::

Na amazonu je 57 EUR ampak kingston ne samsung.

vrossi46 ::

techuser je izjavil:

Na amazonu je 57 EUR ampak kingston ne samsung.



Lahko link?

techuser ::

vrossi46 ::

techuser je izjavil:

https://www.amazon.de/gp/product/B01N0T...


Hvala ;)

d0rK ::

Fantje, fotru bi rad izboljšal komp, trenutno ima neko Shuttle kišto s kar spodobnim Q6600 procesorjem in 4GB rama ampak je vse oduruno počasi ker je poleg še 12 let star Seagate disk. Čisto sem že pozabil kako to štopa delovanje računalnika.

Gledam naprimer Kingston 120GB A400 SSD. Ampak me je ena tema tukaj malo prestrašila, da ne bo kompatibilne. Ta: Problem z SSD-jem

Ali je kakšen način da se prepričam da bo vse kompatibilno še preden ga sam kupim? Uporabnik v tisti temi ima sicer Megatrends BIOS s končnim datumom 2005, BIOS tukaj je Phoenix z datumom 2007. Plata ima mislim da Intel® P35 ICHR9 Express Chipset.

MrStein ::

V tisti temi omenjajo neke spiske kompatibilnosti. Lahko tam pogledaš, če je tvoj PC gor.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

hojnikb ::

probi in če ne dela, vrni.
#brezpodpisa

d0rK ::

Tole je njegov komp: http://www.shuttle.eu/_archive/old/en/w... Uporablja Intel P35 Express (MCH, codename: Bearlake-X) + ICH9R (I/O Conroller Hub).

Zdaj pa: Ta matična v Shuttlu podpira samo 3 Gb/s ampak... Če grem na Crucial stran za kompatibilnost in vnesem neko podobno P35 matično (npr. Gigabyte GA-P35-DS4 ker Shuttle ima svoje matične) mi Crucial stran pove, da je matična kompatibilna z njihovimi M500 SSDji ki imajo 6 Gb/s. Tako da načeloma bi moralo delati, ane? AHCI mode lahko izberem v BIOSu, kaj drugega pa ne vidim.

Fizični bi rad šel danes kupiti SSD, dvomim da bom potem lahko vrnil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: d0rK ()

lopov ::

Za začetek menjaj SSD za najcenejši Crucial. IIRC je bila Shuttle kar dobra firma in pomoje bi moralo delovati :) Moja draga ima srečo, Compaq plata s Q6600 in Crucial SSD ter samo 2Gb rama z Win 8.1 deluje odlično, celo tako dobro, da mi ne pusti nič spreminjat!

Sicer je imela 4Gb rama, a je en modul crknil in pravi, da ne opazi razlike. Kdo bi vedel :))

hojnikb ::

Crucial ti je bolši bet, ti phison based ssdji kot je tale kingston niso nek presezek
#brezpodpisa

d0rK ::

CRUCIAL BX500? 120 kapaciteta bo 120GB.

lopov ::

Ja :)

d0rK ::

Ali se da, brez poznejših zapletov, kompletno zrcaliti disk iz starega na novega, da ne bom vsega še enkrat na novo inštaliral?

MrStein ::

Seveda.

Večina proizvajalcev SSD celo da zraven program (no URL za download), s katerim to narediš.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

d0rK ::

Super, popoldne ga grem prevzet in že komaj čakam da vidim spremembo v hitrosti! Sem že pozabil kako je bilo ko sem svoj star komp upgrejdal s SSDjem, bo fino obuditi spomine.

lopov ::

d0rK je izjavil:

Ali se da, brez poznejših zapletov, kompletno zrcaliti disk iz starega na novega, da ne bom vsega še enkrat na novo inštaliral?


Pazi, da bo SSD enake velikosti ali večji kot obstoječi disk, v nasprotnem primeru "zrcaljenje" ni tako enostavno.

PrimozR ::

lopov je izjavil:

Za začetek menjaj SSD za najcenejši Crucial. IIRC je bila Shuttle kar dobra firma in pomoje bi moralo delovati :) Moja draga ima srečo, Compaq plata s Q6600 in Crucial SSD ter samo 2Gb rama z Win 8.1 deluje odlično, celo tako dobro, da mi ne pusti nič spreminjat!

Sicer je imela 4Gb rama, a je en modul crknil in pravi, da ne opazi razlike. Kdo bi vedel :))

Kot bivši uporabnik Q6600, 8 GB RAMa in Crucial SSD-ja ti povem, da je nov računalnik zelo blagodejen za celotno izkušnjo. Lahko ji pokažeš tudi moj post. Si pa ne predstavljam uporabljati samo 2 GB RAMa, še v telefonu (Nexus 5X) se je to izkazalo za premalo, kjer je bila menjava spet zelo blagodejna.

lopov je izjavil:

d0rK je izjavil:

Ali se da, brez poznejših zapletov, kompletno zrcaliti disk iz starega na novega, da ne bom vsega še enkrat na novo inštaliral?


Pazi, da bo SSD enake velikosti ali večji kot obstoječi disk, v nasprotnem primeru "zrcaljenje" ni tako enostavno.

Disk oz. particija, če je disk particioniran. Sicer se pa da podatke offloadati drugam, mogoče narediti defragmentacijo in zmanjšati particijo, da bo šel skozi mirror. Sicer pa zgolj kopiranje podatkov, ki ni direktni mirroring, to pa funkcionira vedno, ko je podatkov manj kot je velikost diska :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

d0rK ::

Ni gut. Nov SSD sem priklopil na računalnik in s pomočjo Macrium Reflect kloniral disk. Po rebootu (kjer je zdaj samo SSD priklopljen) v primeru da imam na novo vklopljen AHCI diska sploh ne zazna, če imam nazaj na IDE pa napaka pri bootanju v windows in lahko samo resetiram..

Res upam da je disk kompatibilen z matično.

PrimozR ::

Am... Imaš še star disk in na njem inštalacijo? Inštalirano je bilo an IDE mode?

Če ja, potem spremeni inštalacijo v 'AHCI compatible', rebootaj in s starim diskom nastavi na AHCI ter preveri če še dela.

Inštalcijo spremeniš takole: https://winaero.com/blog/switch-from-id...

Potem bo pa treba še enkrat klonirati. Pa pazi, da čez skopiraš tudi male, začetne particije. Mogoče bi bilo smiselno na frišno narediti inštalacijo windowsov, potem pa na SSD-ju spucati C: particijo in z diska skopirati vsebino.

d0rK ::

Mah vse bom probal še enkrat na frišno inštalirati... Pomembno je da še pred začetkom inštalacije v BIOSu nastavim na AHCI, ane?

d0rK ::

Sori da smetim to temo ki je o nakupih. :( Ni šla skozi inštalacija če sem imel v BIOSU nastavljeno na AHCI. Vrglo mi je ven to napako:

 BIOS AHCI

BIOS AHCI

OvCa77 ::

d0rK je izjavil:

Sori da smetim to temo ki je o nakupih. :( Ni šla skozi inštalacija če sem imel v BIOSU nastavljeno na AHCI. Vrglo mi je ven to napako:

 BIOS AHCI

BIOS AHCI


Tam spodaj daj delete partition in pusti, da instalacija naredi particije po svoje.
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

d0rK ::

Bom naredil novo temo v Pomoč... Ni simpl problem, krneki vse skupaj.

PrimozR ::

Tole je sedmica? A so AHCI driverji že vključeni v inštalacijo?

d0rK ::

Preselil sem se sem: Nov SSD, star računalnik - Problem

Ampak ja, je sedmica. AHCI driverji naj bi sicer bili že noter. Kao.

chucki ::

Kateri 500gb ssd za asus prenosnik... ?

model : https://www.asus.com/Laptops/K72F/speci...
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

kuglvinkl ::

970 Evo plus smo videli, ne? 96 layerjev, malo boljsi perf in enaka cena.
Your focus determines your reallity

Tsunamii ::

Zivjo. Prosim za pomoč. En star prenosnik bi rad posodobil glede SSDja. JE pa Asus N71J.https://www.asus.com/Laptops/N71Ja/spec...
Zanima me kateri disk lahko dam do 500gb.
Hvala. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tsunamii ()

DINAMIK ::

Tsunamii je izjavil:

Zivjo. Prosim za pomoč. En star prenosnik bi rad posodobil glede SSDja. JE pa Asus N71J.https://www.asus.com/Laptops/N71Ja/spec...
Zanima me kateri disk lahko dam do 500gb.
Hvala. :)

Tukaj poglej https://eu.crucial.com/eur/en/compatibl...

Tomi ::

kuglvinkl je izjavil:

970 Evo plus smo videli, ne? 96 layerjev, malo boljsi perf in enaka cena.

Seveda, je že na mojem Geizhals seznamu.
metrodusa.blogspot.com

kuglvinkl ::

Na mojem tudi.
Your focus determines your reallity

Dr_M ::

Mal drag v primerjavi z adata sx8200 pro.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

XLapse ::

moj naslednji bo sistemski in obenem edini disk 1TB NVMe PCIe x4 , minimalno 3000mb/s.

Trenutni toshiba 1300mb/s boota v eni sekundi
alien technology

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: XLapse ()

kuglvinkl ::

Dr_M je izjavil:

Mal drag v primerjavi z adata sx8200 pro.


True...
Your focus determines your reallity

hojnikb ::

Pebi, nand flash je za rajo, xpoint je the real deal >:D
#brezpodpisa
««
465 / 506
»»