» »

SSD za sistemski disk

SSD za sistemski disk

Temo vidijo: vsi
««
423 / 506
»»

hojnikb ::

mtosev je izjavil:

PM871 je moj ssd.

brez problema lahko celga zafilaa, nerabis neko free placa..
#brezpodpisa

mtosev ::

thx
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

d0rK ::

Gledam ta Crucial MX300 525GB... Za ženin laptop. Dejansko ne morm verjeti kako poceni je to.

Gre vseeno za ok ssd in ne nek krš? Laptop uporablja za delo in nočem kupti za darilo nečesa kar bo crknilo.

Spock83 ::

Ima 3D tlc. Kar je bolje od na navafnih za moje pojme. Je pa mx300 med najbolj varcnimi in je kot tak ustrezen za laptop.

D3m0r4l1z3d ::

zaenkrat ni nekih poročanj uporabnikov, da bi bila kakšna serijska napaka, verjetno pa še ni dovolj časa na trgu, da bi zagotovo trdili

lahko pa prav vsak ssd odleti, pa če je Vertex 3 ali Hyperx Fury ali Sandisk Extreme Pro ali 850 pro ali... :O
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

Zgodovina sprememb…

ingeniero ::

Meni je po enem letu 'neuporabe' odletel 850 pro.

Spock83 ::

Vertex 3 mi je en mesec nazaj odletel :)

seminal ::

Kaj pa kakšna takšna zadeva lahko dobim za 55€ se splača?
PM851 256GB, M.2 (MZNTE256HMHP)

povzek ::

Ima kdo od vas kaj izkušen s temle Plextor M8PE?

D3m0r4l1z3d ::

ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

tikitoki ::

mene zanima kaksne imate izkusnej z mSATA SSDji. Odsotnost kabla je ocitna prednost. Me pa moti, ker je slot za mSATa zraven CPU slota, kar pomeni, da bo SSD imel rahlo visjo temeraturo.

hojnikb ::

mislis m.2 ?
#brezpodpisa

tikitoki ::

Ne, mislim mSATA.

Moja maticna zal nima M.2. Kupovanje vmesnika se mi ne zdi smiselno. Dodaten strosek in morebitni problem, za v RL neopzano razliko. Ob menjavi sistema ali pa, ce vidim teste, k pokazejo, da se ti programi nalozijo 50% hitreje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

hojnikb ::

že 100tič; m.2 in msata sta samo konektorja, ssd je običajno enako kot sata ekvivalent.
#brezpodpisa

tikitoki ::

M.2 lahko deluje preko PCI, ki je neporimerno hitrejsi od SATA3. Torej je lahko razlika in to velika. Lahko pa ti priklopis preko USB, ki je teoreticno tudi mozna.

In pri nekaterih SSDjih to v praksi pomeni 3x vecje hitrosi branja. nuff said.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

hojnikb ::

še vedno je samo konektor in sam po seb ni nič hitrejši, če je recimo protokol še vedno sata.

v končni fazi lahko tut kupiš m.2->pcie x16 adapter in se ne sekiraš, če ima tvoja plata m.2 priklop. Seveda potem rabiš tut pcie ssd.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

tikitoki ::

Sem rekel da ni? Sicer pa moje vprasanje si videl in izgleda da raje trolas.

hojnikb ::

omenjaš msata ssdje, torej moj point že vedno drži. msata ima samo sata protokol, tako da so ssdji praviloma enako hitri kot 2.5" ekvivalenti
#brezpodpisa

tikitoki ::

hojnikb je izjavil:

še vedno je samo konektor in sam po seb ni nič hitrejši, če je recimo protokol še vedno sata.

v končni fazi lahko tut kupiš m.2->pcie x16 adapter in se ne sekiraš, če ima tvoja plata m.2 priklop. Seveda potem rabiš tut pcie ssd.


Ker del tega, da se mi to ne zdi smiselno, ti ni jasen?

hojnikb je izjavil:

omenjaš msata ssdje, torej moj point že vedno drži. msata ima samo sata protokol, tako da so ssdji praviloma enako hitri kot 2.5" ekvivalenti


Ja, vprasanje je bilo cisto razumljivo. Ti si notri privlekel M.2. Sem ti samo napisal, da ga nimam in trenutno nocem vmesnika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

hojnikb ::

Ja, vprasanje je bilo cisto razumljivo. Ti si notri privlekel M.2. Sem ti samo napisal, da ga nimam in trenutno nocem vmesnika.


http://geizhals.eu/?cat=hdssd&sort=r&xf...
http://geizhals.eu/?cat=hdssd&xf=4832_8...

zdej se pa odloči če ti je msata premium vredn denarja
#brezpodpisa

tikitoki ::

Vbistvu nebi placeval vec, v nekaterih primerih pa ni razlike. Skrbi pa me, ker je slot zraven CPUja in potem piha vroc zrak na SSD. Na netu sem zalsedil, da se ljudje pritozujejo ned temeperaturami cez 60 stopinj celzija.

hojnikb ::

daš gor heatsink pa je :)

imo se bolj splača kupit sata ssd. če ne druga, ga lahko ponucaš v naslednjem buildu
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

tikitoki ::

hojnikb je izjavil:

daš gor heatsink pa je :)


Das link do kaksnegap prosim?

hojnikb ::

poiščeš kako staro plato pa ji dol spajsaš chipset heatsink :)
#brezpodpisa

tikitoki ::

Sej prednosti ni nobene, razen nekoristnih intelovih rapid somethign tehonologij?

hojnikb ::

o kakih prednostih ti to ?
#brezpodpisa

tikitoki ::

Ce zelsi uproabljati SSD za cache...

Sej vprasam, ce je se kaksna razlika, ki sem jo spregledal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

hojnikb ::

še enkrat, msata je samo _priklop_, nič drugega. Sistem vidi takšen ssd kot vsak drug sata ssd, tako da ni nobenih razlik. intel smart response dela tut na sata ssdjih.
#brezpodpisa

tikitoki ::

hojnikb je izjavil:

še enkrat, msata je samo _priklop_, nič drugega. Sistem vidi takšen ssd kot vsak drug sata ssd, tako da ni nobenih razlik. intel smart response dela tut na sata ssdjih.


GIGABYTE 7 series motherboards feature an onboard mSATA slot allowing users to easily take advantage of advanced SSD-based technologies like Intel® Smart Response and Intel® Rapid Start. Mounting an affordable, low capacity mSATA SSD directly onto your motherboard can enhance your PC's performance with better overall desktop responsiveness, faster boot times and faster system resume from 'Suspend to Disk' and 'Standby' modes.

Me niti ne zanima, ker je pri velikih SSDjih nekoristno.

hojnikb ::

nič te ne ustavlja, da ta fičer uporabiš tudi na običnem sata ssdju. Zadeva ni eksluzivna msata.

ta zadeva je bla zanimiva za majhne 30GB ssdje, danes je pa to useless, ker je najmanjši smiseln ssd tam 120g, kar je preklo glave za sistem in programje (torej nerabiš kešinga)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

tikitoki ::

prav. trenutno me niti ne zanima. Skoda sam, da je Samsung tako navil ceno EVO 850.

hojnikb ::

vzameš mx300 pa je to to.
#brezpodpisa

tikitoki ::

Verjetno bom res to naredil. Mogoce ves kdaj pride naslednji napovedani 3D TLC SSD?

hojnikb ::

no idea. Bi pa do konca leta že mogli bit kakšni 3rd party ssdji z 3d tlcjem... Mogoče bojo ti zbil ceno mx300ki.

Je pa v tem ćetrtletju kr težava, saj gre flashu cena gor. Blame smartphones for that.
#brezpodpisa

tikitoki ::

hojnikb je izjavil:

no idea. Bi pa do konca leta že mogli bit kakšni 3rd party ssdji z 3d tlcjem... Mogoče bojo ti zbil ceno mx300ki.

Je pa v tem ćetrtletju kr težava, saj gre flashu cena gor. Blame smartphones for that.


Vem in opazil, da se cene SSDjem zadnje tedne visajo in ne nizajo. Se mi pa zdi, da je vecji problem padanje evra. Pada glih tolk hitro, k cene SSDjem:)

hojnikb ::

ne, je kr težava cene flasha. Isto se dogaja z dramom, druge zadeve pa niti ne tok.

sj je vedno tko; pride obdobje k je supply večji od demanda in cene padajo; potem pa znižajo supply, demand narasta in gre cena gor. Ta cikel se stalno vrti
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

D3m0r4l1z3d ::

Adata u800
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

jest10 ::

hojnikb je izjavil:

daš gor heatsink pa je :)

imo se bolj splača kupit sata ssd. če ne druga, ga lahko ponucaš v naslednjem buildu

Kot da ne obstajajo mSATA v SATA adapterji

hojnikb ::

dodatn brezvezn strošek.
#brezpodpisa

jest10 ::

Res. 2$ na ebayu. Celo premoženje

hojnikb ::

torej v štartu plačaš več za ssd pa še na adaptor morš čakat, ko zamenjaš mašino. kul deal.
#brezpodpisa

jest10 ::

Hmmm... Mene je mSATA kitajček z adapterjem prišel ceneje, kot SATA verzija.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

tikitoki ::

hojnikb je izjavil:

ne, je kr težava cene flasha. Isto se dogaja z dramom, druge zadeve pa niti ne tok.

sj je vedno tko; pride obdobje k je supply večji od demanda in cene padajo; potem pa znižajo supply, demand narasta in gre cena gor. Ta cikel se stalno vrti


To je cisto jasno. Sam je nerazumljivo tvoje zanikanje dejstva, da se SSDji zaradi padca evra niso efektivno pocenili ze vec let. Ce si kupil Samsungov 512 Gb SSD, si dal 3 leta nazaj cca 150-160 EUR (v nemciji), sedaj je pa cena podobna.
In razlgo je edino in izkljucno to, da je v tem casu vrednsot EUR padla za vec kot 25%.
TO je dejstvo.

Sem pa ze sam napisla, da so se cene SSDjev v zadnjih mesecih povisale, to pa gre na racun primankljaja, ker se vrednost evra v tem casu ni bistveno spremenila.

Menda je folk s posojili en izmed zmagovalcev Draghijeve politike, kupci racunalniske opreme smo brez dvoma popusili.

jest10 je izjavil:

hojnikb je izjavil:

daš gor heatsink pa je :)

imo se bolj splača kupit sata ssd. če ne druga, ga lahko ponucaš v naslednjem buildu

Kot da ne obstajajo mSATA v SATA adapterji


kje je pol fora da sploh kupis mSATA disk?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

D3m0r4l1z3d ::

E, da nisi ti slučajno Damjan Kovačič?
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

hojnikb ::

Ce si kupil Samsungov 512 Gb SSD, si dal 3 leta nazaj cca 150-160 EUR (v nemciji), sedaj je pa cena podobna.


v 2013 nisi dobil nobenga 512gb ssdja za tak dnar, let alone samsunga
#brezpodpisa

D3m0r4l1z3d ::

hojnikb je izjavil:

Ce si kupil Samsungov 512 Gb SSD, si dal 3 leta nazaj cca 150-160 EUR (v nemciji), sedaj je pa cena podobna.


v 2013 nisi dobil nobenga 512gb ssdja za tak dnar, let alone samsunga

Analitik se je pošteno zaklal s tako dobrim poznavanjem tematike.
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

tikitoki ::

hojnikb je izjavil:

Ce si kupil Samsungov 512 Gb SSD, si dal 3 leta nazaj cca 150-160 EUR (v nemciji), sedaj je pa cena podobna.


v 2013 nisi dobil nobenga 512gb ssdja za tak dnar, let alone samsunga


Se dober mesec pa bo 2017...

Seveda vrednsot evra nima veze:).

Dr_M ::

Lani se je pa res dal dobit samsung 500GB za cca 150€ na lightning deals na amazonu. :))
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

ST-777 ::

Dr_M je izjavil:

Lani se je pa res dal dobit samsung 500GB za cca 150€ na lightning deals na amazonu. :))
Verjetno je bil precej cenejši od 150 €. SSD Samsung 750 EVO 500GB se pri nas dobi za 152 €.

SloLord ::

Prejšnji tedn nabavil ssd. Naložim 10ko. Super ne. Zdaj bo zagon hitrejši. Kurac. Še vedno 90-100 sekund. Ko pridem v namizje pa takoj odpre ff, glasbo,film... Vse prečekiram kaj se mi zažene ob zagonu. Nič takega. Pa vse probam. Isto. Pol kličem enga kolega. Mu povem kaj se mi dogaja-da ko prižgem rač, se takoj pojavi logo od 10ke, pol pa črni ekran enih 90 sekund. In mi pove, da pozna problem (eni so celo imeli oz imajo problem, da ko zaženejo, da je vse črno, da niti na namizje ne pridejo). Da fuka amd driver za grafično. In da naj bi z zadnjo verzijo driverja to odpravli. Probam stari in zadnji driver. Nič. Guglam. Probam nekaj, in sicer v registru spremenim nekaj in sedaj se mi zažene v 20 s.

Mam pa 5 let star hp probook 4730s. i5, 8gb rama...Jaz pa sem mislil, da je pač star tolko laptop in da je zato počasen zagon...Mogoče je mel kdo oz ma podoben problem...
It is I, Leclerc!
««
423 / 506
»»