» »

SSD za sistemski disk

SSD za sistemski disk

Temo vidijo: vsi
««
424 / 506
»»

D3m0r4l1z3d ::

včasih je tudi kakšen usb ključek problem oziroma lahko je marsikaj, da pa je ravno AMD driver pa ne bi niti bil kaj dosti presenečen
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

Dr_M ::

ST-777 je izjavil:

Dr_M je izjavil:

Lani se je pa res dal dobit samsung 500GB za cca 150€ na lightning deals na amazonu. :))
Verjetno je bil precej cenejši od 150 €. SSD Samsung 750 EVO 500GB se pri nas dobi za 152 €.



Ja je bil, tik preden je euro padel, se ga je dalo dobit za okoli 135€. Samo tega niti 2 leti ni.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

D3m0r4l1z3d ::

to so bili časi, haswell xeon 4/8 za dobrih 200 eur
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

tikitoki je izjavil:

hojnikb je izjavil:

Ce si kupil Samsungov 512 Gb SSD, si dal 3 leta nazaj cca 150-160 EUR (v nemciji), sedaj je pa cena podobna.


v 2013 nisi dobil nobenga 512gb ssdja za tak dnar, let alone samsunga


Se dober mesec pa bo 2017...

Seveda vrednsot evra nima veze:).

ok pa early 2014... hitro link do geizhals grafa ki to potrjuje

da ti mal pomagam
http://geizhals.eu/?phist=977941&age=99...
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Dr_M ::

Od 31. decembra pa do 1. januarja je 1 leto :))
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

SuperVeloce ::

SloLord je izjavil:

Prejšnji tedn nabavil ssd. Naložim 10ko. Super ne. Zdaj bo zagon hitrejši. Kurac. Še vedno 90-100 sekund. Ko pridem v namizje pa takoj odpre ff, glasbo,film... Vse prečekiram kaj se mi zažene ob zagonu. Nič takega. Pa vse probam. Isto. Pol kličem enga kolega. Mu povem kaj se mi dogaja-da ko prižgem rač, se takoj pojavi logo od 10ke, pol pa črni ekran enih 90 sekund. In mi pove, da pozna problem (eni so celo imeli oz imajo problem, da ko zaženejo, da je vse črno, da niti na namizje ne pridejo). Da fuka amd driver za grafično. In da naj bi z zadnjo verzijo driverja to odpravli. Probam stari in zadnji driver. Nič. Guglam. Probam nekaj, in sicer v registru spremenim nekaj in sedaj se mi zažene v 20 s.

Mam pa 5 let star hp probook 4730s. i5, 8gb rama...Jaz pa sem mislil, da je pač star tolko laptop in da je zato počasen zagon...Mogoče je mel kdo oz ma podoben problem...

Ja, ULPS je na pre-gcn amd grafikah broken že 2+ leti. Edina rešitev je uporaba pra-starih driverjev in starejših windoze. Sem mislil, da so problemi le z APU+GPU serijami, pa vidim, da so ostali tudi "popušili". Kot si že ugotovil, v registru moraš izklopiti ULPS, ti pa zato AMD grafika nikoli ne bo šla v spanje (nekaj se bo poznalo na bateriji)
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

Zgodovina sprememb…

tikitoki ::

hojnikb je izjavil:

Ce si kupil Samsungov 512 Gb SSD, si dal 3 leta nazaj cca 150-160 EUR (v nemciji), sedaj je pa cena podobna.


v 2013 nisi dobil nobenga 512gb ssdja za tak dnar, let alone samsunga


Kolega je kupil dobri dve leti nazaj SSD 512 GB za cca. 150 EUR. Tko, da pol leta gor dol. Big deal, sam da zakrijes svojo nebulozo, da vrednost EUR nima povezave z stagnacijo cen na EU trziscu. Cene SSDjev lahko padajo, sam morajo nadoknaditi se mocam padec EU istocasno. Res visoka znanost.

Kakorkoli, nagibam se k nakupu MX300.

Kaj pa menite o MX100, ki ima se eno leto garancije za 60 EUR? Res je, da je MLC. Sam glede nato, da garancija tece ze dve leti se ralo predrag.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

D3m0r4l1z3d ::

Nekaj si to s cenami pred dobrima dvema letoma zaj*bal
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

hojnikb ::

prej 3 leta zdaj 2 leti.. na koncu bomo se ugotovil, da je tvoj kolega dobl brez ddv, neko x znamko namesto samsunga itd... in potem mislis, da te lahko jemlemo resno.

Tko, da pol leta gor dol. Big deal, sam da zakrijes svojo nebulozo, da vrednost EUR nima povezave z stagnacijo cen na EU trziscu.


sj nihce tega ne zanika. ampak evro je svoh ze nekaj casa in ni drasticno zgubljal. se je flash hitreje v tem obdbju cenil kot je evro padal.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

darkolord ::

Crucial SSD MX100 512GB
Ihre Online-Bestellung vom 12.11.2014
157,90 € + DDV

Samsung je bil še dražji.

ST-777 ::

darkolord je izjavil:

Crucial SSD MX100 512GB
Ihre Online-Bestellung vom 12.11.2014
157,90 € + DDV
Samsung je bil še dražji.
Če bi izbiral med Crucial SSD MX100 512GB in Samsung 850 EVO 500GB, bi izbral drugega, ki pri nas stane 170 €.

darkolord ::

Pred dvema letoma ni bilo 850 EVO

hojnikb ::

hja glih točno pred dvem letim se je že dalo dobit 850evo
#brezpodpisa

darkolord ::

No kakorkoli, cene so bile takrat višje, za 150 z DDVjem pa nisi dobil nič pametnega v pecto giga rangu.

D3m0r4l1z3d ::

V začetku 2015 so začele padati občutno
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

Dr_M ::

Jest sem ga nabavil lani aprila, 166e na amazonu lightning deals.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

tikitoki ::

D3m0r4l1z3d je izjavil:

Nekaj si to s cenami pred dobrima dvema letoma zaj*bal


Ne, nisem, ker vem kdaj je kupil. Sem ga se vprasal in je potrdil.

Pa ne vem kaj bluzite, pred enim letom so 500 GB SSDji tm skor do 100 EUR prilezli. Ok, tisti najbolj pocni, ne ravno MLC al 3D TLC. Sam se vedno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

hojnikb ::

potem lahko brez problema pokažeš račun
#brezpodpisa

tikitoki ::

biris

hojnikb je izjavil:

potem lahko brez problema pokažeš račun


Smesno, da lahko jemljemo tebe resno, k trdis, da skoraj 33% padec EUR ni mel vpliva na cene. Seveda ne. To nima veze. Pol pa isces take izgovore, kar sam kazen kako neobjektiven si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

tikitoki ::

hojnikb je izjavil:

potem lahko brez problema pokažeš račun


Skoda casa, sem ga vprasal, ze to je bilo prevec angaziranja za tukajsnje trole.

hojnikb ::

Evro je počasneje padal kot so se ssdji cenil. Seveda je vplival, ampak ne v takšni meri, kot to želiš prikazat.
Pa tudi stagnacja cen ni posledica evra, ampak cene flasha
#brezpodpisa

tikitoki ::

hojnikb je izjavil:

Evro je počasneje padal kot so se ssdji cenil. Seveda je vplival, ampak ne v takšni meri, kot to želiš prikazat.
Pa tudi stagnacja cen ni posledica evra, ampak cene flasha


Ti si trdil, da to nima veze. ne se sedaj vaditi ven. Kar je bistveno bolj hud logicni zajeb, kot ce namesto dveh let, reces tri. Ker kaze na popolno pomankanje stika z realnostjo, od mene pa pricakujes, da si bom njegov nakup zapomnil na mesec natancno.

hojnikb ::

http://www.xe.com/currencycharts/?from=...
http://geizhals.eu/?phist=989645

a vidiš en zanimiv pojav? :)

Kar je bistveno bolj hud logicni zajeb, kot ce namesto dveh let, reces tri.


leto dni zajeba je v svetu flasha lahko precej večji zajeb kot tistih 10-15%, koker je zgubil evro.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

tikitoki ::

hojnikb je izjavil:

Evro je počasneje padal kot so se ssdji cenil. Seveda je vplival, ampak ne v takšni meri, kot to želiš prikazat.
Pa tudi stagnacja cen ni posledica evra, ampak cene flasha


In seveda to, da so cene trenutno relativno gledano 50% visje, kot so bile pred leti, to nima veze. Meni se to izredno velik faktor in dalec od zanemarlsjivega, kot ga zelis ti prikazati.

Se bolj pa se pozna pr drugih racunalniskih komponentah, k tudi radi kolnete cez AMD in to, kak je kriv, da niso cene sle nikamor, recimo kaksen Anymal, ce poimensko enega povem.

Seveda ni edini faktor, je pa pomemben.

In, k ze omenjas pomankanje. Od kar je prislo to na tapeto nisem zasledil bistvenega povisnaja cen, rahlo, skoraj zanemarljivo. CE pride kaj hujsega pa bomo videli.

hojnikb ::

In seveda to, da so cene trenutno relativno gledano 50% visje, kot so bile pred leti, to nima veze. Meni se to izredno velik faktor in dalec od zanemarlsjivega, kot ga zelis ti prikazati.


hitro na dan z _enim_ takim primerom.

izmerljivo dejstvo je, da je evro od časa padanja pa do danes izgubil točno 22%. V slabih 2.5 letih so se pa ssdji precej bolj pocenil od 22%, kar tudi dokazuje zgornji graf. Če temu nebi blo tako, bi bil tisti graf flat.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

tikitoki ::

hojnikb je izjavil:

http://www.xe.com/currencycharts/?from=...
http://geizhals.eu/?phist=989645

a vidiš en zanimiv pojav? :)

Kar je bistveno bolj hud logicni zajeb, kot ce namesto dveh let, reces tri.


leto dni zajeba je v svetu flasha lahko precej večji zajeb kot tistih 10-15%, koker je zgubil evro.


Sem rekel, da cenitev ni pomembna? Sam ne pa mi bluziti da padec evra ni mocno zjebal nase kupne moci.

hojnikb je izjavil:

In seveda to, da so cene trenutno relativno gledano 50% visje, kot so bile pred leti, to nima veze. Meni se to izredno velik faktor in dalec od zanemarlsjivega, kot ga zelis ti prikazati.


hitro na dan z _enim_ takim primerom.

izmerljivo dejstvo je, da je evro od časa padanja pa do danes izgubil točno 22%.


Ti si res paptetik, ce to trdis:). EUR je od zacetka padanja do danes izgubil skoraj dorih 30%. Sam ocitno je ze osnovna matematika prezahtevna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

hojnikb ::

http://www.xe.com/currencycharts/?from=...

hitro kalkulator v roke pa zračunat. Ne neki napamet

razn če gledaš za 8 let nazaj, potem pa res.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

hojnikb ::

Sem rekel, da cenitev ni pomembna? Sam ne pa mi bluziti da padec evra ni mocno zjebal nase kupne moci.

Seveda je zjebal. Ampak v tistem obdobju je tudi cena flashu lepo padala, tako da so se ssdji še vedno cenil.
#brezpodpisa

D3m0r4l1z3d ::

Ja, eur je padel za veliko, ssdji pa eni od redkih komponent, ki so se vmes tudi izdatno pocenile, tako da razočaranje kot pri procesorjih in grafičnih ni bilo tako izrazito
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

PrimozR ::

Ma dobr je no, a se res morate 2 strani prepucavat o teh jebenih cenah??

1 TB 850 EVO SATA je bil nekje poleti že na 270 EUR, če ne manj. Zdaj je pa čez 300 EUR. Od kje pride teh 15 % razlike, zaradi padca Evra ali zaradi cenitve flasha?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

hojnikb ::

flash se draza, zato... sj sn linkal nekje novico, da je ful demanda za flash zarad mobilnih naprav
#brezpodpisa

D3m0r4l1z3d ::

pa še 750 EVO, zaradi katerega 850 evo 250gb ni več pod 80 eur na mindfactory, ampak nad 90 EUR, zato, da sammy lahko 2d planar flash trend izkoristi, ampak konkurenca s 3d tlc z Micronom na čelu že spreminja vse skupaj na bolje
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

Zgodovina sprememb…

Tsunamii ::

KAko je z MX300 275GB diskom ? Nekaj sem zasledil da je potreben Firmawe ter zakaj ?

OmegaM ::

Pozdravljeni.

Kateri ssd za cca 50EUR se najbolj splaca?
Gre za starejsi racunalnik z podnozjem 775, pentium dual core.
Gledam Intenso 120GBTOP ali HIGH, adata SP550, Kingston V300 ter nek Integral. Vsi so do 50EUR na mimovrste.
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OmegaM ()

D3m0r4l1z3d ::

Adata 240gb je v leclercu za 57eur, če si slučajno njihov občasni kupec.
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

TRIROG ::

Družba, mi lahko predlagate best P/P 250 GB M.2 SSD , ki bo v službenem računalniku - prioriteta je torej predvsem zanesljivost in ni hitrost?

Hvala!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TRIROG ()

PredatorX ::

Tsunamii je izjavil:

KAko je z MX300 275GB diskom ? Nekaj sem zasledil da je potreben Firmawe ter zakaj ?


Firmware? Ammm kje si to zasledil.
-
Improved large block SEQ read performance on 2TB drives
Fixed potential command timeout when Thermal Throttling is active
Improved drive error handling
General stability improvements
Hočeš kakšen test?

Zgodovina sprememb…

TRIROG ::

TRIROG je izjavil:

Družba, mi lahko predlagate best P/P 250 GB M.2 SSD , ki bo v službenem računalniku - prioriteta je torej predvsem zanesljivost in ni hitrost?

Hvala!


Razmišljam o MX 300? Kaj menite? se dobi kaj boljšega ali primerljivega ceneje?

Dr_M ::

Zaenkrat ne.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

TRIROG ::

OK ... Naročeno! Hvala!

OmegaM ::

D3m0r4l1z3d je izjavil:

Adata 240gb je v leclercu za 57eur, če si slučajno njihov občasni kupec.

Niti ne, k vecjemu res redko.
Mislim, da nekaj narocim, ali Intenso ali Adata preko mimovrste.

Hvala.
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!

diler515 ::

jaz mam evota 840 500 tb brez buga s počasnim branjem starih filov starega okol 2.5 let kupljenega za nekje 200 eur

hojnikb ::

vsi majo ta bug, sam pr nekaterih je bolj ociten, pri nekaterih pa manj (silicon quality pa to)
#brezpodpisa

diler515 ::

pol pa povej zakaj je po več mescih brez da bi bil priklopljen na napajanje (kar je nekako najhujši možni scenarij za ssd) vse datoteke bral kot da so nove?

ne nimajo vsi tega buga, je pa res, da je zelo pogost in se mi je pač malo posralo pri nakupu (saj se mi je tudi v nasprotno smer... recimo nek drug evo 840 velik 120 GB kupljen še kako let dlje nazaj pa je imel ta bug (verjetno, ker sem opazil počasno branje starih datotek še preden je blo javno znano, da imajo težave s tem)....

pa kaj imam od tega da tukaj lažem, saj ga nočem prodat niti nikomur ne priporočam nakup te serije

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: diler515 ()

hojnikb ::

pr 840 vanilla traja dost dlje, da je ta bug ociten... kako leto recimo.

pa to sploh ni noben bug, to je design "flaw" vsakega 2d flasha. samo da je pri tlcju na manjsih fabrikacijah to dost ocitno.

kot gume... vse bos slej ko prej zradiral ;)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

D3m0r4l1z3d ::

Radirka sindrom, se spomnim še iz šole. Je bil kar pogost pojav, recimo za D3m-a tudi vem, da ravno iz OŠ, ker ni šel potem naprej.
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

Dr_M ::

True true :))
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

hojnikb ::

D3m0r4l1z3d je izjavil:

Radirka sindrom, se spomnim še iz šole. Je bil kar pogost pojav, recimo za D3m-a tudi vem, da ravno iz OŠ, ker ni šel potem naprej.

hahahha made my day :D
#brezpodpisa

D3m ::

What's going on in here?
|HP EliteBook|R5 6650U|

diler515 ::

zato pa imamo backupe in garancijo, ko/če crkne lepo ali uveljavim garancijo (če še ni potekla) ali zamenjam z novim in restoram backup, čeprav zaenkrat ne kaže da bi mu kaj falilo (glede na smart, hashe datotek, hashe blokov, ki jih avtomatsko dela file system, hitrosti, ...)... tudi če odleti danes moram rečt, da je odslužil veliko, in razen malo nevšečnosti zaradi vsega dela okoli menjave in pripadajočega nerganja, težko rečem da ni bil dober nakup (za razliko od recimo kakega drugega kosa hwja, ki nikoli ni delal 100% ok).... mislim če bi imel jew gold bi kupil za par tb pcie slc ssdjev, matično z 8 procesorji in tako naprej, samo žal je to 'malenkost' predrago, glede na to, da je že en sam procesor enih ~9000 eur (http://ark.intel.com/products/93790 grem stavit, da je slo cena bližje 9000 eur kot pa 6600 eur kot bi mogla bit če ne bi imeli evropskega bonusa na cene (pa ne mi z davki, tudi ko je bil 1 eur skor 2 usd so bile eur cene iste ali višje od usd cen... če bi bla fora v davkih je blo takrat dovolj lufta, da bi se jih pokrilo iz razlike v vrednosti valut))

poleg tega pa itak vse pc komponente prej ali slej crknejo, s tem da kar se diskov tiče sem videl že ogromno crknjenih navadnih diskov (vključno s čisto novim iz še ne odprte škatle) in nobenega crknjenega ssdja
««
424 / 506
»»