» »

SSD za sistemski disk

SSD za sistemski disk

Temo vidijo: vsi
««
288 / 507
»»

AvtoR ::

Mogoče so imeli samo en kos, al jepa en vse pokupil:|

Tezaab ::

Mislim, da je bilo omejeno 2 na narocilo (ampak stevilo narocil verjetno ni bilo omejeno). Takrat, ko sem linkal, se ni pisalo, da je razprodano.

hojnikb ::

Glede na shady poteze kingstona ga nebi vzel niti, če mi ga šenkajo...
#brezpodpisa

Tezaab ::

"Žal vas moramo obvestiti, da preklicujemo naročilo ######## zaradi očitne napake." :D

delavec44 ::

Škoda, ker kaj dosti več kot to niti niso bili vredni ;)

"Pozdravljeni!

Žal vas moramo obvestiti, da preklicujemo naročilo xxxxxxx zaradi očitne napake. Kot očitna napaka se šteje napaka v bistvenih lastnostih artikla in vse zmote, ki se po običajih v prometu ali po namenu strank štejejo za odločilne ter jih mimovrste=) v primeru vednosti ne bi potrdil oziroma sklenil pogodbe. To vključuje tudi očitne napake v ceni.

Za vse nevšečnosti se vam iskreno opravičujemo in vas prosimo za razumevanje

hvala in lep dan še naprej"

mihor ::

delavec44 je izjavil:

Škoda, ker kaj dosti več kot to niti niso bili vredni ;)

"Pozdravljeni!

Žal vas moramo obvestiti, da preklicujemo naročilo xxxxxxx zaradi očitne napake. Kot očitna napaka se šteje napaka v bistvenih lastnostih artikla in vse zmote, ki se po običajih v prometu ali po namenu strank štejejo za odločilne ter jih mimovrste=) v primeru vednosti ne bi potrdil oziroma sklenil pogodbe. To vključuje tudi očitne napake v ceni.

Za vse nevšečnosti se vam iskreno opravičujemo in vas prosimo za razumevanje

hvala in lep dan še naprej"


Ojoj, pa to so ja nesposobni do konca! >_< Kaj bojo zdaj te debilne kingstone (če jih sploh imajo, če ni šlo samo za "zastonj" reklamo) probali prodat po 60+ €?!?

radmannsdorf ::

zdej je pa cena 41€, pa razprodano lol...

Tezaab ::

Me ima, da bi se pritozil. Ta 46. clen Obligacijskega zakonika (na katerega se sklicujejo) vsebuje tudi 4. odstavek, ki pravi:
(4) Stranka, ki je v zmoti, se ne more nanjo sklicevati, če je druga stranka pripravljena izpolniti pogodbo tako, kot da zmote ni bilo.

A kdo kaj ve kako je s tem? Lahko to dejansko iznici njihove pogoje poslovanja in sklicevanje na preostale odstavke 46. clena OZ, ali je tu se kaj, kar sem spregledal?

radmannsdorf je izjavil:

zdej je pa cena 41€, pa razprodano lol...

A je razprodano, ker je bila zadeva takoj razgrabljena, ali mrbit zato, ker so narocila sicer preklicali, ampak se niso sprostili rezerviranih diskov? :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tezaab ()

bond007 ::

Lol niti ni bila neki waw ponudba, potem pa namesto da bi vsaj izkoristili pa prodali ta mala jajca, se raje sklicujejo na napako. Za primerjavo:
64GB ssd za 32,9€ : http://geizhals.de/adata-premier-pro-sp...
128GB ssd pod 50€: http://geizhals.de/sandisk-ssd-128gb-sd...

hojnikb ::

Sam ta dva ssdja sta še veliko večje jajce od tega kingstona.
#brezpodpisa

gzibret ::

Kupil se Samsung SSD 250 GB za dobrih 100 € in naložil gor WIN7.

Razlika v hitrosti je občutna. Prenosi se merijo v 300+ MB/sek, in ima kakih 10.000 random seekov v sekundi (seek time 0,1 ms). Res je, kar pravijo. Upam, da bo dolgo živel, hehe....

Samsung sicer pravi, da je fajn imet 4GB rama, da ne šrota cel cajt po virtualni memoriji, kar pa dejansko imam v compu, tako, da ni blema ;)
Vse je za neki dobr!

hojnikb ::

zakaj nisi raje vzel mx100 ?
precej cenejši :)

aja, pa tisti rapid kr izklop, če ti je kaj mar za podatke...
#brezpodpisa

darkolord ::

pa tisti rapid kr izklop, če ti je kaj mar za podatke...
Zakaj?

hojnikb ::

ker kešira podatke v ram...
#brezpodpisa

mancini ::

kateri rapid in kako ga izklopiš

Dr_M ::

Najprej ga moras sploh uklopit, seveda samo na Samsungu 840 Pro/Evo (za 850 predvidevam, da je se nihce nima tukaj)

hojnikb ::

sj 850pro še sploh ni uzuni..

Drgač pa ja, RAPID je en velik gimmick in nič druga. Če nucaš hitrost, potem si nardiš ramdisk.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

darkolord ::

hojnikb je izjavil:

ker kešira podatke v ram...

hojnikb je izjavil:

Drgač pa ja, RAPID je en velik gimmick in nič druga. Če nucaš hitrost, potem si nardiš ramdisk.


To kar je v RAMu, sprazni na disk v par sekundah. Če zapisuješ pomembne podatke, rabiš v vsakem primeru UPS.

Je pa načeloma malo bolj napredno kot navaden ramdisk, glede na to da:
- deluje čez cel disk in kešira tudi branje (ima neke algoritme zadaj za to)
- požre precej manj resourcov

V tanovi verziji naj bi se RAPID kar poznal.

Dr_M ::

Problem je, ce imas zjeban oz nestabilen ram.

darkolord ::

Potem imaš pokvarjen računalnik ...

Lonsarg ::

Fora je, da kar se tiče normalnih operacij na disku nima prav nič veze hitrejši ali počasnejši SSD, oziroma kakršenkoli rapid. SSDji so zadosti hitri, da je 95% čakanja zaradi procesorja in ne več diska, kakor je na HDDjih. Tak da če tistih 5%, ki je odvisnih od SSD diska pohitriš za faktor 2 si pridobil borih par procentov recimo, skratka razen za par 100 ljudi na planetu, ki imajo kake res hude diskovne pro programe je tale rapid nepootrebno kompliciranje, v nekaterih primerih celo minus, zaradi pač par procentov večjega tveganje izgube podatkov.

Mene pa zanima za kak spodoben ultra poceni SSD za moj server. Sem tok navdušen na SSDjem(ja vse do 3 dni nazaj sem bil na HDDju) v mojem namizniku da bi si omislu še kak 30EUR SSD za serverček. Ene 64GB bi že kar rabil bit no. Dobijo se, samo pri teh cenah ne veš kaj točno dobiš:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

hojnikb ::

izogibaj se jmicron, alcor micro in phison controllerjov pa si set :)
#brezpodpisa

Poldi112 ::

Kupil prvi ssd - mx100 256 gb. Ideja je narediti 2 particiji, na eno linux, na drugo win7. Malo sem len pa bi samo na hitro prosil, če mi poveste, na kaj naj bom pozoren. Bios nastavitve, trim, ...
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

NejcSSD ::

AHCI način ampak to je verjetno že. Tko da nič, če imaš kolikor toliko novejši računalnik.
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

Poldi112 ::

Ni ne vem koliko star. Procesor je E8300. Pa malo sem gledal in nekateri priporočajo izklop defragmentacije (kar win verjetno itak ne dela avtomatično) in hibernacije.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

hojnikb ::

sam ene 6 let je star :\
v tem obobju so ble celo plate, ki niso podpirale ahci
#brezpodpisa

black ice ::

Poldi112: V Win 8.1 je bug. Sem že enkrat omenil.
http://www.outsidethebox.ms/why-windows...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: black ice ()

s6c-gEL ::

Pa malo sem gledal in nekateri priporočajo izklop defragmentacije (kar win verjetno itak ne dela avtomatično) in hibernacije.

ter win indeksacije in pagefile, sploh če imaš +8gb rama.

hojnikb ::

pagefile se izklopi, če imaš majhnen ssd, sicer ne..
#brezpodpisa

BorutK-73 ::

Pri meni je pagefile na 500MB za primer če dobim kak random BSOD (od menjave ramov jih ni več), ker brez pagefile mi ni pokazalo zakaj sem dobil BSOD.

fast_ ::

Zanimam se za nakup SSD diska velikosti 250 GB. Glede na objave se priporočata diska crucial mx100 ter samsung 840 evo. Kolikšna je realna razlika med hitrostjo pisanja ter ali je vredno kupit samsung, ki je okoli 30€ dražji.

hojnikb ::

Ne, samsung ni vreden tega denarja, ker je v resnici isto hiter ali še celo počasnejši (super hitrosti ima samo na račun turbowrite keša). Vzami MX100 ...
#brezpodpisa

BorutK-73 ::

IMHO edino prednost ki jo ima Samsung je njegov software kjer točno vidiš kaj dela in kaj še rabiš vklopit/izklopit.

hojnikb ::

dat 30€ več za en fancy software je kr mal bolana. Isto funkcionalnost lahko dobiš z 3rd party free tooli, določenih zadev pa itk nerabiš, ker so ssdji danes tako "set it and forget it"..
#brezpodpisa

FlyingBee ::

hojnikb je izjavil:

dat 30€ več za en fancy software je kr mal bolana. Isto funkcionalnost lahko dobiš z 3rd party free tooli, določenih zadev pa itk nerabiš, ker so ssdji danes tako "set it and forget it"..

to pa res

hojnikb ::

Pa seveda TLC. Plačaš več za inferioren flash ;) (ne da ma to sicer kakršn kol pomeni za 99% uporabnikov)
#brezpodpisa

FlyingBee ::

m500 ali mx100 all the way

hojnikb ::

Bi blo fajn nardit namensko temo bestbuy ssdjov, da se newcomerji malo bolj enostavno informirajo 8-)
#brezpodpisa

fast_ ::

Hvala za odgovore :). Bom kar crucial vzel. Se pa strinjam glede ideje, saj bi bilo tako lažje se informirat ter s tem manj istih oziroma podobnih vprašanj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fast_ ()

klemenSLO ::

hojnikb je izjavil:

Bi blo fajn nardit namensko temo bestbuy ssdjov, da se newcomerji malo bolj enostavno informirajo 8-)

Prvi post na strani bi moral biti veddno isti s s temi podatki :)
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

FlyingBee ::

saj ni treba nove teme, samo Crucial MX100 se napiše pod bestbuy

FrEaKmAn ::

kateri ssd priporočate za prenosnik v rangu 500gb? Trenutno imam 256 Samsung 840 in zelo zadovoljen, vendar prostora zmanjkuje..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: FrEaKmAn ()

darkolord ::

Beri en post nad tvojim.

FrEaKmAn ::

I see.. zakaj je pa cena toliko nižja od ostalih? npr http://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/ko...

medenko ::

v comshopu je 199,99 512gb.

Dr_M ::

Ce ga zrihtas za 180e, ga takoj uzamem. :>

medenko ::

sanja ****ja* kukuruz ;)

FrEaKmAn ::

200€ za SSD 500GB je za moje pojme zelo poceni... glede na to, da so konkurenčni izdelki nad 300... where is the catch?

NejcSSD ::

Tujina od 170evrov za 512gb SSD Mx100 + poštnina
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

vorantz ::

FrEaKmAn je izjavil:

200€ za SSD 500GB je za moje pojme zelo poceni... glede na to, da so konkurenčni izdelki nad 300... where is the catch?


crucial je brez vazelina konkurenco na consumer ssd trgu
to je edini catch
««
288 / 507
»»