» »

SSD za sistemski disk

SSD za sistemski disk

Temo vidijo: vsi
««
281 / 507
»»

SuperVeloce ::

Če smo čisto pošteni je tokratna cena, ki bi jo ponujal Comshop za mx100, pohvalna. Sploh, če je kdo spremljal cene, ki jih imajo v BTC-ju v LJ, kjer sem že opazil grafike in ssdje 100% dražje, kot v tujini... Ogromen napredek :)

D3m ::

Spock83 je danes ob 13:00:09 izjavil:
hojnikb je danes ob 10:42:38 izjavil:
In zakaj točno to mene briga, kako oni pridejo do tega ?

Mene kot kupeca (če kupujem v slovenskih trgovinah) briga samo, kje dobim stvar najceneje.


Dokler ni težav z uveljavljanjem garancije.

Preskočiš prodajalca in pošleš direkt proizvajalcu.


Upam, da na tvoje stroške, ker potlej si lahko tisto nizko ceno nekam vtaknem. >:D
|HP EliteBook|R5 6650U|

hojnikb ::

Zakaj točno na moje stroške ?
A te kdo sili, da morš kupit pri najcenejši trgovini?
#brezpodpisa

FlyingBee ::

hojnikb je izjavil:

Zakaj točno na moje stroške ?
A te kdo sili, da morš kupit pri najcenejši trgovini?

ti pač vse tako na izi poveš, kao vse je jasno in tako je, v ozadju pa lahko še marsikaj obstaja, recimo stroški pošiljanja nazaj v trgovino v tujini ali pa proizvajalcu in tako naprej, nič ni tako jasno in seveda bi drugače vsi kupovali v Nemčji, kjer je vse konkretno cenejše

hojnikb ::

sj imaš tudi strošek pošiljanja če kupiš pri nas, saj je treba glihtako spravit izdelek k trgovini. Pa še komplicirajo radi (prišlo v stik z vodo :))) ..
#brezpodpisa

PrimozR ::

Hja, če prišparaš 15 % na 'lepe oči' pač tvegaš z garancijo. Običajno itak ni treba pošiljati nazaj, razen če res rad kuriš komponente.

Sicer pa kaj, a smo res prišli tako daleč, da je tudi pri računalnikih treba fehtati za popuste? Se pogovarjaš z ljudmi, kako dragi so bicikli in v odgovor fašeš, da samo bedak kupi bicikel za manj kot 30 % popusta. Dejte normalne cene v štartu, očitno se da, pa bomo kupovali tukaj. Nekaterim se pač ne da fehtati za popust in raje vzamemo tam, kjer je ceneje brez nekih glupih nejasnih pogojev (sposobnost pogajanja).

hojnikb ::


Sicer pa kaj, a smo res prišli tako daleč, da je tudi pri računalnikih treba fehtati za popuste? Se pogovarjaš z ljudmi, kako dragi so bicikli in v odgovor fašeš, da samo bedak kupi bicikel za manj kot 30 % popusta. Dejte normalne cene v štartu, očitno se da, pa bomo kupovali tukaj. Nekaterim se pač ne da fehtati za popust in raje vzamemo tam, kjer je ceneje brez nekih glupih nejasnih pogojev (sposobnost pogajanja).

this. Te fore z popusti in podobno je pač neumnost. Tko kot pri novih avtih :)
#brezpodpisa

FlyingBee ::

ni pač vse tako črno-belo, vendar v namen lažje debate na forumu je treba pač tudi tako razmišljat

Dr_M ::

Tudi pri najcenejsih prodajalcih boste gladko dobili odgovor, da ce lahko zrihtate kot dobavitelj take cene, kot jih imajo v tujini, bodo z veseljem kupovali pri vas.

D3m ::

Dr_M je izjavil:

Tudi pri najcenejsih prodajalcih boste gladko dobili odgovor, da ce lahko zrihtate kot dobavitelj take cene, kot jih imajo v tujini, bodo z veseljem kupovali pri vas.


Tukaj se pa vse ustavi. Odgovornost pa to. >:D
|HP EliteBook|R5 6650U|

Dr_M ::

Seveda, najlazji je bit glasen in zahtevat vse mogoce. Ce ti pa kdo ponudi posel, se pa nihce s tem ne ukvarja.

FlyingBee ::

kar 10 procentov lagko ceneje v DE skozi prideš, recimo pri robi za 1000 EUR (komponente računalnika), SSD pa itak se 1 ne splača iz tujine vozit

hojnikb ::

enga ne, razn če vzameš 1TB verzijo; tam je razlika že opazna tudi z poštnino vred.
#brezpodpisa

medenko ::

količine so odgovor in nič drugega, švaba reče guten tag crucial vir wollen 10000 stuck...slovenski dobavitelj reče mi bi pa morda 100 kosov in dobi 5-10% višjo ceno od proizvajalca...čemu? švaba ima 2000€+ plače in bo trgovec delal z 5% maržo čisto komot, saj jih obrne ogromno...pri nas? poznamo zgodbo, plače 500-600€ in vsi bi samo ceneje.

lani ali predlani smo imeli v slo en zunanji disk nižjo ceno kot nemci...seveda ko jih je slo dobavitelj naročil 5000 kosov ali nekaj podobnega.

PrimozR ::

Dr_M je izjavil:

Tudi pri najcenejsih prodajalcih boste gladko dobili odgovor, da ce lahko zrihtate kot dobavitelj take cene, kot jih imajo v tujini, bodo z veseljem kupovali pri vas.

Lej, mi je popolnoma vseeno, kakšne cene imajo dobavitelji, če pa potem letijo okrog 20 in 30 % popusti. Očitno se ceneje da.

Dr_M ::

PrimozR je izjavil:

Dr_M je izjavil:

Tudi pri najcenejsih prodajalcih boste gladko dobili odgovor, da ce lahko zrihtate kot dobavitelj take cene, kot jih imajo v tujini, bodo z veseljem kupovali pri vas.

Lej, mi je popolnoma vseeno, kakšne cene imajo dobavitelji, če pa potem letijo okrog 20 in 30 % popusti. Očitno se ceneje da.



Sej tebe kot koncnega kupca se cene dobaviteljev itak ne ticejo, ampak samo koncna cena. Ce si pa glasen, pa lahko zrihtas boljse cene.

hojnikb ::

mx100 512GB je že 168€ v DE :)

100€/512GB ni več tako daleč :)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Dr_M ::

Pa zelo malo trgovin ima sploh zalogo. Zgleda, da so imel bolj omejeno zacetno kolicino.

hojnikb ::

zgleda ja... jebat ga, to je itk stalnica pri novih nodih, ko yield še ni visok...

Ko se bojo enkrat yieldi povečali in proizvodnja šla gor (sploh, ko bojo mel 3rd partyi dostop) pol bojo šle cene dol. Atleast one can hope so :)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Mad_Lion ::

Zanima me ali so hitrosti normalne za M500 (240GB zadnji FW) in ali se jih še da kako izboljšat? Pa še kje bi dobil Intelove sata driverje? Trenutno se generični Windows. Gre pa za Dell Studio 1735 Z PM965 čipovjem in ICH8 kontrolerjem ter Windows 7 x64.



Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mad_Lion ()

hojnikb ::

ne, tole je hudo počasi (kot da deluje v sataI načinu). Si ga dal tja, ko je bil prej hdd ?
#brezpodpisa

Wolfman ::

Živijo.
Malo sem bral po temi (z uporabo ključnih besed, nisem bral celotne teme :) ) in imam vprašanje, po možnosti, če zna kdo odgovoriti iz prve roke.

Imam dober PC, le disk je trenutno že stara in počasna reč. Razmišljam o nakupu SSD-ja. Mislim, da bom vzel nekje med 120GB - 250GB, več tako ne potrebujem.
Gor bi imel le OS in verjetno /home. Večino časa uporabljam hibernacijo, ki potrebuje kar precej časa, da se obnovi (verjetno ni problem v disku :P ).
V glavnem, zanima me, če dam swap na SSD, bo to v redu ali je še vedno bolje imeti na HDD? Rad bi, da se zadeva čimprej obnovi iz hibernacije. Verjetno upočasnjuje tudi to, da je gor LUKS. Torej LUKS + hibernacija, oziroma obnova iz kriptiranega swap-a. Verjetno bo razlika v hitrosti očitna, kako pa bo z diskom, glede na to, da bo moral vsaj enkrat na dan brati in pisati celoten ram v swap? Naj ponovim, zanima me izključno hitrejša obnovitev iz hibernacije, za ostale potrebe je trenuten disk dovolj hiter.

hojnikb ::

mx100 256GB vzam
Za swap in hibernate tej naj ne skrbi, ker je strah o izbrabi ssdja odveč.
#brezpodpisa

Wolfman ::

Hvala. Očitno bom spet dobil dober nasvet od tebe :)

Duhec ::

Mad_Lion je izjavil:

Zanima me ali so hitrosti normalne za M500 (240GB zadnji FW) in ali se jih še da kako izboljšat? Pa še kje bi dobil Intelove sata driverje? Trenutno se generični Windows. Gre pa za Dell Studio 1735 Z PM965 čipovjem in ICH8 kontrolerjem ter Windows 7 x64.

Za ta model so furmani samo do Viste.
Poizkusi vseeno, če bo šlo s temi na tej strani:
http://www.dell.com/support/home/us/en/...
Izberi Vista 64bit, Chipset in zloadaj za Intel Mobile chipset gonilnike. Inštaliraj, restartaj, naredi ssd test in poročaj, če je kaj boljše.
Isto naredi še za Sata - Intel Matrix Storage Manager - Notebooks, v.7.8.0.1012.
Preveri, če imaš zadnji bios. Več pa bo šlo že bolj težko.
http://blackbird.si/

FlyingBee ::

Wolfman je izjavil:

Hvala. Očitno bom spet dobil dober nasvet od tebe :)

Ni gase treba hvalit, hojnik, dober nickname sicer wolfman

bajsibajsi ::

hojnikb je izjavil:

ne, tole je hudo počasi (kot da deluje v sataI načinu). Si ga dal tja, ko je bil prej hdd ?


Eh, stara jajca PM965 cip ICH8 kontroler. Uradno podpora za SATA 2 neuradno pa komaj dela SATA 1.

bajsibajsi ::

Z uradno podprtimi gonilniki za tvoj prenosnik?

hojnikb ::

tako uradnimi kot z stock gonilniki laufa sataII brez problema.

In to na Win8.1 :)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Master_Yoda ::

Heh nabavim m500 240, naslednji teden pa dajo ven mx100 256. Bad luck :/.

FlyingBee ::

Master_Yoda je izjavil:

Heh nabavim m500 240, naslednji teden pa dajo ven mx100 256. Bad luck :/.

ni hudga, v vsakem primeru si na dobrem

hojnikb ::

Nič sekirat, ker je m500 še vedno damn good pogon... Pa še star 20nm flash maš, ki je zdej že _RES_ potestiran :)
#brezpodpisa

Spock83 ::

Za novi PC bi jaz vzel M550, za nadgradnjo starega pa M500 oz. MX100.

hojnikb ::

m550 ne ponuja nič bistvenega, da bi ga vzel napram mx100
#brezpodpisa

FlyingBee ::

hojnikb je izjavil:

m550 ne ponuja nič bistvenega, da bi ga vzel napram mx100

čakaj malo, kaj pa teoretične hitrosti :-)
me prav zanima kaj je Crucialov marketinški oddelek mislil, verjetno so računal na teoretske figure, ostalo pa je m550 brez veze

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

tiste, ki štejejo, niso kej drugačne med m550 in mx100 :)
#brezpodpisa

tomaz- ::

ja, ker TEORETIČNO je fuul hitrejšii... V praksi pa.....

hojnikb ::

ubistvo niti teoretično ni kaj prida hitrejši, razn write hitrosti na čisto malih kapacitetah.
#brezpodpisa

Spock83 ::

No saj so vsi OK. Ne bi se pa zaletel v noviteto kot je MX100. Se spomnim kako so vsi v tej temi trobili in navijali za starega Vertex. Na srečo sem bil trmast in sem vzel Cruciala C300. :P

hojnikb ::

jah, če bi rad preverjeno zadevo, pač vzameš m500. Ampak tak zajeb ko je bil vertex, je že težko nardit. Sploh ko upoštevaš, da ima m550 isti krmilnik kot mx100. In bulk težav je vedno v krmilniku, ne v flashu.
#brezpodpisa

Spock83 ::

Meni je ta MX100 oznaka malo sumljiva. Da mi je samo dobiti info zakaj so tako preimenovali :D

tomaz- ::

ooo, teorija zarote, kajne... :D

hojnikb ::

zakaj je sumljivo ?
pač nemorejo dat M600, če bi pa bil m550 hitreši. Makes no sense.


Še enkrat.
MX100 je m550 z 128Gbit 16nm flashom.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Spock83 ::

Čas bo pokazal. No saj verjetno, če bi kupoval bi vzel 512GB. :)
Edit: lahko bi bil M490 :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spock83 ()

hojnikb ::

Čas je že pokazal, da je marvell *89 čisto ok krmilnik. Da bi pa bil sam flash izvor kakršnih koli problemov (tudi v preteklosti) mi je pa mal tuja..

Spock83 je izjavil:

Čas bo pokazal. No saj verjetno, če bi kupoval bi vzel 512GB. :)
Edit: lahko bi bil M490 :)

Wow ful smisleno, ko je pa hitrejši od m500..

Điz people, pritožujete se nad _imenom_ ... ;((

Ajde, kupte 840EVO. Bo pa več mx100 za nas ostal :)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Spock83 ::

Potem pa M515.

Ej Smasunga sem zadnjega kupil. Imam cel kup SSDjev in vsi delajo bp. Namerno kupujem različne modele

hojnikb ::

Še enkrat. Zakaj je MX oznaka tako napačna...? 8-O

Tut jst mam cel kup ssdjov različnih proizvajalcev pa je crucial z marvellom edini, ki ne dela nobenih težav. Vsi ostali... i'm not even gonna...
#brezpodpisa

Spock83 ::

Saj ne da bi bil kaj proti Crucial. Prav na sprotno. Najbolj simpatični so mi. Tudi na enterprise nivoju so občutno cenejši.

Ajde pustimo zdaj ta MX. Mene samo zanima kaj naj bi MX100 pomenilo. Vsak model nečesa ima v imenu en pomen. Generacija, hitrost itd...

hojnikb ::

MX100 je budget linija crucialovih ssdjov, nekak replacement za m500
m550 je pa premium.
Tko nekak.
#brezpodpisa

D3m ::

Ok guys. Namestil Transcend SSD340 na Atom-a. Stvar deluje, ko raketa.
|HP EliteBook|R5 6650U|
««
281 / 507
»»