» »

SSD za sistemski disk

SSD za sistemski disk

Temo vidijo: vsi
««
280 / 507
»»

hojnikb ::

tam dobiš še adapter...
vzami cenejšega..
#brezpodpisa

polpo ::

hojnikb je izjavil:

tam dobiš še adapter...
vzami cenejšega..


Adapter je 5€+ ??
Kot vidim v opisu imajo oba adapter. Bom še počakal za nakup..

hojnikb ::

vzameš ceneješega in je..
#brezpodpisa

polpo ::

hojnikb je izjavil:

vzameš ceneješega in je..


Jah logično, da bi.
Vprašal sem zakaj je razlika v ceni kot zgleda samo, zaradi distributerja, ker v opisi pri obeh piše, da imata adapter priložen..

hojnikb ::

pol je zarad distributerja..
#brezpodpisa

radmannsdorf ::

heh, zanimivo. pri cenejši verziji piše še: "Priložena koda za prenos programa Acronis True Image HD 2014 OEM".

BorutK-73 ::

radmannsdorf je izjavil:

heh, zanimivo. pri cenejši verziji piše še: "Priložena koda za prenos programa Acronis True Image HD 2014 OEM".

Tole se pa splača ker je super program za prenos sistema na SSD in kasnejši backup podatkov.

ps
Pa le nabavi 256GB+, 128GB ssd se ne splačajo več.

hojnikb ::

jap, razn če si nares tight budgetu, vzameš vsaj 256GB+
#brezpodpisa

PrimozR ::

D3m je izjavil:

Za Atom je še to preveč. :) Bo v redu sem se informiral o pogonu.

Potem raje kupi nekaj rabljenega, a proper...

hojnikb ::

rabljeno a proper je skoraj misija nemogoče pri nas.
#brezpodpisa

radmannsdorf ::

hah, acronis posebej je 50€
http://www.acronis.com/en-eu/personal/p...

hojnikb ::

torej dobiš mx100 128GB praktično zastonj :))
#brezpodpisa

PrimozR ::

hojnikb ja kako že, če je pa prodaja edina smiselna! :P

hojnikb ::

điz... really ?;((
#brezpodpisa

miraldi ::

Zdravo.

Imam en problem:




Kaj to pomeni?
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

Duhec ::

Navadno manjka gonilnik za chipset osn. plate.
http://blackbird.si/

mancini ::

Acera V3 bom nadgradil s SSD in me zanima ali ga priklopim na Sata 2 ali na 3 (tam imam HDD), kaj je boljša in pametnejša izbira. In kaj to potem pomeni za HDD na 2

miraldi ::

Duhec je izjavil:

Navadno manjka gonilnik za chipset osn. plate.


Hvala :-)
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

medenko ::

MX100 kmalu v Comshopu :)

512GB 199,99€.

D3m ::

hojnikb je izjavil:

Zadeva je precej počasnejša od ostalih pogonov v podobnem price pointu + jmicron nikol ni mel dobrega slovesa. jm667h matra še precej stvar (je en lep članek na anandu na to temo), tak da dokler ne popravijo z firmwareom, da bo vsaj semi decent, nebi jst tega nabavlal. No, ampak ker gre za itk uber počasen atom in če loviš pricepoint, then go for it. Še vedno bolše od potencialno problematičnega sandforce-a.


Glede na to koliko so že stari članki je verjetno vmes že prišel nov firmware oz. ga že dobavljajo z novo serijo pogonov.
|HP EliteBook|R5 6650U|

tomaz- ::

A ima Crucial tudi kak program za pregledovanje oz avtomatsko updejtanje posodobitev SSD-ja MX100. Prej sem imel INTEL SSD, pa je imel lušten program za te zadeve.. Na CRUCIAL pagu nič ne najdem od MX100..

Dr_M ::

Crucial nima nobenih orodij.

FlyingBee ::

ne rabi, vse dela kot mora, upam

tomaz- ::

aha, ok ! Super, če je res temu tako, hehe

FlyingBee ::

ne, sam res

hojnikb ::

mancini je izjavil:

Acera V3 bom nadgradil s SSD in me zanima ali ga priklopim na Sata 2 ali na 3 (tam imam HDD), kaj je boljša in pametnejša izbira. In kaj to potem pomeni za HDD na 2

sata3 daj.

medenko je izjavil:

MX100 kmalu v Comshopu :)

512GB 199,99EUR.

nemčija 169EUR :)

D3m je izjavil:

hojnikb je izjavil:

Zadeva je precej počasnejša od ostalih pogonov v podobnem price pointu + jmicron nikol ni mel dobrega slovesa. jm667h matra še precej stvar (je en lep članek na anandu na to temo), tak da dokler ne popravijo z firmwareom, da bo vsaj semi decent, nebi jst tega nabavlal. No, ampak ker gre za itk uber počasen atom in če loviš pricepoint, then go for it. Še vedno bolše od potencialno problematičnega sandforce-a.


Glede na to koliko so že stari članki je verjetno vmes že prišel nov firmware oz. ga že dobavljajo z novo serijo pogonov.

še vedno niso updejtal firmare-a in še vedno dobavljajo isto serijo :)

tomaz- je izjavil:

A ima Crucial tudi kak program za pregledovanje oz avtomatsko updejtanje posodobitev SSD-ja MX100. Prej sem imel INTEL SSD, pa je imel lušten program za te zadeve.. Na CRUCIAL pagu nič ne najdem od MX100..

lahk se subrscribaš na njihov forum in dobiš po mejlu, če so kaki updejti. Prav toola v stilu intla pa nimajo (in frankly ga sploh ne nucajo)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

ST-777 ::

Pri shranjevalnikih podatkov je zanesljivost zelo pomembna. SSD MX100 je zelo zanesljiv, kot piše firma Crucial.

Crucial MX100: "Our engineers created RAIN technology to protect your data at the component level, similar to how RAID is used with multiple hard drives. This enterprise-class technology increases the security and protection of your data to a level that's rarely available in consumer-class SSDs.

As a brand of Micron, one of the largest flash storage manufacturers in the world, the Crucial MX100 is backed by the same quality and innovation that has produced some of the world's most advanced memory and storage technologies. With over a thousand hours of prerelease validation testing and hundreds of SSD qualification tests, the Crucial MX100 has been thoroughly tried, tested, and proven." http://www.crucial.com/usa/en/storage-s...

hojnikb ::

pa še edrive enkripcijo in powerloss protection imajo, kar recimo konkurenca nima.
#brezpodpisa

medenko ::

hojnikb: saj vemo, da si pameten no.

hojnikb ::

sj vemo da promoviraš comhshop, no :)
#brezpodpisa

medenko ::

ja glej, nikoli se ne more slo 2 mio proti nem 65 mio primerjat, a ne?

hojnikb ::

http://www.sestavi.si/index.php/item/di...
ceneje :)

in že na zalogi :)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

medenko ::

on nabavlja iz tujine, torej ima lahko ceneje + ptt ima gratis?

hojnikb ::

In zakaj točno to mene briga, kako oni pridejo do tega ?

Mene kot kupeca (če kupujem v slovenskih trgovinah) briga samo, kje dobim stvar najceneje.
#brezpodpisa

FlyingBee ::

comshop imajo retail in je ta cena čist ok za njih, greš v trgovino mal firbca napast pa še kupiš nekaj iz roke v roko, imajo pa seveda marsikaj precej dražje, še posebej komponente, ampak itak tam ne kupuješ tega, če si le mal preračunljiv

ko pade 512gb pod 100 EUR pa se bomo pogovarjali

tomaz- ::

uff, to bi bilo pa OK, ja... Kdaj pa misliš, naj bi bil tako velik padec cene? Še letos?

Dr_M ::

Pogovarjal o cem? O 1TB za 100e? Pa potem 2TB za 100e? Neverending story?

FlyingBee ::

verjetno še ne kmalu, že zaradi marketinških razlogov, kateri še vedno ostajajo skrivnost, zakaj je Crucial oziroma Micron ter ostali sploh tako znižal cene, bi vsaj lahko še kakšna 2 meseca služili na veliko

ST-777 ::

Za CRUCIAL MX100 SSD 256GB bi rekel, da je v Sloveniji trenutno najceneje na http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist... za tiste, ki ga osebno prevzamejo v LJ. Stane 94 €, ko se zniža cena 95,90 € z 2 % kodo, ki se dobi na slo-tech.com.

FlyingBee ::

Dr_M je izjavil:

Pogovarjal o cem? O 1TB za 100e? Pa potem 2TB za 100e? Neverending story?

že res, da je to nekako velja, vendar če le malo razmislimo, je 1tb že res več kot dovolj prostora, še 512 bi bil za tekoče zadeve, če pa imaš fetiš FHD video ali pa kakšno pro rabo, pa itak ni več v teh okvirih problem denar

tomaz- ::

no, to je res, ampak predpostavimo, da je za povprečnega uporabnika, ki ima na disku kopico fotografij, nekaj videa, glasbe, par programov, kak film, dovolj 512Gb in ni potrebe po več.. Samo predpostavka, ampak mislim, da je res nekako najbolj zanimiv segment 256-512Gb.. Mogoče res 512 še najbolj..

EDIT: Sojansto, si me prehitel :-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tomaz- ()

FlyingBee ::

tomaz- je izjavil:

no, to je res, ampak predpostavimo, da je za povprečnega uporabnika, ki ima na disku kopico fotografij, nekaj videa, glasbe, par programov, kak film, dovolj 512Gb in ni potrebe po več.. Samo predpostavka, ampak mislim, da je res nekako najbolj zanimiv segment 256-512Gb.. Mogoče res 512 še najbolj..

tako ja, tudi za tiste z več igrami, saj ni treba da je nekaj še vedno gor, če se ne uporablja, še posebej pa pri SSD-jih, kjer itak nimaš slik, videa in ostalih "pasivnih" svari gor ampak varno na HDD-ju ali v oblaku

512 GB bo dovolj, ostalo je posebnost

tomaz- ::

No, jaz sem predpostavil da ima popolnoma povprečni user ponavadi vse to na enem disku ( v mojem primeru pač na SSD ), posebej backup pa recimo na enem 2,5 HDD.. V takem primeru je IMHO 512Gb res najboljša opcija, če mu res pade cena na recimo 100-120

hojnikb ::

hja, cene se znajo kr približat ~100€ v tujini, ko enkrat 16nm dozori.

FlyingBee je izjavil:

comshop imajo retail in je ta cena čist ok za njih, greš v trgovino mal firbca napast pa še kupiš nekaj iz roke v roko, imajo pa seveda marsikaj precej dražje, še posebej komponente, ampak itak tam ne kupuješ tega, če si le mal preračunljiv

ko pade 512gb pod 100 EUR pa se bomo pogovarjali

kje pa piše, da bo stvar v retail 199€ ?
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

FlyingBee ::

hojnikb je izjavil:

hja, cene se znajo kr približat ~100€ v tujini, ko enkrat 16nm dozori.

FlyingBee je izjavil:

comshop imajo retail in je ta cena čist ok za njih, greš v trgovino mal firbca napast pa še kupiš nekaj iz roke v roko, imajo pa seveda marsikaj precej dražje, še posebej komponente, ampak itak tam ne kupuješ tega, če si le mal preračunljiv

ko pade 512gb pod 100 EUR pa se bomo pogovarjali

kje pa piše, da bo stvar v retail 199€ ?

res je

tomaz- ::

No, saj cena je primerljiva ostalim. Najcenejša je bila pred cca 10 dnevi, ko sem ga jaz kupil, na IDEO.si: 196€ . Potem sem pisal mail na ENAa, da imajo "previsoko ceno", saj imajo garancijo na najnižjo ceno. Takoj so mi odgovorili, da ga dobim za 194,00 z osebnim prevzemom. Pa sem nabavil.. Potem so se pa zgleda mal povohal med sabo, ker so vsi nekak na 198-200

hojnikb ::

no, na koncu pa tak kupiš tam, kjer ti je najbližje (če lahko prezvameš osebno) oz. kjerje najcenejša poštnina :)
#brezpodpisa

medenko ::

hojnikb je izjavil:

In zakaj točno to mene briga, kako oni pridejo do tega ?

Mene kot kupeca (če kupujem v slovenskih trgovinah) briga samo, kje dobim stvar najceneje.


povej, kje si zaposlen, da se te izognemo, saj veš ceneje drugje kupimo, ok?

Spock83 ::

hojnikb je izjavil:

In zakaj točno to mene briga, kako oni pridejo do tega ?

Mene kot kupeca (če kupujem v slovenskih trgovinah) briga samo, kje dobim stvar najceneje.


Dokler ni težav z uveljavljanjem garancije.

hojnikb ::

medenko je izjavil:

hojnikb je izjavil:

In zakaj točno to mene briga, kako oni pridejo do tega ?

Mene kot kupeca (če kupujem v slovenskih trgovinah) briga samo, kje dobim stvar najceneje.


povej, kje si zaposlen, da se te izognemo, saj veš ceneje drugje kupimo, ok?

Nikjer ;)


Sj vedno zalimam najcenejšo trgovino, ko je. Nimam osebnih preferenc (še manj pa koristi) za razliko od nekaterih tukaj :)

Spock83 je izjavil:

hojnikb je izjavil:

In zakaj točno to mene briga, kako oni pridejo do tega ?

Mene kot kupeca (če kupujem v slovenskih trgovinah) briga samo, kje dobim stvar najceneje.


Dokler ni težav z uveljavljanjem garancije.

Preskočiš prodajalca in pošleš direkt proizvajalcu.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()
««
280 / 507
»»