» »

SSD za sistemski disk

SSD za sistemski disk

Temo vidijo: vsi
««
276 / 507
»»

Dr_M ::

Ce sklepamo po M500, bo sla cena dol cca 5-10€ na mesec dol, po dveh letih zna bit nekje na polovici zacetne cene.

hojnikb ::

eh, padec cene bo hitrejši; čez dve leti mx100 sploh nebo več :)
#brezpodpisa

Dr_M ::

Heh, ja mas prav. M500 je prisel dobro leto nazaj. :))

Dr_M ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

hojnikb ::

Boljši performance za manj denarja ?!?!?!? HOW ABOUT YES ! :D

Checkmate, samsung
#brezpodpisa

FlyingBee ::

Crucial za predsednika :-)

hojnikb ::

MX100 že ima ta trenutek najbolšo ceno na GB (0,324/GB)
#brezpodpisa

FlyingBee ::

uf, kaj vse to pomeni za konkurenco, noooroooo, vse boljše in boljše za nas

prenosniki s HDD bodo kmalu zgodovina

hojnikb ::

Povem vam, moje domneve za 250€/1TB ta trenutek sploh niso več tak far fetched :)
#brezpodpisa

medenko ::

mislim, da bom kar 512mb mx100 ubodel :)

hojnikb ::

počakaj na reviewe prej :)
Just to be safe
#brezpodpisa

FlyingBee ::

hojnikb je izjavil:

počakaj na reviewe prej :)
Just to be safe

pa da mu ne bo kakšen res ultra poceni prodal 512 mb .)

hojnikb je izjavil:

Povem vam, moje domneve za 250€/1TB ta trenutek sploh niso več tak far fetched :)

heheh, še malo pa bom ime SSd za win, drug SSD ap za podatke :-)

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

In z poplavo poceni krmilnikov (jmicron 667h, smi) bojo tudi ssdji manjših kapacitet (120/60GB) mel vedno nižje cene. Kar je predvsem fino za kake budget builde, kjer vsak € šteje :)
#brezpodpisa

tomaz- ::

POHVALNO: pisal sem na ena-a, da ima Ideo nižjo ceno od njih in so danes spremenili na 194,00€ za Crucial 512Gb MX100.. Seveda je šlo v naročilo.. Tega bom mel za sistem, ko se pa še ostali pocenijo, pa pade še kak 1Tb :-)

pobcc ::

Pozdrav,
kje najbolj ugodno dobit nek ssd disk od 40 - 60GB, za mojega HP mini-ja, ki mu je odletel stari disk ?

medenko ::

pobcc: nikjer.....nimajo nobene vrednosti.

hojnikb ::

ssd se vzame od 120GB naprej..

Manj pa samo rableno, če loviš nek budget..
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

trnvpeti ::

120g nov dobis za 50+ddv
za starega 60g bos pa dal 50?

hojnikb ::

tu pa tam se najde kak rabljen 60GB za 20-25€..
#brezpodpisa

trnvpeti ::

hojnikb je izjavil:

tu pa tam se najde kak rabljen 60GB za 20-25€..

zakaj bi to sploh prodal
pride prav za kaksen cache

hojnikb ::

Sem kupil ne tako dolgo časa nazaj za podobno ceno , tako da se prodajajo..
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

FlyingBee ::

trnvpeti je izjavil:

hojnikb je izjavil:

tu pa tam se najde kak rabljen 60GB za 20-25€..

zakaj bi to sploh prodal
pride prav za kaksen cache

vprašanje vredno tebe ... hahahah

l0g1t3ch ::

Čakam na kak review za Crucial MX100. Zaenkrat še nikjer nič :/

hojnikb ::

jap. me prav zanima konsistentnost performanca in kej več detajlov 16nm flasha...
AnandTech bo ziher meu ke pametnega za povedat :)
#brezpodpisa

l0g1t3ch ::

Če bo glede zmogljivosti vsaj na ravni M500 modela potem ga zagotovo vzamem.
Glede na to da mi dva samsung 840 250GB diska delujeta že več kot leto v skoraj server pogojih, potem tudi z 16nm MLC nandom ne pričakujem težav.

hojnikb ::

stvar bo gotovo hitrejša (novejši krmilnik) vprašanje je samo, kako dobro potunan firmware bo mel. Kako se krmilnik obnese tako že vemo (m550, adata sp900)...
#brezpodpisa

Spock83 ::

Mene bolj zanima, kam ciljajo s tem MX100. Še posebej oznaka mi je zanimiva. Verjetno bo to entri level, višji nivo pa bo M550. Niti niso toliko potrebne hitrosti, č ebo zdržal dosti ciklov pisanja. Kakšen 1TB bi bil fajn.

hojnikb ::

mx100 je mišlen kot direct replacement za M500
#brezpodpisa

l0g1t3ch ::

Ne bi se povsem zanašal na to. Drugačen nand verjetno pomeni drugačne GC rutine, še bolj pazljivo strategijo pisanja za manjšo obrabo celic, ...
Verjetno bo nekje med m500 in m550, vseeno bi raje počakal na test ali dva.

hojnikb ::

Manjši nand pomeni samo bolj agresivn ECC, GC ne rabi bit popolnoma nič spremenjen...
#brezpodpisa

Spock83 ::

No, če bo nad M500 bo to več kot odlično. Nekako jim tudi zaupam. Do sedaj so se kar izkazali. Pa na Micron predstavitvi v Minchnu so lepo povedali kako se trudijo, da s časoma perfomance ne padejo (no vsaj za enterprise SSDje).

hojnikb ::

Iz leakanih specsov je več kot očitno, da bo hitrejši..
#brezpodpisa

trnvpeti ::

kaj pa odgovor konkurence na mx100?

hojnikb ::

trnvpeti je izjavil:

kaj pa odgovor konkurence na mx100?

Smo samsung, torej morm bit boljši za tolk več denarja :)):))
#brezpodpisa

l0g1t3ch ::

Samsung ima pomoje kar nekaj rezerve v ceni za 840EVO glede na to da uporabljajo TLC (ki bi vsaj v teoriji moral biti za tretinjo cenejši).

hojnikb ::

Rezverve že imajo, sam ni videt, da bi kej nižal ceno, glede na to da je m500 že kar nekaj časa cenejši od EVOta, premikov pri cenah pa ni pretiranih.

Pač lovijo ovce na brandname..
#brezpodpisa

l0g1t3ch ::

Brandname je kvečjemu intel :)

Sam imam 3 samsunge (830 in 2x 840) in dva Cruciala (m4 in m500) in vsi delajo BP, tudi TLC pogoni.

hojnikb ::

hja, sam je samsung bolj prepoznaven brand, saj delajo res _vse_ :))
#brezpodpisa

Spock83 ::

Gledam njihov portfolio/roadmap: M500,M510,M550,M600 bo/je. M500 ima endurance največ od vseh teh, M510 pa bo malo hitrejši od M500 in za odtenek slabši endurance. Tko da sploh ne vem od kod jim MX100. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spock83 ()

l0g1t3ch ::

Endurance NI problem. Jaz 840 TLC pogone gonim, da krvavi pot potijo :) pa po dobrem letu še niso crknili. Prej jih boš menjal ker bodo premajhni.

Spock83 ::

Le glej, da ne znucaš, še preden preteče garancija. :) Za intel vem, da to preverja ter je garancija zavrnjena oz. reklamacija.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spock83 ()

mitja73 ::

l0g1t3ch je izjavil:

Endurance NI problem. Jaz 840 TLC pogone gonim, da krvavi pot potijo :) pa po dobrem letu še niso crknili. Prej jih boš menjal ker bodo premajhni.


Število zapisov v posamezen tip flash pomnilnika je dokaj točno omejeno in ko št. vpisov dosežeš večinoma vsi crknejo, ker to ni kar tako zapisanega ampak je definirano s tehnologijo izdelave.

hojnikb ::

Spock83 je izjavil:

Gledam njihov portfolio/roadmap: M500,M510,M550,M600 bo/je. M500 ima endurance največ od vseh teh, M510 pa bo malo hitrejši od M500 in za odtenek slabši endurance. Tko da sploh ne vem od kod jim MX100. :)

Kje si ti našel m510 ?! 8-O

Spock83 je izjavil:

Le glej, da ne znucaš, še preden preteče garancija. :) Za intel vem, da to preverja ter je garancija zavrnjena oz. reklamacija.

samsung nima omejitve zapisov tko kot intel :)

mitja73 je izjavil:

l0g1t3ch je izjavil:

Endurance NI problem. Jaz 840 TLC pogone gonim, da krvavi pot potijo :) pa po dobrem letu še niso crknili. Prej jih boš menjal ker bodo premajhni.


Število zapisov v posamezen tip flash pomnilnika je dokaj točno omejeno in ko št. vpisov dosežeš večinoma vsi crknejo, ker to ni kar tako zapisanega ampak je definirano s tehnologijo izdelave.

To je pa en lep bluz, potegnjen iz riti ;)

Edino, kar gre pri določenemu zapisu podatkov, je garancija in nič druga (ponavadi 72TB).

Točno določit, kdaj bo crknu flash je pa prakitčno nemogoče, ker imaš tudi primerke, rejtane za 3k prepisov, pa še danes po 30k prepisih še vedno delajo :)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

l0g1t3ch ::

mitja73 je izjavil:

l0g1t3ch je izjavil:

Endurance NI problem. Jaz 840 TLC pogone gonim, da krvavi pot potijo :) pa po dobrem letu še niso crknili. Prej jih boš menjal ker bodo premajhni.


Število zapisov v posamezen tip flash pomnilnika je dokaj točno omejeno in ko št. vpisov dosežeš večinoma vsi crknejo, ker to ni kar tako zapisanega ampak je definirano s tehnologijo izdelave.



http://techreport.com/review/26058/the-...

600TB zapisanga in SSD-ji še kar meljejo.
In ta številka je za cca faktor 10 višja kot je ponavadi garancija za consumer pogone. Moji diski bodo prej iz garancije kot pa bom prišel na polovico tega.

hojnikb ::

Pa sej smo dojel že v drugih temah, da @mitja73 bluzi :)

Uglavnem, še zadnjič; Kakršnkoli strah za predčasno izrabo ssdja je _odveč_
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Spock83 ::

hojnikb je izjavil:


Kje si ti našel m510 ?! 8-O



Njihov roadmap.

hojnikb ::

m510 je oem only :)
#brezpodpisa

Spock83 ::

Potem pa cool. :)

hojnikb ::

Tak da za nas zanimivi modeli so m500, m550 in MX100 :)
#brezpodpisa

tomaz- ::

V glavnem, v roku par dni dobim MX100 512Gb, pa ga stestiram.. Za ceno pod 200 evrov bo kar Ok zadeva
««
276 / 507
»»