» »

SSD za sistemski disk

SSD za sistemski disk

Temo vidijo: vsi
««
211 / 506
»»

FlyingBee ::

ja, eno igro več lahko gor spraviš, drugače pa je za preživet

psytoma ::

psytoma je izjavil:

Končno sem zmontiral v pc svoj prvi ssd, Samsung 830 128 gb, mi lahko kot laiku raztolmačite te rezultate, je to v redu za sata 2 vodilo? Matična plošča asus p5q pro.




So tudi te 4k qd32 cifre vredu, ker opažam na veliko testih dosti višje...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: psytoma ()

darkkk ::

Ne da se mi brati 200 strani, kaj je trenutno najboljši p/p nakup? Velikost tam 120-128gb oz. lahko tudi več (180), cena nekje do 100€ (lahko tujina).

Shkorc ::

Tvoj problem, če se ti ne da prebrati zadnjih nekaj strani...

ziu ::

Glede na to, da se 830 ne dobi več, zadnjih par strani bolj malo pomaga...

Za 100€ verjetno Crucial m4 (MLC) ali Samung 840 (TLC)?

hojnikb ::

crucal m4 ;)
#brezpodpisa

KTr1sk ::

ko smo pri M4 crucialu, tukaj je en model na bohi
http://www.bolha.com/racunalnistvo/shra...
ki sem danes od njega naročil ssdja (jutri pošlje)
in me zanima če je že kdo od njega naročal, ker mi je ponujal še druge ssdje in ima vse po konkretni ceni, me je čist zavedel, nisem vedel kaj bi..ko je rekel za samsunga 840 250gb za 140€...ampak sem vseeno rekel da več kot 100€ ne dam, ker morem šparat in 128gb bo zaenkrat dovolj...in tudi crucial m4 je zaenkrat preverjena roba
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

KTr1sk ::

zgleda da se obetajo vedno zanimivejši SSDji (vedno večje kapacitete in nižje cene)
zdaj novi Samsungi 840 in kmalu še
Crucial M500 SSD
http://www.expertreviews.co.uk/storage/...
http://www.storagereview.com/micron_and...
http://www.guru3d.com/news_story/crucia...
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KTr1sk ()

PP111 ::

KTr1sk je izjavil:

ko smo pri M4 crucialu, tukaj je en model na bohi
http://www.bolha.com/racunalnistvo/shra...
ki sem danes od njega naročil ssdja (jutri pošlje)
in me zanima če je že kdo od njega naročal, ker mi je ponujal še druge ssdje in ima vse po konkretni ceni, me je čist zavedel, nisem vedel kaj bi..ko je rekel za samsunga 840 250gb za 140€...ampak sem vseeno rekel da več kot 100€ ne dam, ker morem šparat in 128gb bo zaenkrat dovolj...in tudi crucial m4 je zaenkrat preverjena roba


Jaz sem vzel, sicer Samsunga 840 serijo - zaenkrat vse ql in korektno. Bom počasi vzel še za prenosnika in ga bom verjetno tudi pri njemu.

lp

BorutK-73 ::

Če kdo rabi Samsung 830 120 GB (če ga že ni prodal) za 105EUR (tip rabi denar)
http://www.bolha.com/racunalnistvo/shra...

Bi ga sam vzel sam trenutno ni toliko financ na strani za PC.

Zgodovina sprememb…

FiDeK ::

Kupujem nekaj za okoli 200€...zdaj ko ni več Samsunga 830 je malo težja odločitev :)

Kot sem malo bral sta Samsung 840 TLC in Intel 335 240GB oba precej sumljiva glede zanesljivosti? 10 let ga tako nisem mislil imet, samo če je kaj boljšega v tem cenovnem rangu bi rajši tisto vzel. PRO verzija 840-ke mi je predraga. Kaj pa Intel 520 180GB? No upam da kdo da kakšen nasvet.

kuglvinkl ::

Odvisno, kaj bo gor. Če stisljive datoteke, mogoče ni tolk pomembno, če pa nestisljive (fotke), pa raje Samsunga.

edit: imam 2xG2 Intla in Samsunga 830. Vsi delajo super.

Zgodovina sprememb…

FiDeK ::

Ja, v bistvu se bo od večjih stvari še največ prenašalo gor fotke - po več GB recimo vsak teden ali 2. Potem bo Samsung 840 čisto ok?

kuglvinkl ::

Tako naredi, ja.

FiDeK ::

Kul, hvala :)

axee ::

Rabim zanesljiv SSD, ki ga bom namenil obdelovanju fotografije. Gor bodo fotke, Lightroomova knjižnica, Adobov RAW cache in podobno. Ali se mi splačajo komplikacije, da najdem 830ko, ali lahko vzamem 840 in sem miren, da sem opravil dober nakup?

kuglvinkl ::

Sam imam 830. Ko bom razširil, bo to 840. Sej so backupi na treh diskih :). Tko da,kje pa, ne splača se ti komplicirat.

Zgodovina sprememb…

axee ::

Ok potem pa še eno vprašanje: za enkrat imam že kar nekaj časa Force 3 120GB, rabim subjektivno mnenje: ali bi bilo bolj pametno Windowse imeti na Corsairju ali Samsungu? Nekako bom razdelil workload čez oba diska, tako da bo recimo cache in preview-i na drugemu disku kot RAW material in podobno.

Zaradi omejenih financ bi poleg sedanjega 120GB dokupil tudi 120GB 840-ko, ali 256 prinaša opazno boljše hitrosti?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: axee ()

kuglvinkl ::

Sam bi vzel 256, pustu winse na Corsairu in scratch disk. Vse ostalo na Samsunga.

axee ::

Stvar je taka, da bo SSD uporabljen samo za trenutne projekte, ko se to konča se premakne v arhiv, ki se potem backupira. In za to je 120GB daleč dovolj. Zato me zanima, če je 256 v hitrosti dovolj hitrejši, da se splača vzeti večjo verzijo. Ali pa morda 120GB pro verzijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: axee ()

kuglvinkl ::

ne.

axee ::

Ok hvala. Kaj pa še kakšen drug model, budget okoli 100€?

kuglvinkl ::

Jezus...

axee ::

Eh, hvala za dosedanjo pomoč, te pa noben ne sili da še kaj odgovarjaš. Lep večer še naprej. Pa ne pozabi, da imaš tudi ti neznanje na nekaterih področjih in se pri njih raje 100% prepričaš preden vlagaš denar notri.

LP

hojnikb ::

agility 4 in intel 330 v cca ~100EUR budgetu tut ni slaba izbira ..
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

FlyingBee ::

V300 od Kingstona tud ni slaba izbira glede na teste:

http://thessdreview.com/our-reviews/kin...

pirlo ::

crucial m4?

klemenSLO ::

dons dobim Intel 330 180 GB za 133EUR Poje je tole dobra izbira....
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

Zgodovina sprememb…

axee ::

Po tem kar sem dosedaj pregledal review-ev se bolj nagibam proti M4, tale 330 180GB se tudi sliši odlično..

Želim zanesljiv ssd, pri katerem mi ne bo potrebno skrbet za vsak dan slabši performans, tako kot z tem Force 3. 180GB bi ga lahko tudi zamenjal, pa tega vržem v prenosnik..

klemenSLO, jih imajo še kaj na zalogi, kej veš?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: axee ()

klemenSLO ::

axee je izjavil:

Po tem kar sem dosedaj pregledal review-ev se bolj nagibam proti M4, tale 330 180GB se tudi sliši odlično..

Želim zanesljiv ssd, pri katerem mi ne bo potrebno skrbet za vsak dan slabši performans, tako kot z tem Force 3. 180GB bi ga lahko tudi zamenjal, pa tega vržem v prenosnik..

klemenSLO, jih imajo še kaj na zalogi, kej veš?


Ravno sem ga prevzel :) . Ne bi vedel, kako so z zalogo. pokliči jih na 059 02 7778...
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

hojnikb ::

klemenSLO je izjavil:

dons dobim Intel 330 180 GB za 133EUR Poje je tole dobra izbira....

mam isti ssd in zaenkrat dela super ;)
Upam da tut ostane tak (sandforce and such) :))
#brezpodpisa

Newholland ::

Zanimam se za nakup SSDja, kolebam pa med tema dvema, kaj priporočate od teh dveh in morda kaj drugega za ta denar, in pa če bi lahko kje dobil ssd ceneje, morda tujina

http://www.mimovrste.com/artikel/206001...

http://www.mimovrste.com/artikel/206016...



Lp

Hayabusa ::

Newholland ::

Pa je za denar še kaj boljšega?

axee ::

Fantje, preden karkoli nabavim sem se malo poglobil v mojo uporabo SSD-ja. Pravite, da je 10GB zapisanega na dan daleč dovolj za kogarkoli, SSD Life mi javlja, da mi ssd melje že 12870ur (536.25 dni) in da imam prebranih 16750GB in zapisanih 8057GB. Po mojih izračunih to znese 31GB prebranih in 15GB zapisanih podatkov na dan (upam, da se nisem zakalkuliral). Pa ne laufam nobenih torrentov, samo kakšne virtualne mašine (bolj redko) in pa fotografija (RAW cache in previewi se kar pogosto updatajo) in design (po nekaj GB veliki PS fajli, včasih). Uporablja se tudi za avdio produkcijo, ampak to je samo cca 10GB na projekt, snema se seveda na SSD.

Glede na to, da imam možnost dobiti 830 za cca 100EUR, enako stane nov 840, se sedaj bolj nagibam proti 830-ki. Ker očitno moja uporaba ni ravno povprečna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: axee ()

jest10 ::

Absolutno 830

kamuee ::

840 PRO
AutoCAD MAP 3D DWG Designer (Mechanical, Electrical)

axee ::

Se mi je zdelo, da basic 840-ka ravno ni primerna zame. Ker dobim 830 za lepo ceno bom vzel tega, Force 3 bo moj sekundarni SSD.

hojnikb ::

830 all the way.. dost bol preverjena zadeva..
#brezpodpisa

SplitCookie ::

830, imam podoben tip uporabe in je perfect
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

Jinto ::

axee, a imaš računalnik prižgan 24/7?
12870ur je 536 dni samo v tem primeru.

(poleg tega pa 15gb na dan ni tako veliko)

axee ::

Ja, je dosti prižgan (samo ne pa ravno 24/7). Saj meni se tudi ne zdi veliko, ampak ko berem forume se mi zdi, da očitno je.

Dr_M ::

Moj C300 ima ze 18990 ur, pa bi tko od oka reku, da ima zapisanih podatkov nekje med 500 in 750GB (zal pri temu SSDju ta podatek sicer ni na voljo).
Samo toliko, da dobis obcutek, koliko se zapisuje na en SSD kjer je samo sistem gor. Drugace se pa kar hitro nabere vec TB, ce dosti selis podatke.

Jinto ::

Dr_M

Sigurno ni tako malo zapisal.

Pri C300 poglej SMART atribut Wear Leveling Count (V CrystalDiskInfo) in ga pomnoži z velikostjo SSD-ja, boš dobil koliko je bilo zapisov.

Dr_M ::

Se pravi, manjsa kot je cifra, manj podatkov sem zapisal? :))
Wear Leveling Count se znizuje s casoma namrec. Pri meni je ostal na 88 po nadgradnji na 0007 fw, kar je ze vec kot leto in pol.

Anney ::

Samsung 830 (64GB)

Ure delovanja: 8539 ur
Skupno zapisanega: 8 TB
Zagonov: 186 x

hojnikb ::

Dr_M je izjavil:

Se pravi, manjsa kot je cifra, manj podatkov sem zapisal? :))
Wear Leveling Count se znizuje s casoma namrec. Pri meni je ostal na 88 po nadgradnji na 0007 fw, kar je ze vec kot leto in pol.

če maš wear levelling count 88, potem si ziher zapisu več kot 700GB podatkov :P
#brezpodpisa

Dr_M ::

hojnikb je izjavil:

Dr_M je izjavil:

Se pravi, manjsa kot je cifra, manj podatkov sem zapisal? :))
Wear Leveling Count se znizuje s casoma namrec. Pri meni je ostal na 88 po nadgradnji na 0007 fw, kar je ze vec kot leto in pol.

če maš wear levelling count 88, potem si ziher zapisu več kot 700GB podatkov :P



Na zacetku je kar hitro slo dol, zdej pa, kot pravim, stoji ze leto in pol tako.
Glede na to, da sem 2x instaliral OS gor, pa nekaj programov, ne more bit kaj dosti. Poleg tega imam hibernacijo in podobne stvari vse izklopljene.

hojnikb ::

v vsakem primeru se jst nebi sekiru, ker ta ma itk 34nm flash noter, ki zdrži še več kot 2xnm ...
#brezpodpisa

Jinto ::

@Dr_M

Glej raw value.
««
211 / 506
»»