» »

SSD za sistemski disk

SSD za sistemski disk

Temo vidijo: vsi
««
203 / 506
»»

cordoba ::

Zanimivo... znanec, ki mi rihta komponente iz nemčije pa mi je predlagal prav vertex model in odsvetoval samsung.

amigo_no1 ::

Zakaj ?

hojnikb ::

cordoba je izjavil:

Zanimivo... znanec, ki mi rihta komponente iz nemčije pa mi je predlagal prav vertex model in odsvetoval samsung.

Razn če ga OCZ plačuje da to dela, potem tvoj znanec nima pojma..8-O
#brezpodpisa

cordoba ::

Hehe ok bom vzel samsunga ;)
Hvala za pomoč!

David2 ::

Živjo.
se opravičujem če tema ni prava vendar mam problem z ssdjem... po instalaciji winsow mi kr zgine 20gb placa kko to? pa tut grozno počasen se mi zdi nevem zkaj...mam kingstona v+200 120gb..prosim za pomoč

hojnikb ::

izklop pagefile, hibernate, system restore pa po kmal tistih 20GB nazaj.

Kok to misliš počasen ? maš ahci, trim, alignment, chipset driverje porihtane.. ?
Maš benche ki to podprejo to počasnost ?
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

piek ::

cordoba je izjavil:

Zanimivo... znanec, ki mi rihta komponente iz nemčije pa mi je predlagal prav vertex model in odsvetoval samsung.


To da ti je predlagal Vertexa je ze pravilno, res pa da mu ne bi bilo treba odsvetovati Samsunga, ker mu nic ne fali. Z nobenim ne bos zgresil. Je pa Vertex 4 zmogljivejsi in ima daljso garancijo, stane pa le malenkost vec.
--- Finish it off if you started it! ---

Dr_M ::

Vertex 4 je vsekakor zmogljivejsi na papirju, v rl razlike prakticno ni.
Tudi v testih je 830 hitrejsi.
Ce pogledas anandtechove rl teste, je Vertex 4 prakticno vedno za 830.
http://www.anandtech.com/show/6363/ocz-...

piek ::

@Dr M: Ja, ker so testi delani se na starem FW 1.4. Z razlicico 1.5 je zadeva "poletela". =) Saj, to pa tepe OCZ, ker se jim vedno mudi na trg z novimi zadevami in potem je na spletu kup testov s slabsimi zmogljivostmi od tistih, ki jih izdelek dejansko ponuja.

Sicer pa povprecen uporabnik ne bo opazil razlike v delovanju med vecino SSDjev, se posebej, ce je prisel iz HDD sveta. Vse bo "letelo".
--- Finish it off if you started it! ---

David2 ::

Izklopil sem tako da plac sem dobil nazai sam počasen je ševedno. posodobljeno verjetno mam k sm učjra naložil w7 na novo in kaj ne to nrdi use sam win?
al morem tudi sam? se ne spoznam veliko na te stvari..sam hitrosti med ssd in hdd se zelo malo razlikujejo..zkaj to??

Dr_M ::

Ja, ker so testi delani se na starem FW 1.4. Z razlicico 1.5 je zadeva "poletela".


Narobe.
Z 1.4 je zadeva poletela, 1.5 samo manjsi popravki.
http://www.anandtech.com/show/6074/ocz-...
V sinteticnih testih je sicer je sicer Vertex 4 precej hitrejsi, v rl je pa vecinoma 830 spredaj, sicer minimalno.
Pa se upostevamo ceno in imamo cistega zmagovalca :)

Spock83 ::

Počasi 830 ne bo več. Maš samo poceni 840 in 840pro, ki pa je bistveno dražji.

fujtajksel ::

fujtajksel je izjavil:

Kako pa je z vgradnjo hibridnih diskov (Seagate Momentus XT z integriranega 8GB ta hitrega flasha)? Katere modrosti za optimizacijo sistema s SSD pri njih veljajo in katere ne?
Npr. ali je bolje izključit Intel Turbo Memory (ReadyDrive, ReadyBoost) ali ne?


No lahko poročam da je operacija uspela brez posebnosti. Se pravi, pretežno se pri nakladanju raznih velkih stvari obnaša kot navaden hitrejši disk, ko pa neko stvar ponavljaš dobi besen pospešek ;) Ki pa sčasoma izgine, ko odpreš dovolj drugih programov.
ReadyDrive in ReadyBoost sem zaenkrat izključil v Intel Turbo Memory konzoli. A je to dobro kar deinstalirat?
Kaj pa Intel Matrix Storage Manager driver, berem da naj bi se bilo dobro znebit tudi tega, po drugi strani mi ni jasno če ni ta vendarle potreben za disk (oz. ga zamenjat z Intel RST)? Al je to pri hibridnem disku vseen šmorn?
(Lenovo T500)

hojnikb ::

David2 je izjavil:

Izklopil sem tako da plac sem dobil nazai sam počasen je ševedno. posodobljeno verjetno mam k sm učjra naložil w7 na novo in kaj ne to nrdi use sam win?
al morem tudi sam? se ne spoznam veliko na te stvari..sam hitrosti med ssd in hdd se zelo malo razlikujejo..zkaj to??

nared en bech v crystaldisk mark in ga nalimi sem..
#brezpodpisa

David2 ::

evo naredu:sam kko nalimaš sliko sm?

CrystalDiskMark 3.0.2 x64 (C) 2007-2012 hiyohiyo
Crystal Dew World : http://crystalmark.info/
-----------------------------------------------------------------------
* MB/s = 1,000,000 byte/s [SATA/300 = 300,000,000 byte/s]

Sequential Read : 204.242 MB/s
Sequential Write : 103.624 MB/s
Random Read 512KB : 192.015 MB/s
Random Write 512KB : 109.389 MB/s
Random Read 4KB (QD=1) : 19.461 MB/s [ 4751.2 IOPS]
Random Write 4KB (QD=1) : 70.562 MB/s [ 17227.1 IOPS]
Random Read 4KB (QD=32) : 92.680 MB/s [ 22626.9 IOPS]
Random Write 4KB (QD=32) : 104.840 MB/s [ 25595.8 IOPS]

Test : 1000 MB [C: 29.2% (32.6/111.7 GB)] (x5)
Date : 2012/11/29 11:56:13
OS : Windows 7 Home Premium Edition SP1 [6.1 Build 7601] (x64)

amigo_no1 ::

d0rK ::

Kakšna ideja zakaj mi Win8 kaže da imam še 49GB od 100GB prostega prostora, če pa izberem vse skrite in sistemske folderje in fajle na temu disku pridem samo do okoli 30GB? Kam ponikne teh 21GB?

kmetek ::

tole sem dobil danes po 2 mesecih čakanja in dela...škoda da nimajo usb 3.0

Double USB 2.0 to 2.5" SATA HDD Converter with SATA Hard Disk Case (Black)

kmetek ::

David2 ::

ja shranit na najdi.si že sam kko iz crystaldisk mark nardim sliko??

pa še kaka ideja zakaj je moj ssd tko počasen.??

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: David2 ()

amigo_no1 ::

David2 ::

 crystaldisk mark

crystaldisk mark

ST-777 ::

David2 je izjavil:

kko iz crystaldisk mark nardim sliko??

Izmeriš SSD s crystaldisk mark, pritisneš tipko na tipkovnici Print screen, naložiš free Paint.NET, v njegovem meniju izbereš:

Edit/ paste in to new image/ v paleti zgoraj levo izbereš kvadrat/ narediš izrez slike, ki je na namizju/ Edit/ cut/ Edit/ paste in to new image/ File/ save as/ vrsta datoteke png. (Png slika je videti lepša kot jpg.)

Namesto Paint.NET seveda lahko uporabiš kakšen drug podoben program za slike.

David2 ::



hvala uspelo.. sam zkaj je tko počasen? ideje? kaj nrdit?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: David2 ()

Spock83 ::

Daj konfiguracijo sistema ter imaš na AHCI naštimano? Kakšen sata kabel imaš? Si na novo inštaliral ali kloniral?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spock83 ()

hojnikb ::

Imaš sata3 ?
Maš ahci vkloplen ?
V crystaldiskmark morš dat preiskusne podatke na 0, ker ma sandforce kontroler..

Sicer pa tut pr teh hitrostih bi mogla stvar letet.

Da si ti nisi postavu preveč visoka pričakovanja za ta boost. Ker če maš bol švoh računalnik, ti tut ssd ne bo pomagu kej preveč pr odzivnosti..

Povej rajš konfig kompa..
#brezpodpisa

David2 ::

mam:
intel i5 3450,
asrock b75 3M
12gb rama
radeon hd 7850 2gb
ssd kingston v+200 120gb
wd 2tb 7200rpm 64mb
mam sata3 kabel priklopljen na sata3 na matični, včeraj na novo naloženi win7 hp 64bit,ahci vklopljen..
probam dat se preizkusne podatke na 0 in nrdim test..poročam

David2 ::

sem dal preizkusne podake na 0 v crystaldisk mark in občutna razlika. hvala za info.

hojnikb ::

David2 je izjavil:

sem dal preizkusne podake na 0 v crystaldisk mark in občutna razlika. hvala za info.


Welcome to sandforce world ;)

Se ti še vedno zdi počasen, al se ti je zdel počasne, ker so ble nizke številke prej ?
#brezpodpisa

David2 ::

:Dma po pravici sem pricakovau vec od ssdja sam ok vsen je dost hitrej kot brez..drgac pa razlika od prej so sam stevilke ja..:)

hojnikb ::

To je to ko ma folk prevelika pričakovanja in so potem razočarani.. 8-O
#brezpodpisa

darkolord ::

Ja prej se je odpiral 10 sekund, pričakovali so 0 sekund, zdej se odpira 1 sekundo - neskončnokrat več od pričakovanj ;((

hojnikb ::

darkolord je izjavil:

Ja prej se je odpiral 10 sekund, pričakovali so 0 sekund, zdej se odpira 1 sekundo - neskončnokrat več od pričakovanj ;((

exactly my point.
In tistle kingston tut ni najhitrejši ssd na svetu..
#brezpodpisa

l0g1t3ch ::

Kje se še da zanesljivo kupit Samsung 830 256GB model ?
Če tega ni več kaj je dobra alternativa ? OCZ vertex 4 odpade, gledam pa CRUCIAL RealSSD M4 256GB 25/S600 ali pa mogoče Samsung 840.

gruntfürmich ::

plextor obljublja premium ssd-je, če denar ni ovira...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Spock83 ::

hojnikb je izjavil:

darkolord je izjavil:

Ja prej se je odpiral 10 sekund, pričakovali so 0 sekund, zdej se odpira 1 sekundo - neskončnokrat več od pričakovanj ;((

exactly my point.
In tistle kingston tut ni najhitrejši ssd na svetu..



Kakorkoli, če se vrneš nazaj na navadni trdi disk šele takrat vidiš kaj pomeni SSD. :)

trnvpeti ::

Spock83 je izjavil:

hojnikb je izjavil:

darkolord je izjavil:

Ja prej se je odpiral 10 sekund, pričakovali so 0 sekund, zdej se odpira 1 sekundo - neskončnokrat več od pričakovanj ;((

exactly my point.
In tistle kingston tut ni najhitrejši ssd na svetu..



Kakorkoli, če se vrneš nazaj na navadni trdi disk šele takrat vidiš kaj pomeni SSD. :)

ni tako strasno

ko dobis ssd, si malo optimiras sistem
da ne pise na ssd
pa da si das cache od browserja v ram disk, in ne na ssd
pa izklopis hibernate ipd

in ko to naredis, vidis, da imas masino skoz prizgano(+sleep)
in kar naenkrat ni tako hudo iti nazaj na hdd (z istimi zgornjimi nastavitvami)

kljukusa ::

l0g1t3ch je izjavil:

Kje se še da zanesljivo kupit Samsung 830 256GB model ?
Če tega ni več kaj je dobra alternativa ? OCZ vertex 4 odpade, gledam pa CRUCIAL RealSSD M4 256GB 25/S600 ali pa mogoče Samsung 840.


Mimovrste jih ima še, a ni med najcenejšimi... http://www.mimovrste.com/artikel/206015...

LP

amigo_no1 ::

Eden ga na ST prodaja.

bosmla ::

Dami ::

Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

destroyer2k ::

sestavi.si vidim da tudi ima

http://www.sestavi.si/index.php/item/di...

dejanslo ::

trnvpeti je izjavil:


ni tako strasno

ko dobis ssd, si malo optimiras sistem
da ne pise na ssd
pa da si das cache od browserja v ram disk, in ne na ssd
pa izklopis hibernate ipd

in ko to naredis, vidis, da imas masino skoz prizgano(+sleep)
in kar naenkrat ni tako hudo iti nazaj na hdd (z istimi zgornjimi nastavitvami)


Ja sej! Ne vem, zakaj počnete to :) Pred kratkim se je obrnilo leto okoli, odkar sem v dva službena stacionarca in osebnega Macbooka naštimal 320 120Gb, brez kakršnihkoli "optimizacij". Razlike so bile fenomenalne, res pa se človek hitro privadi. Poleti sem bootal backupe na službenih, kjer se celotni SSD skopira na HDD, tako da je bila res edina razlika pogon. Sem prav živčen postal, ko sem čakal boot, programe, operacije znotraj programov, ipd, na HDD. Še sam sem težko verjel, da je razlika tolikšna. HDD za system - never again! (Po tistih statistikah pokvarljivosti mogoče tudi za backup več ne ;))
There`s More Than One Way To Do It

gruntfürmich ::

pravkar uzel crucial m4 64. želel samsunga 830 64, ampak jih bo v SI težko za dobiti na novo, po besedah trgovca...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

hojnikb ::

a dinokomp tut nima več 830ke ?
Ker na strani je še ....

Heh zgleda, da do takrat ko bom šou jst v nakupim ssdja za desktop kišto, že ne bo več za dobit 830ke :'(
#brezpodpisa

hojnikb ::

heh zanimiva pogruntavščina
http://arstechnica.com/science/2012/11/...
#brezpodpisa

commissar ::

a samsung ma mednarodno garancijo? Če iz nemčije naročim lahko uveljavljam garancijo v slo? če ja, kje?

FireSnake ::

hojnikb je izjavil:

a dinokomp tut nima več 830ke ?
Ker na strani je še ....

Heh zgleda, da do takrat ko bom šou jst v nakupim ssdja za desktop kišto, že ne bo več za dobit 830ke :'(


Jaz trenutno čakam 830 256GB pri Dinokompu ... nič ni jamral, da se ne bi dalo več dobit.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Elyon8472 ::

Hoj

Samo zanima me, na kaj moram paziti pri preklopu na SSD. Sem šel v nabavo za Samsung 830, pa ga ni za dobit, nove pošiljke naj bi bile pa dražje. Mi je pa zato po 'dobri' ceni prodal intel 330 180Gb. Upam da bo vseeno vredu namesto samsunga 830.

Torej, ali je kaj posebnega kar moram na začetku posodobit, ali preverit, preden zamenjam disk....kakšen firmware upgrade or something :)
Hvala za info.

TechBeats ::

A je sedaj OCZ vertex4 zanesljiv z indilinx Everest 2 controller (Marvell)? Razmišljam o 256gb varianti za 200EUR.


Po tele testih zgleda odlično, sploh write hitrost :)
http://www.techspot.com/review/543-ocz-...
AciD TriP

Zgodovina sprememb…

««
203 / 506
»»