» »

SSD za sistemski disk

SSD za sistemski disk

Temo vidijo: vsi
««
202 / 506
»»

nuclear ::

Kaj pa to:

107EUR za 240GB SSD :)
http://www.newegg.com/Product/Product.a...

0,44EUR za 1GB. sick se imajo.
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nuclear ()

hojnikb ::

nuclear je izjavil:

Kaj pa to:

107EUR za 240GB SSD :)
http://www.newegg.com/Product/Product.a...

0,44EUR za 1GB. sick se imajo.

sandforce kot sandforce

tale izjava je na mestu
"Final Words ... all SandForce SSDs except Intel's are more or less the same ... That means the only real difference between SandForce SSDs is price."
#brezpodpisa

piek ::

hojnikb je izjavil:


Makes way more sense to me now. ;)


No, mogoce boste zdaj le spoznali, da je Vertex 4 trenutno price/performance odlicna zadeva.
In jaz nanj stavim tudi z vidika dolgorocne zanesljivosti - ni Sandforce, kup tehnologij za zagotavljanje vzdrzljivosti, itd. Ce bo temu res tako, bo pokazal le cas. Pri OCZ-ju bi bili pa tudi nori, da bi na izdelek dali 5 let garancije, ce jih ne bi bil sposoben izpolniti. Taka poteza namrec lahko spravi firmo na kolena ...
--- Finish it off if you started it! ---

Dr_M ::

Kako bo vertex 4 dober P/P, ce je pa precej drazji od 830?

SplitCookie ::

Taka poteza namrec lahko spravi firmo na kolena ...

LOL

Aja, Ker njih to, da reflashajo SSD stane kakor stane nov SSD ?
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

piek ::

@Dr_M: Kako precej drazji? 128 GB razlicici sta obe okoli 100€, 256 GB je pa Samsung malenkost cenejsi ... pa se to na racun tega, ker imajo na trgu ze novo generacijo (840/840PRO), ki je celo drazja od Vertexa.
@SplitCookie: Niso vse okvare take, da jih resi "reflash". In sem tudi preprican, da to ves. Ampak sem ze ugotovil, da ti pac v vecini tem izpostavljas samo tisti vidik, ki ti v dolocenem trenutku ustreza. Premetena taktika, ki pa pri ljudeh, ki se na posamezno podrocje spoznajo, ne vzge. Zdaj pa nazaj navijat "Sammy fanboy".

In BTW, naslednji teden ti bom lahko povedal, kako se obneseta Samsunga 840 in 840PRO. Sta ze na mizi in cakata na "znojenje". Mogoce pa ima 840PRO sanse, da premaga Vertexa. =) In potem bom jaz navijal zanj. Kaksna drama, ti recem.
--- Finish it off if you started it! ---

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: piek ()

z3ro ::

Rabim malo pomoči..830 128GB sem dal v starejši ASUS prenosnik (vkratkem nabavim novega pa ga dam tja not). Torej če prav razumem bi mogo v BIOSu nastavit AHCI, vendar nikjer ne najdem te nastavitve. Imam možnost izbrati Compatible ali pa Enhanced. Če dam na tadrugo mi ne gre v Windowse.

Dr_M ::

@Dr_M: Kako precej drazji? 128 G. razlicici sta obe okoli 100€, 256 GB je pa Samsung malenkost cenejsi ...



Gledam cene pri funtechu.
Vertex 4 128GB 131e, Samsung 830 128GB 110e.
Vertex 4 256GB 235e, Samsung 830 256GB 193e.

Men se zdi Vertex 4 precej drazji :>

piek ::

Poglej pa se v kaksno drugo trgovino, ane. =) Saj je prav, da je Vertex 4 drazji. Je hitrejsi in ima dve leti vec garancije.
--- Finish it off if you started it! ---

darkolord ::

Imam možnost izbrati Compatible ali pa Enhanced. Če dam na tadrugo mi ne gre v Windowse.
Enhanced je AHCI.

Si Windows namestil že preden si to spremenil?

piek ::

z3ro je izjavil:

Rabim malo pomoči..830 128GB sem dal v starejši ASUS prenosnik (vkratkem nabavim novega pa ga dam tja not). Torej če prav razumem bi mogo v BIOSu nastavit AHCI, vendar nikjer ne najdem te nastavitve. Imam možnost izbrati Compatible ali pa Enhanced. Če dam na tadrugo mi ne gre v Windowse.


Najprej poglej, ce se najde za tvoj prenosnik kak novejsi (najnovejsi) BIOS in ga posodobi. Mogoce se ti nato pojavi kaka nova moznost. Ce pa ne, bos pac malo potrpel dokler ne dobis novega prenosnika.
--- Finish it off if you started it! ---

z3ro ::

Darklord: Windows sem namestil preden sem to spremenil,ja. Bi moral obratno?
Za BIOS bom pogledal,ja vendar mislim da imam zadnjega.

piek ::

Seveda, najprej daj na Enhanced, sele nato namesti OS.
--- Finish it off if you started it! ---

amigo_no1 ::

Googlaj "change to ahci".

z3ro ::

Okej, hvala. Trenutno mam spet navaden disk not, potem probam:)

Dr_M ::

piek je izjavil:

Poglej pa se v kaksno drugo trgovino, ane. =) Saj je prav, da je Vertex 4 drazji. Je hitrejsi in ima dve leti vec garancije.



Sem pogledal, pa je povsot 830 cenejsi. Sicer manjse razlike, ampak se vedno.
Hitrejsi je v sinteticnih testih, res, edino garancija resuje.
Sicer pa bo 840pro kmalu bolj dosegljiv. :>

SplitCookie ::

piek je izjavil:


@SplitCookie: Niso vse okvare take, da jih resi "reflash". In sem tudi preprican, da to ves. Ampak sem ze ugotovil, da ti pac v vecini tem izpostavljas samo tisti vidik, ki ti v dolocenem trenutku ustreza. Premetena taktika, ki pa pri ljudeh, ki se na posamezno podrocje spoznajo, ne vzge. Zdaj pa nazaj navijat "Sammy fanboy".



Tisto resnejših okvar kolikor jih je, je zanemarljivo v primerjavi s SW errorji in tudi te se da popravljati. SSD tehnologija je blazno poceni, praktično vse se da zamenjat.

Razlike med 3 in 5 leti je zelo malo.

On the other hand: Kill yourself če misliš da mi kaj visi za proizvajalca
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

Zgodovina sprememb…

z3ro ::

Takle je v 4 leta starem ASUSu. So to približno OK hitrosti?
 Slika

Slika

hojnikb ::

tistle 4k-64 je mal sumljiv, ker verjetno tvoj laptop nima sata 6gbit.. Sicer so pa hitrosti razn 4K ok..
#brezpodpisa

Izi ::

hojnikb je izjavil:

tistle 4k-64 je mal sumljiv, ker verjetno tvoj laptop nima sata 6gbit.. Sicer so pa hitrosti razn 4K ok..

4K-64Thrd nima veze s prepustnostjo podatkov ampak z medpomnilnikom, zato gredo številke v nebo če je seveda vse v redu z celotnim računalnikom.
Takole gre:
- Test 4K pove kako hitro se SSD odzove in prebere EN SAM 4K velik prostorček podatkov na enoti. To je pravzaprav tista prava hitrost enote in ne tisto zaporedno branje, ki ga vsi ponavadi izpostavljajo v praksi pa nima nobene vrednosti.
- 4k-64Thrd pa po drugi strani dobi HKRATI 64 zahtevkov za prebiranje nekega 4K velikega prostorčka. In ker gre torej za iste podatke se ti ob prvem prebiranju prenesejo v medpomnilnik in se ob ostalih 63 zahtevah za prebiranje enostavno preberejo iz medpomnilnika.
Pri 4k-64Thrd gre torej bolj za testiranje hitrosti celotnega računalnika skupaj z enoto za hranjenje podatkov.
Na hitrejšem računalniku bo 4k-64Thrd mnogo hitrejši, kot na nekem počasnejšem, čeprav bosta imela enak SSD. Hitrost vodila pa tukaj nima nobene veze.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

jest10 ::

No, tudi 4K test je odvisen od zmoglivosti sistema. Recimo z 60GB Intelom 330 sem na X4 procesorju imel okoli 21MB/s, na "ubogem" 1,2GHz dvojederniku pa imam okoli 16GB/s. Oboje ima SATA2 vodilo

Izi ::

jest10 je izjavil:

No, tudi 4K test je odvisen od zmoglivosti sistema. Recimo z 60GB Intelom 330 sem na X4 procesorju imel okoli 21MB/s, na "ubogem" 1,2GHz dvojederniku pa imam okoli 16GB/s. Oboje ima SATA2 vodilo

Ja seveda, če tako gledaš, vsako zahtevo za branje podatkov vedno pošlje glavni procesor, potem se vse skupaj iz enote prebere v RAM in šele ko so podatki v RAMU jih procesor lahko začne uporabljati oziroma izvajati. V vsakem primeru je vedno važna hitrost glavnega procesorja, hitrost RAMA in celo hitrost matične plošče, preko katere tečejo vsa vodila, s katerimi so povezani CPU, RAM in SSD.
CPU, RAM in SSD so vedno medsebojno povezani in vedno je eden izmen njih ozko grlo. Pravzaprav je SSD kljub svoji hitrosti še vedno največje ozko grlo, saj je v primerjavi s CPU in RAMOM še vedno precej počasnejši.
RAM je na drugem mestu in z hitrejšim RAMOM se da kar nekaj pohitriti hitrost prebiranja iz SSD-ja.
Na tretjem mestu je hitrost matične plošče, na katero marsikdo pozablja ampak je bistvenega pomena, ker povezuje vse komponente med seboj in tu ni važna samo hitrost in širina njenih vodil, ampak predvsem matični čipi severnega in južnega mosta, ki so pravzaprav duša računalnika, na kar marsikdo pozabi. Pa na gonilnike seveda tudi ne smemo pozabiti. Edino CPU je dandanes že povsod tako hiter, da ob prebiranju pravzaprav ves čas pravzaprav počiva in njegova višja hitrost kaj dosti ne bo več prinesla k hitrosti prebiranja podatkov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

Constantine ::

Neumno vprašanje:

kako vem če mi paše SSD v laptop? Hvala za pametne odgovore ;)

LP

darkolord ::

Pogledaš, kakšen je trenutni disk. Če je 2.5" SATA, potem bo pasal.

edino če imaš Maca, verjetno ni nujno

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

cordoba ::

Lp kaj se splača trenutno kupiti? Price in performance? Do 130 -150 eur?

Sam vidm, da so vsi 2.5 veliki? Jst pa ne rabim za prenosnik....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cordoba ()

fireX88 ::

ja vsi so velikosti 2,5, sej nerabiš večjo velikost za 128GB, saj so samo čipi. jst sm vzel pred pol leta samsung 820 in bi še enkrat vzel isto zadevo!
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fireX88 ()

cordoba ::

Darklord jbg treba mal se pozanimat, ker sem se že prevečkrat pol tepu po glavi ;)

Ok zaenkrat so teli na izboru, ker mi čist zadostuje ta velikost, ker bom imel samo za sistem...
http://www.cyberport.de/pc-und-zubehoer...
http://www.cyberport.de/apple-und-zubeh...
http://www.cyberport.de/apple-und-zubeh...

PrimozR ::

Samsung 830 kapacitete, ki ti ustreza. Če kupuješ za namizni računalnik samo pomeni,d a imaš več kot preveč prostora za Sammy 830.

darkolord ::

Darklord jbg treba mal se pozanimat, ker sem se že prevečkrat pol tepu po glavi ;)
Ja, ampak je vsakih par dni popolnoma enako vprašanje. Če bi prebral vsaj kakšno stran ali dve nazaj, bi že dobil odgovor.

M-XXXX ::

darkolord je izjavil:

Darklord jbg treba mal se pozanimat, ker sem se že prevečkrat pol tepu po glavi ;)
Ja, ampak je vsakih par dni popolnoma enako vprašanje. Če bi prebral vsaj kakšno stran ali dve nazaj, bi že dobil odgovor.

Kaj je lažje: napisat 2 odgovora, za en odgovor poiskat še sliko, ali odgovorit s sledečim odgovorom:

Samsung 830?

Se mi je zdelo ja!

darkolord ::

Najlažje bi seveda bilo, da ne bi ničesar napisal.

Buddah ::

Zakaj se ne naredi nek sticky post v smislu "kupovanje SSDja za telebane" kjer bi pisalo "Glede na zbrane predloge je trenutno najbolj priporočan nakup Samsung SSD 830 oz. SSD 840 PRO". Res je že malo živce parajoče da je na vsaki strani vprašanje kaj se najbolj splača kupit. Lenoba pač.

kuglvinkl ::

Lahko pa tekmujemo, kdo bo nalimal bolj izvrino fotko kot odgovor na notorno vprašanje, "ej pobje, kupujem SSD, katerga čem vzet?" :D

kmetek ::

ima kdo kabel za posoditi, tistega, ki dobiš pri samsung 830 notebook kit? sem napačnega na ebayu kupil :P

http://www.ebay.co.uk/itm/USB-2-0-to-Sl...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kmetek ()

OmegaBlue ::

Behave.

P.S.
In ne zganjat lenobe preberite za ene 2 strani nazaj no.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

kmetek ::

nekaj takega do 10€ se dobi kje?

http://www.eventus.si/cables/i_1666_kab...

hojnikb ::

#brezpodpisa

gruntfürmich ::

hojnikb je izjavil:

OCZ Vector
http://www.techspot.com/review/609-ocz-...

nekam debilni testi. ni najpomembnejšega parametra zmerjenega.
drugače pa zanimivo, očitno prvi pravi indilinx...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

Me prav zanima če se bo cena znižala (če sploh ?) vertex 4... pa tut če ma zadevca tut performance/storage mode, tak ko vertex4...
#brezpodpisa

Dr_M ::

Uprasanje ce je performance/storage mode odvisen od kontrolerja ali firmwarea.
Ce je na nivoju firmwarea, potem je mozno, ce je kontroler, potem po vsej verjetnosti nima, ker gre sedaj za pravi indilinx kontroler in ne rebrandan marvell.

fujtajksel ::

Kako pa je z vgradnjo hibridnih diskov (Seagate Momentus XT z integriranega 8GB ta hitrega flasha)? Katere modrosti za optimizacijo sistema s SSD pri njih veljajo in katere ne?
Npr. ali je bolje izključit Intel Turbo Memory (ReadyDrive, ReadyBoost) ali ne?

WarpedGone ::

Za vgradnjo hibridnih diskov velja - don't do it.
Kup čisti SSD in čisti HDD (z dost keša), ter vsakega nameni svoji funkciji. Tako imaš dobre strani obeh svetov.
Če prepustiš avtomatiki znotraj iste enote, fašeš slabe strani obeh svetov.
Zbogom in hvala za vse ribe

trnvpeti ::

WarpedGone je izjavil:

Za vgradnjo hibridnih diskov velja - don't do it.
Kup čisti SSD in čisti HDD (z dost keša), ter vsakega nameni svoji funkciji. Tako imaš dobre strani obeh svetov.
Če prepustiš avtomatiki znotraj iste enote, fašeš slabe strani obeh svetov.

to ne bo drzalo

FireSnake ::

Poglej in se nasmej: vicmaher.si

trnvpeti ::

ne fases slabe, ampak dobre stvari

fujtajksel ::

WarpedGone je izjavil:

Za vgradnjo hibridnih diskov velja - don't do it.
Kup čisti SSD in čisti HDD (z dost keša), ter vsakega nameni svoji funkciji. Tako imaš dobre strani obeh svetov.
Če prepustiš avtomatiki znotraj iste enote, fašeš slabe strani obeh svetov.


Meh, ne pričakujem SSD hitrosti in v tavečji škatli že imam tako. Tu gre pa za krizno podaljševanje življenja prenosniku z majhnim 3200rpm diskom brez reinstalacije, ker bi bilo sicer preveč cirkusa (trust me). Originalno sem mislil dat navaden 7200rpm disk, pol sem pa tegale opazil. Če se bo cena 512GB še naprej tako hitro sesedala, mogoče zamenjam še enkrat in dam tegale v bay caddy za foto kolekcijo, stalno se mi dveh diskov ne zdi prenašat naokrog. Mogoče pa kriza prej popusti in zamenjam celo škatlo.
Je sicer Turbo Memory v konceptu zelo podobna reč hibridnemu disku in mnogi (Anandtech) resno dvomijo o smiselnosti njenega obstoja. Ampak je pri temle hibridu pospešitev glede na HDD vsaj konkretno merljiva in v okviru pričakovanj (skromnih 8GB, zapisovanja zaenkrat ne kešira). Menda je oni flash od TM počasnejši od HDD pri veletrgovinskem prenosu, izboljša le dostopni čas.
V glavnem, prosim za konkretna priporočila kaj spremenit v konfiguraciji po kloniranju diska, ne pa za splošno filozofijo o smislu življenja ;)

cordoba ::

Nisem len, ampak še enkrat bom vprašal od teh treh modelov, kaj naj izberem? Po specifikacijah je vertex najhitrejši, vi pa priporočate samsunga?
http://www.cyberport.de/apple-und-zubeh...
http://www.cyberport.de/apple-und-zubeh...
http://www.cyberport.de/apple-und-zubeh...

Hvala za pomoč...

darkolord ::

Vertex 4 je res nekoliko hitrejši, a Samsung se je izkazal z odlično zanesljivostjo in še zmeraj zelo visoko hitrostjo.

Glede na precej slabih izkušenj z OCZ v preteklosti se mora Vertex 4 še izkazati, da bi ga "unanimously" priporočali namesto Samsunga.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

connel ::

In pa, niti enega popravka še ni bilo za Samsunge.

fireX88 ::

zt k deljo tk ko morjo.. sicer pa od aprila sem enkrat posodobil to je blo pa to.
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!
««
202 / 506
»»