» »

SSD za sistemski disk

SSD za sistemski disk

Temo vidijo: vsi
««
158 / 506
»»

s51as ::

Živjo,

Ali moram v Biosu kaj nastaviti preden na SSD naložim windowse?
It's just me myself and I

Tezaab ::

Vklopi AHCI, mislim da nic drugega.

s51as ::

A to se že v biosu naredi? A je to tam kjer izbiram med IDE in RAID + še nekaj?
It's just me myself and I

Skyman ::

korenje3 je izjavil:

viper66 je izjavil:

ma jaz gledam SSD že vsaj 3 mesece, počasi bom diplomiral na to temo, tolko enih modelov sem že pregledal, tolko enih reviews ipd....

odločam se predvsem med Samsung 830 serijo, 128Gb ter OCZ Vertex 4 serijo, 128Gb, oba sta mi ok...Vertex ima malce prednosti, ker ima 5 let garancije...ostalo je vse tam tam...tudi cena varira med 10 in 20€ max...


vsi gledate sam kolk MB/s imajo na benchmarkih...

sem slišal kritike na samsunga 830, da se jim pojavlja BSOD.

jaz sem pred enim tednom naročil kingston hyperx 240GB. Še vedno mislim da je to eden najboljših ssdjev.
važni so itak samo dejanski rezultati... poglej level loading time v startcract 2 na spodnjem linku.

http://www.techspot.com/review/443-sams...


Mislim da si tle prvi ki ima kingstona,si ze dobil zadevo poročaj kako se kaj obnese ker sem sam gledal kingstona hyperx 3k ali pa tvojo verzijo seveda 120gb,imam dovolj:D

Tezaab ::

s51as je izjavil:

A to se že v biosu naredi? A je to tam kjer izbiram med IDE in RAID + še nekaj?

Ponavadi je tocno tam, ja. Pod "SATA mode" oziroma kaj podobnega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tezaab ()

TOP ::

korenje3 je izjavil:

viper66 je izjavil:

ma jaz gledam SSD že vsaj 3 mesece, počasi bom diplomiral na to temo, tolko enih modelov sem že pregledal, tolko enih reviews ipd....

odločam se predvsem med Samsung 830 serijo, 128Gb ter OCZ Vertex 4 serijo, 128Gb, oba sta mi ok...Vertex ima malce prednosti, ker ima 5 let garancije...ostalo je vse tam tam...tudi cena varira med 10 in 20€ max...


vsi gledate sam kolk MB/s imajo na benchmarkih...

sem slišal kritike na samsunga 830, da se jim pojavlja BSOD.

jaz sem pred enim tednom naročil kingston hyperx 240GB. Še vedno mislim da je to eden najboljših ssdjev.
važni so itak samo dejanski rezultati... poglej level loading time v startcract 2 na spodnjem linku.

http://www.techspot.com/review/443-sams...

Kaj hočeš stem povedat,da je Kingston najbolši,ker si se edino ti tukaj opogumil in ga kupil.Vsi so dobri,dokler ti ne crkne in najbolši ne obstaja,ker so vsi pokvarljivi.Sam mam doma Vertex 2 pa Samsunga 830 in M4 in razlik med njimi,da bi ti videl na oko jih ni.Razlika je sam prehod iz HDD na SSD.

Robert ::

Prek Amazona.de nameravam kupiti SSD disk OCZ Vertex 4 128GB, pa me zanima kako je z garancijo, ali velja pri nas in kdo je zastopnik ter servis pri nas.

hojnikb ::

ST-777 je izjavil:

Funtech oglašuje SSD 128GB 2.5" SATA2 MLC 9.5mm, CRUCIAL v4 za 99 €.

Bo ta slučajn z tanovim marvell controllerjem ?
Ker nič kej ne najdem o tem ssdju ...
#brezpodpisa

trnvpeti ::

hojnikb je izjavil:

ST-777 je izjavil:

Funtech oglašuje SSD 128GB 2.5" SATA2 MLC 9.5mm, CRUCIAL v4 za 99 €.

Bo ta slučajn z tanovim marvell controllerjem ?
Ker nič kej ne najdem o tem ssdju ...

ja dokler ni nic podatkov o tem ssdju, to odpade

Dr_M ::

Glede na to, da je sata II, je to tezko tanov kontroler.

hojnikb ::

heh šele zdele sn vidu, da gre za sataII.
Zgleda, da gre za budget varjanto m4ke, ki laufa na sataII.
#brezpodpisa

korenje3 ::

TOP je izjavil:

korenje3 je izjavil:

viper66 je izjavil:

ma jaz gledam SSD že vsaj 3 mesece, počasi bom diplomiral na to temo, tolko enih modelov sem že pregledal, tolko enih reviews ipd....

odločam se predvsem med Samsung 830 serijo, 128Gb ter OCZ Vertex 4 serijo, 128Gb, oba sta mi ok...Vertex ima malce prednosti, ker ima 5 let garancije...ostalo je vse tam tam...tudi cena varira med 10 in 20€ max...


vsi gledate sam kolk MB/s imajo na benchmarkih...

sem slišal kritike na samsunga 830, da se jim pojavlja BSOD.

jaz sem pred enim tednom naročil kingston hyperx 240GB. Še vedno mislim da je to eden najboljših ssdjev.
važni so itak samo dejanski rezultati... poglej level loading time v startcract 2 na spodnjem linku.

http://www.techspot.com/review/443-sams...

Kaj hočeš stem povedat,da je Kingston najbolši,ker si se edino ti tukaj opogumil in ga kupil.Vsi so dobri,dokler ti ne crkne in najbolši ne obstaja,ker so vsi pokvarljivi.Sam mam doma Vertex 2 pa Samsunga 830 in M4 in razlik med njimi,da bi ti videl na oko jih ni.Razlika je sam prehod iz HDD na SSD.


Ne mislim da je kingston hyperX najboljši. Je pa boljši od samsunga 830 ipd. To menim po dolgem prebiranju forumov, kjer se ljudje pritožujejo zaradi crkovanja diskov in BSOD. Vsi hvalijo hyperx da je zelo stabilen in hiter. S tem ne mislim hyperx 3k, ki ima 30% nižjo življenjsko dobo.

TOP ::

korenje3 je izjavil:

TOP je izjavil:

korenje3 je izjavil:

viper66 je izjavil:

ma jaz gledam SSD že vsaj 3 mesece, počasi bom diplomiral na to temo, tolko enih modelov sem že pregledal, tolko enih reviews ipd....

odločam se predvsem med Samsung 830 serijo, 128Gb ter OCZ Vertex 4 serijo, 128Gb, oba sta mi ok...Vertex ima malce prednosti, ker ima 5 let garancije...ostalo je vse tam tam...tudi cena varira med 10 in 20€ max...


vsi gledate sam kolk MB/s imajo na benchmarkih...

sem slišal kritike na samsunga 830, da se jim pojavlja BSOD.

jaz sem pred enim tednom naročil kingston hyperx 240GB. Še vedno mislim da je to eden najboljših ssdjev.
važni so itak samo dejanski rezultati... poglej level loading time v startcract 2 na spodnjem linku.

http://www.techspot.com/review/443-sams...

Kaj hočeš stem povedat,da je Kingston najbolši,ker si se edino ti tukaj opogumil in ga kupil.Vsi so dobri,dokler ti ne crkne in najbolši ne obstaja,ker so vsi pokvarljivi.Sam mam doma Vertex 2 pa Samsunga 830 in M4 in razlik med njimi,da bi ti videl na oko jih ni.Razlika je sam prehod iz HDD na SSD.


Ne mislim da je kingston hyperX najboljši. Je pa boljši od samsunga 830 ipd. To menim po dolgem prebiranju forumov, kjer se ljudje pritožujejo zaradi crkovanja diskov in BSOD. Vsi hvalijo hyperx da je zelo stabilen in hiter. S tem ne mislim hyperx 3k, ki ima 30% nižjo življenjsko dobo.

Po čem sklepaš,da je bolši po raznih testih ali zato,ker ti tako meniš.Sem ti napisal imam 3 različne SSD in za nobenega nisem napisal,da je bolši kot drugi,ker ni.Tisto o BSOD pa moraš vedet,da od toliko tisoče primerkov je tudi toliko BSOD,sam tukaj se menimo o več tisoč primerkov.V Sloveniji nas ma tud veliko Samsungov pa še nobeden ne poroča o tem,tako da ne napihuj.

korenje3 ::

TOP je izjavil:

korenje3 je izjavil:

TOP je izjavil:

korenje3 je izjavil:

viper66 je izjavil:

ma jaz gledam SSD že vsaj 3 mesece, počasi bom diplomiral na to temo, tolko enih modelov sem že pregledal, tolko enih reviews ipd....

odločam se predvsem med Samsung 830 serijo, 128Gb ter OCZ Vertex 4 serijo, 128Gb, oba sta mi ok...Vertex ima malce prednosti, ker ima 5 let garancije...ostalo je vse tam tam...tudi cena varira med 10 in 20€ max...


vsi gledate sam kolk MB/s imajo na benchmarkih...

sem slišal kritike na samsunga 830, da se jim pojavlja BSOD.

jaz sem pred enim tednom naročil kingston hyperx 240GB. Še vedno mislim da je to eden najboljših ssdjev.
važni so itak samo dejanski rezultati... poglej level loading time v startcract 2 na spodnjem linku.

http://www.techspot.com/review/443-sams...

Kaj hočeš stem povedat,da je Kingston najbolši,ker si se edino ti tukaj opogumil in ga kupil.Vsi so dobri,dokler ti ne crkne in najbolši ne obstaja,ker so vsi pokvarljivi.Sam mam doma Vertex 2 pa Samsunga 830 in M4 in razlik med njimi,da bi ti videl na oko jih ni.Razlika je sam prehod iz HDD na SSD.


Ne mislim da je kingston hyperX najboljši. Je pa boljši od samsunga 830 ipd. To menim po dolgem prebiranju forumov, kjer se ljudje pritožujejo zaradi crkovanja diskov in BSOD. Vsi hvalijo hyperx da je zelo stabilen in hiter. S tem ne mislim hyperx 3k, ki ima 30% nižjo življenjsko dobo.

Po čem sklepaš,da je bolši po raznih testih ali zato,ker ti tako meniš.Sem ti napisal imam 3 različne SSD in za nobenega nisem napisal,da je bolši kot drugi,ker ni.Tisto o BSOD pa moraš vedet,da od toliko tisoče primerkov je tudi toliko BSOD,sam tukaj se menimo o več tisoč primerkov.V Sloveniji nas ma tud veliko Samsungov pa še nobeden ne poroča o tem,tako da ne napihuj.


Daj preberi moj prejšnji post in ne sprašuj 2x isto. Tudi ne govori mi da naj ne napihujem. Si mogoče šerif? Moja mnenja so nekaj vredna in imajo slovesno težo napram tovjim.

Dr_M ::

korenje3 koliko pa imas ssdjev?

korenje3 ::

Dr_M je izjavil:

korenje3 koliko pa imas ssdjev?


Če to cilja na izkušnje z ssdji: v službi jih imamo nekaj sto, ene 20 različnih modelov. Osebno uporabljam intel x-25m 2x120gb v raid.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

Dr_M ::

Fino, potem lahko naredis eno mini statistiko okvar :>

korenje3 ::

Dr_M je izjavil:

Fino, potem lahko naredis eno mini statistiko okvar :>


še nobeden ni crknil.

bosmla ::

korenje3 je izjavil:

Dr_M je izjavil:

Fino, potem lahko naredis eno mini statistiko okvar :>

še nobeden ni crknil.

Kaj pa BSOD-ji, so pogostejsi na katerem modelu?

Skyman ::

Robert je izjavil:

Prek Amazona.de nameravam kupiti SSD disk OCZ Vertex 4 128GB, pa me zanima kako je z garancijo, ali velja pri nas in kdo je zastopnik ter servis pri nas.


Servis ne bos imel v sloveniji ze ko ti zadevo kupis v sloveniji je ze kdaj tezava z servisi "tujo robo" pa se tezje popravljajo.Res je pa da naj bi veljala evropska garancija sam to pri nam ne velja v nasi deželi.Tudi jaz sm gledal preko amazona SSD disk ter tudi mene zanima kako je z uveljavlanjem garancije, ce zadevo seveda kupis preko amazon.de

Korenje3
Ze imas mogoce kingstona hyperx? kaj pravis glede 3k verzije kolikor sm bral je razlika da ce vsak dan na 3k zapisujes 76gb potem naj bi bila to njegova zivljenska doba sicer 76gb na dan mi je kar veliko,hyperx naj bi bil bolj trpezen in naj bi prepuscal 116gb na dan zapisa:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Skyman ()

Alamar ::

Cena počasi pada tudi pri nas Crucial M4 128GB - 118 EUR

http://www.topsolutions.si/article.aspx...

Sssaga ::

naj bi prepuscal 116gb na dan zapisa:D


Sigurn se najde kakšen norc, k FRAPS-a 4GB+ (ne Gbit!) na minuto na SSD, sam bo mogu konvertat in brisat na vsakih ca. 15 minut. lol kartrofl

PS: Namestil OS na Corsair Force 3 60 GB za 79EUR in to šiba ko svina (sata2). Še seb si morm neki uštimat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Sssaga ()

Dr_M ::

Skyman ::

Sssaga je izjavil:

naj bi prepuscal 116gb na dan zapisa:D


Sigurn se najde kakšen norc, k FRAPS-a 4GB+ (ne Gbit!) na minuto na SSD, sam bo mogu konvertat in brisat na vsakih ca. 15 minut. lol kartrofl

PS: Namestil OS na Corsair Force 3 60 GB za 79EUR in to šiba ko svina (sata2). Še seb si morm neki uštimat.


Pač ti lahko na dan z njemu zapišeš 200gb.Kolikor sm jaz zastopil je tle fora tega da je njegova zivljenska doba 3 leta in ce bi ti vsak dan 116gb zapisoval bi ti tocno v 3 letih crnku to je isto kot imas za avto garancijo 4 leta ali 80.000km pac tle pa pa tak drugacen izracun kinston 3k naj bi imel 76gb na dan zapisa ali 3 leta ce ti vsak dan zapišeš 10 gb ti bo ze 8 let zdrzal

Ja crucial v slo že lepo pada.Primerno sloveniji 1 mesec za ostalo evropo pridejo v naso dezelo nizje cene SSD diskov

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Skyman ()

TOP ::

korenje3,če bi bila tvoja mnenja res toliko vredna,kot pišeš potem bi vsi kupovali Kingston SSD,me pa veseli,da si se opogumil in vzel Kingstona,bom vsaj vidli tvoje mnenje.

s51as ::

A je to vredu da je 4K read tako majhen (v primerjavi z ostalim)?

It's just me myself and I

Dr_M ::

Ubistvu je se kar dober oz popolnoma normalen.

Skyman ::

kera mašina je tole s51as

s51as ::

Skyman SSD je OCZ Vertex 4, 256Gb
It's just me myself and I

gruntfürmich ::

31mb/s 4k read je verjetno boljše od vseh tule, kar nas ima ssd...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Skyman ::

s51as
Zjebu z nakupom pocak da pride na sloteh TOP te bo tko napadu k korenja3 :))

gruntfürmich
Seveda da je boljse ce ste pa vsi na samsungih pa na crucial-ih,pac tko priporočate ze par strani :D ce ga pa ne vzames si pa spet napaden od strani TOP kaj vzames kingtoston ssd dik

s51as ::

Skyman... nisem niti tolko gledal, takrat sem se odločal še za intel potem so pa bli neki testi v prid temu sem pa tega vzel. Ne vem pap rimerjave z drugimi, je pa fajn napram IDE WD HDD je super :)
It's just me myself and I

Skyman ::

haha nimam ide btw mam 1Tb wb na sataIII btw sei tud jaz kupujem SSD in ga bom kmalu kupil ti nism nic fovš sam pac politika zadnih 2-3 straneh je taksna da ce nimas samsunga si čudak,če reces da je od samsunga boljši kak kingston hyperx ze dobis 1 stran pridig. Drugac ti zelim da ti bo dobro služil dobra izbira

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Skyman ()

Dr_M ::

politika zadnih 2-3 straneh je taksna da ce nimas samsunga si čudak,če reces da je od samsunga boljši kak kingston hyperx ze dobis 1 stran pridig.


Ja dej pretiravat no, pa se hitr skrij pod matkino kiklo...
V cem pa naj bi bil Kingston boljsi? Enk je, kot nekaj 10 drugih modelov s SandForce kontrolerjem, za katerega pa vemo, da ni ravno najboljsi.

Za samsunge ali cruciale se vsaj ve, da so ok, ker jih je nekaj tukaj, ne mores pa tukaj tulit, da je kingston najboljsi, ce jih ni niti za vzorec.

Pa kup si ze ta jeben SSD enkrat or GTFO.

TOP ::

Skyman je izjavil:

s51as
Zjebu z nakupom pocak da pride na sloteh TOP te bo tko napadu k korenja3 :))

gruntfürmich
Seveda da je boljse ce ste pa vsi na samsungih pa na crucial-ih,pac tko priporočate ze par strani :D ce ga pa ne vzames si pa spet napaden od strani TOP kaj vzames kingtoston ssd dik

Očitno ne bereš mojih postov,oziroma jih ne razumeš.No beden ne zajebe glede nakupa,tukaj nobeden nobenega ne sili,kaj naj kupi,vsak kupi kar meni,da je najbolše.Jaz nisem korenje3 prav nič napadel,zakaj pa bi,edino citiral sem,ko je napisal,da so Kingstoni najbolši SSD pa nikjer ni tole dokazano.Kar se tiče OCZ spet nisi bral mojega posta,kjer sem napisal da mam doma Vertex2,ki mi začuda še vedno dela BP,medtem ko jih je kar veliko že crknilo.
a51as dober rezultat,celo opažam da je še malo bolši od Samsunga 830,vsaj sodeč po mojih rezultatih.

s51as ::

Skyman ima tudi 5 let garancije, to je bil skoraj glavni razlog.
It's just me myself and I

Skyman ::

Pozabite kaj je blo. Meni se osebno ne da tukaj prepirati.Tukaj gor hodim da kaj preberem, in seveda ker kupujem SSD disk me zanima vsako mnenje ali pozitivno ali negativno,tako da brez zamere,ker nimam proti nobeni znamki SSD diskov,ker ga še sam nimam,imam ga pa namen vzeti ampak trenutno imam kar nabit delovni dan tako da kako prosto urco izkoristim za branje vasih mnenj.

S51as kupil doma/tujina?

Tilen ::

gruntfürmich je izjavil:

31mb/s 4k read je verjetno boljše od vseh tule, kar nas ima ssd...


Moj vertex 3 120GB;

Random Read 4KB (QD=1) : 30.672 MB/s [ 7488.3 IOPS]
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

s51as ::

Skyman kupil sem ga na hoh.de, kakega mnenja o njem ti pa ne morem dati ker ga imam šele 3 dni... Zaenkrat mi dela lepo, tiho in hitro 8-)
It's just me myself and I

Skyman ::

pošteno si v paketu dobil samo SSD disk ali še kaj posebnega, mogoce nosilec.Koliko S rabis da prides v windovse.

ST-777 ::

Skyman je izjavil:

Koliko S rabis da prides v windovse.
Kingston HyperX 3K je hiter, če drži to, kar je nekdo napisal na newegg.com: "Great speeds for booting up and shutting down (20 second boot-up with bios screen and 5 seconds shut down)" http://www.newegg.com/Product/Product.a...

Moj SSD Intel 320 je precej počasnejši.

s51as ::

Skyman v paketu je še neko železje ja, se nisem poglabljal v to za kaj je.

N vem koliko sekund.. je pa hitro...
It's just me myself and I

kuglvinkl ::

Se je skupinsko naročal, al sem zamudu to rundo?

jurre ::

@kuglvinkl
jaz od Ravseka ne dobim nobenga odgovora na PM, tako da ocitno ni nic narocal...

kuglvinkl ::

I see.

korenje3 ::

TOP je izjavil:

Skyman je izjavil:

s51as
Zjebu z nakupom pocak da pride na sloteh TOP te bo tko napadu k korenja3 :))

gruntfürmich
Seveda da je boljse ce ste pa vsi na samsungih pa na crucial-ih,pac tko priporočate ze par strani :D ce ga pa ne vzames si pa spet napaden od strani TOP kaj vzames kingtoston ssd dik

Očitno ne bereš mojih postov,oziroma jih ne razumeš.No beden ne zajebe glede nakupa,tukaj nobeden nobenega ne sili,kaj naj kupi,vsak kupi kar meni,da je najbolše.Jaz nisem korenje3 prav nič napadel,zakaj pa bi,edino citiral sem,ko je napisal,da so Kingstoni najbolši SSD pa nikjer ni tole dokazano.Kar se tiče OCZ spet nisi bral mojega posta,kjer sem napisal da mam doma Vertex2,ki mi začuda še vedno dela BP,medtem ko jih je kar veliko že crknilo.
a51as dober rezultat,celo opažam da je še malo bolši od Samsunga 830,vsaj sodeč po mojih rezultatih.


Ne laži.
Napisal sem točno to: "jaz sem pred enim tednom naročil kingston hyperx 240GB. Še vedno mislim da je to eden najboljših ssdjev."

Tako da bi prosil če se nehaš delat norca iz mene.

kuglvinkl ::

chill.

gruntfürmich ::

Skyman je izjavil:

gruntfürmich
Seveda da je boljse ce ste pa vsi na samsungih pa na crucial-ih,pac tko priporočate ze par strani :D ce ga pa ne vzames si pa spet napaden od strani TOP kaj vzames kingtoston ssd dik

in koliko imaš ti surov 4k read?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

TOP ::

korenje3 je izjavil:

TOP je izjavil:

Skyman je izjavil:

s51as
Zjebu z nakupom pocak da pride na sloteh TOP te bo tko napadu k korenja3 :))

gruntfürmich
Seveda da je boljse ce ste pa vsi na samsungih pa na crucial-ih,pac tko priporočate ze par strani :D ce ga pa ne vzames si pa spet napaden od strani TOP kaj vzames kingtoston ssd dik

Očitno ne bereš mojih postov,oziroma jih ne razumeš.No beden ne zajebe glede nakupa,tukaj nobeden nobenega ne sili,kaj naj kupi,vsak kupi kar meni,da je najbolše.Jaz nisem korenje3 prav nič napadel,zakaj pa bi,edino citiral sem,ko je napisal,da so Kingstoni najbolši SSD pa nikjer ni tole dokazano.Kar se tiče OCZ spet nisi bral mojega posta,kjer sem napisal da mam doma Vertex2,ki mi začuda še vedno dela BP,medtem ko jih je kar veliko že crknilo.
a51as dober rezultat,celo opažam da je še malo bolši od Samsunga 830,vsaj sodeč po mojih rezultatih.


Ne laži.
Napisal sem točno to: "jaz sem pred enim tednom naročil kingston hyperx 240GB. Še vedno mislim da je to eden najboljših ssdjev."

Tako da bi prosil če se nehaš delat norca iz mene.

Tisto gor ni bilo namenjeno tebi in pokaže rezultate,da vidimo tud ostali kaj zmore tale SSD.

FuI2cY ::

Pozdrav,

vprašal bi koliko je vreden SSD disk Vertex 3 128gb, ki je v garanciji še nekje 1 leto in 2-3 mesece ?

Drugače me pa bolj zanima nekaj drugega, čist tko informativno, če se splača v namizni računalnik kupiti OCZ RevoDrive 3 x2? Ali bi izkoristil vso to hitrost branja in zapisovanja?

Nameravam kupiti nov SSD disk in sicer 256gb, ker mi 128gb hodi premalo. Trenutno imam zgoraj omenjeni vertex 3 128gb. Z njim sem izredno zadovoljen in me zanima ali bi ostal na vertex 3 ali priporočate kakšen drug SSD disk s kapaciteto 250gb ?

hvala za odgovore
««
158 / 506
»»