» »

SSD za sistemski disk

SSD za sistemski disk

Temo vidijo: vsi
««
157 / 506
»»

janez77 ::

Tudi sam bi se pridružil nakupu na hoh.de - prav tako Samsung SSD 830.

Sssaga ::

Alo, jaz tudi!
Pa ga bm meu najprej na SATA2.
A se da dobiti kako kartico, da bi na moji ''sata3-less'' plati imel popoln izkoristek tega SSD-ja, recimo PCI-E kartica? Nisem na tekočem s tem. Če ne bom pa imel pač mau manjši izkoristek. Važn, da selim OS stran od Caviarja.
Za PCI-E SSD-je vem, da so predragi.

5er--> ::

ravsek ::

Torej trenutno zainteresirani: viper, jurre, MaterVola, janez77, SSsaga? Najbolje, da bi potem se mi na privat zmenili naprej..

Tilen ::

RejZoR je izjavil:

Tilen je izjavil:

ST-777 je izjavil:

Firma OCZ menda izdeluje najboljše SSD-je, če je za verjeti rezultatom, kje glasovalo 2279 glasovalcev.

Which company made the best SSDs in 2011?: http://www.tweaktown.com/news/22806/pol...

Kaj vse se ne spomnijo. :D


Končno ste believerji dobili svojo porcijo.


To je bolj "Which SSD do you own" anketa kot pa kateri je boljši... Čist brezvezna zadeva...


Yup, večina ima najslabše in so druge naščuvali, da kupijo najslabše, ker so s slabo robo zadovoljni? Na primer Intel in OCZ.

Oh, wait.. 8-O

Nekaj ne štima.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Skyman ::

Ma naročite eno paleto za slotech samsungov bo to hitr šlo.

Dr_M ::

Sr jest enga ali 2 uzamem, ce jih bo dovolj :))

BALAST ::

Tudi sam bi vzel dva.
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

AndyS ::

Jst sm v igri za 256gb verzijo samsunga

Blinkys ::

Jaz tudi za 128 Gb Samsung!

MaterVola ::

En samsung 830 128 zame :)

Skyman ::

hahaha a ni recesija?

darkolord ::

Z nakupom SSDjev [in ostalih zadev] vzpodbujamo rast gospodarstva.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Skyman ::

ja nemskega pa korejskega :D

je mogoce kaksnen rewiev za samsunga 830 128gb da si malo preberem,ali pac "dobre strani" za teste

ST-777 ::

Uporabniki Samsunga 830 128gb so na newegg.com večinoma zelo zadovoljni.
http://www.newegg.com/Product/Product.a...

Skyman ::

ja sm malo bral.
A je sandforce kontroler bolsi od tega samsunga? Kolikor sm gledal te SSD 120gb diske je njihova prava velikost 111.7gb kako je samsungom 128gb je tako kot pise ali je par Gb manj..
Sicer me ne moti tudi ce je 111.7gb za windovse pa za 3max igre bo dovol že sadaj imam 60gb zasedenga windovsi,programi+igre

pirlo ::

Malo gledam teste in je v skoraj vseh podobno kot je ta. Je Crucial res tak slab in Vertex 3 tak dober?

bosmla ::

SSD je slab edino ce crkne! Drugace prakticno ni razlike.

_Denny_ ::

Skyman je izjavil:

ja sm malo bral.
A je sandforce kontroler bolsi od tega samsunga? Kolikor sm gledal te SSD 120gb diske je njihova prava velikost 111.7gb kako je samsungom 128gb je tako kot pise ali je par Gb manj..
Sicer me ne moti tudi ce je 111.7gb za windovse pa za 3max igre bo dovol že sadaj imam 60gb zasedenga windovsi,programi+igre


Moj Samsung. Trenutno imam od 119gb nezasedenih 32,4gb z inštaliranimi 26 igrami, MS Officom in 2gb pagefile.

Danes je preteklo točno 500 ur od prvega vklopa in lahko rečem, da še mi vedno ni uspelo zaznati tistega velikanskega pospeška pri prehodu z Zastave 101 na Veyrona...no ja, recimo, da so mi všeč 30 sekundni virus scan, ustvarjen backup celotnega ssdja v manj kot 5 minutah in hvaljenje pred kolegi s hdd-ji :D je pa ena stvar, ki se je sploh ne morem navaditi...tišina. Prej sem pri zagonu programa s "šrotanjem" hdd-ja točno vedel, da se nekaj dogaja, sedaj pa moram pogosto pogledati v task manager, če se program ne odpre v manj kot 10 sekundah.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

kuglvinkl ::

jaz bi tudi Samsunga 128, če boste naročali. Če že imate ZS, naj me nekdo prosim doda.

Skyman ::

Hvala _Denny_ za razlago
Res naval na samsunga

fireX88 ::

_Denny_ je izjavil:

Skyman je izjavil:

ja sm malo bral.
A je sandforce kontroler bolsi od tega samsunga? Kolikor sm gledal te SSD 120gb diske je njihova prava velikost 111.7gb kako je samsungom 128gb je tako kot pise ali je par Gb manj..
Sicer me ne moti tudi ce je 111.7gb za windovse pa za 3max igre bo dovol že sadaj imam 60gb zasedenga windovsi,programi+igre


Moj Samsung. Trenutno imam od 119gb nezasedenih 32,4gb z inštaliranimi 26 igrami, MS Officom in 2gb pagefile.

Danes je preteklo točno 500 ur od prvega vklopa in lahko rečem, da še mi vedno ni uspelo zaznati tistega velikanskega pospeška pri prehodu z Zastave 101 na Veyrona...no ja, recimo, da so mi všeč 30 sekundni virus scan, ustvarjen backup celotnega ssdja v manj kot 5 minutah in hvaljenje pred kolegi s hdd-ji :D je pa ena stvar, ki se je sploh ne morem navaditi...tišina. Prej sem pri zagonu programa s "šrotanjem" hdd-ja točno vedel, da se nekaj dogaja, sedaj pa moram pogosto pogledati v task manager, če se program ne odpre v manj kot 10 sekundah.


vse res!
sicer imam zasedenega le polovico, pa ur je naredu 747, ter 107 je bil prižgan.. meni osebno je samsung pri srcu ker je dober v vseh stvareh (vse kar sem imel/oz imam od samija še vedno dela), upam da tako ostane!
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

Gatsu ::

V igrah nisi zasledil spremembe? Loading screena pri večini igrah na SSDji niti vidiš ne tako hitro vse loada. Če pa igraš npr WoW pol je pa razlika taka, da si na začetku kar šokiran, kako tekoče lahko z max speed flying mountom letiš nad pokrajino z max detajli in max view distance brez zatikanj in vidne zakasnitve loadanja scene. Da ne omenjam logina v nabito polnih mestih ala Dalaran, kjer je hdd rabil tudi do minute in pol da si videl ves folk okol sebe, tukaj pa instantno vse naloži.

s51as ::

Gatsu, bravo za takle skoraj poetičn opis prednosti SSDja :D
It's just me myself and I

kmetek ::

ST-777 ::

V ZDA ima SanDisk Ultra 120 GB ceno 100 $, kar pomeni, da je nižja od 1$/1GB.
http://www.newegg.com/Product/Product.a...

hojnikb ::

#brezpodpisa

ST-777 ::

Cena 100$ za SanDisk Ultra 120GB pomeni 0,65 evrov za 1 GB. SSD-ji se letos res hitro cenijo :)

Test SanDisk Ultra 120GB, če se kdo zanj zanima: http://www.tweaktown.com/reviews/4403/s...

hojnikb ::

Heh pol je tale mushkin http://www.newegg.com/Product/Product.a...
Top shit za tak keš, sam 3$ dražji od teh sandisk jajc.

ST-777 je izjavil:

Cena 100$ za SanDisk Ultra 120GB pomeni 0,65 evrov za 1 GB. SSD-ji se letos res hitro cenijo :)

Test SanDisk Ultra 120GB, če se kdo zanj zanima: http://www.tweaktown.com/reviews/4403/s...

Upam da se tale trend nadaljuje, da ne bo spet tak ko je blo z dramom svoj cajt (q4 08' če se prav spomnem) ko je bil za đabe, potem je pa cena spet narasla v piz***...
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

korenje3 ::

sam je sata-2... predvidevam da nima neke bistvene hitrosti sekvenčnega branja...

hojnikb ::

korenje3 je izjavil:

sam je sata-2... predvidevam da nima neke bistvene hitrosti sekvenčnega branja...

ne sploh ne. Sam poje vsak trdi disk za zajtrk.
Nwm zaka se vsi tak zapičite v te sekvenčne hitrosti, ko pa itk niso pomembne za samo odzivnost.Važne so 4K hitrosti in dostopni časi (ki so itk minimalni pr vseh ssdjih)
#brezpodpisa

sasoe ::

malo o moji izkušnji oz. OCZjih, ki so jih vsi tako hvalili,
ko sem SSD kupoval sam.

jaz imam SSD OCZ vertex2 120GB že dobro leto.
kupil sem ga v Dinokomp.si za 200 eur v akciji.

danes imam v računalniku tretjega!!!
zdaj ima že prav cikel, na cca pol leta crkne :)))

z uveljavljanjem garancije je pa tako, poslal sem ga nazaj v dinokomp,
kjer je potem trajalo dva tri tedne, da sem dobil novega.

no dobra stvar vsega je, da imam zdaj spet veljavno garancijo 2 leti. :)))
čeprav, zdaj nazadnje se je že zgodilo, da sem dobil novega brez 3,5" to 2,5" SSD Cage,
ki je bilo pri originalu vključeno, in sem ga moral dokupit sam, pa je šlo še 10 eur.
(ki se sicer v AGTju že da dobit za 4.30eur, ampak + poštnina,...)
saj bi lahko se kaj bunil in zahteval Cage,
ampak po treh tednih brez računalnika nisem kompliciral in zadevo rešil sam.

no še par mesecev in če bo sledil predhodnikom, jovo na novo?

a ima kdo z kvarjenjem vertexov 2/3/... podobne izkušnje?

Boobiz ::

NMJ, kako so že poceni. Sandiska bi vzel in ga mel samo za shrambo slik :D
I'm drunk, what's your excuse?

PrimozR ::

Da ni to samo kakšen kontra balonček. No, naj bo, sam zgrešit ga ne smem :D

Skyman ::

Kaksni si pa kaj corsair SSD diski gledal sm tega

http://www.hoh.de/hardware/ssd-laufwerk... 121€

lalala ::

vidm da tle rasturate glede ssd jev pa me zanima če ima kdo kakšne izkušnje glede ADATA SSD,mal sm brov tle da so različni kontrolerji marvell pa SandForce,zdej sm pa najdu tega ADATA k ma nov SandForce 2281,pa me samo zanima če ima kdo kakšne slabe iskušnje nasplošno z adata.

lalala ::

je res ja,ta bo taprav ,pozabu sm prlept :):)
http://www.adata-group.com/index.php?ac... , se pravi samo dobre stvari,jst bom mev gor samo o.s. pa kkšn programček,to je pol trenutno top za ceno do 170€/128gb(pa prosim ne mi začenjat z tujino,slabe izkušnje!!)Dobrodošel še kkšn komentar gleda ADATA.

Skyman ::

V sloveniji se tvoje adate ni vsaj google jo ne najde napram tujini.

Skyman je izjavil:

Kaksni si pa kaj corsair SSD diski gledal sm tega

http://www.hoh.de/hardware/ssd-laufwerk... 121€


kva imate vsi samo samsunge al crucial ter ocz ali pa intle? damn prašam par dni nazaj za kingston hyperx 120 ali 3k model.Prasam za corsair Gt spet nobeden ne ve nc.Pac ker kupujem SSD disk me zanima se kaksen kingston ter corsair.Hvala za razumenvanje

Dr_M ::

Ocitno smo usi bl ziherasi in kupujemo preverjene stvari. :)

viper66 ::

ma jaz gledam SSD že vsaj 3 mesece, počasi bom diplomiral na to temo, tolko enih modelov sem že pregledal, tolko enih reviews ipd....

odločam se predvsem med Samsung 830 serijo, 128Gb ter OCZ Vertex 4 serijo, 128Gb, oba sta mi ok...Vertex ima malce prednosti, ker ima 5 let garancije...ostalo je vse tam tam...tudi cena varira med 10 in 20€ max...

Skyman ::

lalala
mislim da je ene 3-4 strani nazaj kupoval en adata ter ce se prav spomnin tudi kupil vendar ne to serijo,kot jo imas ti v mislih.

Viper66
Ja tudi jaz sm pregledal kar dosti testov ter primerjal med seboj.Na tweaktownu sem primerjal tako samsunga corsair-ja,kingstona ter najslabse od vseh teh 3 se je odnesel samsung.Dobil je overall oceno 84% corsair dobil 92% kingston3k 93% na kitguru pa podobno samsung 8/10 corsair in kingston 9/10.Res pa je da recimo ce gledaš cene samsung najcenejsi ce vzamemo hoh.de cene 105€ corsair 121€ kingston hyperx 3k nima je pa na amazon.de 134€

Skyman ::

Kar je novega prišlo v zadnjem mesecu ali od takrat ko jz bolj podrobno spremlam SSD diske je biv Vertex 4 ter kingston hyperx 3k tako corsair gt ter navadni uni modri hyperx od kingstona sta prisla ze lansko leto tako da to glih ni vec nova stvar.

Dr_M ::

Ja in ce ni? Se sekiras?

Skyman ::

niti malo ne..

jurre ::

kdo dobil kaksen PM o skupnem narocilu?

Skyman ::

Ja cena vertex-a 4 je tudi lepo padla sedaj po 129.90€

Glih danes sm se pogovarju s kolegom ki naj bi skupaj narocila SSD diske pa prav da se je pogovarju s kolegom in da sedaj ne bo narocu diska iz nemcije prav da mu je kolega nakladu da 3 letna garancija ne velja da gledajo po serijski stevilki on da kao velja garancija od dneva izdelave 3 leta,je to res ali je malo nakladal sam meni se zdi da je navedel razlog da ga sedaj se ne bo kupil SSD diska pa je to omenil kot razlog.Je ze kdo kaj takega slišal da lahko potrdi/zanika?

korenje3 ::

viper66 je izjavil:

ma jaz gledam SSD že vsaj 3 mesece, počasi bom diplomiral na to temo, tolko enih modelov sem že pregledal, tolko enih reviews ipd....

odločam se predvsem med Samsung 830 serijo, 128Gb ter OCZ Vertex 4 serijo, 128Gb, oba sta mi ok...Vertex ima malce prednosti, ker ima 5 let garancije...ostalo je vse tam tam...tudi cena varira med 10 in 20€ max...


vsi gledate sam kolk MB/s imajo na benchmarkih...

sem slišal kritike na samsunga 830, da se jim pojavlja BSOD.

jaz sem pred enim tednom naročil kingston hyperx 240GB. Še vedno mislim da je to eden najboljših ssdjev.
važni so itak samo dejanski rezultati... poglej level loading time v startcract 2 na spodnjem linku.

http://www.techspot.com/review/443-sams...

kmetek ::

ste videli novi crucialov model?

SSD 128GB 2.5" SATA2 MLC 9.5mm, CRUCIAL v4 109,90 ;)

ST-777 ::

Funtech oglašuje SSD 128GB 2.5" SATA2 MLC 9.5mm, CRUCIAL v4 za 99 €.

ru7 ::

Mimgrede, komaj zdej opazu, da je zunaj nov firmware za M4ko, 000f



Changes between version 0309 and 0000F include the following changes:
o Improved compatibility with certain SAS expanders and peripheral RAID cards.
o Improved throughput stability under extremely heavy workloads.
o Improved data protection in the event of unexpected, asynchronous power loss.
««
157 / 506
»»