» »

SSD za sistemski disk

SSD za sistemski disk

Temo vidijo: vsi
««
150 / 506
»»

jure6j ::

hojnikb je izjavil:

Vrži not dvd od windows in poprav inštalacijo. Men se je isto nardil pr m4ki iz neznanga razloga in je tist fix pomagu.



Fora je da sploh ne pridem do koraka ,kjer označiš na kateri disk ti bo inštaliralo windowse.Če si mislil kako drugače te prosim za razlago.
Lp Jure

hojnikb ::

Ne, tam ko prideš do prvega screena inštalacije maš spodi Repair your computer. To bi mogl pomagat.
#brezpodpisa

Mitja358 ::

Tilen je izjavil:

Mitja358 je izjavil:

MyLemon ga ima za 130€.


Danes je že 128 EUR. :)


Nevem če se nebi zapeljal tja po ene 5 komadov. :)

kopriwa ::

Tole je pa že kr konkretn padec cen, Samsung 830 256GB že za 250€, sicer je cena od Mindactory-a, pa vseen.

Mimgrede, a pozna kdo koga (vreden zaupanja) iz sosednje Avstrije, da bi se dal na njegov naslov naročit in pridt iskat? Provizija zagotovljena.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kopriwa ()

fight4 ::

Mitja358 je izjavil:

Tilen je izjavil:

Mitja358 je izjavil:

MyLemon ga ima za 130€.


Danes je že 128 EUR. :)


Nevem če se nebi zapeljal tja po ene 5 komadov. :)


Shkorc,Mitja358, če sta za, lahko skupaj naročimo tale samsung pri mylemonu.Sam sem ga pred tremi meseci kupil pri njih in pa še nekaj ostalih komponent, zadeva je super.
Je pa še ena zadeva glede mylemon. V roku enga mesca sem pri njih sprožil dva naročila in dvakrat "spušil". Namreč, ko sem poslal naročilo sem istočasno prek NLB KLIK opravil nakazilo. Čez dva dni dobim meil, da so prejeli plačilo in da lahko robo pričakujem kot je bilo navedeno pri naročilu. Med tem časom pa sem sam čekiral njihovo spletno stran in seveda opazil, da določenega izdelka, ki sem ga naročil ni več na zalogi. Seveda takoj po prvem meilu potrditve plačila z strani mylemona dobim čez nekaj trenutkov ponovno meil,da določenega artikla ni več na zalogi in naj si izberem alternativo.
To se je zgodilo dvakrat zaporedoma, seveda sem jih kontaktiral, da mi razjasnijo situacijo.
Dejstvo je, da za njih pač ni relevanten datum naročila pač pa datum prejetega plačila.Ko sem naročal na hoh.de,jacob ali K&Mcomputers ni blo nikol problema(seveda pa sem tukaj plačeval preko paypala).
Skratka, če ste za, lahko naročim jaz pa si delimo poštnino, saj tak ni velika.

kmetek ::

mylemon je edina škoda, da nimajo jebenega paypala.

Brainstorm ::

@kopriwa Saj lahko naročiš na eno obmejno avstrijsko pošto in sicer poštno ležeče in greš potem iskat kar na pošto, ne rabiš imeti katerega poznanega gor.

Tilen ::

kmetek je izjavil:

mylemon je edina škoda, da nimajo jebenega paypala.


Kaj pa je narobe z UPN? Sem že plačeval pri njih z UPN in ni nobenih težav.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Dragi ::

kmetek je izjavil:

mylemon je edina škoda, da nimajo jebenega paypala.

Saj se zavedas, da vsakic ko placas z paypalom dobis zraven se pribitek 3-4% ane?

Drugace ne gre, ker paypal pobere te procente.

Pri nakupu 1000eurov je to 30-40eurov.

mihec87 ::

Odvisno od prodajalca..paypal sam kupcu ne računa procente za plačevanje, pač pa jih računa prodajalcu..

Dr_M ::

Jest iz tujine ne narocam vec, ker se mi ne da vsakic na banko hodit. :>
Samo kar se da placat preko paypala.

RejZoR ::

Pa si vzemi Mastercard in ga poveži na Paypal ane. Lahko plačuješ s Paypal al pa direktno z Mastercard, pa ti ni treba hodit na banko. Oz si omisliš Klik (oz neko sorodno storitev) in preko slednje nakazuješ brez da bi moral it fizično v banko, če ti Mastercard/Paypal ne diši.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Dr_M ::

Paypal imam, kupujem precej preko ebaya, samo tam cene niso tako ugodne za komponente.
Klik sem pa imel narocen (ko je bil se brezplacen), pa so mi neki zajebal na banki, tko da ga nikol nism mogu usposobit.

kmetek ::

Mastercard imam....to ima MYLEMON?

RejZoR ::

Evo, CrystalDiskInfo je sedaj uradno na voljo v Slovenščini. Takisto sem spacal novo temo, ki je sedaj po defaultu vključena v sam program (imenuje se "Simplicity"). Oboje od verzije 4.6.1 naprej :)

LINKAŽA™:
http://crystalmark.info/?lang=en

Če najdete kakšno napako mi sporočite, da jo popravim...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

kmetek ::

uuuu madona pohvale dude.

nod javlja virus?

a zunanjih preko usb 3.0 pa ne prepozna?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kmetek ()

Mitja358 ::

fight4 je izjavil:

Mitja358 je izjavil:

Tilen je izjavil:

Mitja358 je izjavil:

MyLemon ga ima za 130€.


Danes je že 128 EUR. :)


Nevem če se nebi zapeljal tja po ene 5 komadov. :)


Shkorc,Mitja358, če sta za, lahko skupaj naročimo tale samsung pri mylemonu.Sam sem ga pred tremi meseci kupil pri njih in pa še nekaj ostalih komponent, zadeva je super.
Je pa še ena zadeva glede mylemon. V roku enga mesca sem pri njih sprožil dva naročila in dvakrat "spušil". Namreč, ko sem poslal naročilo sem istočasno prek NLB KLIK opravil nakazilo. Čez dva dni dobim meil, da so prejeli plačilo in da lahko robo pričakujem kot je bilo navedeno pri naročilu. Med tem časom pa sem sam čekiral njihovo spletno stran in seveda opazil, da določenega izdelka, ki sem ga naročil ni več na zalogi. Seveda takoj po prvem meilu potrditve plačila z strani mylemona dobim čez nekaj trenutkov ponovno meil,da določenega artikla ni več na zalogi in naj si izberem alternativo.
To se je zgodilo dvakrat zaporedoma, seveda sem jih kontaktiral, da mi razjasnijo situacijo.
Dejstvo je, da za njih pač ni relevanten datum naročila pač pa datum prejetega plačila.Ko sem naročal na hoh.de,jacob ali K&Mcomputers ni blo nikol problema(seveda pa sem tukaj plačeval preko paypala).
Skratka, če ste za, lahko naročim jaz pa si delimo poštnino, saj tak ni velika.


Jaz sem bom kar tja zapeljal saj imam slabe pol ure vožnje. Mogoče bom že drug teden letel po SSD, če ne pa takoj ko pride Trinity APU ven (se pravi sredina maja).

fight4 ::

Mitja358

To pa itak nimaš kej razmišljat, če si tko blizu, sem mislil, da si mogoče
iz Lj-okolice.

fight4 ::

kmetek je izjavil:

Mastercard imam....to ima MYLEMON?


Seveda,http://www.mylemon.at/, poglej na vrh spletne:)

kopriwa ::

Brainstorm je izjavil:

@kopriwa Saj lahko naročiš na eno obmejno avstrijsko pošto in sicer poštno ležeče in greš potem iskat kar na pošto, ne rabiš imeti katerega poznanega gor.

Brainstorming deluje, očitno ne pr men. Hvala za idejo.

Skyman ::

zdej je nova cena 127.50€:))
A potem dobis samo SSD disk in to je to.. ali je to paket da imas se 2 programa not ter nosilc iz 2,5">3.5" ker jz rabim se ta nosilc ker brez tega ga nikamor ne morm lepo postaviti

Jst ::

KORG rabi poleg niykega dostopnega časa še hitro sekvenčno branje.

Recimo imaš 6 input inštrumente, na KORGu komad, sestavljen iz midi, glasov, zvokov,.... potem pa ko se gre proti koncu komada, pa hočeš slišati prek slušalk prvih nekaj sekund mp3, da vidiš, kako boš naredil prehod med komadi. (Tu se vidi, kako se obremeni disk. Nizke latence + dokaj visoko sekvenčno branje - kar CF ne zmore)

TO sem si izmislil, ker pojma nimam, kaj vse se da delati z njim, ampak NUJNO RABI IDE SSD.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

fight4 ::

Skyman je izjavil:

zdej je nova cena 127.50€:))
A potem dobis samo SSD disk in to je to.. ali je to paket da imas se 2 programa not ter nosilc iz 2,5">3.5" ker jz rabim se ta nosilc ker brez tega ga nikamor ne morm lepo postaviti




Tale je brez adapterja.

Tilen ::

Mitja358 je izjavil:

Tilen je izjavil:

Mitja358 je izjavil:

MyLemon ga ima za 130€.


Danes je že 128 EUR. :)


Nevem če se nebi zapeljal tja po ene 5 komadov. :)


Zdaj je že 129 EUR. So pa res ažurni s cenami. Si mogoče 5 komadov kupil in dvignil ceno? :))
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Skyman ::

fight4 je izjavil:

Skyman je izjavil:

zdej je nova cena 127.50€:))
A potem dobis samo SSD disk in to je to.. ali je to paket da imas se 2 programa not ter nosilc iz 2,5">3.5" ker jz rabim se ta nosilc ker brez tega ga nikamor ne morm lepo postaviti


Tale je brez adapterja.


poj pa še 10€za adapter pr hoh.de pa pride komplet 144€

Dr_M ::

Na dealextreme so cenej. Sploh ce jih vec uzames. Sm ta teden 3 dobil :>

radecan ::

No, kakšno mnenje o nakupu intelovega 330 60gb?

:)
|Gigabyte p67a-d3-b3|Intel i5 2400|Sapphire radeon 6770 1gb vapor-x|
4gb dd3 a-data+4gb corsair 1600mhz ram|LC power Silent Giant v2.3 600w
|Ikonik Transform a10 ohišje|LG L1919S 19` Screen|Samsung 830 64gb

McLuzo ::

Ja kva bi pa rad vedu če še ni testov sploh na netu!?! Maš specifikacije to pa je vse, dobavljivi pa tud še niso.

PrimozR ::

Skyman je izjavil:

fight4 je izjavil:

Skyman je izjavil:

zdej je nova cena 127.50€:))
A potem dobis samo SSD disk in to je to.. ali je to paket da imas se 2 programa not ter nosilc iz 2,5">3.5" ker jz rabim se ta nosilc ker brez tega ga nikamor ne morm lepo postaviti


Tale je brez adapterja.


poj pa še 10€za adapter pr hoh.de pa pride komplet 144€

A je tak problem SSD samo položiti nekam v ohišje? Itak nima odkrite tiskanine, kot HDD-ji, je odporen na tresljaje/udarce/itd., torej je vrh glave, če ga nekam magari prilepiš.

Skyman ::

ni problem seveda ga lahko nekam polozim sam zakaj nebi imel vse skrito v ohišju

Pesimist ::

Jaz sem ga z enim sraufom prisrafaul kar v HDD prostor. Vrh glave. Baje prenese 1500G, ceprav to ni lih much, vendar v ohisju bi moglo zadostovati. Anyway.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

lmorgh ::

v laptopu imam sata 300...lahko gor priklopim disk za sata 600? vrjetno ne bo delal s polno hitrostjo, kajne?
se mi potem bolj splača kupit nek ssd za sata 300 ?

hvala

hojnikb ::

gor bo pasu ker je isti prikjuček, nabav pa sata 600 ssd..
#brezpodpisa

_Denny_ ::

http://www.hoh.de/hardware/ssd-laufwerk...

S poštnino vred sem prek Paypala dal 150,80€

btw MyLemon tujcem ne omogoča plačila s kreditno kartico

PrimozR ::

Pesimist je izjavil:

Jaz sem ga z enim sraufom prisrafaul kar v HDD prostor. Vrh glave. Baje prenese 1500G, ceprav to ni lih much, vendar v ohisju bi moglo zadostovati. Anyway.

Ni much? 1500G? Ti to resno?

Pesimist ::

jap. To je priblizno ce pade iz 1.5m na beton. Pa je kaput verjetno, ker je stop distanca majnsa kot 1mm. Naja verjetno ma v ohisju se kake blazilnike tako da nebi bil kaput in bi zdrzal vecji padec, pa ohisje je tudi malo blazi. Ampak udarca z bejzbol palco definitivno ne prezivi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

RejZoR ::

1500G pri padcu iz metra in pol? Nah...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

PrimozR ::

Pri milimetrski deformaciji sistema je G 1486. Ampak se zadevaverjetno deformira več kot 1 mm (1 mm je hudičevo malo), predvsem se pa ne ustavi v takšnem položaju, kot zadane tla. Se odbije, se zavrti, itd. itd. Torej imaš par udarcev, med katere se pospeši porazdelijo. Torej ja, niti približno ne dosežeš 1500 g.

Skyman ::

zanimiv test

Sssaga ::

živeli!

Corsair F3 64GB SataIII dober deal za 90€?

Dr_M ::

Ne, M4 za 83e je dober deal. :>

FlyingBee ::

mogoče je Crucial M4 64GB za 84 eur boljši, ne vem pa točno zakaj v tehničnem smislu, glede na popularnost in hvale pa lahko trdim
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

jurre ::

tudi jaz pocasi razmisljam o nabavi SSD. Ima se kaksen SSD 5 letno garancijo kot intel 520? Razmisljam, ce je vredno dati nekaj € vec za dodatni 2 leti v primeru nenadnega izumrtja?:D Imel bi pa 120Gb verzijo.

Skyman ::

OCZ vertex 4 ima 5 letno garancijo!

hojnikb ::

FlyingBee je izjavil:

mogoče je Crucial M4 64GB za 84 eur boljši, ne vem pa točno zakaj v tehničnem smislu, glede na popularnost in hvale pa lahko trdim

marvell controller je tuki bistvenega pomena. Pa dejstvo, da crucial dejansko pokrpa buge, ko se pojavijo (recimo 5k bug).
#brezpodpisa

jurre ::

hm, potem ocz vertex 4 vs intel 520..kaj predlagate?

FlyingBee ::

potem ti predlagam Samsung 830
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Pesimist ::

Nekje sem prebral da je pametno vsej 1x na mesec comp pustiti na windows logins creenu da lahko disk garbage collection naredi. Je to res al kaj? Ni dovol da smaoc ez noc mi stoji idle kot vsak dan?

Zgodovina sprememb…

Blazz ::

jurre je izjavil:

hm, potem ocz vertex 4 vs intel 520..kaj predlagate?


ocz v4 ima novejši kontroler (indilinx, prav od OCZja se mi zdi) , intel 520tka uporablja sandforcea, enakega kot je v OCZ V3

Intelova 520tka se prodaja kot premium in je cena temu primerna.

Če je cena pomembna, bi vzel V4....

opeter ::

Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j
««
150 / 506
»»