» »

SSD za sistemski disk

SSD za sistemski disk

Temo vidijo: vsi
««
149 / 506
»»

kmetek ::

Ne, raje potem Samsung 830.

BALAST ::

Samsung 830
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

kuglvinkl ::

Ajde, nismo na IRCU, al pa na FB, k je treba res vsak brezvezen preblisk objavit.

Tle tega ne bo. Kultura dialoga pa to. Pesimist in janac, watch it. Clo kmetek se je naučil, vsa približno ne hiribovsko sodelovat.

Zgodovina sprememb…

kmetek ::

No vidite ;) samo še omogočite mi ZS pa bo :P

fireX88 ::

+1

se podpišem pod @kmetek in @Balast-a, ker imam sam tale ssd že kakšna 2 meseca. Morem rečt brez težav.. drugač pa, si kaj gledal intel 330? pri dinotu ga imajo že za 150€, 120GB verzijo....
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

Skyman ::

http://www.anandtech.com/show/5734/king...
po testih sledeč ni slab SSD sicer bi ga vzev v tujini ker tle v slo je samo nabijanje cene gor ze ce se zapeljem v celovec dobim isti model kinstona za 150€.Ja tud samsung mi pade v oči je malo cenejsi model

dr.Akula ::

Ali kdo mogoče ve, če se da na plati Gigabyte P41T-D3 (revision 1.4) omogočiti AHCI? Iščem po biosu že pol ure in enostavno ne najdem ene opcije. Na googlu pa tudi ni nič specifično okoli te plate.
ni podatka

Skyman ::

evo tukaj sm si poiskal test men kingston hyperx 3k in samsung830 gre za 120gb ter 128gb verzijo
http://www.anandtech.com/bench/Product/...
sam ker podatek gledat ne vem nekje en zmaguje nekje drug

kmetek ::

skyman: verjemi mi, da ni nabijanje cen, pač previsoke vstopne cene dobavitelji dobijo...kateri model te konkretno zanima?

praviš celovec, torej si iz gorenjske? :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kmetek ()

Skyman ::

Ja narobej sm se izrazu glede cen seveda težko konkuriramo cenam glede na tujino.
V oči si mi je najbolj padu kinston hyperx 3k nov model od kinstona dostopnejša cena napram prejšnim verzijam hyperx serijam,samsung 830 serija ter kaksen corsair,intel tud ni dalec sam malo drage cene so. Ja iz Kranja sm tako da mi ni noben problem se zapeljat v celovec kaksen ditech ali e.tech.at ali pa nemcija hoh.de(sam to ne grem tja osebno predaleč)

kmetek ::

sokrajan :D

hojnikb ::

A kdo ve kak flash uporabla tale intel 330 ? Slučanjo asinhron al je hitrost umetno zamnjšana preko fw ?
#brezpodpisa

kmetek ::

Skyman ::

Hvala kmetek,sm ga bolj na hitro preletu test write pa read v nekaterih primerih slabsa od samsunga ostalo kar konkurenčno.Bom jutri bolj v detailih prebral test

Pesimist ::

Ok sorry za se en facebook tip prispevek ampak zdaj sem seenrkat razstavo komp in WD6400AAKS izklopo smart monitoring na sata AHCI portu in je takoj letel skozi. Tak da je to to. Zdaj pa se cakam da štačuno odprejo in poletim po disk. Biosa zaenrkat nebom updejto, če bo M4 delal iz prve.

il ::

@dr.Akula
Ta plošča ima ICH7, ki mislim da ne podpira AHCI

Pesimist ::

Ok WD 6400 je v kanti. OZ sem ga zamenjal z externim Samsungom, tak da zaj vse dela v ACHI brez problema. Samsung pa je kot USB prikloplen. Zgoraj sem ocitno pozabo SATA priklopit in je zato mimo AHCI letelo takoj. Beeeh.

Tak da ce mate ta WD 6400 AAKS se pazite. :)

M4 installan, updejtan kaz iz windows 7. Peformance neverjetno super fast. Wuuhuuu.

McLuzo ::

Dej se mal umir... Imam WD 640GB AAKS še v dveh starejših sistemih s P35 čipsetom, W7 in seveda omogočen AHCI, pa dela vse BP.
In glede na to kako popularen in razširjen je bil svoje čase tale 640GB model, dvomim da je "tok v kurcu"...

Dr_M ::

WD 500GB AAKS je bil podobno sranje. En crknil po parih dneh, en je bil doa, eden pa se dela bp.

kuglvinkl ::

WDji, še psoebej ne HDD nas v tej temi NE zanimajo.

dr.Akula ::

@il Hvala za odgovor.
ni podatka

Pesimist ::

Anyway. Uspelo usposobiti vse HDDje tudi WDCja, sej se mi je zgodila ista napaka z M4 po 2gem Windows Installu. Bug v Windows 7 auto particioniranju v navezi z mojim Biosom I guess sej vcasih razdeli disk kot 0MB-100MB-SYSTE-0 in je ACHI kaput. Ce pa naredi 0MB-100MB-SYSTEM pa je vse ok. Prvo opcijo je tudi WDC imel in zato ni delalo.

Rabim zdaj kake posebne drivere za SSD v windows 7 ali pustim da vse samo updejta iz MS updejt?
Moram to isntallat ali kaj ? http://www.asus.com/Motherboards/Intel_...
Kako bi prevero ce imam vredu alignano vse, ker ne zaupam windows particitoniranju vec.

Windows performance idnex sem pognal, tako da razumem da bi se moglo samo prilagoditi za SSD.
Nekje sem bral da se tudi nej v disku izklopi write caching? Je to res?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

mihec87 ::


MadMax ::

Kolega bi v starejšega prenosnika zatlačil 120GB SSD.
Žal za prenosnik ni driverjev za win7, tako da bo treba ostat na winXP.
Za Intel 320 vem, da ima v svojem programju možnost ročne/scheduled optimizacije, torej TRIM.
Pozna kdo ostale firme, ima konkurenca tudi kaj takega? Oziroma ali ima tudi novi intlov 330 ta bombonček?

V igri je bil intlov 320, pa ga ni več dobiti po neki ugodni ceni, zaradi katere se je možak tudi ogrel za stvar in celo plačal po predračunu, nakar se je dobavitelj spretno izmaknil z odgovorom o nedobavljivosti, čeprav jih ima za 160EUR še vedno na ceniku.
Ponujajo mu 330-ko z malim doplačilom, a sem malce skeptičen, ker je nova in nepreverjena igrača. pa še samo 3 letke garancije ima...
Nekako bi bil v igri tudi M4, za katerega pa ne vem, ali ima prej omenjeni "ročni" TRIM.
Samsunga 830, ki bi bil tudi (ob izpolnjevanju TRIM pogojev) opcija, ta dobavitelj nima.

Ima kdo kak predlog, nasvet, ali naj stornira zadevo in čez kako leto kupi nov prenosnik?
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Skyman ::

Hoh.de ima intel 320 80gb 119€ 120gb pa 156€ +15.90€ poštnina drugac je pa sedaj v akciji samsung 830 134€ dobra cena vidm bi ga vzel ce nebi imev kasko :(

Pesimist ::

kmetek ::

hoh ima intel 320 120gb za 156 + 16€ = 172? uf mar ni to drago?

Skyman ::

ce rabi tocno intel 320 zgleda da potem cena ni ovira jz vem ce bi rabu tocno ta model s tem FW bi dal :D

MadMax ::

Če cena ne bi bila ovira, bi odkantal 165EUR in zadevo imel.
Tako pa je bila 320-ka cenjena okrog 135EUR in ker diler nema muda prodat po taki ceni je pač še v luftu....
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Jst ::

IDE SSD rabim za klaviaturo KORG in če daš notri navaden disk, ti napiše, da je prepočasen. KORG je iz leta 2007 in ima 60GB SSDja, ampak kolega, ki se ukvarja z muzko, pravi da bi mu bilo dovolj 16/32GB.

Uraden servis pravi, da je popravilo 1500EUR.

Zato sprašujem.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Pesimist ::

z disk defragmenterom se menda ni treba obadati, ker kolko gledam SSDja C: sploh ni na izbiro v scheduleru vec, tako da takaltak windows ze sam ve da nesme poganjat. tako da to ni pametno izklaplat ce imas se navadne HDDje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

PrimozR ::

Jst še enkrat, CF kartica?

ST-777 ::

Jst je izjavil:

IDE SSD rabim za klaviaturo KORG
Razmerje €/GB je za IDE SSD-je precej bolj neugodno kot za SATA SSD. V angleškem Amazonu stane Transcend 32GB Internal SSDMLC (IDE) 60 funtov.

Shkorc ::

Je kdo slučajno za deljenje poštnine iz Hoh.de za Samsunga 830?

kmetek ::

hm izredno mamljivo, pa prodam intel 320 pa je? ali raje pustim na miru 8-O

Dragi ::

Skyman je izjavil:

Hoh.de ima intel 320 80gb 119€ 120gb pa 156€ +15.90€ poštnina drugac je pa sedaj v akciji samsung 830 134€ dobra cena vidm bi ga vzel ce nebi imev kasko :(


Se najde se ceneje.
http://www1.hardwareversand.de/articled...

128eurov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dragi ()

kmetek ::

ki pa ne pošiljajo v SLO.

edit:

pardon pošiljajo baje 19,99EUR je ptt.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kmetek ()

Okapi ::

pa prodam intel 320 pa je? ali raje pustim na miru
Osnovno pravilo pravi, da če dela, nikar ne popravljaj.

O.

Mitja358 ::

FlyingBee ::

ja, recimo če bi hotel zdaj, bi me koštal € 143,21, če bi mi ga dostavili v Lj
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Jst ::

PrimozR je izjavil:

Jst še enkrat, CF kartica?



PIPI:

Korg je klaviatura:

 KORG

KORG




Na vsakem koncertu, kjer je več inštrumentov ga boš videl.

Rabi pa SSD, ker so gor MIDI in ostali fajli, s katerimi se potem naredi komad. So pa minimalno majhni, zato tudi HDD ne pride v poštev, kaj pšele CF.


---

Evo en koncert, kjer se lepo vidi bel KORG:

Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

darkolord ::

zato tudi HDD ne pride v poštev, kaj pšele CF.
Kaj si s tem točno hotu povedat? CF ima nižji dostopni čas od HDDja.

Tomay ::

Poglej Korg forum

Če prav razumem potrebuješ ide ssd?
Voodoo 4Ever

PrimozR ::

Jst je izjavil:

PrimozR je izjavil:

Jst še enkrat, CF kartica?



PIPI:

Korg je klaviatura:

 KORG

KORG




Na vsakem koncertu, kjer je več inštrumentov ga boš videl.

Rabi pa SSD, ker so gor MIDI in ostali fajli, s katerimi se potem naredi komad. So pa minimalno majhni, zato tudi HDD ne pride v poštev, kaj pšele CF.


---

Evo en koncert, kjer se lepo vidi bel KORG:


Aha, CF je pa magnetni trdi disk (no, Microdrive je, ampak tisto je bolj izjema)? Pa a zgledam tako zabit, da ne bi vedel kaj je klaviatura? Sicer pa kaj točno ima veze v kaj hočeš zatlačiti nekaj, iščeš SSD na IDE interfaceu in točno to je CF kartica.

kmetek ::

A mi lahko poveste kaj ima SSD povezavo z vašimi KORGi?

Moderatorji? Dvojna merila?

ST-777 ::

@kmetek, IDE SSD ima povezavo s KORG-om, ker KORG sprejme le IDE SSD in ne SATA.

@Jst, vprašal si, kje lahko kupiš IDE SSD. Ali ti moj nasvet, ki sem ga nekaj postov nazaj napisal, ni všeč? Omenil si tudi, da bi bilo popravilo 1500 EUR. 1500 EUR za popravilo starega SSD-ja? LOL

jure6j ::

Pozdravljeni!
Da ne bom odpiral nove teme bom zastavil vprašanje kar v tej.Torej,pred tremi dnevi sem kupil CRUCIAL m4 64Gb za prenosnik.Na začetku je potekalo vse OK(instaliral OS normalno in dela kot mina).Po nekaj poizkusih zagona prenosnika pa se windowsi niso več zagnali.Javljalo mi je naj priključim disk kjer je instaliran OS.Ko zaženem bios je disk normalno viden vendar windowsi se ne postavijo več.Disk sem poskušal ponovno zagnati na stacionarnem računalniku vendar brez uspeha(v biosu je disk spet normalno viden).Zanimivo je to, da ko priklopim SSD na matično ploščo stacionarnega računalnika se ta ne more postaviti v windowsih.Prosim za nasvete.
Lp Jure

hojnikb ::

Vrži not dvd od windows in poprav inštalacijo. Men se je isto nardil pr m4ki iz neznanga razloga in je tist fix pomagu.
#brezpodpisa

radecan ::

Serbus!

Mene pa zanima, če že ima kdo intelovega 330 ssd-ja, po možnosti 60gb; sicer pa kaj mislite, je to best buy do 100€?


lp
|Gigabyte p67a-d3-b3|Intel i5 2400|Sapphire radeon 6770 1gb vapor-x|
4gb dd3 a-data+4gb corsair 1600mhz ram|LC power Silent Giant v2.3 600w
|Ikonik Transform a10 ohišje|LG L1919S 19` Screen|Samsung 830 64gb

Tilen ::

Mitja358 je izjavil:

MyLemon ga ima za 130€.


Danes je že 128 EUR. :)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e
««
149 / 506
»»