» »

SSD za sistemski disk

SSD za sistemski disk

Temo vidijo: vsi
««
112 / 506
»»

zavajon ::

@technolog
Tudi Ferrari je boljši od Cliota, na vseh testih ima boljše rezultate, pa tudi kvari se manj.
A kljubtemu se še najdejo ljudje, ki kupijo raje cliota ;)

@flipflop
Tvoja opažanja so pravilna.
Razliko boš opazil, če si nekje sposodiš en 2.5" disk, kloniraš boot particijo nanj in zbootaš iz njega ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zavajon ()

Steinkauz ::

Moj Vertex 2 še vedno super, pa tolk majo nekateri za povedat čez OCZ :P



Matr malkrat ugasnem kišto :))

WarpedGone ::

technolog je izjavil:

Ja, vsi pišejo, da naj raje vzamem intela, ki ima svoje kontrolerje. Sem že neštetokrat slišal, da sandfoce niso OK.

SandForce je super kontroler, problem so firme, ki ta kontroler vdelujejo v svoje zmazke - OCZ je kar se tega tiče v vodstvu.
Zbogom in hvala za vse ribe

Stra ::

Moj Vertex 1 je star dve leti pa pol.

Sodeč po raportu, bo (ob moji zmerni uporabi) še nekaj časa veselo čivkal.

 Vertex 64

Vertex 64

M-XXXX ::


Tudi meni se ni za bat. Je pa številka zagonov kar zastrašljiva^^

PS: grem pa stavit, da je datum, do kdaj naj bi disk delal kar neka pofejkana random številka ):

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M-XXXX ()

kmetek ::

Jaz gledam te datume, kako lahko program ve kdaj bo crknu? hehe.

Red_Mamba ::

ker imas omejeno stevilo izbrisov/vpisov v memory celice
in ocitno disk vodi statistiko celice
[st.slika https://img.shields.io/badge/Slo-Tech-green.svg test]
Linkedin >> http://goo.gl/839Aua
Mamba's Crypto & ICO's: https://t.me/joinchat/AAAAAExTkO4P4UDy0fIZdg

kmetek ::

A potem SSD ni tako "trpežen" kot klasični disk?

element ::

Ti odgovorimo čez 5 let. Trenutno po procentu odpovedi ni razlik. Tud trdi disk ne traja večno, ampak pri SSD-ju je zaradi izrabe celic lažje napovedat, kdaj se mu bo iztekla življenska doba. Po izteku boš še vedno lahko prebral podatke dol, le pisat jih ne boš več mogu. Kar pa ne pomeni, da SSD ne more v vmesnem času crknit. Tko kot lahko trdi disk.

Vseeno so SSD-ji bolj trpežni. Niso tako občutljivi na nenadne pospeške, vlago, temperature in zračni pritisk.

WarpedGone ::

PS: grem pa stavit, da je datum, do kdaj naj bi disk delal kar neka pofejkana random številka ):

Ni nujno čist pofejkana random, bazira na statistiki in pričakovanem številu brisanj, ki jih neka celica naj bi zdržala.

SSDji žal crkujejo na čisto drugi strani - flash je še čist tip/top, crkne oz. frizne kontroler. Nova tehnologija (FLASH) čist lepo špila, probleme dela stara zadeva (kontroler).
Zbogom in hvala za vse ribe

M-XXXX ::

Ni nujno čist pofejkana random, bazira na statistiki in pričakovanem številu brisanj, ki jih neka celica naj bi zdržala.
Moje sklepanje je iz tega:


4 popolnoma različni SSD-ji, zdravje od 96 do 100%, zapis podatkov od 530GB do 7.8TB, od 50 do skoraj 2000 zagonov pa praktično vsi isto življenje?

sledeči link: še 3 SSD-ji, vsi do leta 2020, http://drjbhl.joeuser.com/article/41332... 2020, večina slik na netu je 2020... Smels like bullshit to me:P

PS: jutri prideš v Trebnje?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M-XXXX ()

Okapi ::

večina slik na netu je 2020... Smels like bullshit to me
Ko sem gledal te slikice zgoraj, in videl, da tudi mojemu disku napoveduje do 2020, tako kot vsem drugim, sem skoraj prepričan, da je BS.

O.

jest10 ::

A se meni sam zdi, ali je Crucial M4 praktično razprodan. Štacune ga hitro umikajo iz svoje ponudbe

ST-777 ::

element je izjavil:

Trenutno po procentu odpovedi ni razlik. Tud trdi disk ne traja večno, ampak pri SSD-ju je zaradi izrabe celic lažje napovedat, kdaj se mu bo iztekla življenska doba.
SSD-ji se med seboj zelo razlikujejo po zanesljivosti. Na primer Corsair Force Series 3 CSSD-F120GB3-BK 2.5" 120GB so na newegg.com zelo slabo ocenili. Na tem forumu je 66 lastnikov dalo temu modelu najnižjo oceno, kar je 53% vseh ocenjevalcev.

http://www.newegg.com/Product/Product.a...

gruntfürmich ::

no, zdaj pa morem očitno še jst dat gor sliko^^

moje


ampak nekateri ste pa nori z zagoni, če vam prav kaže. 5 zagonov na dan!!!!! kaj delate?

ampak datum pa ne bo pravi; 1 leto uporabe. disk sem kupil decembra 2009!?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

Dr_M ::

Eno sliko lohk tudi jaz dodam. :)
Od intelov pa ne morem, ker sta v raidu.

The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

MadMax ::

gruntfürmich je izjavil:

ampak nekateri ste pa nori z zagoni, če vam prav kaže. 5 zagonov na dan!!!!! kaj delate?

ampak datum pa ne bo pravi; 1 leto uporabe. disk sem kupil decembra 2009!?

Eni za vsak drek ugašajo PC, drugi imamo 50000 ur na 7 let starem HDDju s 300 zagoni.

Eno leto uporabe ni isto kot eno leto starosti. Razen če imaš 24/7 že 3 leta pa ti kljub temu kaže 1?
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Stra ::

Ko jaz spim, moj SSD tudi spi. Razen v posebnih primerih.

Tako da ja, glede na starost je moj dokaj zmerno rabljen, eni, vidim, so precej bolj obremenjeni.

Ugašam za vsako "malenkost" ravno zaradi SSDja, saj se mašina dvigne medtem ko se preobuvam. ;)

TribesMan ::

Tole mam v uporabi od novega leta naprej v prenosniku ki ga uprobaljam za tuning... relativno mal časa aktiven, pa dost velik zagonov.

Mam pa še v dveh drugih compih isti disk, bom preveril še tam, na desktopu zna bit mal slabše.



edit: tale total/free size je neki čuden :D Disk je zaseden cca 40%...
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

hojnikb ::

jest10 je izjavil:

A se meni sam zdi, ali je Crucial M4 praktično razprodan. Štacune ga hitro umikajo iz svoje ponudbe


Upam da svojga dobim 8-)
More bit pa neko pomanjkanje al pa neki, ker je cena med vikendom poskočla za cca 5-10EUR (za 64GB model)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

kmetek ::

kaj ne znaš gledati oglasov? jaz prodajam novega, nikoli rabljenega.

Dr_M ::

In zakaj ga prodajas? Ne znas instalirat? :))
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

kmetek ::

Ne, vzel sem Intel 120GB....čakam še na osnovno ploščo Asrock Extreme4 Gen3 Z68 ;)

MadMax ::

Mah, pri SSDjih je tudi že začela brstet domišljavost.

Pacient prodaja staro stvar po ceni, kjer nova v multipraktik štacuni z dostavo vred stane 5EUR več... http://www.ideo.si/a/SSD_120GB_2_5_SATA...

Biser, nimaš kaj... Polinka pa skoraj najdražjo štacuno :))
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

kmetek ::

In kaj bi rad, da ga prodaja za 120€? Itaq imaš 5 letno garancijo.

gruntfürmich ::

ktirga intela si uzel?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Jst ::

Gledal sem slike, ki ste jih nalimali.

Zakaj pa tolikokrat ugašate računalnik? Jaz imam Entertainment računalnik prižganega 24/7, veliko rama, tako da aplikacije ne zapiram, ampak jih samo minimiziram in čeprav sem sedaj brez SSDja, čakam samo prvič, da se odpre program, med preklaplanjem programov pa potem itak ni čakanja. Če ga že ugasnem, ga dam v sleep in tudi tako ostane vse v ramu, tako da sploh ne pogrešam SSDja. Je pa taskbar čisto poln. :) Bi potem moral še en Carbonite plačevati - backup program 50$/leto, brez omejitve količine podatkov.

Ta Carbonite pa uporabljam na prenosniku, kjer programiram.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

3man ::

Jst je izjavil:

Gledal sem slike, ki ste jih nalimali.

Zakaj pa tolikokrat ugašate računalnik?


Koliko ti pa kuri ta PC? Jaz ga zaradi tega, ker ga doma rabim le enkaj urc (do 3 max) in ker sicer kuri 25W... Tako močno žarnico pa vgašaš kajne?

globoko grlo ::

jest zaradi BF3, ker se mi non stop sesuva :)
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

Dr_M ::

3man je izjavil:

Jst je izjavil:

Gledal sem slike, ki ste jih nalimali.

Zakaj pa tolikokrat ugašate računalnik?


Koliko ti pa kuri ta PC? Jaz ga zaradi tega, ker ga doma rabim le enkaj urc (do 3 max) in ker sicer kuri 25W... Tako močno žarnico pa vgašaš kajne?


Men recimo kuri okoli 63w, pa je prizgan sigurno 350 dni na leto :>
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

technolog ::

Pa odtehta to teh 70€ za elektriko?

TribesMan ::

V mojem primeru, ker ga mam v prenosniku ki ga rabim občasno. Domač desktop pa računalnik rabim kake 3-4 ure dnevno, pa še to ne vsak dan, in je brezveze da greje sobo.
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Zgodovina sprememb…

Izi ::

Tudi če imaš preveč denarja je neekološko in neodgovorno kuriti 100 do 150 (povprečen namizni računalnik v idle) wattov 24/7.
Moj PC gre že po 5 minutah idle v spanje in takrat se SSD seveda ugasne. Ker pa PC uporabljam bolj ali manj čez cel dan se tako ugasne okoli 50-krat na dan.
Zagon iz spanja traja okoli 2 sekundi in res ne vidim smisla, da bi brezveze trošil elektriko.

gruntfürmich ::

moj komp ob prostem času rudari, tko da je 24/7 prižgan z namenom.

technolog je izjavil:

Pa odtehta to teh 70€ za elektriko?

70€? ti to na leto?

sploh pa zdaj pozimi ni nič narobe, če ti komp dogreva stanovanje.
+ tega da bi znali biti prepogosti zagoni usodni za komponente računalnika.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Dr_M ::

technolog je izjavil:

Pa odtehta to teh 70€ za elektriko?



Nevem ce, ampak vseeno gre iz mojega zepa :)
Sicer se zadnje case posluzujem tudi sleep funkcije.
Mimogrede, moj gaming comp se seveda priziga in ugasa po potrebi, ker kuri enih 130W v idle. Ponavadi ga cez vikend zjutri prizgen in zvecer ko grem spat ugasnem. Cez teden ga pa velikokrat tudi ne prizgem. Nisem pa tak freak, da bi ga ugasal ze, ce grem samo na wc.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

kmetek ::

gruntfürmich je izjavil:

ktirga intela si uzel?


tega, ki je Eventus prodajal OEM za cca 170€, samo jaz sem vzel RETAIL pri ELKOTEXu ;)

technolog ::

WarpedGone je izjavil:

technolog je izjavil:

Ja, vsi pišejo, da naj raje vzamem intela, ki ima svoje kontrolerje. Sem že neštetokrat slišal, da sandfoce niso OK.

SandForce je super kontroler, problem so firme, ki ta kontroler vdelujejo v svoje zmazke - OCZ je kar se tega tiče v vodstvu.


Aha, kaj pa delajo tako narobe?

petermen ::

Dan vsem skupaj.
Sem čisto nov na forumu. Tudi jaz sem se odločil da menjam klasični disk za SSD-ja. Tud firmo sem nakako izbral.
Zanima pa me, kako delajo XP-ji na SSD-jih, če sploh gredo gor, al moram nujno namestiti Win 7.
Če ste o tem že kaj pisali, mi ne zamerit, ker sem prebral samo zadnje 3 strani foruma.
PS.: tudi kakšen hiter nasvet nastavitev ob namestitvi OS-a na nove SSD-je bi mi prav prišel.
Hvala že vnaprej .....

LP

hojnikb ::

Vsekakor dej Win7 gor, ker maš trim podporo pa še določene stvari Win7 sam nastavi, da se prilagodi SSDju.
Razn če je fejst star komp, pol defenitivno Win7.
#brezpodpisa

kuglvinkl ::

Po moje nas večina fura al W7 al pa kakšen Linux distro... XP-ji IIRC ne pošilajo sami TRIM ukazov na SSD. Intel to reši z Intel Toolbox-om, ki ga zalaufaš recimo 1x na teden. Kako SF to rešuje, ne vem.

Pa še kako je z alignment-om dika poglej. Ne vem.

hojnikb ::

Ja win7 afaik alignment nardi sam pr inštalaciji, pr winxp morš pa sam spremenit.
#brezpodpisa

gruntfürmich ::

kmetek je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

ktirga intela si uzel?


tega, ki je Eventus prodajal OEM za cca 170€, samo jaz sem vzel RETAIL pri ELKOTEXu ;)

eh, 320 je ena srednja žalost...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

kuglvinkl ::

V čem točno?

gruntfürmich ::

v hitrosti. 510 je že boljša zadeva.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

kuglvinkl ::

kateri hitrosti? :)

kmetek ::

se mi ne gre tok za hitrost, kot za stabilnost in dolžino garancije 5 let :)

Hitrost branja 270 Mb/s
Hitrost zapisovanja 130 Mb/s

510 zu fil dinaros ;) 230+ddv za istega 120GB
je pa hitrejši

Hitrost branja 450 Mb/s
Hitrost zapisovanja 210 Mb/s

ampak bomo preživel

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kmetek ()

kuglvinkl ::

Pa to ni res. 300 smo o tem govorili. Zakaj je seq spped važen? A maš vso dato na SSDju?

kmetek ::

ne bom imel, samo os bo gor, office, kak uporaben program in to bo to, ostalo na klasiki.

Boobiz ::

Počasi se tudi jaz odločam za investicijo v kak 60 al 120GB SSD ampak me tole z healthcheckom malo bega. Rajši ne vem kdaj umrem, kot pa da me misel na to skoz spremlja :|. A obstaja kako pravilo kako ga ohranjat pr življenju dlje?

Kaj priporočate v rangu 60 ali 120GB? Iz testov jst ne znam pridt do kakih pametnih ugotovitev, ker zadnje čase to premalo spremljam. Uporaba bi bla predvsem za OS, kak program in kak špil ki preveč masira klasični disk.
I'm drunk, what's your excuse?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Boobiz ()

M-XXXX ::

Počasi se tudi jaz odločam za investicijo v kak 60 al 120GB SSD ampak me tole z healthcheckom malo bega. Rajši ne vem kdaj umrem, kot pa da me misel na to skoz spremlja . A obstaja kako pravilo kako ga ohranjat pr življenju dlje da zdrži dlje?

Kaj priporočate v rangu 60 ali 120GB? Iz testov jst ne znam pridt do kakih pametnih ugotovitev, ker zadnje čase to premalo spremljam. Uporaba bi bla predvsem za OS, kak program in kak špil ki preveč masira klasični disk.

Ne sekiraj se, velika večja možnost, da se jutri razbiješ z avtom :)
««
112 / 506
»»