» »

SSD za sistemski disk

SSD za sistemski disk

Temo vidijo: vsi
««
23 / 506
»»

WarpedGone ::

se pravi, ni vazno kaksen SSD

To ni res, so razlike med njimi.
Niso pa vse razlike enako pomembne oz. določene razlike v določenih scenarijih uporabe občutiš bolj kot druge.
Dvakrat višja maksimalna hitrost branja se v praksi ne bo preslikala v občutek da je stvar dvakrat hitrejša. Povsem možno je, da brez štoparice sploh ne boš zaznal razlike.
Zbogom in hvala za vse ribe

Dr_M ::

Trenutno so najboljsi Inteli in vsi, ki imajo Indilinx kontroler. Z nobenim ne mores zgresit.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

element ::

Vsak SSD ni nujno dober. Največ je odvisno od kontrolerja, precej manj od hitrosti NAND čipov in količine rama. Dobra je Intelova serija (za nas zanimiv predvsem Intel X25-M G2) in vsi, ki uporabljajo Indilinx kontroler. Izogibaj se SSD-jev z JMicronovim (porazni) in Samsungovim kontrolerjem (počasni).

Spisek SSD-jev, ki uporabljajo Indilinx kontroler:
- OCZ Vertex
- OCZ Agility
- Crucial M225
- Patriot Torqx
- Corsair Extreme
- G.Skill Falcon
- Super Talent UltraDrive ME, GX
- Asax Leopard Hunt II T2

Sem kaj pozabil?

Dr_M ::

OCZ Solid 2 :)
Mushkin Europe 2
Pa se ene par nekih bolj no name.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

gruntfürmich ::

Vsak SSD ni nujno dober. Največ je odvisno od kontrolerja, precej manj od hitrosti NAND čipov in količine rama. Dobra je Intelova serija (za nas zanimiv predvsem Intel X25-M G2) in vsi, ki uporabljajo Indilinx kontroler. Izogibaj se SSD-jev z JMicronovim (porazni) in Samsungovim kontrolerjem (počasni).

Spisek SSD-jev, ki uporabljajo Indilinx kontroler:
- OCZ Vertex
- OCZ Agility
- Crucial M225
- Patriot Torqx
- Corsair Extreme
- G.Skill Falcon
- Super Talent UltraDrive ME, GX
- Asax Leopard Hunt II T2

Sem kaj pozabil?

seveda: OCZ Z-Drive e84 PCI-Express SSD:))
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

kokpa ::

Ali kdo ve če imajo na dinokompu intelov ssd x25-m postville g2 na zalogi, na sestavi piše da ga imajo sam je dražji za 20EUR, na aggt je pa rekel da jih bodo mogoče dobil sredi novembra da je v evropi kriza z dobavo. Poznate še kakšno trgovino? ali pa podoben ssd za podoben denar?

Dragi ::

Saj verjetno dino tud nima na zalogi. Oni majo po večini povsod to napisano. Poklič pa vpraši.

element ::

Dino pravi, da ima naročene in naj bi prišli konec tega tedna ali v začetku naslednjega. Najbrž jih bo pa spet takoj zmanjkalo.

WarpedGone ::

Trenutno so najboljsi Inteli in vsi, ki imajo Indilinx kontroler. Z nobenim ne mores zgresit.

Počasi postaja netrivialno razlikovat med vso ponudbo.
Torej Indilinx je prava smer. Hvala za tole.
Zbogom in hvala za vse ribe

KoMar- ::

Evo, danes sem dobil G2 od Sestavi.si... moram rečt, da je bila res ekspresna dobava :) Zdajle kopiram sistem nanj s pomočjo software RAIDa, potem bomo pa videli, kako se obnese :D

Dragi ::

Jst sm tud priklopu cruciala m225. Stvar LETI. Vse je instantno! search v startu mi ponud program še preden napišem do konca ime, programi so takoj odprti, stvari se takoj kopirajo.

SSD FTW!

boset ::

me že mika, nevem ko še sploh čakam!

sem prpravjen dat tud 300Eurov za SSD

sam katerga? . . .

Dr_M ::

Cruciala 128GB dobis za 300 :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

d0rK ::

Pomoje je najboljsa investicija 80GB X25-M G2. 30GB za OS, 20 za igre in 20 za programe. Preostanek pa pustis prazen.


Ce pa rabis disk za kaksen scratch potem pa vecjega, itak. Ampak res ni treba drugace vseh 300 zapraviti.

Dr_M ::

Intel ima prostora samo 74.5GB ce se ne motim. Jaz ga nebi filal cez 60GB sploh.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

boset ::

Dr_M

to je meni več kot dovolj.

d0rK
300E Za kvaliteto in dobro počutje vedno!

js ne šparam na dobrih in izdelkih.
(sem se velikokrat opekel z cheap primerki)

d0rK ::

U pizda. Vem da ma 74.5 ampak sem mislil da bo teh 4.5 ja dost free prostora. Zrtvovati 14.5 je pa malo huda.


X-25M je trenutno best buy, ne cheap izdelek. Samo velikost ga ocitno jebe. Ce ne igras iger niti to ne.

boset ::

o kaki velikosti to govorimo GB ali fizični ?
Predvidevam da u GB?

Dr_M ::

d0rK: jah jebiga, tako je. Ce je prevec povn, lahko tiste preostale celice prehitro "obrabis", pa se precej se upocasni.

X25M je zelo dober, samo malo je drag (ponavadi je okoli 220€), pa se dobit ga je tezko.
Crucial M225 je pa enak kot OCZ Vertex, torej zelo dober SSD, s katerim nikakor ne mores falit. Je pa za malo vec denarja precej vecji.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

d0rK ::

Hmprh, nisem bil na to pripravljen. Ocitno bom se malo dlje pocakal in nato kupil tega 128GB Cruciala. Pa fuknu se Photoshop scratch gor.

Dragi ::

Sam tolk. 128GB crucial je hitrejši kot pa 64GB verzija. Približno 30-50MB/s hitrejši.

PNG ::

U pizda. Vem da ma 74.5 ampak sem mislil da bo teh 4.5 ja dost free prostora. Zrtvovati 14.5 je pa malo huda.


X-25M je trenutno best buy, ne cheap izdelek. Samo velikost ga ocitno jebe. Ce ne igras iger niti to ne.


Jaz igram igre. Imam samo X-25M. Fraj še imam 35gb, inštalirane pa imam 3 igre (Painkiller, Dreamkiller, Crysis wars).

mainman ::

Kaj se bolj splača, 1 disk velikosti 120 gb ali dva po 60 v raid 0? Cenovno sta obe kombinaciji skoraj enaki.

Kupil bi 2 x Crucial M255 60 GB ali pa 1x 120 GB varijanto.

Zadevo bi gnal na areci 1231ML z 2 GB cacha na kateri trenutno teče 5 diskov v raid6. Zanimajo me predvsem izkušnje s takšno ali podobnimi konfiguracijami.

Zadeva bi služila kot sistemski disk, gor bi tekel/že teče linux. Mašina se uporablja za vsakodnevno delo, programiranje(java), analize(dumpi) in kot vm host ter strežnik za razne zadeve, skratka multipraktik.

Berem, da so diski z večjo kapaciteto hitrejši. Skrbi me pa tudi trim in gc podpora. Trim ne dela v raidu, gc pa trenutno ni podprt pri crucial. Diski drugih firm so enostavno predragi, da bi nabavil dva. Če ne bo šlo drugače bom vzel OCZ Vertex 120GB, verjetno kar turbo varianto saj ni dosti razlike v ceni.

Kolko sploh pomeni podpora GC ali Trim, berem forume in eni ne delajo nič kar se tiče vzdrževanja diskov čeprav nimajo ne trim in ne GC, drugi pa diske redno formatirajo in prepisujejo z backupi. Nažalost nimam tolko časa, da bi izvajal prepise.

Še eno vprašanje: se splača še malo počakakati z nabavo? Bodo cene šle kaj dol v bližji prihodnosti, recimo v pol leta?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mainman ()

trnvpeti ::

po logiki, bo raid0 veliko hitrejsi
ne verjamem,da ima ze kdo v real to postavljeno, vsaj tukaj na st

v pol leta po mojem se ne bodo sle cene dol
trenutno je full poprasevanje

Dragi ::

V raid0 bodo hitrosti nore. Dosti folka na crucial forumu ima 2x64 v raid0. Sam kot si reku, GC ni podprt. Je pa crucial govoru da bodo dodal user supported GC, se pravi ga boš sam zaganjal kot batch skripto.

Tisti ki ne delajo nč za vzdrževanje bodo pač kleli ko bo vse začelo počasi delat. So pa tud eni preveč panični. Imo enkrat na mesec če bi se to naredlo pa bi blo kul. Eni delajo (so delali) vsak teden.

In ne, cene ne bodo šle dol. En mesec nazaj je bil crucial 140EUR, zdele je 180EUR skorej. Imo bodo ostale iste, oziroma mal višje kot zdej.

Povpraševanje presega ponudbo in dokler bo to, bodo cene utrgano visoke.

Recimo najbolj zaželjeni so zdele ssdji, asus p6t(se) pa antec 300. Cena se jim dviga takorekoč vsak dan.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dragi ()

bate ::

Cene so zdaj spet padle in tale nihanja so bolj zaradi 0 zaloge, ki jo imajo naše spletne trgovine. V pol leta bodo cene sigurno še padle. Vprašanje je le, če si zadnjih mnogo let preživel s hdd, zakaj ne bi mogel še pol leta.
Sam sem ga sicer naročil :)

Dragi ::

Cene so zdaj spet padle


64GB Crucial M225 2.5" Solid-State Drive

EnaA cena:
179,54 EUR z DDV

http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...

Jst sm ga dubu za 155EUR.

A da so?

Še enkrat, cene ne bodo padale ker je povpraševanje večje od zaloge. Dokler bo tok noro povpraševanje bodo kvečjemu šle še samo gor. Mogoče po pol leta ja... mogoče...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dragi ()

element ::

Jaz na tem linku vidim ceno 160,55 EUR, s kodo za popust WINDOWS7 je to 156,8EUR.

Kami ::

V raid0 bodo hitrosti nore. Dosti folka na crucial forumu ima 2x64 v raid0. Sam kot si reku, GC ni podprt. Je pa crucial govoru da bodo dodal user supported GC, se pravi ga boš sam zaganjal kot batch skripto.

Tisti ki ne delajo nč za vzdrževanje bodo pač kleli ko bo vse začelo počasi delat. So pa tud eni preveč panični. Imo enkrat na mesec če bi se to naredlo pa bi blo kul. Eni delajo (so delali) vsak teden.

In ne, cene ne bodo šle dol. En mesec nazaj je bil crucial 140EUR, zdele je 180EUR skorej. Imo bodo ostale iste, oziroma mal višje kot zdej.

Povpraševanje presega ponudbo in dokler bo to, bodo cene utrgano visoke.

Recimo najbolj zaželjeni so zdele ssdji, asus p6t(se) pa antec 300. Cena se jim dviga takorekoč vsak dan
.


Če primerjaš ponudbo samo pri nas, potem cene res zelo nihajo (na žalost v večini primerov navzgor).

Malo poglej gibanje cen v tujini pa boš videl, da cene dejansko padajo :)

Drugače pa še eno zanimivo branje kako poravnava in tip datotečnega sistema vplivata na performanse - More on alignment, ext2, and partitioning on SSDs.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kami ()

bate ::

Tile enaa so kar frajerji, včeraj naročil, jutri dobim. To je praktično, kot da bi imeli na zalogi, čeprav ne piše.

DubleG ::

bate, ker ga ti dobiš jutri, sem jaz čakal dva tedna:)))

tudi jaz ga dobim jutri:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DubleG ()

Rogue ::

Lep pozdrav vsem.

Za laptop (Thinkpad R61i) bi si kupil SSD. Razmišljal sem o tem:
http://www.solo.si/racunalnitvo-10087/r...

Je sicer dokaj poceni, me pa zanima, če je kakšen razlog, zakaj se ga ne bi splačalo kupit. V tem primeru bi vas prosil tudi za predloge, kaj je za kupit. Naj še poudarim, da mi je za 10% gor ali dol pri hitrosti povsem vseeno. Kupil bi ga zato, da bi se rešil počasnosti serijskega diska s 5400 obrati.

Še to me zanima - a vsi 2,5 SSD diski pašejo v vse laptope? Ful dolgo nazaj so na netu nekaj strašili, da ne paše vse povsod... pa me zanima, če je kaj na tem?

Hvala za nasvete ;)

Dr_M ::

Probaj se izognit Solid seriji. Ce ze, potem Solid 2.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Rogue ::

Smem vprašat, kaj je narobe s to serijo? Iz radovednosti :)

Dr_M ::

Ima jmicron kontroler. Tocno ta je krivec, da so SSDji na tako slabem glasu.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zheegec ::

Nabavi si Vertexa.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

KoMar- ::

In ne pri Solo.si.

Dr_M ::

ALIEn3001: drugic lohk pozdravis, ko gres mimo mene >:D ;)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

DubleG ::

S katerim programom je najbolje stestirati hitrost?

swamigi ::

Jaz sem uporabil tale program ATTO

http://www.techpowerup.com/downloads/11...

Galaxy ::

Preprosto vprašanje:

Kateri SSD je best P/P (do 80GB)?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Galaxy ()

marko20 ::

Intel brez dvoma

swamigi ::

crucial 64 giga
best P/P

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: swamigi ()

Dragi ::

Cruciala so podražil...

Dr_M ::

Cruciala sem narocil v eni stacuni za 165€, samo ze en teden cakam na odgovor. :)
Splaca se tistega, ki je cenejsi €/GB.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

DubleG ::

Imam 64M225. Naložil nov Crucialov firmware.

SSD



Ti rezultati pa se mi zdi nekoliko počasnejši. Vem da je 2256 verzija hitrejša ampak je možno da je to v povprečju 60mb pri pisanju in 40mb pri branju?

Enkrat sem pognal Crucialov Wiper, ki bi naj dvigni branje/pisanje... Se ni nič kaj poznalo.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

Dragi ::

Wiper samo pobriše vse čipe na nedefinirano, se prav da naredi disk isti kot je bil pri izdelavi.

Za tem vklopiš še trim in performance se ti ne degradira nikoli.

Če maš ti pa drive wipan že in potem flashan še pred kakršnokoli uporabo pa ti wiper ne bo nič pomagal.

Dr_M ::

Ja nov firmware je rahlo pocasnejsi, ampak je se vedno soliden.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

DubleG ::

Kupil sem disk, fleshal disk na novo verzijo, naložil w7 in pognal wiper.

Torej je ta performance normalen al še obstaja kaka zadeva da to pohitri?

swamigi ::

@Dubleg---tole pa so kr slabi rezultati.
Jaz nisem nič updejtal firmware in imam branje 220 pisanje pa tud 160.
Pa imam enakega cruciala 64 giga
več pa na slikici

««
23 / 506
»»