» »

SSD za sistemski disk

SSD za sistemski disk

Temo vidijo: vsi
««
148 / 506
»»

hojnikb ::

Intel 330 je uradno najavlen
http://www.anandtech.com/show/5751/inte...

Nič novga torej..
#brezpodpisa

69charger ::

Mogoče nevmesno za to temo ampak SSDji so dobili manjšo konkurenco, Velociraptor v 1tb različici. KLIK
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

PrimozR ::

Ampak res manjšo...

Pesimist ::

Da gremo nazaj k temi. 128GB M4 kot sistemski disk. Torej na njem bo windows. Ce pogledam moj C: je tenutno 46GB of 60GB used. (page file included)
Particij nimam namena delati, tako da bo celi disk za c: Bi pa dal tu pa tam kako 1 ali 2 igri gor katere dosti igram. Kaki Guild Wars 2 in Swtor.

Bo zadeva se vedno hitra ostala?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Tezaab ::

69charger je izjavil:

Mogoče nevmesno za to temo ampak SSDji so dobili manjšo konkurenco, Velociraptor v 1tb različici. KLIK

Minimalno konkurenco. Sem presedlal z velociraptorja na intela 520, pa je kot dan in noc. Ni sans, da grem nazaj :)

Cacamas ::

Rabim SSD za prenosnik. 120GB+.

Za development. (i5,4gb ram)
Do 150€. Best buy?

TehDucky ::

Do 150€ maš tole http://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/ko... M4 Crucial ;)

Pesimist ::

mediaportal iptv timeshift easy 250 gb na dan.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

rogi2010 ::

Danes je po kakem mesecu uporabe brez besed umrl m4 128GB. Mel sem ga izklučno za steam (bi dal še winse gor pa sem bil len). Zjutraj je blo še ok. Mašina je bila vklopljena čez dan. Sedajle ga pa ni več. Zadeve ne zazna več niti bios, zamenjal med sabo kable pa je isto. Jutri gre nazaj v Eventus.

ru7 ::

Prvi M4 ki je riknu pri nas (vsaj na s-t), ali je še komu do sedaj?

RejZoR ::

To je pa čudovita plat SSD-jev in njihove "superior reliability". Sad ga ima, sad ga nema. Tega z navadnimi diski NIKOLI nisem imel. So mi odpovedal po večih letih, tega ne bom zanikal, ampak čist vsi so začel škripat, spuščat hecne zvoke, klikat, al pa se je prenos samo drastično upočasnil ali pa sem zgolj dobil opozorila SMART podsistema.
Še nikoli nisem izgubil podatkov zaradi crkota diskov, ker sem jih zaradi zgornjih znakov prej zamejal, podatke pa prej skopiral na novega. Kronični problem večjega dela SSD-jev pa je ravno ta nenadni crkot, kar je naravnost glupo.
But oh well. Imam tud sam SSD in upam, da bo prej začelo kazat opozorila v CrystalDiskInfo kot pa da bo samo na lepem krepnil.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

McLuzo ::

@rogi
si ga probal priklopiti tudi na kkšn drug komp, kakšen z novejšim čipsetom?

Magic1 ::

Aliimajo stare plate kej težav z prepoznavanjem ssdjev? Ker jaz imam že ene 5 let staro plato, ki ima še staro AM podnožje za procesor in sata2.
Magic

turbolenca ::

Magic1 je izjavil:

Aliimajo stare plate kej težav z prepoznavanjem ssdjev? Ker jaz imam že ene 5 let staro plato, ki ima še staro AM podnožje za procesor in sata2.


Uporabi strica googla[tvoj bodoči ssd + ime tvoje mamaplate]....

MadMax ::

RejZoR je izjavil:

To je pa čudovita plat SSD-jev in njihove "superior reliability". Sad ga ima, sad ga nema. Tega z navadnimi diski NIKOLI nisem imel. So mi odpovedal po večih letih, tega ne bom zanikal, ampak čist vsi so začel škripat, spuščat hecne zvoke, klikat, al pa se je prenos samo drastično upočasnil ali pa sem zgolj dobil opozorila SMART podsistema.
Še nikoli nisem izgubil podatkov zaradi crkota diskov, ker sem jih zaradi zgornjih znakov prej zamejal, podatke pa prej skopiral na novega. Kronični problem večjega dela SSD-jev pa je ravno ta nenadni crkot, kar je naravnost glupo.
But oh well. Imam tud sam SSD in upam, da bo prej začelo kazat opozorila v CrystalDiskInfo kot pa da bo samo na lepem krepnil.

Srečko.
Meni je ene 5 diskov umrlo takorekoč v trenutku, brez da bi opozarjali več kot kvečjemu par minut. Tudi prej kot v 3 mesecih.
Nadalnjih 5 pa je samomor storilo na način kot si ga opisal. Pa tudi ne nujno stari.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Pesimist ::

rogi2010 ::

McLuzo je izjavil:

@rogi
si ga probal priklopiti tudi na kkšn drug komp, kakšen z novejšim čipsetom?


Sem naredil novo temo lahko gremo naprej tam ker se dogajajo cudne reci:

crucial m4 128 (kao) crknjot

WyattEarp ::

Pa tako se je tle hvalilo Crucial M4, da to je super za kupt in da je zaneslij in to... da OCZ je šit in da crkujejo... Skor 1 leto mam že OCZ (Agility 3), pa nimam nikakeršnih problemu z njim. :)
AMD Phenom II 1090T,ASUS M4A89GTD PRO/USB3,12 Gb RAM(2x4Gb,2x2Gb)-1.600Mhz,
GMC H70, Gigabyte R9 270X, Samsung 850 EVO 250GB,WD 2Tb(G),Scythe 700W, LG 23''.

Pesimist ::

Mah si smešni. Crkne vse tudi M4 je na tisočake.
Zato pa po moznosti kupuj zadeve v trgovinah kjer ves da nebo problmeov z garancijo pa tudi ce je kakih par evrov drazje.
Vsej taka je moja filozofija. Razne garanzne trgovine niso moja prva izbira, zato prvo povprasam ce mi pri vecji priznani, dajo podobno ceno predno reskiram z majnsimi. Tu pa tam se da kaj zmenit za dodatne popuste, predvsem pri drazjih nakupih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Pesimist ::

Kaj je vleika razlika med SSD na IDE ali ACHI? Ker nisem sure da bo moja plata sposoba izpelati ACHI.

hojnikb ::

Za SSD morš met AHCI, ker drgač zgubiš TRIM in nekaj na performancu.
#brezpodpisa

Pesimist ::

Ja fak no. Nakoncu bom lahko se kar cel sistme menjal, ker sem vceraj poskusno dal ACHI na ASUS P5K PRO in je BIOS se ustavo pri atudetecting...
Tako lepo da niti v bios nisem mogel priti, ceprav je bios vizualno bil odziven. Lahko si del, F8 in ta crap stisno, vendar to bi komaj po tem glupem checku pokazalo, mimo kerega ni slo, dokler sem imel WD disk in DVD rom prikloplen.

Sej se hecajo pri ASUSU ali? http://vip.asus.com/forum/view.aspx?SLa...

I have successfully enabled AHCI on my P5K, even though as we know Asus removed the AHCI option from about BIOS 04xx due to licencing issues over the basic Intel ICH9 south bridge compared to the ICH9R chipset.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

hojnikb ::

Heh, jst sn tut vrgu gor modan bios na mojo P5KC (s tem da je to bios od moje plate z dodanim ahci, ne pa od P5KR, kar pomen da ostane DDR3) in se mi dogaja isto ko vklopim AHCI.

Heh bo treba vseskup menjat če hočem vržit kak SSD not.
#brezpodpisa

Pesimist ::

Aja kaj sem mislo. Ce se res to zgodi mi ostane kaj? Kaka SATA 3.0 PCIE kartica? In kolko stane to spet?

Tilen ::

Dr_M je izjavil:

Najde ti pac kaksno pokvarjeno celico in zdej cela panika?
Pa vrz ta butast HDtune stran, ker je zanic. Se grem stavit, da za cisto vsak SSD pise warning.


Za moj vertex 3 pravi, da je vse OK. Nobenega warninga.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Skyman ::

In kako ves ce tvoja maticna plosca podpira AHCI imam pa asus p5q3

Pesimist ::

Nikak. Jaz imam v biosu opcijo AHCI, samo kaj ko negre zadeva skoz autochek? Mislim ej nej gr eu p.... m...... vse skupaj pa ta smrdlivi ASUS. Nikol v zivljenju nocem vec videt nic z ASUS napisom.
Zaj pa nej reskiram in kupim da bom mel brick jutri doma?


Oz zves tak ce grev v SATA kontroler in imas opcijo prestavit nastavitev iz IDE v ACHI. Potem pa probaj pognati pa porocaj kaj se zgodi. Windows ti tak nebo startal, zanima nas le ce gre mimo auto cheking. v Najslabsem primeu bos moral vse SATA odklopit, da bos lahko sel nazaj v bios in nastavno nazaj na IDE.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Mr Hilter ::

A to ti samo pri SSD ne gre z AHCI ali isto pri HDD ne dela? Mam M4 v prtljažniku in sem slabe volje?

Pesimist ::

Nimam se M4. Pri navadnem HDDju WD sem probal. Moj M4 je se v trgovini in čaka na prevzem. Jaz sem tudi slabe volje..

Pognal sem zaj Crucialov hardware scanner in mi recommenda M4 128GB. Če zaj to pomeni yeah it will work but on IDE nimam pojma.

V najslabsem primeru kake so posledice da zadevo na IDE furam? Lahko ta TRIM crap sam pozenem 1x na mesec?

Res je da rabim se nov sistem ampak trenutno mi ni za fuknit 450€ za novega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Pesimist ::

Kaj takega ni variante da funkcionira drugace? http://www.dinokomp.si/product_info.php...

Spock83 ::

Potem bolje vzemi od Intela, ker imamš SSD uitlity in v kolendar vpišeš avtomatični zagon TRIMa na vsake toliko časa. Ali pa to. Hdparm

ST-777 ::

Pesimist je izjavil:

... imam v biosu opcijo AHCI, samo kaj ko negre zadeva skoz autochek?
Morda ti bo pomagal nasvet, ki ga je nekdo napisal na forumu: "Look in your BIOS for the AHCI configuration choice. If you happen to have a latop, like myself, where there IS no setting like that, check and see if there's a RAID enable/disable choice. I could start in AHCI mode if I had the RAID entry enabled."

In še nasvet za tiste, ki bi radi klonirali sistem iz HDD-ja: "AHCI mode can help out greatly in performance for SSDs. Now, if you swap out an HDD for an SSD with the operating system cloned and THEN enable AHCI in the BIOS, then you'll likely get a boot error / BSOD."

Mr Hilter ::

Pesimist : pomoje tvoj trenutni disk noče sodelovati z AHCI. Jaz sem razumel da HDD dela in SSD ne. Ne verjamem da bi bil BIOS od plate tako zafuran, pogooglaj plata+AHCI, naloži nov BIOS... Pa pogoglaj še disk+AHCI, sem skoraj 100% da je HDD kriv (sicer lahko samo tvoj in ne bo googleno nič). SSD pa lahko neseš nazaj če si kupil prek internetz.

Pesimist ::

Bral sem vso to asusovo svinjarijo in koliko se da razbrati iz vsega pocna gre bol za P5K dolocene modele zaradi nekih bednih licenc. Tisti modeli tudi nimajo vec opcije ACHI v Biosu. Moja ima sevedno opcijo in bios preko 04xx. Tako da bi vsej kaj se tega tice moralo spilati, teoreticno.

Mogoce mi tudi DVDrom noce sodelvoat v AHCI. Bomo to preverili jutri predno grem po disk. Od DVDroma se lahko poslovim, od diska ne.

http://forums.overclockers.co.uk/showth...

Bios slike si poglejte. Edino kaj sem spremenil je bilo SATA detect time sem fukno na 5 sekund. Ali je bilo to premalo mogoce?

Anyway v mojih bios updejtih nic ne pise da bi bilo odstranjeno zato bom reskiro.

Potem pa vido. Mogoce bote me jutri vidli prodajati novi M4 za 120€ med oglasi. Hahaha

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Pesimist ::

The P5K-E has the Intel ICH9R South Bridge so should support AHCI mode.

Dokler je torej ta ICH9R si safe. Tak da bom sel buyat jutri M4. Samo ce moj stari WD nebo starto skoz to te nisem nic naredo. Sem sistem se bol kriplal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Pesimist ::

ampak vseeno asus can kiss my a.. za v prihodnje. To da rabi moja plata da naredi POST smao 1 minuto niti ne mislim komentirati, tako da bo boot z SSDjem sevedno 1min 10 sekund. LOL
Pa ce bom zaj mogo podalsati detekcijo iz 5 na 45 nazaj, lahko se kavico vmes skuham.

Bios se tudi lahko menda upgrejdam 1 stopnjo, ce nebo slo skoz.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

kmetek ::

tukaj ASUS nima nobene veze, delajo še vedno kvalitetne zadeve.

Pesimist ::

Jaz sem disk kupo pri mimovrste, vendar osebni prevzem. Tu velja odstop od pogodbe ali ne vec? V skrajnem primeru bi dal disk nazaj pa dopalcal za 7850 karto, ali pa cpu,plata, ram za second comp ki je ckrno, vendar nisem sure kako je z osebnim prevzemom v njihovih poslovalnicah. Na njihovi strani nic posebej ne pise, ce locijo ta dva nacina.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

kmetek ::

Jah glede na to, da so na trgu že desetletja, časa ne rabijo več. Pa to je orenk podjetje no.....imaš pač staro plato, menjaj :)

Pesimist ::

ko bom menjal bom na nekaj do 450€ za plato,proc in rami. Vendar se mi zdi blesavo menjavati zdaj mokga Q9300 (3Ghz), 8GB, P5K PRO, ker menda ni tak svoh.

SSD pa nova grafa bi ga malo pomladila.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

kmetek ::

pa sej imaš podobno plato kot jaz, p5k-e.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kmetek ()

Pesimist ::

Aha pa ti dela torej M4 ali kajkoli mas ok?

Sej sem naknadno priso do ugotovitve da odstranjen AHCI velja samo za P5K standard z Intel ICH9 controllerjem kar moja nima. Vendar me vseeno bega nezmoznost priti skozi POST z AHCI enejblanim in WDjem prikloplenih, kaj bi bilo katastrofalno, ker bi mi nakoncu ostal samo 128GB sistem disk. Lolz

V tem primeru bi se dalo 160€ bolse zapravit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Skyman ::

pa ti imas posodobljen bios?
kaj pravite o tem nakupu ssd http://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/ko... seveda bi zadevo v tujini kupil 30€ razlike + 3 letna garancija

Pesimist ::

Ma ja nekaj zaj berem da ma WD WD6400AAKS kompletno zanic AHCI. Bil pa je med najbol pohvaljenimi diski na slotechu tisti cas, da sem celo iskal disk po serijski. Lolz.

Jst ::

A kdo mogoče ve za kakšen SSD, ki je IDE?

Nujno bi rabil en (majhen) disk, pa mi je brezveze kupovati 500GB, če bo frej 480GB.

Zato sem se prvo spomnil na SSD in če sploh obstaja kakšen, bi ga takoj šel kupiti, ker ga (disk/SSD) nujno rabim.

Če kdo ve za kakšnega, Please, Do Tell.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Pesimist ::

IDe ne, lahko pa kupis USB 3.0 externega od OCZja.
http://www.ocztechnology.com/ocz-enyo-u...

http://geizhals.at/eu/528974

Ampak to je drago, tak da nevem al res nujno rabis SSD?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

RejZoR ::

Išči pod "PATA SSD". Nekaj se še dobi ampak vglavnem v kapacitetah do 16GB...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

darkolord ::

Jst je izjavil:

A kdo mogoče ve za kakšen SSD, ki je IDE?

Nujno bi rabil en (majhen) disk, pa mi je brezveze kupovati 500GB, če bo frej 480GB.

Zato sem se prvo spomnil na SSD in če sploh obstaja kakšen, bi ga takoj šel kupiti, ker ga (disk/SSD) nujno rabim.

Če kdo ve za kakšnega, Please, Do Tell.
PATA SSDji je samo ene par starih modelov, do recimo 32GB. Odvisno ali rabiš v laptopu ali desktopu, ampak nekateri so to rešili s poceni PATA<->SATA adapterji

PrimozR ::

Jst je izjavil:

A kdo mogoče ve za kakšen SSD, ki je IDE?

Nujno bi rabil en (majhen) disk, pa mi je brezveze kupovati 500GB, če bo frej 480GB.

Zato sem se prvo spomnil na SSD in če sploh obstaja kakšen, bi ga takoj šel kupiti, ker ga (disk/SSD) nujno rabim.

Če kdo ve za kakšnega, Please, Do Tell.

CF kartica? Adapterjev CF na IDE je pa itak ogromno.

EDIT: tudi zato, ker za transfer CF IIRC uporablja prav PATA.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

Skyman ::

kaj pravite na kingston hyperx 3k retail verzija za 179€ zgoraj je vredno nakupa?
««
148 / 506
»»