» »

SSD za sistemski disk

SSD za sistemski disk

Temo vidijo: vsi
««
133 / 506
»»

Keyser Soze ::

Ja, fajn vprašanje. Sem tudi sam v dilemi.

Še toliko večji, ker sem najprej gledal OEM verzijo, pa je bila izbira skoraj no brainer (v prid M4). Itak se zadeva pol zakomplicira.
http://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/ko...
http://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/ko...

OEM je dražji napram BOX? Stara roba al kako? Sam še cene tako padajo, je najbrž boljše počakat še kakšen mesec.:D
OM, F, G!

Zgodovina sprememb…

Shkorc ::

Mylemon ima 520 za 172EUR, zato dilema ali skenslati naročilo ali dati še tistih 39EUR.

Tezaab ::

Za 520 120GB OEM sem pri Mlacomu dal 209,66€ (vkljucen 5% popust na gotovino). Box izvedbe so po mojih informacijah nekje par € drazje (pac, zraven dobis kabel, vijake, adapter za 3,5" slot).

s51as ::

It's just me myself and I

Boobiz ::

Pri dinokompu imaš za 150€ M4 128GB + data transfer kit or so they say. Danes me kliče iz štacune in pravi da so dobili diske brez transfer kita in mi zaradi tega dajo še 10€ popusta. There u go, za 140€. Hud deal.
I'm drunk, what's your excuse?

kuglvinkl ::

Trim Intlov 520 ne vrne na 100%, kar npr. M4 zna. Kolk je to važno, pa ocenite sami, zame je non-relevant. Poglejte na xbitlabs test.

Dr_M ::

Boobiz je izjavil:

Pri dinokompu imaš za 150€ M4 128GB + data transfer kit or so they say. Danes me kliče iz štacune in pravi da so dobili diske brez transfer kita in mi zaradi tega dajo še 10€ popusta. There u go, za 140€. Hud deal.



Na njihovi strani je pa 148.8. :|

Keyser Soze ::

Hm, pol je tale M4 res boljša izbira. Slabih 40EUR razlike. Menjava prenosnika bo pa itak IMO prinesla nov, večji SSD.

Na SATAII vodilu IMO bistvene razlike med 520 in M4 ne bo.

P.S.: A tale Dinokomp posluje na področju Lj? (prevzem robe pa to, al gre preko pošte?)
OM, F, G!

Boobiz ::

Me ne čudi, pri tej štacuni se DNEVNO spreminjajo cene, pa tudi če samo za par centov +- :D

EDIT: Mislm da gre vse preko pošte. Dostava je malo dražja, 6EUR ponavadi.
I'm drunk, what's your excuse?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Boobiz ()

smejko ::

V kakšnem rangu pa je tale Intel 520 120GB? je boljši od OCZ Vertex 3?

lp

Tezaab ::

kuglvinkl je izjavil:

Trim Intlov 520 ne vrne na 100%, kar npr. M4 zna. Kolk je to važno, pa ocenite sami, zame je non-relevant. Poglejte na xbitlabs test.

Kako pogosto pa naj bi se TRIM sploh izvajal? Odvisno od kolicine pobrisanih podatkov?

kuglvinkl ::

Tezaab je izjavil:

kuglvinkl je izjavil:

Trim Intlov 520 ne vrne na 100%, kar npr. M4 zna. Kolk je to važno, pa ocenite sami, zame je non-relevant. Poglejte na xbitlabs test.

Kako pogosto pa naj bi se TRIM sploh izvajal? Odvisno od kolicine pobrisanih podatkov?


Po moje non-stop, ko je idle. Pa še ročno ga lahko zaženeš s Utilitiyem, npr. 1x/teden.

520 je precej spešl žival. Za server potrebe poglejte na Anandu, kakšna je razlika med njim in 320-ko.

Gibbs007 ::

Kateri SSD bolj priporočate: Corsair Force3A 60GB ali CRUCIAL m4 64GB?

Mitja358 ::

Bom še tukaj napisal, kar sem v eni podobni temi, saj vidim da tukaj res obvladate zadevo.

Mene pa zanimajo razlike med NAND flash čipi, saj obstajajo asynchronous (OCZ Agility 3, Corsair Force 3 ...), synchronous (OCZ Vertex 3, Corsair Force 3 GT ...) ter toggle, ki jih imajo dražji SSD-ji kot recimo Samsung 830, OCZ Vertex 3 MAX IOPS. Sem bral, da je med asynchronous in synchronous precejšnja razlika v real world aplikacijah. Za toggle sem nisem nič takega zasledil. In pa kateri 120GB SSD priporočate?

RejZoR ::

Danes me je iz Dinokompa klical, da niso dobili onega kit-a, kjer dobiš še SATA-2-USB kabel, je pa zato ponudil 10 EUR popusta. Tistega transfer kita itaq nisem rabil, je bil samo bonus addon, ker pa je zdej bila znižana cena je pa sploh fajn. Tko da me bo zdej Crucial M4 prišel 140 EUR za 128 GB. Nice.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

FlyingBee ::

za lažjo predstavo o SSD-jih je na ta tem linku spodaj dovolj podatkov

http://www.tomshardware.com/reviews/ssd...

celoten članek pa je tudi koritno pregledat pred nakupom SSD-ja
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

FlyingBee ::

še nekaj bi vprašal, ker mi pri SSD-jih ni najbolj jasno: vem kaj dobrega prinese SSD, ampak ni tako kot recimo pri grafičnih in procesorjih, kjer lažje razberem kaj vse pridobim z boljšo komponento, tako da me zanima ali mi lahko nekdo na kratko obrazloži kaj vse to glede SSD-jev dejansko prinese pri najpogostejših opravilih kot so: brskanju po netu, gledanje filmov, igranje igric, ...? torej ne glede na HDD ampak glede na primerjavo med SSD-ji - zakaj bi dal 40 EUR več za Samsunga 830 128GB ali celo več za Mushkin Deluxe 120GB, kot za recimo Crucial M4?
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

RejZoR ::

Realno so pomembne 3 stvari:
- kontroler (stabilnost firmwara, garbage collector mehanizem, IOPS, delovanje TRIM-a itd)
- sekvenčno branje in pisanje
- random branje in pisanje
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Gibbs007 ::

Torej, katerega bolj priporočate: Corsair Force3 60GB, CRUCIAL m4 64GB ali Corsair Force GT 60GB?

gruntfürmich ::

če se komu dopade corsairjev odnos do strank, lahko orng razmisli o seriji performance pro - marvell
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Mitja358 ::

gruntfürmich ::

ima morda kdo kakšne podatke, kolikšni so nekje trnutni tržni deleži ssdjev? ker imam občutek, da je crucial kar zrastel, toshibe in wd.ja pa ni več:D
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Dr_M ::

Toshiba dela nand flash, tko da ce gledamo iz tega vidika, je njihov trzni dečez kar znaten. Imajo pa baje tudi neke kontrolerje, samo nevem ce niso bili samo malo predelani jmicroni.

RejZoR ::

Ja, tisto so bili JMicron kontrolerji s Toshibinim predelanim firmwarom. Gor je bil sicer napis TOSHIBA ampak je šlo za JMicron ja...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

RejZoR ::

Danes dobil Crucial M4 128GB, dal not in deluje ok. Laptop je sedaj orenk bolj odziven. Čudno mi je edino to, da naj bi Windows 7 sam izklopil avtomatično defrgamentacijo, če zazna SSD disk ampak tega do sedaj še nisem opazil.
Že drugi SSD, na katerem se auto defrag ni izklopil avtomatično in sem moral to sam izklopiti. Ne štekam. Če bi nek casual user dal not SSD bi mu ga glup OS skoz defragmentiral in ga še prej obrabil. Weird...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

darkolord ::

Čudno mi je edino to, da naj bi Windows 7 sam izklopil avtomatično defrgamentacijo, če zazna SSD disk ampak tega do sedaj še nisem opazil.
Če greš v Defragmenter -> Configure schedule -> Select Disks, se ti tam pojavi ta tvoj disk?

Namreč ne izklopi se celoten defragmenter, samo SSDji so izvzeti iz avtomatskega defragmentiranja.

Zgodovina sprememb…

Spock83 ::

Meni se pojavi in tudi je označen v scheulde. Samo nikoli pa ni defragmentiral.

RejZoR ::

Ok pol, se očitno izvede izklop v ozadju čeprav izgleda kot da je vključen...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Tezaab ::

Afaik, ko instaliras Windows 7 na SSD disk, moras nujno zagnati Windows Experience Index, da ti sistem pogrunta, da imas dejansko SSD. Meni je sele takrat odstranil disk z defrag seznama, izklopil par optimizacijskih metod (pa se to ne vse) itd.

fireX88 ::

malo neumno vpr... kje pa to zaženeš? :|

aja, sm neumen, mi je poteglno :D
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fireX88 ()

RejZoR ::

Edino mal mi je čudno, da je prišel pogon s firmwarom 0009. Bi pričakoval, da ga bojo že tovarniško nadgradili na zadnjo verzijo. Je pa fajn, ker ga lahko flešaš brez OS-a, sam na CD zapečeš ISO in bootaš. Tko da sem ga vgradil, fleshal in šele nato naložil gor Win7. Še par programčkov moram dat gor pa bo ready :)
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Dr_M ::

Rejzor: misls, da si dobil se topel ssd iz fabrke? :> sigurno kje pise datum proizvodnje.

RejZoR ::

Glede na to da ga je dobro dobavil bi skor moral bit. Razen če se ful M4 valja naokoli še od prej...
Ampak glede na to, da je je sedaj že na verziji 0309 je skor vseeno.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Dr_M ::

Taka roba, ce dobis mlajso kot 3 mesece, je ze kar frisna :>

Dr_M ::

Nevermind..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

Boobiz ::

Tud jst sm ga dobil danes. Isto mam 0009. Sam ej, kakšna hitrost je tooo :D:D
I'm drunk, what's your excuse?

Mitja358 ::

RejZoR ::

Samo da ne bo imel "industry leading price" pa bo ok...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Mitja358 ::

Kako se obnesejo njihovi kontrolerji?

Dr_M ::

Eh, dokler ne bodo SSDji narejeni po ONFi 3.0 standardu, kaksnih revolucij ne pricakujte.
To se pricakuje drugo leto. :)

s51as ::

A je kej slabega če bi SSD uporabljal za slike filme in podobno?
It's just me myself and I

kmetek ::

Pomoje ne, samo za to je navadni dovolj čez glavo...

s51as ::

Ma gre bolj za to da ravno kupujem novo kišto pa bi namesto ssd 120 + 2tb hdd kupil 256 gb ssd pa pol enkrat kasnej hdd...
It's just me myself and I

Steinkauz ::

Nah 120gb +2tb disk je bolš opcija.
120gb je dovolj za sistem, vse programe in še par špilov. Ostalo daš pa na običen disk

BigSexy ::

Stvar okusa. Jaz imam za storage NAS (na gigabitni mreži), v PCu pa 240GB SSD.
To Infinity And Beyond !

fireX88 ::

jst mam 128ssd in 1t disk, pa je kr fino! ssd mam še polovico fraj! drugač pa to kar je BigSexy napisal tudi ni slaba ideja :)
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

Dami ::

V dveh kištah intel320 160gb, v mcair11 je itak ssd, v enem elitebooku pa zaenkrat še 500gb, ki ga bo nadomestil en on intel320 (njega pa 520:). Na vseh so sam OS,apps,games,docs, ostal stuff+backup vsega pa v qnap NASu.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

Boobiz ::

Kako pa je z izklapljanjem SSDja v idle načinu...pustim windows default po x minutah ali je boljše da lavfa 24/7 brez ustavitev?
I'm drunk, what's your excuse?

gruntfürmich ::

BigSexy je izjavil:

Stvar okusa. Jaz imam za storage NAS (na gigabitni mreži), v PCu pa 240GB SSD.

ti misliš da je to stvar okusa. drugi vemo da denarja.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

e-marko ::

Ste me prestrašili s tem crkovanjem Vertex-ov. Sem že nabavil M4 128GB, ki bo nadomestil Vertex 2 60GB. Upam, da bom opazil kakšno razliko v hitrosti.

Lp
...somebody, somewhere...
««
133 / 506
»»