» »

SSD za sistemski disk

SSD za sistemski disk

Temo vidijo: vsi
««
130 / 506
»»

fireX88 ::

cool potem:-D
vzami kar ces, pomoje nebos pri z nobenim zgresil!
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

Tezaab ::

Hm... se en potencialni kandidat: Intel S520 120GB - 210€

Kaj menite, ima tale Intel, potem ko naj bi ga pred izdajo celo leto testirali, tako prednost pred ostalimi, ki sem jih nastel?

dejanslo ::

To, da so ga celo leto testirali :)

PrimozR je izjavil:

http://www.anandtech.com/show/5508/inte...

Tukaj je razloženo, zakaj ima višjo ceno ;)
There`s More Than One Way To Do It

RejZoR ::

LuiIII je izjavil:

Menim, da je ravno Samsung 830 trenutno best buy za tistega, ki išče konkreten SSD.
Očitno je Samsung trenutno res no. 1 firma za potrošno elektroniko v svetu. Povsod kjer se pojavljajo imajo izjemne uspehe oz. izdelke.


Razen pri telefonih kjer so čista polomija. Tehnološko so sicer napredni ampak je vmes tolk šlamparije, da glava boli. Predvsem iz softwarskega stališča in QA.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Tezaab ::

dejanslo je izjavil:

To, da so ga celo leto testirali :)

PrimozR je izjavil:

http://www.anandtech.com/show/5508/inte...

Tukaj je razloženo, zakaj ima višjo ceno ;)


Ja, to sem prebral, misljeno je bilo bolj kot "ali to upravici razliko v ceni?". Verjetno se bom kar za tega odlocil, razlika v hitrosti bo ze tako ali tako ogromna napram prejsnjem disku.

Zheegec ::

Yes, me že čaka Intel 520 :)

nUUb je izjavil:

Kaj je pa toliko narobe z Corsair Force 3 SSDji, da se o njih nič ne govori? Poceni, hitri?

Trije kolegi imajo, za svojo ceno super stvar. Ne govori se o njih ker je toliko izbire trenutno pa dosti jih ima isti kontroler.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

tt1024 ::

Zheegec je izjavil:

Yes, me že čaka Intel 520 :)

nUUb je izjavil:

Kaj je pa toliko narobe z Corsair Force 3 SSDji, da se o njih nič ne govori? Poceni, hitri?

Trije kolegi imajo, za svojo ceno super stvar. Ne govori se o njih ker je toliko izbire trenutno pa dosti jih ima isti kontroler.


Kje si ga pa dobil?

Zheegec ::

Evo, Intela 520 že veselo uporabljam :)
Kompletno particijo 60GB vertexa mi je zadeva premirrorala v manj, kot 10 minutah (torej iz enega SSD na drugega).
Pa če kdo pravi, da SSD nič ne napredujejo - Vertex1 je bil ob izidu dejansko najhitrejši SSD na trgu za potrošnike, pa je razlika med njim in tem novim Intelom IZREDNO opazna. Meee likes very much :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Tezaab ::

Jaz svojega (120 GB) dobim enkrat ta teden...baje :)

kuglvinkl ::

Zheegec je izjavil:

Evo, Intela 520 že veselo uporabljam :)
Kompletno particijo 60GB vertexa mi je zadeva premirrorala v manj, kot 10 minutah (torej iz enega SSD na drugega).
Pa če kdo pravi, da SSD nič ne napredujejo - Vertex1 je bil ob izidu dejansko najhitrejši SSD na trgu za potrošnike, pa je razlika med njim in tem novim Intelom IZREDNO opazna. Meee likes very much :)


Kako to misliš, bolj snappy?

Zheegec ::

Jap, in to še vedno na SATA2. Prvič, da sem opazil bolj snappy kot moj stari Vertex.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Mufasa ::

kmetek je izjavil:

Sam res no: imaš 3-4 leta star prenosnik, ki misliš, da ti dela počasi že...probaš vse načine (ponovna namestitev OS itd), pa je rešitev pred nosom - SSD. Sam kaj ko dosti ljudi tega sploh ne ve ;(( Mufasa, si dal klasičnega ven pa SSD notri ali namesto DVD pekača? Kako ostali zašraufate tam kjer je klasičen disk? Tudi mene mika, da bi matki butnil 2,5'' ven pa lepo dal en poceni 60-64GB SSD.


http://h20000.www2.hp.com/bizsupport/Te...

Nisem vedel da gre v tega še v DVD bay en disk?

Half-Saint ::

nUUb je izjavil:

Kaj je pa toliko narobe z Corsair Force 3 SSDji, da se o njih nič ne govori? Poceni, hitri?


Prejšnji teden sem dobil Corsair Force 3 120GB, naročeno pri amazon.de, plačal 140€ z dostavo vred. Dostava 3 dni. Zadovoljen.

LP
Moj blog: http://onlyageek.blogspot.com

kmetek ::

Seveda si zadovoljem, le kako ne bi bil? :D

Half-Saint ::

Prej sm mel en star SATA-I disk tko da tole leti ko sneta sekira :)
Moj blog: http://onlyageek.blogspot.com

stindeee ::

Lep pozdrav.
Zanima me nekaj, jaz bi kupil 30GB SSD sata2 za sistemski disk. Kasneje bi dokupil še enega in jih dal v raid 0. Zdej me pa zanima, kolikšne read, write speed, bi dobil s tem. Plata je asus rampage 2 gene in podpira samo sata2, za en disk bi odštel do 80€.


LP Jože

klinker ::

Bi reku da je napaka, pa vseeno...

Intel520 480GB za 440€

kuglvinkl ::

stindeee je izjavil:

Lep pozdrav.
Zanima me nekaj, jaz bi kupil 30GB SSD sata2 za sistemski disk. Kasneje bi dokupil še enega in jih dal v raid 0. Zdej me pa zanima, kolikšne read, write speed, bi dobil s tem. Plata je asus rampage 2 gene in podpira samo sata2, za en disk bi odštel do 80€.


LP Jože


si ziher, da imaš 30 GB dovolj? Jaz npr. imam, samo sem eden redkih.

RADI je brezveze.

pa 30 Gb je kapaciteta v čist ta prvi generaciji. Zdej se vse začne okrog 60 GB (Intel ima 40 GB).

Zgodovina sprememb…

stindeee ::

A potem RAID odpade,kapaciteta tam do 60GB imam dovolj. Mene zanima čim višja hitrost, da se mi stvari kot so Photoshop hitro odpirajo.

Zheegec ::

Intel 520 serija itak :) Čeprav ostali na SandForce kontrolerjih ne bodo veliko slabši (OCZ Verex, Agility, Corsair Force3...)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

kmetek ::

Tezaab ::

Oh ne. Samo se 12 let uzivanja imamo pred sabo. Groza.

PrimozR ::

Pa 12 let razvoja polprevodniške tehnike. Za katero vsi vemo, da se razvija s hitrostjo geneze gorovja... Oh, wait!

Tezaab ::

Oziroma ne, narobe gledamo na zadevo - letos bo tako ali tako konec sveta. Torej, ne bo problema z diski. :D

gruntfürmich ::

letos nimam časa za konec sveta. dajmo to prestavit na drugo leto lepo prosim.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Half-Saint ::

stindeee je izjavil:

Lep pozdrav.
Zanima me nekaj, jaz bi kupil 30GB SSD sata2 za sistemski disk. Kasneje bi dokupil še enega in jih dal v raid 0. Zdej me pa zanima, kolikšne read, write speed, bi dobil s tem. Plata je asus rampage 2 gene in podpira samo sata2, za en disk bi odštel do 80€.

LP Jože


Corsair Force 3 60GB, poštnina cca. 6eur
Moj blog: http://onlyageek.blogspot.com

PlayTheGame ::

stindeee je izjavil:

A potem RAID odpade,kapaciteta tam do 60GB imam dovolj. Mene zanima čim višja hitrost, da se mi stvari kot so Photoshop hitro odpirajo.


Pri SSD-jih je tako, da so tisti z več kapacitete tudi hitrejši. Tako da, če ti je pomembna hitrost, potem res glej min. od 60gb naprej, raje več (120gb npr.).
Asus P8Z77-V Pro|i5-3570K|16GB DDR3 1600|Gigabyte G1 1060 GTX 6Gb
SSD Samsung 860evo 500Gb & 850evo 500Gb|4TB HDD|EVGA G3 750W

schrack ::

Namen imam kupiti Samsungov SSD 830 128GB , MZ-7PC128N - to je notebook varianta.
Vgradil bi ga prvotno v namizni, čez čas pa v netbooka Lenovo X121e.
Zanima me, kaj rabim še zraven, da ga vgradim v fiksni računalnik?
Kje se ga splača naročit?

fireX88 ::

jst sm ga v petek pri dinokompu naroču(s poštino sm dal 183e, zdj je že malo več), včeraj sem ga pa imel že doma. Za v stacionarca rabiš tisti "pretvornik" da bo pasal v 2,5 dimenzijsko ohišje! lahk pa da imaš že v kiši kakšno takšno režo! preveri!
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

PlayTheGame ::

fireX88 je izjavil:

Za v stacionarca rabiš tisti "pretvornik" da bo pasal v 2,5 dimenzijsko ohišje! lahk pa da imaš že v kiši kakšno takšno režo! preveri!


Ma še tega ne rabiš, razen če se ti gre za izgled. Zadeva je peresno lahka, tako, da ga privijačiš z 1 vijakom tam, kjer je prostor za HDD in je to to. :D
Asus P8Z77-V Pro|i5-3570K|16GB DDR3 1600|Gigabyte G1 1060 GTX 6Gb
SSD Samsung 860evo 500Gb & 850evo 500Gb|4TB HDD|EVGA G3 750W

Buggy ::

...da bi kupovali 120GB SSD namenjen intenzivnem buildanju kode in vam je zanesljivost prvotnega pomena, kaj bi trenutno predlagali?

Intel 320?
Intel 520?
Samsung 830?
kaj drugega?

Dva Corsaira Force 120Gb sta namrec v HP laptopu pod temi pogoji ze crknila :(

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

darkolord ::

Hmhm, malo nerodno vprašanje, pri SSDju je namreč (vsaj trenutno) hitrost/odzivnost prvotnega pomena. Če imaš možnost dveh diskov, potem je raid1 zelo zanesljiva rešitev.

Sicer pa vsi tej, ki si jih naštel (pa zraven še Crucial M4), po trenutno zbranih izkušnjah spadajo med najzanesljivejše SSDje.

Buggy ::

SSD hitrost pri dostopnih casih ja, zanesljivost v tej meri, da se ga ne bo spet menjalo po pol leta.

Najbolj bulletproof bi znal biti Intel320 zaradi svojega kontrolerja ali se pac motim? Bo pa stvar laufala na SATAII.

Half-Saint ::

V te namene jst SSD sploh vzel ne bi. Lohk da ti je crknil star Force 3 120GB, ker so ble težave s temi in je Corsair naredu recall enkrat poleti prejšnje leto.
Moj blog: http://onlyageek.blogspot.com

Zgodovina sprememb…

WarpedGone ::

...da bi kupovali 120GB SSD namenjen intenzivnem buildanju kode in vam je zanesljivost prvotnega pomena, kaj bi trenutno predlagali?

Predlagam ti, da raje do/kupiš RAM in si v ta namen postaviš RAM disk (priporočam in redno uporabljam DataRam RAMDisk, freeware, dela bolje kot vse doslej probano) v velikosti kot jo nucaš za izvorno kodo in zbuildan sistem.

Performanse RAMDiska so neprimerljive z HDD, tudi SSD je še vedno za kak velikostni razred zadaj.
Ne nasedaj trollanju kako da je RAMDisk nepotreben, ker da OS dovolj dobro kešira. Praksa pravi da ne - buildanje iz HDD je CPU obremenilo kvečjemu na 80%, rama je bilo pa pol praznega, disk je stružil ko zmešan. Buildanje iz RAMdiska CPU obremeni na 100%.

SSD je kul, še vedno pa na posameznih področjih uporabe lahko obstajajo še boljše rešitve. Recimo da kupš samo en SSD kamor naštimaš avtomatski bekup vsebine RAMDiska vsakih N minut (js mam na 2 uri, ker mam HDD in shranjevanje 1.5 GB ni ravno momentarna zadeva).
Zbogom in hvala za vse ribe

Buggy ::

Half-Saint je izjavil:

V te namene jst SSD sploh vzel ne bi. Lohk da ti je crknil star Force 3 120GB, ker so ble težave s temi in je Corsair naredu recall enkrat poleti prejšnje leto.


ja Star Force 3 je crknil (2x) in sedaj imamo dobropis, pa vseekakor rabimo SSD...ostale resitve zal ne pridejo v postev.

ce ni drugih predlogov, bo potem intel320...thx

Mufasa ::

Imam 320tko...ZELO zadovoljen, je pa res da nikoli še nisem imel SSD.

turbolenca ::

Poglej še za Crucial M4. Sam imam 128GB verzijo, in zadeva trga gate. Rock solid!

Zgodovina sprememb…

Buggy ::

res je, ga imam v domaci kisti in je res super. Je pa zal kolegu zacel nagajati (verjetno zaradi problemov ki so bili popravljeni v zadnjem FW ... nenadni BSOD-ji...delavnih ur je imel nekaj cez 200dni) pa je dobil ze novega nazaj iz garancije. Vsekakor dobra izbira, zal pa ni na voljo kot opcija, ker jih nimajo tam kjer je narejen dobropis :(

fireX88 ::

yo

eno vprašanje mam! rad bi naredu windows image to kar imam inštalirano trenutno, pa me zanima če je dovolj tist "program" ki je že v winsih (create a system image-> kar je pod nadzrono ploščo) ali je potrebno kak posebaj program?
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

Tezaab ::

Meni najbolj omiljena zadeva za izdelavo slik particij je Acronisov softver. S tem od Winsov nisem se nikoli delal, zato ne morem primerjati.

sidenote:
Dobil Intela 520, 120GB - matr, te brzine se pa clovk hitro navadi... Me prov zanima kako pocasen se mi bo zdel sluzbeni pc v ponedeljek :D

kuglvinkl ::

Kaj si imel pa prej?

Boobiz ::

dinokomp ma samsung 830 128GB za 183€ kar je dost kul cena ne?
I'm drunk, what's your excuse?

RejZoR ::

Edino kar me mal bega je poraba Samsung 830 pogonov. V enem testu so imel like 2x višjo porabo od vseh ostalih. Tko idle kot workload. Za desktopa je sicer vseeno, pri laptopu pa me mal moti...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

fireX88 ::

evo današnji print samsungovega ssdja (128GB)

 null

null



Meni je super disk, ampak so bili pa zapleti :D
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

Boobiz ::

Naročil sem si M4 128GB, se mi zdi da je čisti no-brainer. Samsung ni vreden par deset € več, ker drugje kot na papirju se tega performance gaina ne vidi. Zanesljivost pa opevajo pri obeh.
Anywayz, upam da bom znal to čudo usposobit ko ga dobim :8)
I'm drunk, what's your excuse?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Boobiz ()

darkolord ::

Kaj pa kupuješ SSD, če nisi vsaj rocket scientist?!

Tezaab ::

kuglvinkl je izjavil:

Kaj si imel pa prej?

WD Velociraptor, ki mi je naenkrat odpovedal poslusnost (ce je disk prikljucen, pc ne pride mimo biosa; na servisu pa pravijo, da jim dela brez problemov).

Boobiz ::

Zanima me, če kdo uporablja SSD ali obični HDD pri laptopu namesto DVD enote...kakšen OBHD caddy uporabljate oz. kako vam ga je uspelo priklopit?
I'm drunk, what's your excuse?

nightbird ::

jaz sem dal cady namesto optične enote v laptop. na ebayu sem našel primernega in ga naročil za ene 15€ in zadeva dela brez problema zaenkrat :) sicer sem dal SSD namesto prejšnjega diska in preostali disk v cady.

lp
««
130 / 506
»»