» »

SSD za sistemski disk

SSD za sistemski disk

Temo vidijo: vsi
««
456 / 506
»»

jest10 ::

Ne vidim takega komentarja;)

jest10 ::

Aha vidim, kaj tebe matra. Ti bereš napačne komentarje- S1/Q1 model je imel 2246 kontroler.
A3 in S3, ki sta sedaj v ponudbi pa sta 2258

m3k ::

Zheino Official Store - A1 mlc SSD's
Mirko tipka na radirko ////

hojnikb ::

jest10 je izjavil:

Aha vidim, kaj tebe matra. Ti bereš napačne komentarje- S1/Q1 model je imel 2246 kontroler.
A3 in S3, ki sta sedaj v ponudbi pa sta 2258

Par res :) Still, could be worse :)

V čem je pa razlika v S3/A3... Po specsih zgledata ista..
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

jest10 ::

Kaj pa vem. Drugi spominski čipi? Različna količina rezervnega prostora(120 in 128 GB kapaciteta)?

klinker ::

Mahh, gledat za kitajci pri teh cenah brandanih SSDjev se mi zdi malo glupo.

hojnikb ::

jest10 je izjavil:

Kaj pa vem. Drugi spominski čipi? Različna količina rezervnega prostora(120 in 128 GB kapaciteta)?

Možno. Nabavima vsak enega pa čeknema ? :\
#brezpodpisa

jest10 ::

120 GB A3 sem že nabavil včerej

hojnikb ::

Ubodem S3 pa primerjamo cez kak mesec :)
#brezpodpisa

Vedran ::

Kako sem vam zdi ponudba iz BigBang-a?
KINGSTON SSD A400 120GB 25,99€

https://www.bigbang.si/trdi-diski/ssd-k...

hojnikb ::

Kul cena tole...
#brezpodpisa

Dr_M ::

AMpak vazno, da je to Trdi disk.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

FlyingBee ::

Saj je, ni gibljivi.

scipascapa ::

1TB do novega leta pod 200€?

mat11 ::

Saj je že bil.
mat

DePalmo ::

Dve strani nazaj omenjeno: https://www.amazon.de/gp/product/B071KG...
Trenutno 197.45, je bil že tudi 139.99.

hojnikb ::

scipascapa je izjavil:

1TB do novega leta pod 200€?

Already there buddy
https://geizhals.eu/adata-ultimate-su65...
#brezpodpisa

Dr_M ::

FlyingBee je izjavil:

Saj je, ni gibljivi.


Angleština sedi cvek.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: schurda ()

gendale2018 ::

en je floppy, en je hard, en je pa solid

(o čemu govorim?)
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: schurda ()

scipascapa ::

wow polska po 140-150€ omfg.

FlyingBee ::

gendale2018 je izjavil:

en je floppy, en je hard, en je pa solid

(o čemu govorim?)

Ali je floppy ali pa hard, SSD po moje spada med hard, čeprav nima nobenega diska, ampak od zunaj so itak vsi pravokotni. Bigbang se pač ni sekiral in lepo pod trde diske dal tudi SSD-je. Ni korektno, je pa praktično.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: schurda ()

DePalmo ::

Adata je zakej firma? Osebno bi gledal Sandisk, Samsung, Crucial: https://geizhals.eu/?cat=hdssd&xf=252_1... razlika v ceni je minimalna.

Ijus ::

kuglvinkl je izjavil:

OK, na tgu se bo dalo čez dva tedna kupiti SSD, velikosti 32 GB, zelo spodobnih hitrosti: lesen: 143MB/s • schreiben: 93MB/s • Anschluss: SATA II. Zanj bodo na začetku treba odšteti okoli 170 evrov. Nobl skratka. Gor bi bli Winsi in aplikacije.

Zdej, sekira me lastnost samih SSD-jev, to je, da se celice izrabijo, če preveč konstatno pišeš po njih. Tle sm našu par nasvetov.

RAMa bo 4 GB, tko da pagefile mirne duše lahko izklopim. Oziroma, ali bi se dalo pagefle prestavit na fizičen drug disk? Sam sicer še nisem nikoli probal, ampak po moje bi se dalo...

Naprej, mali tmp file-i od browserja. Po moje FF upošteva želje uporabnika, kam se to shranjuje, to da to lahko prestavim na klasičen disk.

Ali še kaj non stop piše po disku? Oziroma, ali ma še kdo kakšen nasvet glede tega? Bi se plačalo postavit RAM disk? in naj drka po njem?


jst pa dans po 8ih letih dobil M.2 NVME s/z lesen 3.400 in šrajben 2.800 MB/s. hehe.
sam kokr sem opazil ni neke bistvene hitrostne razlike. zgleda je bottleneck CPU.
če zaženem kerokol stvar isto časa traja.
edino recimo adobe bridge full hitrej naredi previewe slik.
pa mogoče foobar2000 ne prasketa če dam cache na 50ms (minimum).

pardon - 10ih letih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ijus ()

fireX88 ::

kakšno je kaj mnenje glede crucial BX500 480GB. Uporabljen bo za domačo rabo (se pravi internet, kakšna starejša igra, office ter filmi). Iščem bolj cenejšo varianto. Uzel bi intensota, vendar ga mimovrste nima na zalogi. Zakaj mimovrste. Imam za 16€ popusta.
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

jero_no1 ::

@Ijus:
Kaj si pa pričakoval? 5-6x pohitritev sistema??? :)
Sem že pisal dostikrat o tem, ampak eni očitno še zmeraj verjamejo samo številkam na papirju... (imam 960EVO + 7700K in ni blazne razlike proti 850EVO)

frudi ::

fireX88 je izjavil:

kakšno je kaj mnenje glede crucial BX500 480GB. Uporabljen bo za domačo rabo (se pravi internet, kakšna starejša igra, office ter filmi). Iščem bolj cenejšo varianto. Uzel bi intensota, vendar ga mimovrste nima na zalogi. Zakaj mimovrste. Imam za 16€ popusta.

Če nanj ne boš ravno redno zapisoval po več kot 32GB naenkrat (kar skoraj zagotovo ne boš), bo čisto ok. Pri branju ne boš opazil praktične razlike v primerjavi z MX500, 860 EVO in podobnimi.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

fireX88 ::

frudi je izjavil:

fireX88 je izjavil:

kakšno je kaj mnenje glede crucial BX500 480GB. Uporabljen bo za domačo rabo (se pravi internet, kakšna starejša igra, office ter filmi). Iščem bolj cenejšo varianto. Uzel bi intensota, vendar ga mimovrste nima na zalogi. Zakaj mimovrste. Imam za 16€ popusta.

Če nanj ne boš ravno redno zapisoval po več kot 32GB naenkrat (kar skoraj zagotovo ne boš), bo čisto ok. Pri branju ne boš opazil praktične razlike v primerjavi z MX500, 860 EVO in podobnimi.



takšne količine se ne bodo zapisovale. hvala
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

Ijus ::

jero_no1 je izjavil:

@Ijus:
Kaj si pa pričakoval? 5-6x pohitritev sistema??? :)
Sem že pisal dostikrat o tem, ampak eni očitno še zmeraj verjamejo samo številkam na papirju... (imam 960EVO + 7700K in ni blazne razlike proti 850EVO)


nisem videl da si kaj pisal o tem. nisem bil tudi deležen kake take teme. nisem mel pojma da ne bo 5-6x hitrej. :(
jah res sem pričakoval uber pohitritev. ampak dobro no. kva naj? nazaj nesem v amazon.de?

bo že. :|

v kaki praksi se tak m.2 nvme pozna? če češ prosim napisat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ijus ()

          ::

Ijus je izjavil:

v kaki praksi se tak m.2 nvme pozna? če češ prosim napisat.


Meni na dveh takih teče baza podatkov za en projekt z zelo veliko podatki. Na običajnih diskih ali SATA SSDjih nisem testiral, tako da nimam primerjave, deluje pa zadeva bliskovito hitro.

OldSkul ::

Je kje kakšen dober deal za SSD trenutno? Bi vzel enega za prenosnik.

frudi ::

Kapaciteta?

MX500 500GB je trenutno 82€ na amazon.de, z dostavo vred slabih 88€. Če ti je dovolj nižja kapaciteta, je BX500 240GB 50€, tudi amazon.de.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

OldSkul ::

Tnx, bom vzel 240gb bx500

MrStein ::

MrStein je izjavil:



JAVNA OBJAVA:

Sporočilo se briše (v celoti, da ni več vidno) s tem preprostim postopkom:
- klikneš "popravi"
- klikneš "polni popravi"
- izbrišeš vso besedilo (hekerji: ctrl-a , DEL, ostali: držiš tipko DEL ali backspace, dokler ni vse izbrisano, umetniki: z miško označiš vso besedilo in izbereš "Cut/Izreži")
- klikneš "pošlji"

(pišem spet, ker očitno folk še vedno ne pozna te preproste operacije)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

tony1 ::

DePalmo je izjavil:

Adata je zakej firma? Osebno bi gledal Sandisk, Samsung, Crucial: https://geizhals.eu/?cat=hdssd&xf=252_1... razlika v ceni je minimalna.


Odvsetujem.

A-datin je bil moj prvi 32 GB SSD leta 2009. Po dveh letih uporabe je šel rakom žvižgat. Ker so mi ga prodali s tremi leti garancije, sem odprl RMA, lažnivi kljukec kitajski mi je pa nazaj napisal "the product is out of warranty".

Za še boljši občutek sem kasneje stran zmetal še ene dva crknjena 2 gb sodimm DDR2 RAM modula.

hojnikb ::

To je bil sranje od sranja okoli JMF602 kontrolerja. Ni čudno da je crknu.
#brezpodpisa

tony1 ::

Kaj čmo, vsaj drag ni bil :)

hojnikb ::

Drag ni bil, sam to je blo bolj zanič kot 2.5" 5400rpm spinner tistega časa. Resno.
Write latence merjene v desetinah sekund.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

kuglvinkl ::

S tem kontrolerjem smo začeli tole temo ;).
Your focus determines your reallity

hojnikb ::

#brezpodpisa

tony1 ::

Še malo, pa bomo odprli novo temo: Še pomnite, tovariši?

Vsaj kot nov se je razlika med njim in HDDjem opazno poznala, kakšen poseben čudež pa res ni bil. Kolikor denarja, toliko muzike.

Ko imam ravno znalce s slonovskim spominom v špilu: kasneje mi jo je podobno zagodel 60 GB Crucial, kupljen nekje leta 2011. Je imel isti kontroler? :P

hojnikb ::

takrat so bli c300/m4...
#brezpodpisa

tony1 ::

C300 je bil.

Pa še čisto druga tema: včasih je obstajalo nekaj priporočil kako delati z SSDji:
-Da je dobro vedno imeti ene 20% prostora frej, da ima SSD manj dela s "fragmentacijo" pri pisanju po disku. Če imaš dve particiji na SSDju (pustimo zdaj, da to v 99,9% primerov nima smisla), bi moral imeti po 20% frej prostora na vsaki od teh?

-Da je ful pomembno particijo zaključiti na 4 KB meji, ker drugače upočasniš delovanje SSDja.

Ali to dvoje še vedno velja za današnje nvme SSDje? 20% od 500 GB je 100 giga :-P

hojnikb ::

ssd nima pojma o particijah; za optimaln performance je sicer fino met kak% fraj placa.

4k pravnava se vedno velja.
#brezpodpisa

FlyingBee ::

Bx500 480gb za 80eur pa mir

Ijus ::

MrStein je izjavil:

MrStein je izjavil:



JAVNA OBJAVA:

Sporočilo se briše (v celoti, da ni več vidno) s tem preprostim postopkom:
- klikneš "popravi"
- klikneš "polni popravi"
- izbrišeš vso besedilo (hekerji: ctrl-a , DEL, ostali: držiš tipko DEL ali backspace, dokler ni vse izbrisano, umetniki: z miško označiš vso besedilo in izbereš "Cut/Izreži")
- klikneš "pošlji"

(pišem spet, ker očitno folk še vedno ne pozna te preproste operacije)


haha... umetniki
Corpse & Mrhovina, Inc.
https://soundcloud.com/rising-night-wave
https://soundcloud.com/extus

tony1 ::

Hojnikb: Torej ne bi bilo popolnoma ekvivalentno, če edine particije na ssd disku ne naredim do konca, ampak pustim na koncu nekaj "neparticioniranega" prostora? Koliko %?

In ta particija naj bo velikosti, ki je večkratnik 4 KiB (torej 4096 bajtov)?

hojnikb ::

brezveze delat prazn prostor z manjso particijo, pac glej da ni vedno 99% poln. Lazje je zbrisat fajle kot particijo raztegnat :)

Sicer ttudi odvisno od ssdja; nekateri delajo z poln paro tudi pr 99% zasedenosti.

FlyingBee je izjavil:

Bx500 480gb za 80eur pa mir

bx500 je dramless varjanto, tok v vednost. (dejansko zelo pdobn prej omenjenim kitajcom)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

tony1 ::

hojnikb je izjavil:

brezveze delat prazn prostor z manjso particijo, pac glej da ni vedno 99% poln. Lazje je zbrisat fajle kot particijo raztegnat :)


To je seveda res :-)

Tnx!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tony1 ()

hojnikb ::

kot receno, ssd nima pojma kaj je particija; pozna samo prazn prostor in zasedn :)
#brezpodpisa

frudi ::

tony1 je izjavil:


In ta particija naj bo velikosti, ki je večkratnik 4 KiB (torej 4096 bajtov)?

Ne, particija mora biti poravnana s 4KB bloki. Če imaš samo eno particijo, to pomeni, da mora biti začetni offset particije deljiv s 4096. Če imaš pa več particij, pa mora imeti prva offset deljiv s 4096, za vsako naslednjo pa mora biti vsota velikosti in offsetov vseh predhodnih particij prav tako deljiva s 4096.

Če zveni komplicirano, se ne sekiraj. Od 7 naprej Windows sami poskrbijo za pravilno poravnavo particij na SSD diskih. Tako da kljub vsemu napisanemu v prvem odstavku, se s tem v praksi sploh ne rabiš obremenjevati.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)
««
456 / 506
»»