» »

SSD za sistemski disk

SSD za sistemski disk

Temo vidijo: vsi
««
454 / 506
»»

FlyingBee ::

Crucial mx500 ali bx300 če še kje najdeš ali samsung 850 evo oziroma 860evo. M.2 ne rabiš

omglol ::

Ali je kje kakšna akcija? :D

boset ::

Hay,
Želim menjati SSD Crucial MX100 256 Gb (Dela Odlično)

Gledam v smeri 500Gb M.2 PCIe connector

Osnovna plošča GA-X99-UD4 CF
1 x M.2 PCIe connector
(Socket 3, M key, type 2260/2280 SATA & PCIe x2/x1 SSD support)


Se mi splača kakšen fajni M2 ssd disk ?
Main Desktop:
i9 14900k | EK Custom loop S480 | Asus APEX Encore Z790 | RTX4090 Strix OC
G.Skill 32Gb DDR5 7200 | WD_Black 850XNVMe | ThorII 1200W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boset ()

tikitoki ::

boset je izjavil:

Hay,
Želim menjati SSD Crucial MX100 256 Gb (Dela Odlično)

Gledam v smeri 500Gb M.2 PCIe connector

Osnovna plošča GA-X99-UD4 CF
1 x M.2 PCIe connector
(Socket 3, M key, type 2260/2280 SATA & PCIe x2/x1 SSD support)


Se mi splača kakšen fajni M2 ssd disk ?


Ce si zadovoljen s tem kar imas, potem je skoda denarja.

boset ::

Sem zadovoljen ja, samo prostora mi malenkost manjka

Tega ki ga imam sedaj bi dal v prenosnik (MX100 256Gb)

V stacionaren računalnik, pa bi dal malenkost boljšega in vsaj 500Gb
https://www.mimovrste.com/ssd-diski/cru...
https://www.mimovrste.com/ssd-diski/cru...
s tem verjetno nebi nič sfalil

vseeno bi še rad kakšno mnenje
Main Desktop:
i9 14900k | EK Custom loop S480 | Asus APEX Encore Z790 | RTX4090 Strix OC
G.Skill 32Gb DDR5 7200 | WD_Black 850XNVMe | ThorII 1200W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boset ()

tikitoki ::

MX500 je super izbira oz. dobis precej za svoj denar.

Pri m.2 imas dve moznsoti, preko SATA in PCIe. PCIe je hitreja opcija, sam mal drazja. Verjetno nima smisla, ce nima obcutka, da je trenutni SSD prepocasen.

boset ::

Super
Hvala, bom kr mx500 naročil, ni kaj študirat
Main Desktop:
i9 14900k | EK Custom loop S480 | Asus APEX Encore Z790 | RTX4090 Strix OC
G.Skill 32Gb DDR5 7200 | WD_Black 850XNVMe | ThorII 1200W

frudi ::

Če želiš priti malo ceneje skozi, lahko naročiš iz tujine. amazon.it ima trenutno 2.5" verzijo za 86€, z dostavo vred pride točno 91.50€.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

boset ::

ni panike, je pri nas tudi ugodno
http://pctrgovina.com/kategorija-izdelk...

hvala, še enkrat
Main Desktop:
i9 14900k | EK Custom loop S480 | Asus APEX Encore Z790 | RTX4090 Strix OC
G.Skill 32Gb DDR5 7200 | WD_Black 850XNVMe | ThorII 1200W

V0RT3X ::

Tle je najcenejš pri nas pomoje:

https://eigre.si/komponente/diski-hdd-i...

androp ::

Oprostite mal za off topic.

Sem kupil SSD disk v začetku 2016, sedaj mi je crknil po 2.5 leta. Zanima me če ga je še kdo kupil v tistem obdobju pri Funtechu (Samsung evo 850 250 GB) oz. če ima kakšen dokaz koliko let garancije so oglaševali. Namreč izddelek ima 5 letno garancijo po Samsungovi spletni strani (ter vseh ostalih spletnih straneh in ponudnikih), Funtech mi pravi da jo je imel dobavitelj samo 2 leti in da se oni ne bodo več s tem ukvarjali in naj se obrnem na Samsung EU.

Hvala za pomoč

tikitoki ::

androp je izjavil:

Oprostite mal za off topic.

Sem kupil SSD disk v začetku 2016, sedaj mi je crknil po 2.5 leta. Zanima me če ga je še kdo kupil v tistem obdobju pri Funtechu (Samsung evo 850 250 GB) oz. če ima kakšen dokaz koliko let garancije so oglaševali. Namreč izddelek ima 5 letno garancijo po Samsungovi spletni strani (ter vseh ostalih spletnih straneh in ponudnikih), Funtech mi pravi da jo je imel dobavitelj samo 2 leti in da se oni ne bodo več s tem ukvarjali in naj se obrnem na Samsung EU.

Hvala za pomoč


Najboljse, da se obrnes dikretno na Samsung.

Isotropic ::

a ti ne piše na računu?

androp ::

Nič ni na racunu zapisano za disk. Verjetno se bom mogel nekako prebit do samsunga eu, pa poslat disk v tujino. Samo bodte pozorni ko kaj kopujete, da je dolžina garancije za vsako enoto napisana se na racunu....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: androp ()

lopov ::

Samsung ti bo (skoraj zagotovo) priznal garancijo.

Pozanimaj se, kakšen je postopek za "RMA" (se razlikuje med proizvajalci). Ponavadi je to opisano na spletni strani.

Po navodilih izpolni vse zahtevane papirje, zapakiraj (po navodilih!) in jim pošlji.

ST-777 ::

androp je izjavil:

... Zanima me če ga je še kdo kupil v tistem obdobju pri Funtechu (Samsung evo 850 250 GB) oz. če ima kakšen dokaz koliko let garancije so oglaševali.
@androp, poskusi na tej strani: https://archive.org/web/ "Explore more than 336 billion web pages saved over time"

PrimozR ::

Ma sej ni važno, itak gre direktno na Samsung. Jaz sem tudi trdi disk reklamiral direktno Seagatu, sploh nisem spraševal lokalnega prodajalca.

darkolord ::

androp je izjavil:

Oprostite mal za off topic.

Sem kupil SSD disk v začetku 2016, sedaj mi je crknil po 2.5 leta. Zanima me če ga je še kdo kupil v tistem obdobju pri Funtechu (Samsung evo 850 250 GB) oz. če ima kakšen dokaz koliko let garancije so oglaševali. Namreč izddelek ima 5 letno garancijo po Samsungovi spletni strani (ter vseh ostalih spletnih straneh in ponudnikih), Funtech mi pravi da jo je imel dobavitelj samo 2 leti in da se oni ne bodo več s tem ukvarjali in naj se obrnem na Samsung EU.

Hvala za pomoč
https://web.archive.org/web/20160314093...

Pisalo je samo "najmanj 2 leti".

pitar ::

Han ::

Jep.

NejcSSD ::

A to je to, s poštnino 75 ?
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

mateii ::

Ravnokar naročil :)
75 EUR + Postage & Packing: EUR 5,22

Dr_M ::

Ta za 75e ni amazonova trgovina, oni samo posiljajo.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

kuglvinkl ::

Your focus determines your reallity

DePalmo ::

Kr tak naprej, bom dejansko menjal 1TB iz HDD na SSD čeprav ravno ni potrebe, samo želja.

FlyingBee ::

Eh, si bodo že kaj izmislili, da bo cena spet višja.

mtosev ::

hmm... tole pa postaja poceni. očitno bo moj nadlednji ssd velikosti 512gb. za zdaj mam 256gb pa še shajam ok
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
Enermax Platimax | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

gendale2018 ::

FlyingBee je izjavil:

Eh, si bodo že kaj izmislili, da bo cena spet višja.

bo že zgorela kaka tovarna
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

kuglvinkl ::

ko stare babe... :). Pa nabav zdej, a ne.
Your focus determines your reallity

FlyingBee ::

Samsung in Hynix sta že znižala proizvodnjo in umirila smele načrte za nove proizvodne obrate.

kuglvinkl ::

FlyingBee je izjavil:

Samsung in Hynix sta že znižala proizvodnjo in umirila smele načrte za nove proizvodne obrate.


NIč hudega, bosta štancala pa RAM v teh obratih. Razvoj se na ne ustavlja. Zdej imamo 96 layerjev, in gre samo še naprej.
Your focus determines your reallity

starfotr ::

Nič hudega. Saj kitajci gradijo in delajo ko zmešani.

frudi ::

SanDisk Ultra 3D 1TB 139.99€ na amazon.de
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

kuglvinkl ::

Nic vec.
Your focus determines your reallity

frudi ::

Je nazaj (zgornji SanDisk 1TB za 139.99€).
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Cunami80 ::

Jutri dopoldne grem v BTC v Ljubljano. Zanima me, kje v BTC-ju bi najbolj ugodno kupil SSD disk 500 GB?

youPlonker ::

Sicer ugibam, ampak najbrž SWEDATA ali Mlacom.

Mare2 ::

Cunami80 je izjavil:

Jutri dopoldne grem v BTC v Ljubljano. Zanima me, kje v BTC-ju bi najbolj ugodno kupil SSD disk 500 GB?


Jaz bi prej še na Mimovrste in Enaa pogledal. :)

IcyFox ::

Živjo, se splača iz Mindfactory naročit Crucial MX500 500GB ali se ga da pri nas dobiti za podobno ceno?

kuglvinkl ::

Ceneje.si?
Your focus determines your reallity

tikitoki ::

IcyFox je izjavil:

Živjo, se splača iz Mindfactory naročit Crucial MX500 500GB ali se ga da pri nas dobiti za podobno ceno?


S postini vred te pride priblizno enako, s tem, da bos imel pri nas manj problemov uveljavljati garancijo.

MrStein ::

Ha ha!

(no, so izjeme, ampak uveljavljene tuje trgovine nič ne komplicirajo, pri nas pa so (eni) rojeni za to)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

tikitoki ::

MrStein je izjavil:

Ha ha!

(no, so izjeme, ampak uveljavljene tuje trgovine nič ne komplicirajo, pri nas pa so (eni) rojeni za to)


Octino nisi sposoben razsodnosti.

Razen, ce mislis, da je posiljanje SSDja v nemcijo in nazaj zastojn. Glede nato, da uradno v Slovenijo ne posiljam, dvomim, da ti nudijo to storitev brezplacno.
To je realen problem. Ti pa kar nekaj nabijas o domnevno morebitni neugodni resitvi garancijskega zahtevka?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

MrStein ::

Ravno v Mindfactory sem vrnil nedavno monitor. Absolutno brez komplikacij. Jaz vrnil monitor, oni denar. V roku nekaj dni (koliko pač pošta potuje).

O kaki razsodnosti ti, pa ne vem.

Istočasno mi en slovenački servis komplicira že od decembra.

Tako da imam mnenje v skladu s tem.

PS: Mindfactory krije stroške pošiljanja.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

frudi ::

tikitoki je izjavil:


Octino nisi sposoben razsodnosti.

Razen, ce mislis, da je posiljanje SSDja v nemcijo in nazaj zastojn. Glede nato, da uradno v Slovenijo ne posiljam, dvomim, da ti nudijo to storitev brezplacno.
To je realen problem. Ti pa kar nekaj nabijas o domnevno morebitni neugodni resitvi garancijskega zahtevka?

Za mindfactory ne vem, ampak pri recimo amazonu je pošiljanje nazaj v Nemčijo zastonj, ja. No, sam plačaš poštnino pri pošiljanju, nato pa ti jo amazon vrne. Cena za MX500 500GB je trenutno na amazon.it s poštnino vred slabih 93€. Če se nekomu ne mudi z nakupom, pa se splača nastaviti alert in počakati na kak padec cene, prime deal ipd.

Ne vem pa, zakaj težiš glede 'nabijanja o morebitni neugodni rešitvi garancijskega zahtevka', ko si pa ti sam napisal, da bi imel pri nas manj problemov uveljavljati garancijo. Ne da bo ceneje uveljavljati garancijo, ampak da bo s tem manj problemov.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

IcyFox ::

frudi je izjavil:

tikitoki je izjavil:


Octino nisi sposoben razsodnosti.

Razen, ce mislis, da je posiljanje SSDja v nemcijo in nazaj zastojn. Glede nato, da uradno v Slovenijo ne posiljam, dvomim, da ti nudijo to storitev brezplacno.
To je realen problem. Ti pa kar nekaj nabijas o domnevno morebitni neugodni resitvi garancijskega zahtevka?

Za mindfactory ne vem, ampak pri recimo amazonu je pošiljanje nazaj v Nemčijo zastonj, ja. No, sam plačaš poštnino pri pošiljanju, nato pa ti jo amazon vrne. Cena za MX500 500GB je trenutno na amazon.it s poštnino vred slabih 93€. Če se nekomu ne mudi z nakupom, pa se splača nastaviti alert in počakati na kak padec cene, prime deal ipd.

Ne vem pa, zakaj težiš glede 'nabijanja o morebitni neugodni rešitvi garancijskega zahtevka', ko si pa ti sam napisal, da bi imel pri nas manj problemov uveljavljati garancijo. Ne da bo ceneje uveljavljati garancijo, ampak da bo s tem manj problemov.


Imam tudi sam boljše izkušnje z servisi v tujini, slovenski servis znamke Kingston je neizmerno kompliciral pri okvari SD kartice (ki imajo neko 10 letno garancijo), pa sem podal RMA request na uradni Kingston strani, čez 2 tedna dobil novo kartico, stare nisem rabil pošiljati nazaj...

bmwwww ::

Ima kdo: Adata gammix s11 480gb m.2?

Dr_M ::

Jest mam sx8200, ki je razen po izgledu, identicen. Nimam pa se sistema gor trenutno.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

tikitoki ::

MrStein je izjavil:

Ravno v Mindfactory sem vrnil nedavno monitor. Absolutno brez komplikacij. Jaz vrnil monitor, oni denar. V roku nekaj dni (koliko pač pošta potuje).

O kaki razsodnosti ti, pa ne vem.

Istočasno mi en slovenački servis komplicira že od decembra.

Tako da imam mnenje v skladu s tem.

PS: Mindfactory krije stroške pošiljanja.


Seveda, to si preizkusil potem, ko so izrecno nehali posiljati v Slovenijo in ne na firmo:)?

Pa za nakup, ki je bil opravljen preko mailboxa za izogib njihovim pravilom? Ne, za nakup, ki je bil opravljen pred spremembo pravil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

MrStein ::

Daj preberi si njihova TRENUTNA pravila: https://www.mindfactory.de/info_center....

Bom kar citiral:
Rücksender aus dem Ausland

Rücksender aus dem Ausland füllen bitte das Reklamationsformular aus (Download hier), legen das Porto vorerst aus (normaler Versand; kein Express-Versand) und übersenden uns dann einen Portokostenbeleg unter Angabe Ihrer Bankverbindung. Wir erstatten Ihnen das notwendige Porto nach Erhalt der entsprechenden Quittung bzw. die DHL-Kosten, falls die Quittung verloren gegangen sein sollte.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!
««
454 / 506
»»