» »

SSD za sistemski disk

SSD za sistemski disk

Temo vidijo: vsi
««
453 / 506
»»

gddr85 ::

nvme na pcie 2.0x1, to je švoh, to so sata hitrosti..

Dr_M ::

Za to maticno pise, da podpira nvme boot samo na pcie x16 slotu.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

vrossi46 ::

dottor ::

Mi je pa smešno da so rabljeni 120GB po 40-50€, medtem ko dobiš cheap SSD iste kapacitete za 25-35€ nov. Res da niso iste firme ampak za vtaknit zraven dvojedernika so vrh glave.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

V0RT3X ::

no comment je izjavil:

Mene tudi zanima nekaj podobnega. Najcenejša varianta 120GB za WinXP kišto? Če bi moral ročno pognati trim vsake toliko, ne bi bil problem. Seveda bi bilo še boljše, če tega ne bi bilo treba delat ročno... Oz. se znajo kakšni SSDji sami poštimat (ne bi mi bil problem, da jim pustim kakšnih 10-20GB neparticioniranih)?


https://www.mymemory.co.uk/kingston-120...

S kodo K10ING pride cca 27e s poštnino (treba plačat prek paypala ker v checkoutu SLO ni vpisana sam bi mogl pošiljat)

AndreAS ::

Sem probal tega nabavit zgoraj, PAYPAL na koncu zavrne naročilo. Lahko pa na Hrvaško ...

lp, Andrej

V0RT3X ::

Zanimivo da ravno SLO ne potegne. Treba kak mail poslat pa vprašat :D

polpo ::

Mogoče, ker ni sploh Slovenije med državami v katere pošiljajo, Hrvaška pa je - https://www.mymemory.co.uk/delivery/ :|

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polpo ()

kuglvinkl ::

Your focus determines your reallity

DePalmo ::

dottor je izjavil:

Mi je pa smešno da so rabljeni 120GB po 40-50€, medtem ko dobiš cheap SSD iste kapacitete za 25-35€ nov. Res da niso iste firme ampak za vtaknit zraven dvojedernika so vrh glave.

"No name" SSDji dolgoročno niso isti kot od priznanih firm, sem že probal pred časom in sem kupil iz kitajske en SSD, po mesecu uporabe je postal počasnejši kot HDD. Seveda sem ga nato nadomestil z Crucial, kateri pa še danes lepo laufa. Testov žal nimam več, tako da jih ne morem prilimat, osebno pa pač kupujem samo od firm. Trenutno imam Crucial SSD in Samsung NVMe.

frudi ::

Ampak ne gre se samo za kitajce, za 25-30€ dobiš 120 GB od Kingston, WD, ADATA, Sandisk... potem pa vidiš te iste 120 GB pogone na malih oglasih pa bolhi po 40€ in več :S
Sicer za to ceno dobiš planarni TLC, ampak kaj sploh še hočeš več za 30€. Crucial in Samsung recimo sploh ne prodajata več aktualnih modelov v teh kapacitetah.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Škorc ::

Živjo,

odločam se za nakup SSD in izbiram med:
SSD 500GB M.2 80mm PCI-e 3.0 x4 NVMe, TLC V-NAND, WD Black WDS500G2X0C in
Samsung 500GB 970 EVO SSD NVMe M.2
WD je malenkost cenejši. Katerega predlagate glede na kvaliteto?

Hvala!

jero_no1 ::

frudi je izjavil:

Ampak ne gre se samo za kitajce, za 25-30€ dobiš 120 GB od Kingston, WD, ADATA, Sandisk... potem pa vidiš te iste 120 GB pogone na malih oglasih pa bolhi po 40€ in več :S
Sicer za to ceno dobiš planarni TLC, ampak kaj sploh še hočeš več za 30€. Crucial in Samsung recimo sploh ne prodajata več aktualnih modelov v teh kapacitetah.


'Bolhači' še niso prilagodili svojih cen na znaten padec cen novih SSDjev. :)

dottor ::

"Bolhači" niso prilagodili cen še za 90% stvari. Sem v dilemi če očetu menjam E7200 za E8500 ali naročim Q6600. Pri nas so 20-25€, na ebayu od 11$ naprej (s poštnino).
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

V0RT3X ::

Kingston 120GB za ~25e s poštnino:

https://www.base.com/buy/product/kingst...

Blinder ::

26.5 euro pride s postnino do slovenije.

Je kateri od teh posebej boljsi od ostalih, ali nabavim najcenejsega oz. kingston A400 iz tujine?

99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

BorutK-73 ::

Kingston

Zgodovina sprememb…

Ahim ::

dottor je izjavil:

"Bolhači" niso prilagodili cen še za 90% stvari. Sem v dilemi če očetu menjam E7200 za E8500 ali naročim Q6600. Pri nas so 20-25€, na ebayu od 11$ naprej (s poštnino).

Ce plata dejansko podpira drugo generacijo Core2 in obenem stirijedrnike (torej da ne gre za kak 945 chipset), potem raje poglej Q9xxx za prakticno isto ceno (manj kot karton piva). Ze v startu bo visja frekvenca, pa se nekaj vec headrooma je za OC kot pri 65 nm.

Jaz sem pred casom nabavil Q6700 (kak evro vec kot Q6600) iz Aliexpressa, ker je bil chipset omejujoci dejavnik in 45 nm Core2 CPUjev ne podpira. Ni OC, je pa undervoltan.

dottor ::

Bom malo pogledal cene na ebayu, navijalo se pa ne bo. Rabim nekaj kar je čim bolj stabilno, ne da me vsaka 2 dni oče klicari da kej ne dela. Svoje PCje sem vedno navijal ampak od ostalih članov družine nobenemu ker ponavadi kej "ne dela" lih ko ne rabi.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Ahim ::

dottor je izjavil:

Bom malo pogledal cene na ebayu, navijalo se pa ne bo. Rabim nekaj kar je čim bolj stabilno, ne da me vsaka 2 dni oče klicari da kej ne dela. Svoje PCje sem vedno navijal ampak od ostalih članov družine nobenemu ker ponavadi kej "ne dela" lih ko ne rabi.

No, kak Q9500+ bi moral dobiti za manj kot 20 EUR. Modeli, ki se koncajo s 50 (Q9x50), imajo se enkrat vecji cache, ce dobis za isto ali zelo podobno ceno ...

frudi ::

Q9x50 večinoma zahtevajo precej višjo ceno, vsaj 10€ več, če ne raje kar 1x več. Ni vredno tisti % višje hitrosti. Če že res hočeš tisti ekstra cache, se Xeone E54x0 dobi precej ceneje od ekvivalentnih Q9x50, tudi že modificirane za delovanje v 775 ploščah. Obstajajo tudi Xeoni X54x0, ampak tisti imajo iz nekega razloga precej višji TDP, kljub isti frekvenci.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

dottor ::

Q9400 je okoli 15$ s poštnino, Q99450 pa skoraj 10$ več.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

PrimozR ::

Ahim je izjavil:

dottor je izjavil:

"Bolhači" niso prilagodili cen še za 90% stvari. Sem v dilemi če očetu menjam E7200 za E8500 ali naročim Q6600. Pri nas so 20-25€, na ebayu od 11$ naprej (s poštnino).

Ce plata dejansko podpira drugo generacijo Core2 in obenem stirijedrnike (torej da ne gre za kak 945 chipset), potem raje poglej Q9xxx za prakticno isto ceno (manj kot karton piva). Ze v startu bo visja frekvenca, pa se nekaj vec headrooma je za OC kot pri 65 nm.

Jaz sem pred casom nabavil Q6700 (kak evro vec kot Q6600) iz Aliexpressa, ker je bil chipset omejujoci dejavnik in 45 nm Core2 CPUjev ne podpira. Ni OC, je pa undervoltan.

Meni je 965 čipset lepo podpiral 45 nm Xeona, čeprav uradno ne bi smel (AB9 QuadGT). Je pa pri 45 nm čipsetih potencialno lahko problem 333 MHz FSB v primerjavi z 266 MHz na 65 nm, če bo želja po navijanju. 65 nm CPU-ji imajo pač višji množilnik.

kuglvinkl ::

Tut sam sem.zamenjal q8200 za q9550 (25e). Zdej pa nazaj na temo.
Your focus determines your reallity

youPlonker ::

Iščem 1000GB M.2 SSD s SATA hitrostjo z dobrim razmerjem € / GB. Je tole ok nakup: https://www.mindfactory.de/product_info... ?

issak ::

youPlonker je izjavil:

Iščem 1000GB M.2 SSD s SATA hitrostjo z dobrim razmerjem € / GB. Je tole ok nakup: https://www.mindfactory.de/product_info... ?


Jup, s Crucialom ni kaj falit.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

galu ::

860 EVO 1TB za 190EUR + free shipping, če izbereš prime trial in abholaš v nekem AT drop-off pointu.
Tako to gre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: galu ()

tikitoki ::

Skoda trua, narocis Crucial Mx500 za manj denanrja, direkt na dom.

mat11 ::

https://www.idealo.de/preisvergleich/Of... Tole je tudi kar dobra cena.
mat

antiz ::

Ker si bom v kratkem sestavil nov računalnik me zanima ali se splača StoreMI? Namen sem imel zdruziti 250GB Samsung 970 Evo M.2 z WD 1TB HDD. Na Nvme bi bil OS, na HDD špili, imela pa bi še en 4 TB WD red, ki bi ga uporabljal za filme in preko Plexa streamal. Kako bi najbolje razporedil OS, igre in torrente? Se splača vzeti kaki cheap SSD samo za igre? Ali vse skupaj kar na WD red?

matobeli ::

Vse gre na obstoječ SSD. OS je vse skupaj 50GB z vsemi offici, predvajalniki in kar je še te krame. Ostane precej prostora za igre.

HDD je danes samo še za multimedijo arhivirat.

Dr_M ::

250GB je kr kar precej tesno. Mam OS gor, par spilov, pa imam 15GB se prosto, s tem, da nimam velik krame gor.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

greatdrakon ::

256 SSD je za moderne igre premalo...
WD red je double fail... Če misliš samo filme gor imet in bedarije je dovolj vsak navaden disk (kupi karkol cenejšega), če misliš resne stvari gor imet pa so WD RED po mojih izkušnjah obupne kvalitete (tako v službi kot doma crkujejo za stavo...)... Skratka izogibaj se tega sranja...

gddr85 ::

npr. cca 50gb na špil (+dlcji) x 4 in kmal nimaš kej delat z 250gb ssdjem..

matobeli ::

Hočte rečt da špile dejansko poganjate iz HDDjev? 8-O:))

Moja poanta je bila da je brezveze imet 200G frej na dobrem SSDju samo zato ker ti vsi špili iz steam knjižnice naenkrat ne pašejo gor.

antiz ::

Na mindfactory je 480GB Kingston SSD trenutno 65€, in bi bil pomoje primeren za špile. Zanima me pač kako se odnese StoreMI, če ima kdo izkušnje. Pač svetovano mi je bilo, da naj za laufanje Plex serverja raje imam WD Red. Kako pa se kaj odnesejo Seagateovi Nas diski?

gddr85 ::

matobeli je izjavil:

Hočte rečt da špile dejansko poganjate iz HDDjev? 8-O:))

Moja poanta je bila da je brezveze imet 200G frej na dobrem SSDju samo zato ker ti vsi špili iz steam knjižnice naenkrat ne pašejo gor.

hočeš rečt, da moram najprej odigrat en špil do konca, da lahko potem prešaltam na drugega? ;)

SmeskoSnezak ::

Kako pa najti dober prenosnik z vec M.2 porti? Da ni treba brezzicnega modula ven jemati, ce zelis priklopiti disk.
@ Pusti soncu v srce... @

hojnikb ::

kakšen asus rog bi znal met 2 m.2ja
#brezpodpisa

m3k ::

Mirko tipka na radirko ////

greatdrakon ::

antiz je izjavil:

Na mindfactory je 480GB Kingston SSD trenutno 65€, in bi bil pomoje primeren za špile. Zanima me pač kako se odnese StoreMI, če ima kdo izkušnje. Pač svetovano mi je bilo, da naj za laufanje Plex serverja raje imam WD Red. Kako pa se kaj odnesejo Seagateovi Nas diski?


SDD: Samsung ali SanDisk

Za simpl streamanje bo dober vsak disk, ne meči denar za "specializirane" diske, ki so to samo po imenu (WD RED). Glede odločitve za NAS disk poglej tole:

Dr_M ::

WD red je double fail...


Imam enake izkusnje, RED serija je primerljiva s famozno IBM Deskstar serijo.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

hojnikb ::

You spelled Deathstar wrong :)
#brezpodpisa

Mare2 ::

Itak že imam en Msata SSD disk Crucial v prenosniku kot primarni disk 500 GB, poleg tega pa še en normalen disk 750 GB (7200 obratov). Namesto slednjega bi dal not še en SSD disk cca. do 1TB. Ampak bi počakal, ker sem nekje bral, da bodo cene padle.

Ali so že padle in kje se dobi najceneje. :)

Hvala vnaprej za info in kak link. :)

kuglvinkl ::

So ze padle in bodo se padle, menda clo znatno, se pravi okol 100e za 1tb v 2019.
Your focus determines your reallity

Han ::

Vprašanje, če bo Trump še naprej nabijal carine...

SmeskoSnezak ::

Mare2 je izjavil:

Itak že imam en Msata SSD disk Crucial v prenosniku kot primarni disk 500 GB, poleg tega pa še en normalen disk 750 GB (7200 obratov). Namesto slednjega bi dal not še en SSD disk cca. do 1TB. Ampak bi počakal, ker sem nekje bral, da bodo cene padle.

Ali so že padle in kje se dobi najceneje. :)

Hvala vnaprej za info in kak link. :)


Mal si zamudo... tukaj imas citat.

youPlonker je izjavil:

Iščem 1000GB M.2 SSD s SATA hitrostjo z dobrim razmerjem € / GB. Je tole ok nakup: https://www.mindfactory.de/product_info... ?
@ Pusti soncu v srce... @

jukoz ::

Kakšno priporočilo za m2 SSD disk, 60-120 GB. Rabim za eno staro kišto, kjer se bo uporabljal IDE 44 pin na m2 SSD konverter.
Čim ceneje, tem bolje. Lahko tudi DX/aliexpress, ...

LuiIII ::

Je na trgu kakšna PCIe kartica za 4x M.2 SSD in da ima podprt RAID 5? Rabil bi ene 4-8TB hitrega storaga za workstation.

omglol ::

Kateri 256gb SSD se splača kupit? Se splača vzet M2 namesto SATA? Običajna raba, nič posebnega.
««
453 / 506
»»