» »

SSD za sistemski disk

SSD za sistemski disk

Temo vidijo: vsi
««
425 / 506
»»

PrimozR ::

Kaj za vraga ti bo doma 8 24-jedrnih procesorjev?? Za domačo uporabo je za 95 %+ primerov uporabe (verjetno 99 %+) quad povsem dovolj. Seveda če govorimo o domači uporabi, kjer se z računalnikom ne služi.

Pa ravno z davki se bo, kdaj je bil eur:usd 1:2? Ameriške cene nimajo davka, naše ga imajo (američani davek obračunajo po nakupu, ker je sales tax različen od zvezne države do zvezne države). Imajo precej slabšo politiko glede garancij, mislim da za vse skrbijo proizvajalci, v trgovinah je praktično videno-kupljeno, pogosto imaš ob vračilu re-stocking fee, ne pa tako kot pri nas, kjer v 8 dneh lahko vrneš brez vprašanj, garancijska obdobja so krajša, kot pri nas, itd.

Povsem drugačna politika pač, ne vem zakaj se tako rado jamra čez US cene, čez US cene zdravstva in šolstva pa ne jamra nihče? Smiselno bi bilo kvečjemu jamrati čez nemške cene, ampak spet, ne, ker pač naročiš tam in je problem rešen :P

Ashrack ::

D3m0r4l1z3d je izjavil:

Adata 240gb je v leclercu za 57eur, če si slučajno njihov občasni kupec.

A to je koncna cena ali je to ta varianta ki ti dajo 20% zneska na kartico?
....

diler515 ::

zakaj bi to rabil je najbolj bedasto možno vprašanje, boljše vprašanje je zakaj pa ne in odgovor je, ker je zaenkrat predrago, ko bodo take pošasti cenovno dostopne vsem, jih bomo pa tudi imeli in se smejali ko se bomo spominjali kako počasne računalnike smo imeli včasih (tko kot se danes spomnimo recimo na celerona 300A navitega na 450 MHz z 128 MB rama, voodoojem 2 in par gb diska in to kako počasnen je bil v primerjavi z današnjimi računalniki, pa kaki carji smo bli ko smo dobili adsl z 4/0.5 po matranju na dial upu, danes je pa že 100/40 optika počasna (jebem ti telekom, kje je štos da ne pustiš plačat za višji upload če nimaš poslovnega paketa (s poslovnim pa lahko vzameš do 1000/1000 na isti lokaciji in z isto opremo, tako da ni v tem problem), kaj ti ni všeč denar?)....

par čisto takih vsakdanjih reči, ki bi jih lahko počel na takem računalniku in bi bile kul mnogo ljudem:
- realtime snemanje/kodiranje/transcodanje/streamanje 4k h265 videa na/z več naprav/virov hkrati
- realtime obdelava istega videa s filtri ala madvr pa z ekstra učinki ala google deep dream
- delujoča real time prepoznava/sinteza govora v poljubnem jeziku s samodejnim učenjem in prevajanjem (s prepoznava je mišljeno dejansko razumevanje ne to kar imamo danes za nekatere jezike.... recimo če u rečem predvajaj mojo najljubšo nadaljevanko v dnevni sobi bo prepoznal moj glas in ker me dovolj pozna vedel katero nadaljevanko imam v mislih, če isto ti rečeš te bo pa vprašal katera nadaljevanka je tvoja najljubša ker te ne pozna)
- avtomatsko vodenje naprav po hiši (recimo če zazna vlomilca ga bo spustil v predsobo, zaklenil vrata za in pred njim in iz zraka odstranil kisik ter kontaktiral mene + koga da odstrani truplo
- prepoznavanje in iskane oseb po slikah/posnetkih (recimo če mu pokažem 100 slik + 10 minutni posnetek na katerem je določena oseba in rečem naj poišče vse slike/posnetke na katerih je bo pravilno našel vse, če pokažem samo 1 sliko pa bo dosti manj natančen)
- avtomatsko odgovarjanje na maile, smse, klice, poste na forumih, ... (recimo če rečem naj pregleda maile, sam odgovori na zadeve, ki niso blazno pomembne in mi pokaže samo važne zadeve bo to tudi storil (recimo bivši ki mi spet teži bo napisal naj mi neha pisat če noče, da se na njenem fb profilu (geslo je itak dobil ko sva bila še skupaj in se je enkrat povezala gor z enega od mojih računalnikov (oziroma je nekako že prišel do njega)) znajdejo njene nage slike (originali, fotomontaže, pač kar je) in ji poslal zraven še kak primerek, šefu bo odpisal da je trenutno vikend in naj me kontaktira med delovnim časem. ...)
- če/ko mi je dolgčas se lahko pogovarja z mano in hkrati na zaslonih ki jih vidim kaže svojo podobo (lahko izberem eno izmed obstoječih, prilagodim eno od obstoječih, ustvarim svojo, lahko pustim da jo sam prilagaja glede na moj okus, lahko prilagajanje začasno ustavim, ...), če hočem

če dobro pomislim ubistvu še kaj močnejšega ne bi škodilo za vse to

rekel sem blizu 2:1 ne 2:1, se mi zdi da je bil rekord 1.67:1, kar je zame že dokaj blizu, kar pa niti približno ne pokrije ~20% ddvja (poleg tega se je takrat v ameriki komot dalo kupit reči preko neta in če si naročil iz druge zvezne države ti ni blo treba plačat nič davka če nisi bil neumen in se sam prijavil (in b4 nelegalno pa take bedarije))

MrStein ::

PrimozR je izjavil:


ne pa tako kot pri nas, kjer v 8 dneh lahko vrneš brez vprašanj

Ta mit nekako noče umreti, kaj?

Le od kod za vraga izvira?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

tikitoki ::

MrStein je izjavil:

PrimozR je izjavil:


ne pa tako kot pri nas, kjer v 8 dneh lahko vrneš brez vprašanj

Ta mit nekako noče umreti, kaj?

Le od kod za vraga izvira?


To velja le, ce kupis narocis in dobis izdelke dostavljen po posti in nato imas 15 dni casa.
V ostalih primerih pa je vracilo se vedno dobra volja trgovca.

diler515 ::

14 dni časa da sporočiš da boš vrnil + 14 dni po tem da vrneš

PrimozR ::

8 dni, 14 dni, tomejto tomato. Še vedno ni re-stocking fee-ja. Le-ta je v ZDA pogost.

Itak pa danes kupuješ robo po pošti, ali pač? Ne vem zakaj bi hodil v trgovino nekaj iskat, če lahko dobim dostavljeno domov.

PrimozR ::

diler515 je izjavil:

zakaj bi to rabil je najbolj bedasto možno vprašanje, boljše vprašanje je zakaj pa ne in odgovor je, ker je zaenkrat predrago, ko bodo take pošasti cenovno dostopne vsem, jih bomo pa tudi imeli in se smejali ko se bomo spominjali kako počasne računalnike smo imeli včasih (tko kot se danes spomnimo recimo na celerona 300A navitega na 450 MHz z 128 MB rama, voodoojem 2 in par gb diska in to kako počasnen je bil v primerjavi z današnjimi računalniki, pa kaki carji smo bli ko smo dobili adsl z 4/0.5 po matranju na dial upu, danes je pa že 100/40 optika počasna (jebem ti telekom, kje je štos da ne pustiš plačat za višji upload če nimaš poslovnega paketa (s poslovnim pa lahko vzameš do 1000/1000 na isti lokaciji in z isto opremo, tako da ni v tem problem), kaj ti ni všeč denar?)....

Ko bodo takšne zverine cenovno dostopne vsem, ne bodo več zverine. ŠTiri jedra 20 let nazaj so bila znanstvena fantastika, danes so nekaj običajnega za namizje. In ko bodo takšne zverine, o katerih sanjaš, dostopne vsem, bodo tudi uporabne. Daes 8 24-jedrnih procesorjev (192 jeder) pač ni uporabno za 99,99999 % primerov. Ne misli, da ti bo Chrome deloval kaj bolje, če boš imel v kišti 200 jeder. Prej slabše, ker bo frekvenca posameznega jedra nižja.

Zakaj bi rabil je najbolj bedasto vprašanje SAMO za nekoga, ki na to vprašanje nima odgovora. Kdor na to vprašanje ima odgovor, odgovor itak ima, kar pomeni, da lahko upraviči takšen nakup, iz takšnega ali drugačnega razloga (zelo verjetno je, da s takšno kišto služi veliko denarja). Preseravanje je pa zame tudi dovolj dober odgovor. Sanjanje v tri dni pa ni dovolj dober razlog. Odgovor na 'zakaj pa ne' si podal že sam, zaradi cene v prvi vrsti, predvsem pa ker takšen računalnik porabi bistveno več elektrike, kot je za normalno delo potrebno, zahteva temu primerno več hlajenja, bo obupno glasen, bo ogromen in ker bo poleg vsega še povsem neuporaben, kot sem že rekel.

Vsakdanje reči??

-Ti vsak dan realtime snemaš, kodiraš, transcodaš in streamaš 4k video z več virov hkrati? Ker jaz NIČESAR od tega nisem počel še NIKOLI, niti v 4k niti v kateri drugi ločljivosti. Tako kot velika večina ljudi (okej, Twitch postaja zelo popularen, ampak vseeno ne zahteva 200 jeder).
-glej zgoraj, če ne smeša, ne daješ filtrov na video.
-prepoznavanje jezikov ni nekaj, čemur boš vrgel več računske moči in bo avtomagično zaeva funkcionirala. Navsezadnje glasovne komande na telefonih Google in Apple tenstata v oblaku, ki je načeloma še bistveno močnejši od tvojega sanjskega računalnika. Pa še vseeno ne dela pretirano dobro. Pa kaj, se boš pogovarjal z računalnikom? Kaj pa ko ne boš doma?
-mislim da ti niso povsem jasne pravne posledice takšnega početja. Sicer pa za avtomatiziranje hiše ne potrebuješ 200 jeder. Samo par R-Pi-jev.
-CSI much? PA spet, pravne posledice, Big Brother, kje boš dobil te posnetke, should i continue?
-oh boy... No, spet, pravne posledice? Pa ti sanjaš o AI, ne o 200-jedrnem PC-ju. Spet, Google slab približek tega fura v bistveno zmogljivejšemu oblaku.
-saj vem, da je ironija, da jaz govorim ljudem, naj stopijo iz bajte, a vseeno. Stopi kdaj iz bajte.

V bistvu je edin realen primer tako zmogljive kište manipulacija z videom. Ampak tudi tam 200 jeder nima nekega smisla. Oz. je smiselno za ZELO majhen delček procenta ljudi. Ti ljudje pa, kot sem rekel, lahko rečejo 'za tole bom rabil, v x časa bom amortiziral'. In takšno zadevo kupijo le, če je amortizacija primerno kratka. Več kot očitno je, da ti nisi na tej stopnji.

1.67 je manj, kot dve tretjini na poti k tečaju 2:1 v primerjavi s tem, kar imamo sedaj. Res blizu...

diler515 ::

snemam ne, kodiram in transcodam ja (kodiram da imam več verziij istega fila in lahko predvajam primerno verzijo glede na ciljno napravo da je čim manj transcodanja, transcodam pa ker je to kodiranje svinjsko počasno), 4k ne ker še ni contenta/zaslonov

točke 2 ne štekam?

ne čez noč, bo pa sigurno pospešilo razvoj če bo taka oprema dostobna vsem

kake točno so pravne posledice iskanja po kupu lastnih slik/posnetkov oseb, ki so bile slikan prostovoljno, za lastno uporabo? še posebej glede na to da ne vem točno kako bi to sploh dokazal, glede na to da so edini dokazi pri meni in šifrirani... če pa ne moreš pokazat pravilno pridobljnih dokazov potem pa je itak pravno gledano enako kot da nisem počel nič v tem smislu

glej gor za pravne posledice, bo treba najprej dokazat drugače se reč ni zgodila, ai sposoben česa takega bo pa tudi znal zakriti sledi da ne bo dokazov in slike pridobiti tako ali drugače oziroma jih ponarediti

spet, najprej dokaži potem pridejo pravne posledice

1,67 se zaokroži na 2 kar po moje ustreza 'zelo blizu', in še vedno nisi pojasnil kako pri tem tečaju ~20% ddv pokrije razliko v ceni ki je šla po 1:1 ali še hujšem tečaju in zakaj se potem cene niso spustile ko je tečaj padel, če je so oblikovane glede nanj

PrimozR ::

Točka dve je "če ne snemaš", ne vem kako je tisto prišlo ven...

Na 2 se zaokroži tudi 1,5, pa je tudi to precej daleč od 1,67.

tikitoki ::

Ashrack je izjavil:

D3m0r4l1z3d je izjavil:

Adata 240gb je v leclercu za 57eur, če si slučajno njihov občasni kupec.

A to je koncna cena ali je to ta varianta ki ti dajo 20% zneska na kartico?


20% na kartico

lojze8 ::

Ali je to sedaj debata o cenah in trgovinah ali se je naslov teme spremenil?

Tomson ::

Ergo, za stacionarni comp, zanesljivost, hitrost ni bistvenega pomena:

Samsung 750 EVO 500GB - 135€ v AlzaShop
Crucial MX300 525GB - 137€ v AlzaShop
Samsung 850 EVO 500GB - 155€ v Alzashop

S Crucial žal nimam dobrih izkušenj kar se zanesljivosti tiče, mogoče je MX300 boljši? 750 Evo pa je verjetno najpočasnejši med tremi, se dejansko pozna v praski? Vem da je 850 Evo najboljša opcija, razmišljam le, če je res vreden 20€ več ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

D3m0r4l1z3d ::

Crucial ti ne diši, 750 je najpočasnejši, odgovor je na dlani: 850 evo. Tudi objektivno je to najboljša opcija in vredna 2 leti več garancije. 20eur? Kaj pa je to, 1x v Hofer po oanovne stvari in kakšen slatkiš
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

Tomson ::

True, true ... :)
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

kuglvinkl ::

Your focus determines your reallity

Tomson ::

960 Evo že zunaj?! Uff... Js pa že naročil 850 evo. Sicer kot gledam je M.2 tako da odpade za moj strojček, pa še cena je precej zasoljena. 850 sem na koncu naročil za 150€, isti 960 pa je 240€!
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

hojnikb ::

960evo je pcie zadeva z precej višjimi sekvečnimi hitrosti, zato taka cena
#brezpodpisa

D3m0r4l1z3d ::

hojnikb je izjavil:

960evo je pcie zadeva z precej višjimi sekvečnimi hitrosti, zato taka cena

Useless most of the time in RW.
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

PrimozR ::

Hm, 960 EVO ima samo 3 leta garancije... :/

seminal ::

Kaj kupit MX300 ali EVO, imam sata, ali m.2 priklop.. Važno mi je da malo pije, tu sta obadva podobna pa cena je pomembna.. Hitrost ina to ej tak pri vseh enaka..

tikitoki ::

Tomson je izjavil:

Ergo, za stacionarni comp, zanesljivost, hitrost ni bistvenega pomena:

Samsung 750 EVO 500GB - 135€ v AlzaShop
Crucial MX300 525GB - 137€ v AlzaShop
Samsung 850 EVO 500GB - 155€ v Alzashop

S Crucial žal nimam dobrih izkušenj kar se zanesljivosti tiče, mogoče je MX300 boljši? 750 Evo pa je verjetno najpočasnejši med tremi, se dejansko pozna v praski? Vem da je 850 Evo najboljša opcija, razmišljam le, če je res vreden 20€ več ...


Crucila dobis cene pri nas..

Pri realni uporabi ni skoraj nobene razlike med Samsung EVO 850 in MX 300. Razen ce si res heavy user s kaksnimi posebnimi potrebami.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

koyotee ::

Kater ssd 120gb za pisarniski comp?
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

D3m ::

najcenejši.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Tomson ::

tikitoki je izjavil:

Tomson je izjavil:

Ergo, za stacionarni comp, zanesljivost, hitrost ni bistvenega pomena:

Samsung 750 EVO 500GB - 135EUR v AlzaShop
Crucial MX300 525GB - 137EUR v AlzaShop
Samsung 850 EVO 500GB - 155EUR v Alzashop

S Crucial žal nimam dobrih izkušenj kar se zanesljivosti tiče, mogoče je MX300 boljši? 750 Evo pa je verjetno najpočasnejši med tremi, se dejansko pozna v praski? Vem da je 850 Evo najboljša opcija, razmišljam le, če je res vreden 20EUR več ...


Crucila dobis cene pri nas..

Pri realni uporabi ni skoraj nobene razlike med Samsung EVO 850 in MX 300. Razen ce si res heavy user s kaksnimi posebnimi potrebami.


Sem naposled naročil 850 EVO, sem ga dobil precej ugodno, 500GB za 150EUR. Hitrost mi ni bistvena, ker je vsak SSD dovolj hiter za to kar potrebujem, zanesljivost pa želim. Ker sta mi do sedaj dva Crucial MX100 odpovedala - v cca. 3letih, (v dveh različnih compih) se v bodoče tej znamki izogibam. Za primer, en Intel, star 5let pa še sedaj dela kot urca, pa dela comp 24/7!
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

mtosev ::

860 pro pride kmalu ven?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

ST-777 ::

koyotee je izjavil:

Kater ssd 120gb za pisarniski comp?
Samsung 120 GB 850 EVO stane pri nas 68€, so tudi cenejši Samsungi, vendar priporočam 850 EVO. Samsung 120 GB 850 EVO: https://www.nakupovanje.net/izdelki/rac...

tikitoki ::

Tomson je izjavil:

tikitoki je izjavil:

Tomson je izjavil:

Ergo, za stacionarni comp, zanesljivost, hitrost ni bistvenega pomena:

Samsung 750 EVO 500GB - 135EUR v AlzaShop
Crucial MX300 525GB - 137EUR v AlzaShop
Samsung 850 EVO 500GB - 155EUR v Alzashop

S Crucial žal nimam dobrih izkušenj kar se zanesljivosti tiče, mogoče je MX300 boljši? 750 Evo pa je verjetno najpočasnejši med tremi, se dejansko pozna v praski? Vem da je 850 Evo najboljša opcija, razmišljam le, če je res vreden 20EUR več ...


Crucila dobis cene pri nas..

Pri realni uporabi ni skoraj nobene razlike med Samsung EVO 850 in MX 300. Razen ce si res heavy user s kaksnimi posebnimi potrebami.


Sem naposled naročil 850 EVO, sem ga dobil precej ugodno, 500GB za 150EUR. Hitrost mi ni bistvena, ker je vsak SSD dovolj hiter za to kar potrebujem, zanesljivost pa želim. Ker sta mi do sedaj dva Crucial MX100 odpovedala - v cca. 3letih, (v dveh različnih compih) se v bodoče tej znamki izogibam. Za primer, en Intel, star 5let pa še sedaj dela kot urca, pa dela comp 24/7!


Kje si ga pa dobil za 150 EUR? Na Alzhashop je sicer pisalo 145, ko sem izpolnil narocilo pa je naenrkat ratalo 160 EUR.

Tomson ::

Na Alzashop je cena že kar nekaj časa 155€, kolikor spremljam, potem pa je nekje na strani bila reklama, da vpišeš email, pa ti pošljejo kodo za 5€ popusta, tako, da je na koncu bila cena 150€.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

tikitoki ::

Tomson je izjavil:

Na Alzashop je cena že kar nekaj časa 155€, kolikor spremljam, potem pa je nekje na strani bila reklama, da vpišeš email, pa ti pošljejo kodo za 5€ popusta, tako, da je na koncu bila cena 150€.


Plus postnina?

Tomson ::

Jup, poštnina je 6€ ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

PrimozR ::

mtosev je izjavil:

860 pro pride kmalu ven?

Kaj pa naj bi 860 prinesel, česar 850 nima?

polpo ::

Tomson je izjavil:

Na Alzashop je cena že kar nekaj časa 155€, kolikor spremljam, potem pa je nekje na strani bila reklama, da vpišeš email, pa ti pošljejo kodo za 5€ popusta, tako, da je na koncu bila cena 150€.


10 dni nazaj je bil še 145€ :)

tikitoki ::

polpo je izjavil:

Tomson je izjavil:

Na Alzashop je cena že kar nekaj časa 155€, kolikor spremljam, potem pa je nekje na strani bila reklama, da vpišeš email, pa ti pošljejo kodo za 5€ popusta, tako, da je na koncu bila cena 150€.


10 dni nazaj je bil še 145€ :)


Dokler ga nisi probal kupiti.

polpo ::

tikitoki je izjavil:

polpo je izjavil:

Tomson je izjavil:

Na Alzashop je cena že kar nekaj časa 155EUR, kolikor spremljam, potem pa je nekje na strani bila reklama, da vpišeš email, pa ti pošljejo kodo za 5EUR popusta, tako, da je na koncu bila cena 150EUR.


10 dni nazaj je bil še 145EUR :)


Dokler ga nisi probal kupiti.


Aha tega pa nisem vedel :)
Pa nisi jim pisal emaila, zakaj je prišlo do tega, če si si ga želel kupiti (tudi sam gledam cene ravno tega SSDja)? Ker cena je bila take že od sredine oktobra tako, da bi imeli napačno ceno skoraj en mesec..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polpo ()

PrimozR ::

Mogoče gledaš z nemškim davkom, ko vneseš svoj naslov pa dobiš slovenskega?

hojnikb ::

alzašop je češka trgovina..
#brezpodpisa

D3m0r4l1z3d ::

ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

ST-777 ::

D3m0r4l1z3d je izjavil:

https://www.mimovrste.com/diski/toshiba... 960gb za 203eur
Zapisali so: "... Ponuja tehnologijo 3 bite na celico flash ..." Marsikdo se na te zadeve ne spozna in bo morda rekel: več je bolje, bolje 3 kot samo en ali dva bita na celico. In še nekaj za uporabnike SSD-jev, ki o tem želijo zvedeti kaj več - SLC, MLC or TLC NAND for Solid State Drives?: http://www.speedguide.net/faq/slc-mlc-o...

"TLC (Three Level Cell) - lower performance, lowest cost NAND ... 3 bits per cell ..."

_Sajmon_ ::

Amazon.de pa od danes ponuja Sandisk Ultra II 960 Gb za (končna cena za slo kupce s poštnino vred) cca 212€. Že dlje časa sem čakal na kako akcijo za 1 tb ssd, ki bi nadomestil moj podatkovni disk ... in jo dočakal - očitno se moj 1 TB WD Black dokončno poslavlja iz kište...

Tista cena za Toshibo je res super za nakup v slo, ampak ko sem pred časom bral recenzije, mi je ostalo v spominu, da je tisti Q300 model res performančno švoh...

          ::

hojnikb je izjavil:

alzašop je češka trgovina..


Aha, potem pa nič čudnega.

karafeka ::

Koliko ssdjev vam je že odpovedalo?

Meni sta dva v razmaku parih tednov.
Prvi Corsair Nforce 3 60gb, je bil v rbp pi kako leto kot root, deloval brez problema, potem odletel brez opozorila.
Drugi, OCZ Agility 3 60gb, kake pol leta ni bil priklopljen. Ko sem želel inštalirati gor nov sistem, se ga več ni dalo prepoznati.

Obeh noben bios oz. uefi več ne prepozna. Sprobano na večih pcjih, preko usb in sata. Z OCZjem ne morem niti bootat, ker zagon ne pride dlje kot do biosa, če je disk direktno na sata.

V parih računalnikih še imam OCZjeve diske, kot sistemske, ampak me je začelo kar malo skrbeti, še posebej po prebranih komentarjih na internetu kako ssdji odpovedujejo.

darkolord ::

2x OCZ Vertex 3 (enkrat standardno sredi lepega, enkrat pa v roku nekaj ur po tem ko sem ga po par letih potegnil iz omere)
1x OCZ Agility 3 (BIOS ga ni prepoznal, replacement še vedno dela BP)
1x Samsung 830 (praktično DOA, ckrnil v roku 1 ure po priklopu)

Ostalo vse BP.

SuperVeloce ::

pri nas le en 840 vanilla do sedaj, ce se prav spomnem. pa se bug ni bil opazen v tistem enem letu in pol, med tem ko ga je 840evo nadomestek imel precej ocitnega. pred fw upgrejdom
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

Amdforce ::

Kaj se potem sedaj splaca vzeti od 0.5 tb velikosti sata priklop?
Crucial ali samsung ali kaj drugega?
Ne rabi biti naj naj v vsem....za igre bo uporabljen ?

Trenutno imam 840 evo in crucial bx oba v cca 250gb verziji...
Lep vikend

tikitoki ::

Amdforce je izjavil:

Kaj se potem sedaj splaca vzeti od 0.5 tb velikosti sata priklop?
Crucial ali samsung ali kaj drugega?
Ne rabi biti naj naj v vsem....za igre bo uporabljen ?

Trenutno imam 840 evo in crucial bx oba v cca 250gb verziji...
Lep vikend


Crucial mx 300 je cenovno ugoden, Samsung EVO 850 je malce hitrejsi, vendar tudi vsaj toliko drazji.

Amdforce ::

Je še kaka druga pametna alternativa? kak sandisk ,kingston,....
malo sem že out, sem pa prebral zadnjih nekaj strani te teme...

pri samsungu mi je namreč všeč program magician za ogled delovanja ssd ja...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Amdforce ()

darkolord ::

Crucial ima Storage Executive.

Jaz sicer tega (in Magiciana) že nekaj časa ne nameščam več, ker ni nič takega, kar bi lahko tam videl.

Amdforce ::

Ah nisem vedel, super, bom pogledal... hvala ti.

Spock83 ::

Kaksni so kaj ti novi WD in Seagate SSDji? Kaksen krmilnik imajo in nand?
««
425 / 506
»»