» »

SSD za sistemski disk

SSD za sistemski disk

Temo vidijo: vsi
««
426 / 506
»»

hojnikb ::

rebrand sandiskov
#brezpodpisa

sloxi ::

Na angleškem amazonu majo black friday akcijo za crucial MX300 750 gb verzija za preračunano približno 125 eur + poštnina. Se mi zdi kar vredu cena glede na p/p za ta disk.

Se opravičujem za manjkajoč link.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sloxi ()

Aar2rk ::

Enako na nemškem amazonu, MX300 750GB 129€

D3m0r4l1z3d ::

http://www.techspot.com/news/67222-stor...

Dober preizkus v real world aplikacijah, loading time v videu prikazan za 960 evo, mx300 in wd red
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

MrStein ::

36 sekund za boot (na HDD)?
Toliko sem imel na NT4 pred... no, ko je NT4 pač bil aktualen. (OK, malo lažem. 50 sekund je bilo.)
A je to kaki posebej počasen HDD (WD Red)?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

D3m0r4l1z3d ::

Ni 7200rpm, mogoče to kaj vpliva
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

D3m ::

Par sekund.
|HP EliteBook|R5 6650U|

SuperVeloce ::

Glede na to, da je v testu svež sistem in zagon parih igrc in programov brez pluginov in podobnega sranja... moram reči da nisem pričakoval takšne razlike med ssdjema. HDD se je pa še kar dobro držal, sploh če pomislim, kako je to ponavadi izgledalo na pre-win8 delovnem računalniku po kakšnem letu...
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

tikitoki ::

SuperVeloce je izjavil:

Glede na to, da je v testu svež sistem in zagon parih igrc in programov brez pluginov in podobnega sranja... moram reči da nisem pričakoval takšne razlike med ssdjema. HDD se je pa še kar dobro držal, sploh če pomislim, kako je to ponavadi izgledalo na pre-win8 delovnem računalniku po kakšnem letu...


Sej je EVO 960 tudi bistveno hitrejsi in drazji. Hvalabogu, da se vsaj kje pozna. Konec koncev se mamo veseliti se rahlih pohitritev, k postane to bolj dostopno.

Skod,a ni notri ruknil se Samsun EVO 850, ki bi me zanimal, ce se v praksi kje pozna napram MX 300.

PrimozR ::

Ma mene je presenetilo, da se pozna tako močno. 960 EVO it is! :)

MrStein ::

Na podlagi tega testa?
MX300 525GB rabi 9 sekund za boot Win10.
Moj prastari PC z 250GB IDE diskom naloži WinXP v 15 sekundah. (XP kao počasneje boot-a kot win10).

(ja, eni pa se boot-ajo minuto. Poanta je ravno to: čas boot-a ni nobeno merilo. Mogoče če gre za isti PC s klonirano vsebino HDD na SDD.)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

PrimozR ::

A. Pol pa pejmo vsi na stare PC-je z 250 GB IDE diski!!

MrStein ::

Vau, eni pa res težko štekajo.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

tikitoki ::

MrStein je izjavil:

Vau, eni pa res težko štekajo.


Od takega testa pricakujes, da gre za enake sisteme, z identicno pogramsko opremo,...

hojnikb ::

dostikrat se izkaže da je boot čas dosti odvisn od hw (plate, perfierija, bios) kot pa sam ssd.
#brezpodpisa

MrStein ::

pa SW
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

hojnikb ::

#brezpodpisa

D3m0r4l1z3d ::

Hehe, win win za proizvajalce, panika prodaja
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

M-XXXX ::

Kateri ssd M2 500gb se splača? Ali se enostavno bolje navadnega?

D3m0r4l1z3d ::

je pa drugače res pravi nakup za SSD zdaj, po možnosti hitrejšega od obstoječega in potem, ko cene pošteno narastejo se starega, po možnosti TLC, lahko ugodneje losaš.
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

SaXsIm ::

zdravo,

iščem SSD na enaa, 128GB, SATA. Šlo bo v poceni pisarniške PCje, če bi še imeli, bi vzel intenso, pa nimajo več. Kaj priporočate?

Hvala
SaXsIm

Anney ::

Kako so pa tile, nisem spremljal teme in ne vem ali so bili že omenjeni. (WD Blue PC SSD in WD Green PC SSD)
https://www.wdc.com/products/solid-stat...
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

ST-777 ::

SaXsIm je izjavil:

iščem SSD na enaa, 128GB, SATA. Šlo bo v poceni pisarniške PCje ...
Transcend SSD 360S 128GB, ker ima MLC NAND Flash, za 57 EUR (z 2% popustom s kodo, ki jo dobiš na slo-tech.com) ali Sandisk SSD Plus 120GB za 51,60 EUR za katerega so tudi zapisali, da ima MLC.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ST-777 ()

hojnikb ::

128gb ssd za 57€? negasrat
#brezpodpisa

SumTingWong ::

Intenso High 120 GB bi jaz rekel da je lep price/performance.

PS : Kateri kitajski SSD naj naročim iz Aliexpressa? Za podatke mi ni mar, gre se za star laptop, toliko da laufa. Največ 60GB kar rabim, lahko tudi 30, če se dobi. Ali pa če ima kdo morda kaj rabljenega doma, pa da je realna cena?

jero_no1 ::

SumTingWong je izjavil:

Intenso High 120 GB bi jaz rekel da je lep price/performance.

PS : Kateri kitajski SSD naj naročim iz Aliexpressa? Za podatke mi ni mar, gre se za star laptop, toliko da laufa. Največ 60GB kar rabim, lahko tudi 30, če se dobi. Ali pa če ima kdo morda kaj rabljenega doma, pa da je realna cena?


Mogoče TALE? Probaš se zdilat za 25€

SaXsIm ::

hojnikb je izjavil:

128gb ssd za 57€? negasrat


Kaj potem, ima kdo kakšen predlog?
SaXsIm

Beta2 ::

SSD Plus vzami pa je če že moraš na enaa za en 120gb SSD se ti iz tujine itak ne splača ker je poštnina preveč:
http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...

hojnikb ::

https://www.nakupovanje.net/izdelki/rac...

https://edigital.si/ssd-pogoni/kingston... če ne pa tega, če ni unga več na voljo. Daš še neko drobnarijo zram da je potem nad 50e in đabe poštnina
#brezpodpisa

Dr_M ::

The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

japol ::

Kaj pa ta nova ponudba v bigbangu?: https://www.bigbang.si/wd-ssd
Zdi se mi dobra cena, kaj pa kvaliteta...? A je za kaj? Bi znal wd med dobre ssdje?

hojnikb ::

tole sploh niso dobre cene.
wd = sandisk
#brezpodpisa

japol ::

Kaj pa je dobra cena? za 120, 250, 500 in 1TB

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: japol ()

mtosev ::

Dr_M je izjavil:

https://www.amazon.fr/Disque-Interne-Sa...
tole je ugodno
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

japol ::

Dej računsko prikaš razliko med mojo in svojo trditvijo. Koliko prihranim, kaj je s kvaliteto,...

Dami ::

Iščem en M.2 ssd 120gb, vseeno al nvme al ahci, samo da je zanesljiv, varčen in poceni. Hitrost ni važna, ker bo gor al hyperv al pa celi win2016 host in bo praktično neobremenjen. VMji in vse druga bo na drugih diskih. Nagledana mam:
SanDisk X400 128GB, M.2
Intel SSD 600p 128GB, M.2
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

Ahim ::

Dami je izjavil:

Iščem en M.2 ssd 120gb, vseeno al nvme al ahci, samo da je zanesljiv, varčen in poceni. Hitrost ni važna, ker bo gor al hyperv al pa celi win2016 host in bo praktično neobremenjen. VMji in vse druga bo na drugih diskih. Nagledana mam:
SanDisk X400 128GB, M.2
Intel SSD 600p 128GB, M.2

To je pa priblizno tako, kot ce bi kupil Ferrarija (no, ali pa nekaj cenejsega sportnega) za 2 km voznjo do zelezniske postaje, da bos imel par sekund krajso enoinpolurno voznjo v sluzbo.

Od omenjenih imata oba enak endurance rating (72 TBW) in garancijo proizvajalca (5 let), oba sta TLC, Intelov je NVMe, SanDisk je SATA. Od teh bi jaz vzel Intela, ce je cena podobna.

Aar2rk ::

Ahim je izjavil:


To je pa priblizno tako, kot ce bi kupil Ferrarija (no, ali pa nekaj cenejsega sportnega) za 2 km voznjo do zelezniske postaje, da bos imel par sekund krajso enoinpolurno voznjo v sluzbo.


Tega si bom pa zapomnil, že vem, da bo velikokrat prišel prav :))

Dr_M ::

Na black friday razprodaji sem res ugodno dobil crucial mx300 750GB, na angleskem amazonu je imel dobro ceno, zraven sem pa se uzel sandisk 128GB micro sd kartico, vse skupaj je prislo 160.31e. Potem pa sodelavcu omenim, da sem ugodno nabavil kartico in je takoj zacel tezit, ce mu jo prodam. Pa sva se zmenila za 35e (toliko, da sem imel pokrito postnino). Torej me je mx300 750GB prisel 125e.
Kar uredu cena.:D
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

bili_39a ::

Dr_M je izjavil:

Na black friday razprodaji sem res ugodno dobil crucial mx300 750GB, na angleskem amazonu je imel dobro ceno, zraven sem pa se uzel sandisk 128GB micro sd kartico, vse skupaj je prislo 160.31e. Potem pa sodelavcu omenim, da sem ugodno nabavil kartico in je takoj zacel tezit, ce mu jo prodam. Pa sva se zmenila za 35e (toliko, da sem imel pokrito postnino). Torej me je mx300 750GB prisel 125e.
Kar uredu cena.:D


Me je tudi mikal, pa sem počakal na Cyber Monday in kupil MX300 525 za 92€ :)

Wisor ::

Jaz sem vgradil vsaj že 50 intensov 120gb in nisem imel še nobenega problema. P/P je bil tole zagotovo najboljši buy.
Dan danes ob podražitvah, se pa dobi tudi 750 evo zelo poceni.....


najcenejši je bil Integral na amgleškem amazonu 120gb = 24 funtov (sedaj so po 50€+)

zindo23 ::

Mene pa zanima, če sam zamenjam SSD, kljub temu da odstranim samo pokrov za disk na prenosniku, ali mi lahko trgovec zaradi tega posega za prenosnik ne prizna več garancije, ker to ni izvedel pooblaščeni serviser.

NejcSSD ::

Lahko. Garancija velja
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

MrStein ::

Odvisno od garancijskih pogojev.
(ter od zakonodaje, trgovci si včasih kaj izmislijo...)

Ponavadi zamenjava komponente računalnika ne razveljavi garancije na celoten izdelek.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MadMax ::

Samsungovega 960 PRO 512 nekako ni za kupit, je to zaradi prevelikega povpraševanja glede na proizvodnjo, ali je zaradi kakih težav malce umaknjen?
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

OvCa77 ::

A je še zmeraj kakšen poceni kitajski ssd tam do 22€? Pred pol leta so bili, sedaj pa gledam na ebayu in ni nič pametnega, sami neki jmicron kontrolerji.
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

cekr ::

MadMax je izjavil:

Samsungovega 960 PRO 512 nekako ni za kupit, je to zaradi prevelikega povpraševanja glede na proizvodnjo, ali je zaradi kakih težav malce umaknjen?

Nobenega iz te serije se ne da dobit. Jest sem na 960pro čakal več kot mesec, da so mi ga poslali. Naročil sem sicer 512GB, vendar so mi potem poslali 1TB za isto ceno. Ne vem, a imajo v Nemčiji kakšen zakon o max dobavnem roku.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

PrimozR ::

Ufa, to pa je deal...

jest10 ::

OvCa77 je izjavil:

A je še zmeraj kakšen poceni kitajski ssd tam do 22EUR? Pred pol leta so bili, sedaj pa gledam na ebayu in ni nič pametnega, sami neki jmicron kontrolerji.

Glede na teste kupcev bi tale znal biti z 2246XT kontrolerjem.

Lahko pa vzmaeš msata disk(tle vsaj na sliki vidiš kontroler) in adapter

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

hojnikb ::

thx za tole, dost ugodno pri teh cenah zadnje čase. Un msata mogč celo gre čez carino :D
#brezpodpisa
««
426 / 506
»»