» »

SSD za sistemski disk

SSD za sistemski disk

Temo vidijo: vsi
««
385 / 506
»»

hojnikb ::

Niti ne. Men Sammy v podpisu leti praktično točno tok k je oglaševano. Čez cel lba prostor :)
#brezpodpisa

krin ::

Moj 850 EVO v prenosniku tudi šiba ko more :)

Wisor ::

Kokr gledam so Intenso dost dobra izbira, bom verjetno kar te nabavu:

https://www.mimovrste.com/diski/intenso...

hojnikb ::

če ne fašeš tlc+s10, potem so kul
#brezpodpisa

jest10 ::

Ma niti ne več...
128GB modeli so s švoh S9 kontrolerjem(včasih so bili z S8, tisto je bilo super), pri 256GB pa so se začeli pojavljati SSDji s TLCjem

Wisor ::

Torej alternativa med 35 in 45EUR.

Pač potrebujem jih za neko X pisarno, kjer se uporablja office, browser in adobe reader pa še 5 programov.

Če bi potreboval kaj bolj resenga tega ne bi kupoval, smo pa zelo omejeni z budgetom, tako da :)

EDIT:

http://anni.si/trdi-diski/trdi-disk-ssd...


kaj pa tole ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Wisor ()

forg0tten ::

rajši SanDisk vzami kot piše nekaj postov nazaj je MLC in naj bi bil precej boljši, razlike pa je samo kakšen €:
http://anni.si/trdi-diski/trdi-disk-120...

Dr_M ::

Danes sem dobil Kingfast K6 64GB, brez carinjenja, cca 22€.
Slike in testi bodo verjetno jutri oz ko bo cas.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

darkolord ::

Ravnokar dobil enga Intensota 128 GB (30 eur). Notri je S10 + Toshiba 15nm TLC.

jest10 ::

30€ kje?
Sicer pa 15nm tlc... Ne hvala.

PrimozR ::

Pomojem brez davka.

hojnikb ::

res škoda da so šli na tlc, ker to je zdaj no go, vsaj za ceno, ki se prodaja.
#brezpodpisa

Spock83 ::

Ne vem zakaj ne marate tlc?

hojnikb ::

ker je sranje, thats why. Poglej si moj post , kaj pomeni slabo kvaliteten TLC.

Poleg tega so še precej nižje write hitrosti, slabši endurance in vsesplošno slabše hitrosti. Ampak to načelno ni tako problematično za večino uporabnikov.
#brezpodpisa

D3m0r4l1z3d ::

hojnikb je izjavil:

ker je sranje, thats why. Poglej si moj post , kaj pomeni slabo kvaliteten TLC.

Poleg tega so še precej nižje write hitrosti, slabši endurance in vsesplošno slabše hitrosti. Ampak to načelno ni tako problematično za večino uporabnikov.
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

hojnikb ::

endurance pa hitrost res ne, sam read degradacija bo pa glih udarla casual uporabnike.
#brezpodpisa

PrimozR ::

Ki ne bodo opazili, ker imajo itak 10 toolbarov v browserju in ker jim tudi počasen SSD bistveno pohitri že itak brutalno počasen laptop.

Obenem so to tudi uporabniki, ki jih je skoraj nemogoče prepričati, da bi investirali 100 EUR v nekaj, kar bo delovalo hitreje, ker tega 'itak ne potrebujejo, sej dela OK'. Za 30 EUR bi marsikoga še prepričal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

hojnikb ::

In potem investira 30EUR v nek turd, ki mi kvečjemu poslabša experience SSDjov.
3D NAND za mase ni več daleč, zato res nima smisla podpira 2d tlcja at this point.

Besides, iz kitajske maš čist ok 60GB MLC ssdje za ~20EUR.
Perfektno za mom&dad type uporabnike :)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

D3m ::

Spock83 je izjavil:

Ne vem zakaj ne marate tlc?


Ker bo mainstream in se obremenjujejo z nečim, kar ne rabijo na svojem PC/laptopu.
|HP EliteBook|R5 6650U|

PrimozR ::

hojnikb je izjavil:

In potem investira 30EUR v nek turd, ki mi kvečjemu poslabša experience SSDjov.
3D NAND za mase ni več daleč, zato res nima smisla podpira 2d tlcja at this point.

Besides, iz kitajske maš čist ok 60GB MLC ssdje za ~20EUR.
Perfektno za mom&dad type uporabnike :)

Imaš prav. Dobi slabši experience, kot bi ga, če bi kupil dražji SSD. Ki ga itak ne bi kupil, ker je predrag in ker 'tega ne potrebuje' ker 'navaden trdi disk dela povsem ok'. Get the picture?

Analogija, 10 je v primerjavi s 15 precej shitty številka, ampak vseeno bistveno boljša, kot 1.

Mom&dad tipi ne naročajo s Kitajske, marsikomu (tudi meni vedno manj) se za 10 EUR ne da ukvarjati s potencialno carino, davkom in problemi z garancijo. Pa s podporo v primeru shady kitajskih izdelkov. Pa 60 GB je premalo za praktično karkoli. Absoluten minimum je 120 GB.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

Dr_M ::

Carine, davka ni za 64GB SSD, ker so ze pod 22e, za mom&dad comp je 64GB vrh glave dovolj, da je comp hiter, zraven pa se 1TB ali 2 disk in je to to.
SSDji ze kar nekaj casa niso predragi v primerjave z ostalimi komponentami.
Se spomnis 64 in 80GB za 200e? Ze takrat smo rekli, da je cena.good enough, danes pa sploh ni vec ovir, da je SSD v vsakem compu, pa za nekaj € razlike ne rabi bit najvecje sranje kar ga lahko dobis.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

jest10 ::

Pa 60 GB je premalo za praktično karkoli. Absoluten minimum je 120 GB.


Kakor za koga. Meni je 60GB sistemski disk dovolj(bil tudi 3 leta na 64GB Samsungu 830). Prav tako je 60GB dovolj moji sestri, kateri bom jutri v prenosnik zbasal 60GB kitajca.

Pa povprečnemu atu/mami ja 60GB tudi dovolj.

D3m0r4l1z3d ::

le kako smo lahko živeli pred SSD-ji, joj prejoj
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

jest10 ::

Sej. Kako za vraga smo živeli s 500MHz Celeroni.>:D
Moramo biti še sedaj na njih, ali si lahko privoščimo kaj boljšega?

Spock83 ::

No za kaksen hybrid diskovje je 60gb dost :)

šernk ::

Pa 60 GB je premalo za praktično karkoli. Absoluten minimum je 120 GB.


ne boš verjel, moja sistemska particija je že 7 let velika 20GB in trenutno imam še 5GB proste. na računalniku od staršev je pa še 10GB proste od 20GB sistemske particije. pa tudi živim s 3,5GB DDR3 rama (res da sem že nakajkrat bil skoraj ob živce ob obdelavi več slik, ampak še ne dovolj da bi dal 25eur za 4GB rama)

v mojem prenosniku bi edino potreboval cca 60GB sistemsko particijo ampak ker ga zaženem ravno 10x letno se mi SSD ne izplača. no pravzaprav se mi nikjer ne izplača ampak za 20eur je pa že za razmislit o kitajcu :D
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

hojnikb ::

če odbijem igre, imam na everyday prenosniku (praktično 90% uporabe PCja) cirka 35GB podatkov. 60GB ssd bi bil preko glave.
Da nebi blo za enga mom&dad dovolj 60GB je pač bullshit. Imam 3 PCje doma z 60GB ssdji in nikjer ni problema z placom.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

OvCa77 ::

šernk je izjavil:

Pa 60 GB je premalo za praktično karkoli. Absoluten minimum je 120 GB.


ne boš verjel, moja sistemska particija je že 7 let velika 20GB in trenutno imam še 5GB proste. na računalniku od staršev je pa še 10GB proste od 20GB sistemske particije. pa tudi živim s 3,5GB DDR3 rama (res da sem že nakajkrat bil skoraj ob živce ob obdelavi več slik, ampak še ne dovolj da bi dal 25eur za 4GB rama)

v mojem prenosniku bi edino potreboval cca 60GB sistemsko particijo ampak ker ga zaženem ravno 10x letno se mi SSD ne izplača. no pravzaprav se mi nikjer ne izplača ampak za 20eur je pa že za razmislit o kitajcu :D

ja kje pa kupuješ tako drag ram, kar jaz vem je sedaj 15-20 za 4gb
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

hojnikb ::

Se spomnis 64 in 80GB za 200e? Ze takrat smo rekli, da je cena.good enough, danes pa sploh ni vec ovir, da je SSD v vsakem compu, pa za nekaj € razlike ne rabi bit najvecje sranje kar ga lahko dobis.


Exactly this. Ko samo pomislim na število okvar s10+tlc ssdjev (ena dva primera sta bila tudi k so šli dost pomembni podatki) me kr zmrzi, da bi to komurkoli priporočal. Ampak folk pač gre na najcenejše, "sj je good enough, hitrejše od hddja).

PrimozR je izjavil:

hojnikb je izjavil:

In potem investira 30EUR v nek turd, ki mi kvečjemu poslabša experience SSDjov.
3D NAND za mase ni več daleč, zato res nima smisla podpira 2d tlcja at this point.

Besides, iz kitajske maš čist ok 60GB MLC ssdje za ~20EUR.
Perfektno za mom&dad type uporabnike :)

Imaš prav. Dobi slabši experience, kot bi ga, če bi kupil dražji SSD. Ki ga itak ne bi kupil, ker je predrag in ker 'tega ne potrebuje' ker 'navaden trdi disk dela povsem ok'. Get the picture?

Analogija, 10 je v primerjavi s 15 precej shitty številka, ampak vseeno bistveno boljša, kot 1.

Mom&dad tipi ne naročajo s Kitajske, marsikomu (tudi meni vedno manj) se za 10 EUR ne da ukvarjati s potencialno carino, davkom in problemi z garancijo. Pa s podporo v primeru shady kitajskih izdelkov. Pa 60 GB je premalo za praktično karkoli. Absoluten minimum je 120 GB.


Nihče ni svetoval, da tak profil uporabnika kupi ssd z kitajske.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

PrimozR ::

šernk je izjavil:

Pa 60 GB je premalo za praktično karkoli. Absoluten minimum je 120 GB.


ne boš verjel, moja sistemska particija je že 7 let velika 20GB in trenutno imam še 5GB proste. na računalniku od staršev je pa še 10GB proste od 20GB sistemske particije. pa tudi živim s 3,5GB DDR3 rama (res da sem že nakajkrat bil skoraj ob živce ob obdelavi več slik, ampak še ne dovolj da bi dal 25eur za 4GB rama)

v mojem prenosniku bi edino potreboval cca 60GB sistemsko particijo ampak ker ga zaženem ravno 10x letno se mi SSD ne izplača. no pravzaprav se mi nikjer ne izplača ampak za 20eur je pa že za razmislit o kitajcu :D

Pred desetimi leti sem bil na 10 GB oz. nekaj časa celo na 7,5 GB sistemske particije. Temu je z vsakim novim diskom sledila širitev, mislim da nekako na 25, 50 in nato na nekih 100 GB. Zdaj sem na 250 GB SSD-ju, naslednji bo pa terabajten brez segmentacije. Na 250ki (223 GB) je trenutno 111 GB prostega prostora z minimalno večjimi aplikacijami na sistemski particiji.

Starša sta ZELO nezahtevna uporabnika (praktično neuka), pa se mi zdi, da sta blizu 100 GB na sistemski particiji. Če dodaš še priporočilo, da naj bo SSD nekje 25 % prazen, vidiš, da je 120 GB minimum.

hojnikb je izjavil:

Nihče ni svetoval, da tak profil uporabnika kupi ssd z kitajske.

Aja?

hojnikb je izjavil:

endurance pa hitrost res ne, sam read degradacija bo pa glih udarla casual uporabnike.

PrimozR je izjavil:

Ki ne bodo opazili, ker imajo itak 10 toolbarov v browserju in ker jim tudi počasen SSD bistveno pohitri že itak brutalno počasen laptop.

Obenem so to tudi uporabniki, ki jih je skoraj nemogoče prepričati, da bi investirali 100 EUR v nekaj, kar bo delovalo hitreje, ker tega 'itak ne potrebujejo, sej dela OK'. Za 30 EUR bi marsikoga še prepričal.

hojnikb je izjavil:

In potem investira 30EUR v nek turd, ki mi kvečjemu poslabša experience SSDjov.
3D NAND za mase ni več daleč, zato res nima smisla podpira 2d tlcja at this point.

Besides, iz kitajske maš čist ok 60GB MLC ssdje za ~20EUR.
Perfektno za mom&dad type uporabnike :)


A lahko tole malce razložiš potem? A je perfekten kitajc al ne?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

PrimozR ::

Okej, spreminjam malce podatke, starša imata na sistemski particiji zasedneost 40 GB (Windows 10). Vseeno 60 GB za to pri teh cenah ni ravno smiseln nakup, ker nimaš skoraj nič rezerve. Tisto z okrog 100 GB sem očitno preverjal tik po upgrejdu z Viste na Windows 7, torej so morali biti na računalniku še backupi starega OS-a.

hojnikb ::

A lahko tole malce razložiš potem? A je perfekten kitajc al ne?

Ni perfekten, je pa MLC+sm2246xt vseeno bolša izbira kot tlc+s10/sm2256

Okej, spreminjam malce podatke, starša imata na sistemski particiji zasedneost 40 GB (Windows 10). Vseeno 60 GB za to pri teh cenah ni ravno smiseln nakup, ker nimaš skoraj nič rezerve.


Nekdo ki gleda na vsak EUR (kar je tukaj diskusija, saj je le govora o TLCju; tisti ki mu je vseeno za par EUR, se bo stegno za MLC) mu verjetno nebo vseeno al da ~40EUR za TLC 120GB al pa ~20EUR za kitajskega 60GB.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

baggio12 ::

Imam eno vprašanje...

trenutno čakam, da bo na voljo nadgradnja iz win8.1 na win 10 za moj računalnik. Ker imam v planu menjati disk za ssd me zanima, kdaj to narediti? Pred ali po nadgradnji winsow?

OvCa77 ::

ja Windowse je najboljše friški inštalirat tako da kupi in inštaliraj direkt w10
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

PrimozR ::

Vseeno je, če hočeš Win10 upgrejdaj zdaj, če ti je vseeno ti je itak vseeno, potem pa samo zmigriraš.

darkolord ::

hojnikb: a je kšn review tistih kitajskih (da se vidi, kaj je dejansko not)? Nikakor sicer ne dvomim, da bodo tudi oni gladko zamenjali vsebino, če bodo pod roke dobili kaj (karkoli) cenejšega.

hojnikb ::

mas of forumasov benchmarke.
gre pa za sm2246xt + mlc flash (najbrz od toshibe).
#brezpodpisa

D3m0r4l1z3d ::

jest10 je izjavil:

Sej. Kako za vraga smo živeli s 500MHz Celeroni.>:D
Moramo biti še sedaj na njih, ali si lahko privoščimo kaj boljšega?

ol, kakšna primerjava, kot da bi z Yogotom primerjal
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

perci ::

Sicer pa, celerone smo kar precej OC-jal :)

jest10 ::

D3m0r4l1z3d je izjavil:

jest10 je izjavil:

Sej. Kako za vraga smo živeli s 500MHz Celeroni.>:D
Moramo biti še sedaj na njih, ali si lahko privoščimo kaj boljšega?

ol, kakšna primerjava, kot da bi z Yogotom primerjal

Saj je takšna razlika, primerjava popolnoma na mestu.

hojnikb ::

perci je izjavil:

Sicer pa, celerone smo kar precej OC-jal :)

zdej čakamo sam še OC ready SSDje :))
(yeah, that could be a thing)
#brezpodpisa

Spock83 ::

hojnikb je izjavil:

In potem investira 30EUR v nek turd, ki mi kvečjemu poslabša experience SSDjov.
3D NAND za mase ni več daleč, zato res nima smisla podpira 2d tlcja at this point.

Besides, iz kitajske maš čist ok 60GB MLC ssdje za ~20EUR.
Perfektno za mom&dad type uporabnike :)



Če ga Samsung uporablja v svojih budget SSDjih (750), verejtno ni tok slab? Ali je to zaradi konkurence pa da še tam pokupijo nekaj uporabnikov. :)

hojnikb ::

samsung dela vsaj semi spodobn flash, za razliko od drugih. Čeprav ga vseeno jebejo enake stvari kot druge (read degradacija recimo, kr poglej 840evo).
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

kljukusa ::

A kdo slučajno ve kako se obnese Samsung PM851 serija SSD-jev?

hojnikb ::

To je bolj ali manj 840 (ne evo)... TLC@mdx
#brezpodpisa

Spock83 ::

Dobi se tudi PM871a.

Maia in TLC V-Nand.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spock83 ()

hojnikb ::

Uff tole je pa že maia
#brezpodpisa

Spock83 ::

Zanimivo, da je ceneje od 750 EVO. :D Se že kaj ve kakšne so spec od maia kontrolerja?

Buddah ::

Predlog za ssd za pisarniško uporabo...lahko je 64gb, no problem. Prioriteta je zanesljivost, za tem pa hitrost. Sammy?

D3m ::

Buddah je izjavil:

Predlog za ssd za pisarniško uporabo...lahko je 64gb, no problem. Prioriteta je zanesljivost, za tem pa hitrost. Sammy?


Potlej glej za tistega z daljšo garancijo.
|HP EliteBook|R5 6650U|
««
385 / 506
»»