» »

SSD za sistemski disk

SSD za sistemski disk

Temo vidijo: vsi
««
383 / 506
»»

hojnikb ::

intel rst
#brezpodpisa

jero_no1 ::

Tukaj odkrivate celo znanost, kateri SSD je sploh dober (po prebrani zadnji strani teme, se mi zdi da so vsi zanič), medtem pa 98% uporabnikov kupi prvi poceni SSD v njim najbližji štacuni in so veseli, ker se jim vse stvari odprejo 10 sekund prej kot na HDD :)
In nihče ne pogreša Samsunga 850, ki bi mu prihranil še 1 milisekundo pri vsakem kliku :)

hojnikb ::

se en ki ne dojame poante, ki jo diskutiramo ze par strani.
#brezpodpisa

Spock83 ::

Hja gre se tudi za after sale service. Ko se ti kaj zatakne, posodobitve fwjev itd, garancija itd.

Meni je najlubši Micron ter Samsung glede tega. Sta mi od teh crknila tudi SSDja. Prodani Corsairi in OCZji še vedno delujejo tiptop :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spock83 ()

hojnikb ::

na posodobitve fw pri manj znanih firmah kr pozabi ;)

no ce mas sreco, lahko uporabis genericni firmware (pri phison pogonih se to vcasih da).
#brezpodpisa

Spock83 ::

Baje pride konec meseca MX300.

hojnikb ::

je zgoraj linkana novica ;)
#brezpodpisa

SuperVeloce ::

AvtoR je izjavil:

AS SSD za moj Intenso 128gb pravi da ima firmware S9FM02.0.
Če mi je diskmark izmeril hitrost zapisovanja 75Mb/s, mi AS SSD izmeri le še 35Mb/s:(
Kaj je vzrok tako slabemu rezultatu?
Chipset motherborda je Intel ICH8M, procesor T8300.


Koliko imaš zasedenega? Pri meni z isto verzijo firmware se pri kopiranju čisto sesede (od tukaj potem padec na 60-90mb/s tekom kopiranja), ko je zaseden nad 75%... pa tudi nad 50% ni ravno blesteče.
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

heh, performance zafilanga ssdja matra phisone ze od nekdaj vidim ;)
#brezpodpisa

jest10 ::

Zgleda S9. Ker pri S8 in S10 to ni opazno, vsaj ne da bi bilo očitno.
Ali pa je firmware pri tem S9 zjeban.

hojnikb ::

nep, s9 je dejansko dosti slabi kontroler napram s8/10
pa niti drama nima obicajno zram.
#brezpodpisa

AvtoR ::

Zdaj sem namestil intel driverje. Sekvenčno pisanje je na 44mb/s. Diskmak še vedno kaže 75mb/s.Je pa res, da je disk zaseden 70%. Bom poskušal malo sprazniti disk in ponovim vajo.
Očitno sem dobil zelo slab primerek.
Uh, zdaj vidim, da je windows mapa velika 40gb. Se da to kaj zreducirat?

hojnikb ::

lahko tut vse zbackupiras probas secure erase in restoras...
#brezpodpisa

Aquinas ::

Danes bom verjetno vzel tisti ADATA SP550 v Leclercu za 69 oz 55€, razen če kdo argumentira, da je res katastrofa oz. se dobi kaj boljšega.

To bo moj prvi SSD, sicer gre na 3 Gb/s plato, kasneje na novejšo. V glavnem za domačo uporabo.

Spock83 ::

Kakšni so kaj Intel 540s ?

hojnikb ::

prepakirana adata sp550
#brezpodpisa

radmannsdorf ::

Za fotrov komp rabim ~120Gb ssd.
Ali je Intenso 128Gb za 41€ trenutno best price/performance?

Beta2 ::

rajši daš par € več in vzameš SanDisk SSD Plus ki je MLC:
http://www.ideo.si/SSD_diski/SSD_120GB_...

jest10 ::

radmannsdorf je izjavil:

Za fotrov komp rabim ~120Gb ssd.
Ali je Intenso 128Gb za 41€ trenutno best price/performance?

Če si zihr, da ga dobiš iz stare zaloge>:D

Btw, tudi Sandisk Z400S je MLC. Sicer 15mm flash in SM2246XT, ampak MLC.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

SuperVeloce ::

hojnikb je izjavil:

nep, s9 je dejansko dosti slabi kontroler napram s8/10
pa niti drama nima obicajno zram.

dram more biti zraven... per design. Le da ni klasicni "hitri" ddr3
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

AvtoR ::

Pri meni piše 75mb/s, (diskmark) ne gelede na to ali delam test 100Mb ali 4Gb. To verjetno pomeni, da moj primerek nima nobenega casha?

SuperVeloce ::

MLC primerki (vsaj pri S9) nimajo SLC cache (kar sicer nima direktne veze z dramom). In ubistvu do zadnjih manjšanj litografije tudi pri tamalih, vsaj od srednjega cenovnega ranga naprej, ni bilo nujno potrebno. In če je starejši controller design z novim flashom, je to rezultat (tudi S8 tukaj nebi pomagal, ker ne moreš pokoristiti paralelnosti procesorja). Zato lahko sedaj pri pojavitvi konkurence s 3D flashom (končno) pričakujemo ukinitev planar flasha in posledično bo 256gb novi 128, torej minimum za nek zgleden price in performance. Pa tudi ker je SLC cache že skoraj standard (vsaj pri TLC), lahko pričakujemo tudi vse več low-cost zadev brez drama.
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

Zgodovina sprememb…

matobeli ::

Kakšen je kaj tale SSD?
Zotac T500 240GB

SuperVeloce ::

Verjetno ta "nova" klasika, Phison + TLC 15nm. Poglej, če imajo na premium edition verzijo tudi dobro ceno... tisti bi naj bili 19nm MLC.
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

hojnikb ::

SuperVeloce je izjavil:

hojnikb je izjavil:

nep, s9 je dejansko dosti slabi kontroler napram s8/10
pa niti drama nima obicajno zram.

dram more biti zraven... per design. Le da ni klasicni "hitri" ddr3

s9 lahko laufa tudi dramless.
#brezpodpisa

SuperVeloce ::

aja, pardon. Sem imel v glavi, da more biti tisti low power sdram nujno zraven (od tistega predvidoma 32mb čipeka verjetno kaj veliko haska glih nima). Placa, da bi bil on-package zraven kontrolerja pa tudi ni.
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

hojnikb ::

in fact, dost kontrolerjev lahko deluje dramless, če je spisan firmware za tak namen (recimo sm2258 bi lahko deloval brez drama, če bi se kdo ubadal in spisal tak firmware).
#brezpodpisa

neBlot ::

SuperVeloce je izjavil:

Verjetno ta "nova" klasika, Phison + TLC 15nm. Poglej, če imajo na premium edition verzijo tudi dobro ceno... tisti bi naj bili 19nm MLC.


Redna cena T500 je višja, kot od premiuma. Ga mogoče presega v čem drugem, razen v tem, da je bolj varčen in novejši?

SuperVeloce ::

Mogoče je novejši, dvomim pa da je kaj bolj varčen. Zapisovanje pri TLC terja svoj davek, kontroler je pa zelo verjetno isti pri obeh (ko govorimo o varčevalnih funkcijah pri idle).
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

neBlot ::

SuperVeloce je izjavil:

Mogoče je novejši, dvomim pa da je kaj bolj varčen. Zapisovanje pri TLC terja svoj davek, kontroler je pa zelo verjetno isti pri obeh (ko govorimo o varčevalnih funkcijah pri idle).


Torej ni razloga, da bi se odločili za dražjega, čeprav novejšega, TLCja?

hojnikb ::

nope. Novejše ni nujno boljše, kar defenitivno velja pri ssdjih.
#brezpodpisa

Dr_M ::

4TB 850 EVO
Nicee :> Tole bi pa blo za nekaj let dovolj.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

hojnikb ::

paging @rejzor :)
#brezpodpisa

Dr_M ::

Caki, ni se 100e. XD
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

hojnikb ::

hehe tok še hddji niso :)
#brezpodpisa

D3m0r4l1z3d ::

Plextor naj bi za average userja tokrat zadel v polno s m7vhttp://www.guru3d.com/articles_pages/pl...
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

hojnikb ::

še vedno tlc in to 15nm...
#brezpodpisa

axley ::

Pozdrav fantje in dekleta,
bom kar tukaj uprasal, ker vidim da je tema kar obsirna.

namrec, na zeninem laptopu je crknil stari hdd disk. V mojem stacionarnem racunalniku sem resil kar se je resit dalo. Nato sem narocil ssd disk intenso 128gb. Sedaj pa nastane problem. Laptop HP 655 ga nikakor ne zazna, kjub temu da sem fleshal bios na verzijo f.27. Ali napise napako 3F0 ali 3F1.
V laptop sem ustavil stari 60gb HDD toliko da sem nalozil windowse in poskusal narediti clone image na ssd. Postopek se lepo konca, vedar kadar ustavim ssd v laptop se pojavi napaka da ni diska. V biosih ni moznosti da bi spremenil IDE na AHCI ali obratno.

Sedaj me zanima po vasih izkusnjah je se kaksna moznost, da bi to resil, in ali je moznost da je nov ssd disk fuc???

Hvala vsem za odgovore.

OvCa77 ::

Prključi ga na stacionarca in poročaj.
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

axley ::

OvCa77 je izjavil:

Prključi ga na stacionarca in poročaj.


Prikljucil sem ga na laptop kot zunanji disk preko usb umesnika, in disk je viden, vendar racunalnik melje in melje da pridem do moj racunalnik. Kadar pridem v moj racunalnik, ga morem najprej formatirat sele potem je viden 119gb. Isto je na stacionarnem.

OvCa77 ::

potem je zgleda nekaj narobe če ga moraš formatirat vsakič ko ga prklopiš.
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

axley ::

se pravi da je najboljse da ga nazaj na mimovrste posljem ali na pooblascen servis??

OvCa77 ::

Probaj še direkno na sata v tavelikem pcju da ni kaj z adapterjem narobe
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

radmannsdorf ::

pošlji nazaj na mimovrste, da ti vrnejo denar. ne rabiš jim dajat razloga zakaj, ker je bil spletni nakup. kupi drugega v drugi trgovini. če boš na servis pošiljal, bo trajalo. predvidevam.
no, če je sploh zanič. mogoče pa ni, bo kdo drug povedal še :)

Zgodovina sprememb…

Han ::

Imel sem podoben problem s Crucial BX100. Doker nisem prestavil BIOS na UEFI, SSD ni deloval niti pod razno...

hojnikb ::

Evo en kratek test degradacije hitrosti na 15nm TLC flashu. Gre za "noname" usb kjuček, ki vsebuje AlcorMicro AU6989SN-GTA kontroler in Toshibin 15nm TLC flash. Na kjuček so bile nameščene testne datoteke in potem odklop na sobni temparaturi (~22-23C).

Baseline:


Hitrost po 48 dneh:


Kot je videt, je kr konkretna redukcija read hitrosti. Sicer gre res tukaj za nižjo kakovost flasha, ampak kjub temu so v konfiguraciji kontrolerja nastavljene najvišje ECC nastavitve za čim manj napak pri branju (screenshoot nastavitev spodaj).


Zanimiva je tudi opazka, da ni po vseh lbajih enaka hitrost. Od začetka gre kr počasi (6-7MBs) vmes skoči tudi na 12MBs, hitrost pada tudi do 0MBs. S tega lahko zakjučimo, da se različni bloki različno hitro starajo.

To be continued...
#brezpodpisa

D3m ::

Se pravi, če te dobro razumem primerjaš tole



S tem

|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

hojnikb ::

In kaj je tako fundamentalno drugacnega pri ene in drugem ?

btw, kjuček in question uporablja enak flash kot recino trion 150
#brezpodpisa

axley ::

Ocitno laptop HP 655 ne podpira ali kakorkoli drugace SSD. SSD sem dal v moj stacionarc, normalno sem instaliral windowse. Spet ustavil ssd v laptop pa isto sranje diska ne zazna, pa se lahko jebem v biosu kot hocem. vse moznosti sem probal kar se tice biosa, ampak stvar ne zazna. Tud legacy sem izklopil pa dal na UEFI tudi ne. Res ne vem v cem je finta....

Han ::

Finta je v SSD kontrolerju, ki ni 100% kompatibilen z vsemi SATA čipovji in BIOS na platah.
««
383 / 506
»»