» »

SSD za sistemski disk

SSD za sistemski disk

Temo vidijo: vsi
««
213 / 506
»»

s51as ::

eden je debel 7 mm drugi pa 9 mm
It's just me myself and I

Geekoo ::

Ok, tnx za info ;)

iamnotgood ::

Kater SSD naj menjam v ASUS X301A-RX141H?
link: http://www.mimovrste.com/artikel/275053...

s51as ::

Koliko pa potrebuješ prostora?
It's just me myself and I

hojnikb ::

vzam 7mm za ziher..
#brezpodpisa

freesty ::

Se splaca dat 50€ vec za 840Pro kot pa za 840Basic za 256Gb? Se opazi razlika razn pri benchanju?
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

iamnotgood ::

120gb bo zadost. Rabim za ene par poker programov, office etc.. Drug stuff bom mel na external disku..

s51as ::

freesty nimam ne enega ne drugega, sem pa pogledal tole in bi rekel da razlika ni ravno velika.

iamnotgod, poglej samsunga 840 in ocz vertex 4 ali vector, na asusovi spletni strani ni za dobit service manuala, če ga ti kje najdeš poglej kak disk je primeren (debelina diska), oz. pokliči slovenskega pooblaščenega serviserja in vprašaj, ali pa vzami 7 mm. Seveda pa lahko tudi s šublerjem izmeriš debelino obstoječega diska in vidiš kakšen gre notri :)
It's just me myself and I

iamnotgood ::

Kaj je razlika med 840 in 840 pro?

iamnotgood ::

iamnotgood je izjavil:

Kaj je razlika med 840 in 840 pro?


Kaj pa Intel SSD 330? Če primerjamo z Samsung 840 pro in OCZ?

Sorry za repost!

freesty ::

En je MLC drugi TLC. Pozna se pri write hitrostih pa se kje... Pac Pro je TOP SSD trenutno. Basic je pa povprecen, ce gledas benchmarke. Ne vem pa kak se pozna v real life uporabi.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

s51as ::

iamnotgod tukaj boš dobro videl razliko in tudi primerjavo z drugimi aktualnimi ssdji... v zaključku pravijo da basic verzija ni tako dobra pri zapisovanju podatkov in da bi se to dalo opaziti tudi pri vsakdanji uporabi.

Moje mnenje je, da kateregakoli uporabljaš, ne opaziš da ti kaj manjka, ker pri uporabi ne primerjaš z drugimi.

Jaz imam kake pol leta OCZ vertex 4 ki je v teh testih nekje na vrhu, nekje na sredi in nekje v podnu in sem zelo zadovoljen z njim. Samsung 840 skoraj povsod slabši in 840 povsod boljši :) pomoje razlike nebi opazil, ali pa tudi ne vem...
It's just me myself and I

Dejk0 ::

http://www.nakupovanje.net/izdelki/racu...

Sem gledal tale disk in se mi zdi cena dobra. Kaj pravite? Se dobi zraven tudi Sata kabel al je treba to dokupit?

amacar ::

NI kabla zraven, če rabiš za laptop ga niti ne rabiš, za stacioanarca boš pa moral nabaviti.

iamnotgood ::

Kaj je kak problem, ker piše pr temu asus-u, da ima sata priklop, ker bom dal naknadno ssd disk. Mora bit sata3 al sata2?

http://www.mimovrste.com/artikel/275053...

amacar ::

Ma sata 3 ne rabiš skrbet.

b_bobika ::

freesty je izjavil:

Se splaca dat 50€ vec za 840Pro kot pa za 840Basic za 256Gb? Se opazi razlika razn pri benchanju?


razlika v ceni je 3 €

sam bom vzel samsung 840 pro 256
http://www.sestavi.si/index.php/item/di...

hojnikb ::

b_bobika je izjavil:

freesty je izjavil:

Se splaca dat 50€ vec za 840Pro kot pa za 840Basic za 256Gb? Se opazi razlika razn pri benchanju?


razlika v ceni je 3 €

sam bom vzel samsung 840 pro 256
http://www.sestavi.si/index.php/item/di...

http://www.sestavi.si/index.php/item/di...

ti si gledu isti ssd z različnimi dodatki zram.. 8-O
#brezpodpisa

Auba ::

hojnikb je izjavil:

heh zdej mi pa sploh ni žau, da sn dau par € več in dobu že nasledn dan ;)



Res je, 2 meseca čakat na nekaj je pa tudi sramota... :)
Živjo :)

gruntfürmich ::

demise ima akcijo navadnega samsunga 840 250gb, 150€.

mene pa samo zanima, če se je kdo poglabljal (pred časom smo malce razpredali), koliko je 840 pro bolj zanesljiv kot navaden 840.
ker bo verjetno v kratkem prišel čas ko bom zamenjal intela x-25 in mi ni žal dati 40€ več za zanesljivost. (v ta rang tudi pade plexor m5 pro, katerega zanesljivost tudi kujejo z zvezde...)
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

hojnikb ::

gruntfürmich je izjavil:

demise ima akcijo navadnega samsunga 840 250gb, 150€.

mene pa samo zanima, če se je kdo poglabljal (pred časom smo malce razpredali), koliko je 840 pro bolj zanesljiv kot navaden 840.
ker bo verjetno v kratkem prišel čas ko bom zamenjal intela x-25 in mi ni žal dati 40€ več za zanesljivost. (v ta rang tudi pade plexor m5 pro, katerega zanesljivost tudi kujejo z zvezde...)

če ti je do zanesljivosti, potem sploh ne gledat 840 vanilla.
ocz vector, 840 pro ali m5 pro is the way to go ;)
#brezpodpisa

gruntfürmich ::

ocz?:D
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

hojnikb ::

in kaj točno je narobe z oczjem ?
Časi sandforce oczjev so mimo..
#brezpodpisa

UssE ::

lahko da so se popravili. Vendar njihova zgodovina pusti slab pečat. Veliko raje karkoli drugega vzamem.

hojnikb ::

od takrat ko uporabljajo ne-sandforce kontrolerje, ni nekih problemov..
#brezpodpisa

gruntfürmich ::

hojnikb je izjavil:

od takrat ko uporabljajo ne-sandforce kontrolerje, ni nekih problemov..

na francoski strani še ni izsledkov za 4.generacijo pogonov glede zanesljivosti. vendar vseeno menim da bo pokvarljivost teh veliko višja od samsung/crucial/intel modelov...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

UssE ::

pa tud če bo zdej koker tolko ok... zakaj bi sploh slabo spal, če imaš še intel, samsung...

hojnikb ::

gruntfürmich je izjavil:

hojnikb je izjavil:

od takrat ko uporabljajo ne-sandforce kontrolerje, ni nekih problemov..

na francoski strani še ni izsledkov za 4.generacijo pogonov glede zanesljivosti. vendar vseeno menim da bo pokvarljivost teh veliko višja od samsung/crucial/intel modelov...

in to meniš na podlagi česa ?
Upam da se zavedaš, da npr. vertex 4 uporablja isti kontroller kot crucial m4 in intel 510. in ta dva ssdja sta se izkazala kot izreno zanesljiva.
Kar se pa tiče vectorja, bo pa sam čas pokazal svoje...
#brezpodpisa

s51as ::

OCZ Vertex 4 256Gb verzija z firmware 1.5.. meni deluje odlično in tudi na forumih jih pohvalijo. Na benchmarkih je pa nekje pod vektorjem in 840 pro.

Pa še OCZ zanj garantira 5 let!
It's just me myself and I

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s51as ()

Jinto ::

Upam da se zavedaš, da npr. vertex 4 uporablja isti kontroller kot crucial m4 in intel 510.


To pa ni res, Vertex 4 uporablja Indilinxov kontroler, ostala dva pa Marvellovega.

mokasin ::

Baje, da je OCZ Vector kar vredu saj so ga, zelo dolgo časa razvijali. Ima pa Indilinx Barefoot 3 controller. Slabost je edino, da je zelo drag.

hojnikb ::

Jinto je izjavil:

Upam da se zavedaš, da npr. vertex 4 uporablja isti kontroller kot crucial m4 in intel 510.


To pa ni res, Vertex 4 uporablja Indilinxov kontroler, ostala dva pa Marvellovega.

No.
http://www.anandtech.com/show/5741/ocz-...
#brezpodpisa

iamnotgood ::

Mam eno vprašanje glede trdega diska, ki bi ga vzel iz prenosnika in zamenjal za SSD. Sledeče me zanima, če se da kako hdd disk na kako docking postajo in ga mam za TV 1080p filme, se pravi preko USB povezanega?

hojnikb ::

kupiš usb ohišje in je problem rešen..
#brezpodpisa

iamnotgood ::

A pol sam povezem na TV in mora da dela? Ker format formatirat al sam normalno?

hojnikb ::

ja če ma tv zadostno napajanje, potem bo delal..
#brezpodpisa

iamnotgood ::

Bomba! Se oproščam za smetenje.. Recimo to je neki takega ane http://www.solo.si/lc-power-pro-25bub-u... ? Pa še napajanje ma svoje..

hojnikb ::

moćno ti odsvetujem nakup v tej trgovini 8-O
#brezpodpisa

s51as ::

iamnotgood jaz sem zdaj na dveh tvjih en philips in en samsung probal filme predvajat iz USB diska in mi nikjer ni šlo + ne podpirajo podnapisov. Res pa gre za kar nekaj let stare TVje pa še to ranga okoli 700 EUR... pri novejših in boljših pa ne vem kako je, verjetno so že kaj poštimali.

Imam pa xtreamer (prvo verzijo brez ventilatorja), ki ima prostor za 2.5 inch hdd in se na tv priklopi preko hdmi, preko tistega pa vse super dela + na mrežo ga lahko priključiš in streamaš iz omrežnih diskov.
It's just me myself and I

WarpedGone ::

Pa še OCZ zanj garantira 5 let!

Super.
Vseeno so nucal ŠTIRI mesece, da so mi poslal nadomestno enoto.
Zbogom in hvala za vse ribe

s51as ::

iamnotgod pa na Samsungu sem moral disk formatirat na FAT, z NTFS ga ni spoznal kar pomeni da filmov večjih od 3gb nebi mogel gledati...

WarpedOne, kako pa da nisi šel v trgovino in zamenjal? A ni neka omejitev pri tem 45 dni?
It's just me myself and I

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s51as ()

gruntfürmich ::

kaj je z našimi trgovinami?8-O
v sredo gledal cene samsungov, učiraj so instant poskočile za 10EUR!!!!
zdaj gledam da so že nazaj...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

jest10 ::

s51as je izjavil:

iamnotgod pa na Samsungu sem moral disk formatirat na FAT, z NTFS ga ni spoznal kar pomeni da filmov večjih od 3gb nebi mogel gledati...

Hm, 4 leta star samsungov TV za cele 400€ normalno predvaja z NTFS. MKV 1080p dela super
Me zanima s katerimi modeli imaš ti probleme>:D

pipicar ::

se pravi če vzamem intel 520 serijo nimam kej zgrešit ?

s51as ::

ne ta ssd je super :)
It's just me myself and I

hojnikb ::

tut samsung 840PRO ni slaba izbira (in ni sandforce ;))
#brezpodpisa

s51as ::

tudi OCZ vector ali vertex 4 :) ampak intel je vseeno kako stopničko višje...

It's just me myself and I

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s51as ()

hojnikb ::

s51as je izjavil:

tudi OCZ vector ali vertex 4 :) ampak intel je vseeno kako stopničko višje...


stopničko višje v čem ?
V performancu sigurn ne..
#brezpodpisa

gruntfürmich ::

pipicar je izjavil:

se pravi če vzamem intel 520 serijo nimam kej zgrešit ?

jst osebno se jih ne bi dotaknil... zate pa ne vem.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

s51as ::

hojnikb ja v zanesljivosti in enostavnosti za uporabo... medtem ko sem pri vertex 4, 2 krat naložil novejši firmware od tega enega destruktivnega, je na službenem intel 520 še vedno prvi in edini firmware...
It's just me myself and I
««
213 / 506
»»