» »

SSD za sistemski disk

SSD za sistemski disk

Temo vidijo: vsi
««
214 / 506
»»

hojnikb ::

ampak še vedno je sandforce, ki ima svoje muhe (čeprav ma kao intelov fw, kar sploh ni res..)

sploh tale fora z TRIMom na sandforce mi gre že prav na jetre..
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

D3m ::

Naročil Kingston V300 kit. Za 70€.

Namenjen bo za OS.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Aston_11 ::

D3m je izjavil:

Naročil Kingston V300 kit. Za 70€.

Namenjen bo za OS.

Kje?

D3m ::

Funtech.

Ampak je 60GB. Sporočim, ko dobim.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Vanadium ::

Se splača vzeti 128GB samsung 830 serijo za 65 ojro novi z računom? Sem čital da naj bi bili teli samsungi kar dobri.

AvtoR ::

Valda se splača! Kje ga pa dobiš za ta denar?

Vanadium ::

Preko ene veze, sta dva bila na voljo pa mi je v sredi enega ponudil pa sem takoj navalil :)) pol se nisem slabo odločil, jutri ga dobim pa vgradim.

hojnikb ::

65€ za 120GB je steal za praktično katerkoli SSD 8-)
#brezpodpisa

Siddh ::

če lahko še drugega zrihtaš za podobno ceno, ga kupim pa še 10€ tebi, maybe?


Vanadium ::

Nažalost ne je že v kibli namontiran, komaj čakam jutri da 1.5 TB wd gren v storage only način ker to tako počasi melje da glava peče

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vanadium ()

Janac ::

Kaj pa nov Intel 330 120GB ,z garancijo za 75EUR?

Meni se zdi zelo ugodno.

Siddh ::

vsak 120gb ssd pod 90€ je ugoden nakup


hojnikb ::

Janac je izjavil:

Kaj pa nov Intel 330 120GB ,z garancijo za 75EUR?

Meni se zdi zelo ugodno.

Če odmisliš sandforce kontroler, je tole SUPER nakup.
#brezpodpisa

Janac ::

Intel 330 je MLC NAND, kar je boljše od Sammya 830 ki ima THC NAND? Multiple vs. triple?

hojnikb ::

Janac je izjavil:

Intel 330 je MLC NAND, kar je boljše od Sammya 830 ki ima THC NAND? Multiple vs. triple?

sammy 830 ma MLC flash, ki je "bolši" od tega v 330 (27nm in toggle mode).
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Janac ::

A potem ima THC NAND 840? Nekje sem to bral pa se nespomnim točno. Naj bi bil pa MLC NAND better.

hojnikb ::

Janac je izjavil:

A potem ima THC NAND 840? Nekje sem to bral pa se nespomnim točno. Naj bi bil pa MLC NAND better.


Za THC nand še pa nisn slišu :)) Mogoče je to nand za stonerje :))

Ja 840 vanilla ma TLC nand (triple level nand) in ma slabši endurance kot MLC (od 3x do 5x slabš)
#brezpodpisa

Janac ::

Ups, my bad.

Ja TLC vs MLC, triple vs multiple.

Se pravi je 840 basic slabši od 330?

hojnikb ::

v smislu endurance-a je 840 slabši in dokaj nova zadeva je, čeprav read performance in random performance je pa bolši + ne zanaša se na stiskanje in nima težav z trimom, za razliko od 330..
#brezpodpisa

kmetek ::

gut zate ;)

kuglvinkl ::

Ej seljačina, opravičilo!

Vanadium ::

Pa da neu kdo mislu da je tuš obesek reklama sem dal samo zraven da nebo kdo mislil da je fotka iz neta :P

FlyingBee ::

ne razumem in kaj si s tem dokazal

Vanadium ::

Da sem prejel SSD disk tako kakor sem napisal par dni nazaj, ko sem spraševal če se ga splača vzeti, danes ko pridem iz šihta pa ga stestiram :)).

Daniel ::

Ampak zanimivo, da je made in China, moj 840 Pro je narejen v J.Koreji

Dr_M ::

830 nas je razvadila z nizko ceno, zato je bilo treba nekje stroske rezat. 840pro je top shit in zgleda, da rezanje stroskov ni na prvem mestu, ampak vse drugo :)

Dami ::

Vanadium je izjavil:

Da sem prejel SSD disk tako kakor sem napisal par dni nazaj, ko sem spraševal če se ga splača vzeti, danes ko pridem iz šihta pa ga stestiram :)).

Sicer meni je vseeno, vendar je kmetek verjetno mislil dokaz, da si ga dobil po taki nizki ceni, kar pa iz slike ni razvidno ;)
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

Hayabusa ::

Verjetno so kake stare zaloge trgovine čistili.

hojnikb ::

Kr priznajte, da ste jelly 8-)
#brezpodpisa

mtosev ::

jaz ne. 840 pro in intelovi so boljši:))
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

hojnikb ::

mtosev je izjavil:

jaz ne. 840 pro in intelovi so boljši:))

No.
#brezpodpisa

Dr_M ::

Ja, kaksen S3700 bi ze znal bit, ampak veste kaksne so cene?

hojnikb ::

Govora je consumer pogonih, kjer intel kr lepo spuši z svojimi sandforčki..

Dr_M je izjavil:

Ja, kaksen S3700 bi ze znal bit, ampak veste kaksne so cene?

s3700 je itk top, sam 2€+/GB je too much.
Lepo bi pa blo od intela, da bi lepo ditchnal sandforce in naredl consumer ssd okol tega kontrolerja
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

mtosev ::

http://www.anandtech.com/show/6328/sams...
intelček izgelda kr dobro tukaj
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

hojnikb ::

Ko pridejo nestisljivi podatki, intel kr lepo spuši (kar je itk tipično za sandforce)
#brezpodpisa

D3m ::

Dobil SSD Kingston V300 kit.

Ko pridem domov priklopim in poročam.

LP.
|HP EliteBook|R5 6650U|

hojnikb ::

^^ zanimiv pogonček, ki uporablja 19nm tošiba flash8-)

Kok to da nisi uzeu 120GB ? Sj ni taka razlika v ceni ..
#brezpodpisa

Dami ::

hojnikb je izjavil:

Lepo bi pa blo od intela, da bi lepo ditchnal sandforce in naredl consumer ssd okol tega kontrolerja

Si upam trditi da ga bomo še vidli do konca leta:P
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

hojnikb ::

jst tut upam da se to zgodi..

Sj sandforce ni slab kontroler, daleč od tega, sam ma svoje probleme, ki jih morejo odpravit v nasledni hardware reviziji oz v fw updejtih.
Še najbolši feature pri sandforce bi blo adaptivno stiskanje, kjer bi zadeva stisnala podatek samo če bi dejansko bil stisljiv. Tako pa zdej ko so podatki nestisljivi, pride do overheada zarad konstantnega stiskanja in to je potem najbol očitno pri write hitrosti.
Pa tut source code bi lahko dal svojim partnerjem, ne pa da ga sami spreminjajo. Tudi intel, ki naj bi meu kao svoj fw, se je potem tut izkazal da temu ni tako, amapk da je kvečjemo stock fw, validate-an s strani intela..
#brezpodpisa

D3m ::

Evo vgradil SSD. Sistem leti.
|HP EliteBook|R5 6650U|

dogo ::

Pozdravljeni, v bližnji prihodnosti nameravam kupiti ssd, vendar nekako kolebam med samsung 840 250 gb in med 840pro 128 gb. Vem kaj je razlika med njima, vendar je zadeva taka, da me k 1. vleče zaradi velikosti k 2. pa ker ima 5 let garancije. Tako da sem nekako v precepu ali kapaciteta ali pa garancija, zato bi mi prav prišel kak komentar na splošno ali pa kakšnega uporabnika enega in drugega diska.

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dogo ()

hojnikb ::

840Pro. Junk je itk na HDDju, z vsemi programi pa OSom, pa tut ne zafilaš kr tak 128GB.
#brezpodpisa

freesty ::

Sem bil v podobni situaciji in sem se odlocil za 250GB 840ko. Mislim, da za 150€ nov 250GB ssd je 2 good of a deal:> Bomo pa vidl kak pa kaj:)
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

hojnikb ::

Če rabiš kapaciteto,vzam 840, če pa veliko pišeš po disku, pa 840PRO.
#brezpodpisa

dogo ::

freesty je izjavil:

Sem bil v podobni situaciji in sem se odlocil za 250GB 840ko. Mislim, da za 150EUR nov 250GB ssd je 2 good of a deal:> Bomo pa vidl kak pa kaj:)

To si ga pri nas kje tako ugodno kupil? Lahko ko ga dobiš mal podaš prve vtise, bi mi bilo zelo v pomoč.

hojnikb je izjavil:

Če rabiš kapaciteto,vzam 840, če pa veliko pišeš po disku, pa 840PRO.
Ja pro varianta je boljša gledano generalno, samo ne vem če upraviči 50 evrov več napram 840 120gb, ki je 90 evrov, za 150 evrov pa imaš tako kot je naredil freesty. se pa strinjam s tem kar si napisal. Disk bi primarno uporabil za OS + kak program in špil, tako da ne vem čist koliko bi pisal na njega, ampak do sedaj sem vedno šel nekako po načelu raje malo več za nekaj boljšega....tokrat pa dilema

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dogo ()

freesty ::

Jaz sem biu tudi v dvomih in ponavadi dam vedno nekaj vec, da dobim boljse. Tu sem se odlocil za kapaciteto namesto kvaliteto. Oz. mogoce se sploh ne opazi razlika za vsakodnevno uporabo. Programe pa itq isto hitro odpira kot PRO.

Narocil sem iz getgoods.de, podruznica hoh.de, nekdo na tem forumu mi je senkal 10EUR kodo tak, da sem dal s postnino 150EUR.

Lahko probas, ce se vseeno prime:

W70358492 je koda, velja do 31.1.2013.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: freesty ()

hojnikb ::

Če hočeš vzet the middle road, lahko vzameš tudi intel 335/330 180GB, sicer maš maš manjšo kapaciteto, ampak bol kvaliteten in preverjen flash. Hitrost bo bližje 840ki (razn pri stisljivih podatkih, kjer je hitrejši).Je pa res, da je zadeva sandforce, ki ima svoje forice...
#brezpodpisa

tbnosan ::

Imam 2 vprašanji:

Ali se razlika v hitrosti delovanja Samsunga 840 Pro 128gb in Samsunga 840 128gb pozna v "realnem življenju" (Win, Office, net, filmi)?

Ali se bolj splača nakup 840 Pro 128gb ali 840 250gb saj se ceni skoraj ne razlikujeta?

lp. Tomaž

D3m ::

Niti ne.
|HP EliteBook|R5 6650U|

kmetek ::

samo cene SSD diskom padajo nenormalno....128gb po 90€ itd, ma :) al pa 500gb samsung 840 pod 350€ hehe....
««
214 / 506
»»