» »

Svetujte mi program,ki lahko...

Svetujte mi program,ki lahko...

barelyLegal ::

torej, obstaja oz. pozna kdo kakšen program, ki bi poskeniral rač. in identificral vse datoteke, ki se smatrajo kot zbrisane, vendar so še vedno prisotne na disku? Nato bi te datoteke za vedno in "fizično" izbrisal iz diska.
Našel sem nekaj shredderjev, vendar vedno obstaja neka bolj napredna programska oprema ki mi je še vedno našla te datoteke in jih pridobila nazaj...
Obstaja še kakšen program oz. shredder, za brisanje datotek? Tudi to sem našel na googlu nekaj, pa ne deluje nič kot bi želel. (torej, da noben drug program nebi znal ali mogel pridobiti nazaj zbrisanih podatkov)
Error

OmegaBlue ::

Eraser - uporabiš wipe prostega prostora na disku.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

barelyLegal ::

izgleda dobro, ampak ali ima možnost, da že poskenira disk za izbrisane datoteke in jih nato res izbriše? nisem našel tega... izbriše pa kar kvalitetno
Error

Ziga Dolhar ::

"Izbrisane" datoteke so tiste, ki so na "prostem prostoru na disku".

Torej - wipanje "prostega prostora" - v čem je težava/pomanjkljivost?
https://dolhar.si/

barelyLegal ::

očitno je težava pri uporabi. Ne znam namreč preko tega programa izbrat 'prosti disk' in dat wipanje 'prostega prostora'... izberem lahko samo celo particijo, tam pa nebi ravno izvajal ukaz run all
Error

Wolfman ::

Upam da sem prav razumel: S tem zbrišem vse datoteke za vedno? Ker jaz mislim komp prodat pa moram vse zbrisat, pa ne bi rad ga s krampom prebodel:)

OmegaBlue ::

Da, jih prepiše tolikokrat, da se jih s programi dostopnimi navadnim smrtnikom ne več povrnit.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Wrop ::

OmegaBlue, ti praviš, da če prepišem cel disk naključno z eicami in ničlami, da lahko nekdo, ki ni navaden smrtnik, še vedno obnovi prejšnje stanje? Al jaz nisem razumel pointa?

KandazaR ::

Točno to. Obsatjajo podjetja, ki se ukvarjajo z obnovo podatko (obnoviti se da celo iz 10 nadstropja vržen disk, pa zažgan...). Vendar ni panike. Kot rečeno navaden smrtnik ne more dobiti podatkov nazaj.

5er--> ::

Edino sigurno je, da ga daš v plavž. ;)

Wrop ::

Dobro to že razumem, da ti pade po tleh, da ti ponesreči pade v kres za prvi maj. Samo npr. da hočem popoln izbris podatkov, najprej formatiram disk, nato ga prepišem z ničlami, še enkrat formatiram. A je to dosti ali ga moramo res pretalit;)?

bluefish ::

kriptiraš vse podatke na disku in ga nato prepišeš z ničlani ali pa še bolje z random načinom.

OmegaBlue ::

Dovolj je če ga 3x prepišeš z random podatki, 7x je že malo paranoje 35x (gutman) je pa že kar overkill :D
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Wolfman ::

Najbrž imajo samo forenziki taka orodja

Ziga Dolhar ::

Taksen postopek parkrat ponovis, pa si na tem, da pocasi fases bedsektorje ... :-)
https://dolhar.si/

Invictus ::

http://www.linux-kurser.dk/secure_hardd...

tule imaš en hard disk eraser. Lahko to ponoviš poljubno krat oz. sorazmerno svoji paranoji.

LP I.

R-S-LoVe ::

mah nafilaj ga s kopijami enga poljubnega fajla, pa pol zbriš vse kopije pa je to to!
zakaj bi si kompliciral življenje, če ni potrebno.
Fear Is The Path To The Dark Side, Fear Leads To Anger,
Anger Leads To Hate, Hate Leads To Suffering!

shark_nm ::

Ali pa enostavno prenehaj gledati filme in si ne predstavljaj, da imaš na svojem kompu ključe do 18 jedrskih konic. Če pa bodo prišli do slik golega dekleta, ki si jih hraniš za hude čase pa let's rock...

>:D

OmegaBlue ::

Jah če bi raje simpl način kako pobrisat disk pred prodajo naprej je super Dban. Rukneš noter, bootaš in počakaš.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

RedStar ::

Še en glas za DBAN. Enostaven, hiter, brezplačen. Kot je povedal Omega 3x bo več kot dovolj. 7 krat prepisuješ samo če gre disk v FBI/CIA roke drugače nima smisla. Težko je ugotovit električne diferenciale pri 7 zapisih :))



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Brisanje vseh podatkov iz diska (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
8213497 (6367) Baja
»

kako popolnoma očistiti disk?

Oddelek: Pomoč in nasveti
364010 (3385) Unknown_001
»

Prodan Disk - kako unicit podatke da ne bodo vidni

Oddelek: Pomoč in nasveti
363757 (2575) poweroff
»

Nedoslednost prodajalcev rabljenih trdih diskov in pomnilniških kartic pri brisanju p

Oddelek: Novice / Zasebnost
346202 (4837) Tarzan
»

kako priklicat nekaj kar je ze bilo izpraznjeno iz kosa

Oddelek: Pomoč in nasveti
272585 (2283) branko_bm

Več podobnih tem