» »

Diablo III

Diablo III

Temo vidijo: vsi
««
117 / 157
»»

togo ::

še ena sezona pa sem še na HC 800+
od konca "ladlcev" pa morda že na 1000 8-)
še vprašanje
patch bo 26.04. sezona6 29.04. imam prav ?
lp

Izi ::

togo je izjavil:

patch bo 26.04. sezona6 29.04. imam prav ?
Po moje ne.
Kdaj pride nadgradnja 2.4.1 ni znano. Blizzard to nikoli ne objavi. Nekateri predvidevajo, da naj bi prišel na vzdrževalni dan, ki je v Ameriki ob torkih in v Evropi ob sredah, ampak jaz mislim, da ne bo tako.
Era 5 se zaključi v četrtek 28. aprila 2016 ob 17:00. Link: End of Era 5
Nenavadno bi bilo, če bi nadgradnjo implementirali preden se zaključi Era. Od zaključka Ere do začetka Sezone je potem prost termin 24 ur in po moje bodo nadgradnjo izvedli v tem času.

potepuhec ::

Izi, ce ni prevec dela s tem, dodaj se mene na lestvico pote#2900. Na slo tech komuno sem pa ze prijavljen.

Izi ::

Classi so to sezono tako uravnoteženi, da je kar se tiče Solo igranja povsem vseeno kaj izbereš.
Jaz sem se odločil, da bom za 6. sezono izbral Witch Doctorja. Moj najljubši class.
WD-jeve živalce so dobile tak buff, da brez večjih težav preživijo tudi GR 100 in če se uspeš uspešno skrivati pred sovražniki medtem ko jih ljubljenčki masakrirajo se da v 2.4.1 brez večjih težav preseči GR 90, če le skupaj spraviš dovolj damagea.
Pa Witch Doctorke so tako divje in seksi, da se jim ne morem upreti ;)

 My curse upon you!

My curse upon you!


 My spirit grows vast.

My spirit grows vast.


 To the Unformed Land with you!

To the Unformed Land with you!

yxiz ::

to misliš z zuni setom? bo sedaj dejansko možno večje grifte delat?


Ker mi je wd z zuni kombom neki najboljšega

pivo ::

Zuni je kul, zlo dober je pa tud Heltooth set z gargantuanom.
Jaz si ga že pripravljam...še par potrebnih dropov pa smo tam ;)
žiulenje ni potica...pa tut testu za štrudl ne

sajmonmofo ::

jaz bom tudi startal z helltooth garg varianto :D

Izi ::

Kljub temu, da je Zunimassa set dobil velikanski buff, je Helltooth set še vedno boljši za Pet WD-ja.
http://www.diablofans.com/builds/78548-...
S tem Helltooth Pet Buildom se že sedaj da prilesti preko GR80 v naslednji sezoni pa bo šel preko GR90.
Glavni damage dealer je Gargantuan oziroma trije mali Gargantuani, ker Short Man's Finger je obvezen. Vsak od teh treh Gargantuanov je močnejši kot en sam brez tega prstana. Pa Cold damage obvezno, ker Gargantuani potem delajo AoE damage in meljejo vse pred seboj, medtem ko se ti skrivaš zadaj v varnem zavetju.

Bomo pa seveda morali začeti z Zunimassa setom, ker bo ta to sezono tisti "zastonjski" set, ki ga dobiš takoj ko dosežeš level 70 in potem še GR20. Z Zunimassa setom bomo potem farmali Heltooth set.
Seveda pa kot je sedaj že v navadi, tudi v sezoni obvezno rabiš dva builda. Enega hitrostnega in enega za visoke GRifte.
Hitrostni WD build pa je seveda Angry Chicken. Najbolje je uporabiti tega:
http://www.diablofans.com/builds/78659-...
Praktično zamenjaš samo orožje in Mojo, pa High GR build spremeniš v Speed build. Seveda moraš tudi skille malo spremeniti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

Kenpachi ::

Ja js sm tudi razmisljal o WD. Monka tudi nisem igral ze kar nekaj casa...
Zaraki Kenpachi.

sajmonmofo ::

enega poskusnega wdja sem sestavil ze konec S5, oprema je bila le za silo in je ze lepo tolklo ;D

Izi ::

Tukaj je predstavitev 6. sezonskega potovanja: Season 6 Journey
Razlika v tej sezoni je, da bo treba za zastonjski set tokrat ubiti Izuala na T2 ali več. V 5. sezoni je bil to Zoltun Kulle.
Pa seveda nagradni seti so drugi, kot v prejšnji sezoni, ampak to smo že omenili.

Še nekaj o klasih za Sezono 6:

Multiplayer
Tukaj ni praktično nič novega od prejšnje sezone.
Crusader in Demon Hunter nimata kaj početi v multiplayerju. Nihče jih ne mara v skupini in nič ne prispevata. Torej kdor ima v načrtu multiplay naj na ta dva klasa pozabi.
Najpomembnejši v multiplayu je Wizard. On bo glavni damage dealer (DPS). Brez njega ne more biti nobene dobre skupine.
Ostali trije klasi (WD, Monk in Barbar) so pa zDPS (Zero DPS) in vsi trije v skupini samo zato, da z buffi podpirajo Wizarda. Taka skupina lahko prileze tudi preko GR 110, če imajo vsi v skupini zadosti Paragonov.

Solo
Crusader je doživel kar opazen nerf. Wizarda so tudi malo nerfali, ampak je še vedno bolj ali manj enak. Witch Doctor, Demon Hunter, Monk in Barbarian pa so dobili kar opazne buffe. Na splošno so sedaj zelo enakovredni. Vseh 6 klasov ima tudi odličen Speed build, kar je zelo pomembno.
Crusader - Verjetno najlažji klas za igranje. Ker je največji Tank med vsemi klasi, ne rabi kakšne posebne spretnosti saj zelo težko umre. V visokih GR-jih je meja ko damage ne zadostuje več in postaneš prepočasen. Še vedno ima kar precej bugov in nekako jim ga ne uspe najbolje uravnotežiti. Kljub nerfu bi znal biti še vedno odličen solo klas.
Wizard - Lahko doseže najvišji GR izmed vseh klasov, ampak samo če je idealen GR, predvsem potrebuje velikansko gostoto sovražnikov in odprte mape. V povprečnih in slabih GR-jih pa je pravzaprav najslabši klas. Če je premajhna gostota sovražnikov bo prepočasen, če pa je previsok GR pa bo umiral kot za stavo.
Witch Doctor - Najbolj drugačen klas od ostalih. Poleg Crusaderja drugi najlažji klas za igranje. Nekaterim se zdi dolgočasen. Popolnoma si odvisen od svojih spremljevalcev nad katerimi pa nimaš kaj dosti kontrole. Ves čas iščeš pravo razdaljo da si dovolj blizu dogajanja, da gredo živalice v napad in da si dovolj daleč da lahko preživiš. V visokih GR-jih je meja ko živalice ne delajo več dovolj damagea. V starih sezonah so živalice začele prehitro umirati in zato WD nikoli ni dosegal omembe vrednih GR-jev. To so sedaj popravili.
Pa lahko še omenimo, da je hitrostni Angry Chicken build rekorder za najhitrejše delanje Bountijev, medtem ko je za Rifte najhitrejši Monk.
Demon Hunter - Najboljši klas za hiter začetek sezone. Dobi najbolj uporaben zastonjski set in bo verjetno najhitreje opravil sezonsko potovanje in dosegel nagradni prostor v skrinji. Kdor misli sezono igrati samo par tednov in se potem vrne v izven sezono ali neha bo imel najlažje delo s tem klasom.
Monk - Kljub temu, da imajo sedaj vsi klasi odlične speed builde je Monk absolutno najhitrejši klas za delanje navadnih T10 Riftov. Monk je najboljši farmerski klas. V GRiftih malenkost zaostaja za ostalimi klasi ampak ni omembe vredno. Rekordov na solo GR lestvicah Monk ne bo dosegal vseeno pa lahko opravlja konstantno visoke GR-je.
Barbarian - V vsem je zelo povprečen, kar je pravzaprav pozitivno. Z njim ne moreš zgrešiti. Dober je tako v skupinah kot v solo. Verjetno je to najbolj dodelan klas in zato popolnoma uravnotežen in se o njem skoraj ne govori, ker ni kaj posebnega za povedat.


Ok, to je moje videnje, da se ne bo kdo preveč razburjal, če sem kaj napačnega povedal o njegovem najljubšem klasu ;)

Epialt ::

Cak, cak, cak Izi... ni bilo 1 teden nazaj, ko sem gledal ladder kjer je bil DH v top 10 4man kot support.
Se je kaj občutno spremenilo? ( 1 teden nisem spremljal novic )

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Epialt ()

detroit ::

dejmo ugibat kater class bom jst:D
Skero

Zmajc ::

Se vidimo (mogoče) 7. sezono. Žal nimam 1% želje d3 povohat ta moment.

Izi ::

Epialt je izjavil:

Cak, cak, cak Izi... ni bilo 1 teden nazaj, ko sem gledal ladder kjer je bil DH v top 10 4man kot support.
Se je kaj občutno spremenilo? ( 1 teden nisem spremljal novic )

Zadevo so na PTR serverju testirali najboljši igralci iz SoS klana. Jaz nisem ekspert za Multiplayer in sem zadevo povzel iz tega posta:
New Meta 2.4.1 PTR

Epialt ::

DH support je v 4man teamu na drugem mestu 2.4.1. PTR ( 3dni stara statistika )
http://d.3utilities.com/?leaderboard=18
Clearan Grift 108.
EDIT: še en link
http://www.diablofans.com/forums/diablo...

Bistvo kar hočem povedat je, da je še vedno viable. 99.9% nas ne bo videlo Grifta 110.
Če se motim... ubistvu upam da se motim :D. That would be awesome.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Epialt ()

guybrush ::

Ce se komu da 16 ur na dan 3 mesece nabirat 5 primarnega stata potem bo videl grift 110 :D.
Jst grem ponovno na season journey guardian potem bom pa vidu, ce se mi bo dalo nabirat primarni stat.:)

Tribal ::

Jest bom seveda igral, začel z WDjem in potem naprej. Tm okoli 2 do 3 tedne potem spet zginem :D

Epialt ::

Enim je to bistvo igre =)
Ampak ravno zato se nisem moral strinjati z Izijevo izjavo o neprimernosti določenih klas za Grifte =)

guybrush ::

The Ultimate 2.4.1 COSMETICS Guide! :))

Izi ::

guybrush je izjavil:

The Ultimate 2.4.1 COSMETICS Guide! :))
Nekaj si ga polomil pri kopiranju linka in video ne dela. Tole bo pravi link:

Izi ::

"Uradno" glasovanje, kateri klas boste igrali v 6. sezoni.
http://www.strawpoll.me/10050019

Kot kaže bo tak vrstni red:
1. Monk
2. Demon Hunter
3. Wizard
4. Witch Doctor
5. Barbarian
6. Crusader

Quinovi videi o najhitrejšem T10 Monku so očitno prepričali veliko igralcev.
Crusader se je po preblisku v 5. sezoni spet hitro vrnil med najmanj priljubljen klas.
Monka in DH-ja bo igralo skupaj polovico vseh igralcev.

111111111111 ::

Se pravi Monk na navadnem in Crusader na HC. :)

KaiV6 ::

Ce bom igral sezono bo se vedno WD all the way :)
<insert>podpis.html</insert>

Matev ::

kakšen build bo za demon hunterja tista top-pravi za prihajajočo sezono
da ne bom spet metal dobrih stvari stran in na koncu spoznal da imam napačen build?

togo ::

patch je tu
veliko zabave
lp - lep praznik

Izi ::

Naložil sem 2.4.1, preizkusil in dobil zanimive rezultate.
Moj Wizard, s katerim sem v 5. sezoni dosegel GR78 ne samo da ne gre nič višje, ampak sedaj niti GR75 ne dosežem več 8-O
Potem sem pa probal še Witch Doctorja na Hardcore, tu pa je bila velika razlika. V 5. sezoni je bil moj rekord GR68, ki sem ga dosegel z muko, ker mi je že damagea primanjkovalo. Sedaj sem brez problema dosegel GR71 in mi je še skoraj 5 minut časa ostalo 8-) Če ne bi bilo na HC, bi šlo brez problema do GR76.
Skratka, imam občutek, da bi z WD-jem, če ne bi bil na HC, dosegel višji GR kot z Wizardom, čeprav ima več kot 300 Paragonov manj in občutno slabšo opremo in popolnoma brez Caldesann's Despaira.

Kenpachi ::

Witch Doktor bom :)
Zaraki Kenpachi.

yoco ::

Kakšn build za Witch Doctor? :P

ru7 ::

Jst bom štartal z Barbom. Sem se vpisal v komuno tko da upam, da koga srečam online :)

pivo ::

Jaz bom igral:
- DHja (UE set)
- WDja (HT set)...tukaj rabim še par itemov
- Wiza (FB set, arcon).
- Monka (Inna's set). Tega sem pa šele naredil in mi tudi fali še par itemov.

p.s. kako se naredi ta Caldesann's Despair, Izi? ;)
žiulenje ni potica...pa tut testu za štrudl ne

Izi ::

pivo je izjavil:

p.s. kako se naredi ta Caldesann's Despair, Izi? ;)
Upam, da se hecaš. Glavna stvar 5. sezone, pa nisi niti probal.
V kocko vržeš en kos svoje opreme, ki mora biti nujno Antični, dodaš 3 geme najvišjega ranga in en legendarni gem čim višjega levela in klikneš Transmute.

pivo ::

hehe, resno, nisem še sprobal.
Pomeni ancient item (kateremu hočeš povečati primary stat), 3 flawless royal geme ter legendary gem čim višjega levela.
Hvala, bom sprobal!
žiulenje ni potica...pa tut testu za štrudl ne

Izi ::

pivo je izjavil:

Pomeni ancient item (kateremu hočeš povečati primary stat)...

Pravzaprav ne gre za povečevanje primary stat, ampak dodajanje kateregakoli stata. Katerega je odvisno od barve gemov.
Če boš noter vrgel 3 vijolične geme boš dodal Vitality, če uporabiš 3 rumene dobiš Inteligenco... Torej pazi katero barvo uporabiš.

pacman ::

Wizadr OP. Gr 80 brez problema v osmih minutah. Firebird FTW.
Monk zelo povprečen, nič posebnega. Manjka DMG. Sete so dokaj izenačili.

Tribal ::

Bo kdo igral HC? Da se dobimo in lvlamo skupaj?

potepuhec ::

Tribal je izjavil:

Bo kdo igral HC? Da se dobimo in lvlamo skupaj?


Jaz bom igral oboje, sicer bolj na strani SC sploh v grupi, solo pa me je HC zopet zagrabil po precej letih, nazadnje na D2. Moj bt je pote#2900 pa se javi bi mi pasala druzba tudi na HC

Tribal ::

Zmenjeno.

Actarus16 ::

Na HC sva tudi Togo in jaz....oba clan SVN Abel in Actarus16 :D

111111111111 ::

KAterega potem naj vzamem za SC? Sem totalni NooB verjetno bom igral samo kak teden ali dva po kako urico na dan.
Je crusader ok za HC? Ne bi ravno rad umrl takoj ko koga srečam. :)

klasicni ::

pacman je izjavil:

Wizadr OP. Gr 80 brez problema v osmih minutah. Firebird FTW.
Monk zelo povprečen, nič posebnega. Manjka DMG. Sete so dokaj izenačili.


Pacman kateri build uporabljaš za wiza? Lahko daš kak link?

pacman ::

klasicni ::

Cestitke še enkrat!!!

Izi ::

Vidim, da so v Slotech komuni, tisti, ki so včeraj igrali že večinoma opremljeni s Sokoljimi krili 8-) Ta so res lepa.
Jaz sem mojega Witch Doctorja opremil še z "Helm of Cranial Crustacean".

Imel sem željo še za Whimsyshire Portretom, pa vidim, da poročajo o 200, nekateri celo o 300 opravljenimi Whimsyshire mapami, preden se pojavi Sir William :O
Moram pa nujno dobiti spremljevalko iz serije iZombie, Liv Moore :)). Ampak tudi ta je menda redka ko sam hudič.

yxiz ::

igra kdo mogoče diablo na integrirani grafiki?
Zaenkrat sem na tej, ker mi je grafična crknla, pa me zanima, če bi delalo to na minimalnih nastavitvah :D

yoco ::

Eno noob vprašanje. A vi že zdaj nardite svoj char in ga opremite in ko se sezona začne, igrate z že opremljenim charom, da vam ni potrebe farmat?

Izi ::

yxiz je izjavil:

igra kdo mogoče diablo na integrirani grafiki?
Zaenkrat sem na tej, ker mi je grafična crknla, pa me zanima, če bi delalo to na minimalnih nastavitvah :D
Če le nimaš kakšne 10 let stare integrirane grafike, potem bi šlo.
Niti ni nujno vse na low.
Bistvo je, da popolnoma izklopiš sence "Shadow Quality" na OFF. To je najbolj zahtevna grafična zadeva za slabotne integrirane grafike.
Izklopi še Anti-Aliasing in vklopi "Low FX". To so bistvene zadeve ostalo pa potem nastaviš glede na hitrost, ki jo dosežeš.


yoco je izjavil:

Eno noob vprašanje. A vi že zdaj nardite svoj char in ga opremite in ko se sezona začne, igrate z že opremljenim charom, da vam ni potrebe farmat?

Sezona se vedno začne iz novim likom brez opreme in popolnoma prazno skrinjo. Nič ne moreš vnaprej pripraviti. Razen načrta kako boš čim hitreje prilezel do level 70.
Trenutno farmamo kozmetično opremo. Ta pa, ko jo enkrat osvojiš, je vedno na voljo kjerkoli, ampak nima nobenih statistik, samo lep videz.

Še nekaj bi bilo dobro omeniti, ker sedaj marsikdo igra tako Normal kot Hardcore.
Tista sezonska nagradna set oprema je vezana na celotni račun in na voljo samo enkrat na sezono. Če jo pobereš na Normal jo na Hardcore ne boš več mogel dobiti, čeprav tam spet začneš iz nule.

Zmajc ::

Ti kozmetični itemsi imajo na višjih težavnostih večjo šanso za dropat al je vseeno?

yoco ::

Izi hvala! :)
Bo kdo jutri pripravljen boostat, če ne bom(o) mogli takoj v igro?

Izi ::

Zmajc je izjavil:

Ti kozmetični itemsi imajo na višjih težavnostih večjo šanso za dropat al je vseeno?

Kolikor sem do sedaj videl, je pri kozmetiki drop rate ponavadi 100%. Problem je ker so jih vtaknili v najbolj redke šefe, ki imajo manj kot 1% možnosti, da se sploh pojavijo.
Pojavljanje tistih najbolj redkih šefov z vijoličnimi imeni pa mislim, da ni nič povezano s težavnostno stopnjo.
««
117 / 157
»»