» »

Diablo III

Diablo III

Temo vidijo: vsi
««
45 / 157
»»

Kenpachi ::

Monk tle.
Zaraki Kenpachi.

PNG ::

Evo ga, pa tudi moj monk ni več teenager :)

finkec ::

Iščem 1ga igralca za grupo - Act3. Ni važno kateri char, samo da je dost dpsja :), mic + steam za chat (account lahko brezplačno narediš). Dodaj finkec#2693.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: finkec ()

BladE_ ::

Kaj je zate "zadost" DPSa?
Akcija - Reakcija

Kenpachi ::

Predvidevam tolk, da na solo act3 elite ne tepeš dlje od minute.
Zaraki Kenpachi.

Matev ::

finkec

moj name je

Peter#2139

http://eu.battle.net/d3/en/profile/pete...

...
imam pa vprašanje - kje si dobil svoj gear - si ga kupil za denar, dobil pri dropih ali kupil za gold

TehDucky ::

Na dropih sem dobil maximalno 1/3 vse opreme, pa še ta ki sem jo dobil, sem ponavadi kaj hitro zamenjal za boljšo iz AH.

Me je pa že zdavnaj minilo grindat, mi ni po godu, bolj mi je zanimivo, ko preizkušam novega karakterja kako se obnese, par skilov spremenim, da ostaja še zanimivo, potem pa itak nimam več drugega. Demon Hunterja sem zapustil že nekaj časa potem pa v 3 dneh spravil na 60 monka in ga igral do nekega 20 levela. Potem pa še to odnehal, saj sem en trd tank, samo škode je čisto premalo, če pa hočem iz 30k na 40k povečat škodo pa pride takoj dodatnih 10m za en glupavi weapon, da ma vsaj life steal al pa life on hit, life per spirit spend je preslab in premalo ziher. Vsaj jaz sem tak feeling dobil ko sem imel 180 LPSS v primerjavi s 6% LS in 1200 LOH.

Ko gledam barbare kako se vrtijo mi je kar slabo, za par miljonov golda že pa sekajo tak DPS in še crknit ne morjo... WD majo pa tudi utrgan damage z njihovimi undead bears. Me no gusta no more :(

Matev ::

meni se zdi da pri dropih skoraj ni moč dobiti kak legendarni dober kos - recimo manticore ali dead man quiver ... ali pa karkoli uporabnega

vedno bolj se mi dozdeva da je blizard malce pritlehen in opremo prodaja preko real money ah ... da zaslužijo

bauko ::

men je to dropalo prejsn tedn
rari so pa itak samo sranje :D

Kenpachi ::

@Matev

pri meni je pa čisto obratno... Zadnje čase pade po vsaj en legendary na dan O_o. Dobil 2 upgrade kosa za monka, legendary spirit stone in pa Lacuni Prowlers.

Za prodat sm pa dubu uno peščeno sabljo 1.05k DPS pa neke pizdarije zraven, sicer ni top shit, ma nekaj golda je.

Aja pa za DH sem dobil neki dober ilvl56 quiver s socketom, sreča pa sem odnehal špilat pri lvl54 :D zdaj mi bo bolj zabavno.


Drugače pa, kar se tiče rednega pritoka golda, veste, kaj se vam splača?: 1.5m (celotna skupna cena od flawless quare dalje) košta craft za flawless star emerald. Prodaja pa se za 2.5m golda.

Kupiš za par sto k 300 flawless squarov, skladno število tome of secrets in veselo na delo. S prvim flawless amortiziraš material, z nadaljnjimi pa je po 1m zaslužka na vsakega. Just a tip, če se komu da zafrkavat s temi stvarmi :)
Zaraki Kenpachi.

Tribal ::

Jupi dans moj monk razbil paragon level 80.
WOOOHOOO.

100ka je vedno bližje.
Profil:
http://eu.battle.net/d3/en/profile/Ovc4...

p.s. Bauko a si ring že prodal? Matr tole pa je najdba. Koliko ga ceniš?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tribal ()

BladE_ ::

Mogoče lahko opišeš tvoj način farmanja XP, ker zgleda, da ti gre res dobro... tudi gear, ki ga imaš je top...
Akcija - Reakcija

Tribal ::

act3 inferno, aja pa gem v helmu pomaga pri xpju ogromno, 5stack NV pa toj to. Gear pa jah sm bil lucky z par dropi k so nanesli kar precej miljončkov. Za gear tega monka sem pa porabil že okoli 1B golda, če ne še več. Zdej počasi delam na gemih. RMAH pa ne uporabljam.

Tribal ::

Upam da je tu kdo pametnejši od mene, saj ne najdem rešitve za DPS.
primerjava moj profil z nekom ki ima 2x večji dps od mene in slabši gear.
http://eu.battle.net/d3/en/profile/Ovc4... - Moj profil
http://eu.battle.net/d3/en/profile/Sava... - drug profil

Kateri statsi v njegovem gearu mu prinesejo še enkrat večji dmg kot ga imam jaz?
Meni ni nič jasno.
Da ne začnem razmišljati o armorju ker me lahko začne glava bolet.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tribal ()

BladE_ ::

Če na hitro gear pregledam ima on še 1x več crit dmg, ampak ne vem, če se lahko toliko pozna...
Akcija - Reakcija

Tribal ::

Ni mi jasno kje vidiš večji crit dmg?

BladE_ ::

My bad... sem res na hitro gledal... zgleda, da ne bo to vzrok... :)
Akcija - Reakcija

stefanc ::

Zadnjič sem opazil, da če se odjaviš z aktivnimi buffi, se tudi na profilu kaže buffed DPS.

Če pogledaš tule, ima bistveno manjši DPS, izračun sicer ni čisto natančen, ampak ponvadi je zelo blizu realnemu.

http://www.diabloprogress.com/hero/sava...

Lahko pa ga probaš uvozit v tole razpredelnico in preveriš kako in kaj:

https://docs.google.com/spreadsheet/ccc...

Tribal ::

:D Sem totalno zbegan. Sem mislil, da razumem igro ampak zgleda, da nimam pojma.

A v tem je fora. Hehe hvala za pojasnilo. To bo bolj realno ja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tribal ()

Kenpachi ::

Aja, scratch vse, kar sem napisal v prejšnjem postu... http://www.d3rmt.com/forums/thread/516/

Se ne splača ničesar craftat za profit :)
Zaraki Kenpachi.

bauko ::

@Tribal: sm prodal ring za 650m sicer ga moj kupec proba preprodat ze cel teden iz 990m je prisel na 750m kar pomeni, da je ze na izgubi seveda ce proda.

Izi ::

Tribal je izjavil:

Upam da je tu kdo pametnejši od mene, saj ne najdem rešitve za DPS.
primerjava moj profil z nekom ki ima 2x večji dps od mene in slabši gear.
http://eu.battle.net/d3/en/profile/Ovc4... - Moj profil
http://eu.battle.net/d3/en/profile/Sava... - drug profil

Kateri statsi v njegovem gearu mu prinesejo še enkrat večji dmg kot ga imam jaz?
Meni ni nič jasno.

Meni kaže, da imata oba precej podoben DPS. Ti imaš 88k, za onega drugega pa jaz vidim 98k DPS. To je manj kot 10% razlike in nikakor ni 2x več.

Kar se pa tiše prodajanja craftanih draguljev pa sem že nekaj časa nazaj probal in se nikakor ne izplača. Prvo je, da se dragulji precej slabo prodajajo, drugo pa je, da si AH od tvojega dobička vzame celih 15%, kar ob milijonskih vsotah pomeni, da ti Blizzard ukrade več 100k golda in na koncu imaš zgubo.
In izdelava enega Flawless Star ne stane samo 1,5m ampak te stane okoli 1,75m, če upoštevaš še 15% davek od AH moraš prodati Flawless Star za minimalno 2m, da si šele na ničli. če pa upoštevaš še koliko truda in časa moraš vložiti, da nabaviš ves material in scraftaš vse skupaj pa je po moje še 2,5m premalo, da bi s tem lahko kaj zaslužil.
In lahko ti povem, da Flawless Star ne boš nikoli prodal za 2,5m. Ostali barve pa se prodajajo celo pod 2m in tukaj imajo prodajalci po več 100k izgube. Od kje pridejo tisti dragulji mi ni jasno.

Za občutek naj samo omenim, da za en Radiant Star rabiš 729 Flawless Squarov in 1631 Tomes od Secret in potem moraš 243-krat craftati, da končno izdelaš 1 sam Radiant Star. Vse skupaj te stane slabih 17 milijonov, ki ti jih večinoma pobere draguljar za craftanje.
S 15% AH davkom moraš prodati 1 Radiant Star za minimalno 20 milijonov, da si šele okoli nule. Za izdelavo enega samega rabiš kar precej ur trdega dela in smiselna cena bi bila 25 milijonov.
Radiant Stari pa se prodajajo med 10 in 20 :O
A mi lahko kdo razloži zakaj nekdo proda dragulj katerega izdelava ga je stala 20m in je za izdelavo porabil cel dan, potem samo za 10m?
Od teh 10m mu Blizzard vzame še 1,5m davka in na koncu mu ostane samo 8,5m od predmeta, ki je dejansko vreden 25m in ga ne moreš dobiti kot drop. V vsakem primeru moraš zanj potrošiti 20m in ogromno časa.
In ob vsem tem sploh nisem upošteval, da moraš najprej kupiti načrte za izdelavo draguljev, ki te stanejo nekje okoli 10 milijonov za vsako barvo draguljev posebej.
Težko verjame, da bi si kdo delal tako izgubo pri prodaji, zato jaz sumim (sem skoraj prepričan), da dragulje skozi AH v igro lansira sam Blizzard. Njim se seveda splača prodajati po kakršnihkoli cenah, saj jih preprosto ustvarijo iz nič. Podobno kot države v realnem svetu, ko denar kar preprosto natiskajo ko ga začne primanjkovati brez kakršnekoli podlage.

stefanc ::

Izi je izjavil:


Meni kaže, da imata oba precej podoben DPS. Ti imaš 88k, za onega drugega pa jaz vidim 98k DPS. To je manj kot 10% razlike in nikakor ni 2x več.


Ob 13h je kazalo okrog 160k DPS, vmes se je pa odjavil brez aktivnih buffov -> nižji DPS.

Glej last logout podatek:
http://www.diabloprogress.com/hero/sava...

Smurf ::

Simpl imam dragulj, ker sem ga rabil. Dobim novo opremo/novga characterja. Dragulja ne rabim vec, prodam ga po tisti ceni po kateri ga lahko, da dobim denar. Logicno, da je le ta lahko nizja od craft cene. To samo pomeni, da je ponudba njih vecja od povprasevanja in mora folk nizat cene (kar je tudi logicno, ker je vsak dan manj igralcev).

Izi ::

Smurf je izjavil:

Simpl imam dragulj, ker sem ga rabil. Dobim novo opremo/novga characterja. Dragulja ne rabim vec, prodam ga po tisti ceni po kateri ga lahko, da dobim denar. Logicno, da je le ta lahko nizja od craft cene. To samo pomeni, da je ponudba njih vecja od povprasevanja in mora folk nizat cene (kar je tudi logicno, ker je vsak dan manj igralcev).

Ja, nekaj logike je v tvojem razmišljanju, ampak jaz bi vseeno dragulj raje spravil ali ga porabil za spremljevalca kot pa ga prodajal po polovični ceni.
Glede na enormne količina materiala za izdelavo enega Radiant Stara jih prav veliko ne more biti v igri in si jih želi vsak. Edini problem je, da imajo zelo redki igralci na voljo 20m za en dragulj.
A se ti zdi logično, da bi ob gospodarski krizi, kjer ljudje nimajo dovolj denarja za avtomobile, firma Ferrari svoje najdražje avtomobile začela prodajati za 50k EUR, da jim ne bi ostajali v skladišču?
Nekatere stvari morajo ostati nedosegljive, za tiste, ki nimajo dovolj denarja in Radiant Star je ena izmed teh stvari. Če v AH vidim Radiant Star za 10m je nekaj močno narobe z ekonomijo te igre in dovolj velik razlog, da neham igrati.
Seveda se zgodi, da kakšen otrok ne ve koliko je kaj vredno in potem zadevo proda po polovični ceni, ampak v normalni igri bi nekdo tak predmet kupil v nekaj sekundah in ga potem prodal naprej po normalni ceni. Tukaj pa vidim da se nek predmet prodaja po polovični ceni cel teden, pa ga nihče ne kupi. Ekononija v Diablu 3 je popolnoma na psu.
Po eno strani se predmeti, ki jih ljudje najdejo oziroma dobijo zastonj, prodajajo po 50m, po drugi strani pa se predmeti, ki dejansko stanejo 20m prodajajo za 10m.
Kot kaže res samo še nekaj 100 igralcev vztraja v tej igri.

Smurf ::

Jaz bi ga raje prodal za 10mil in si kupu kaksen kos opreme zase (oz. dodal v zbiranje opreme za nasledenj update), ker bom tako imel vec koristi kot da ga dam spremljevalcu. Primerjava s ferrarijem pa ni cist na mestu. Teli dragulji vecinoma ostajajo v obtoku, ker jih igralci prodajo za gold/denar preden pustijo igro (seveda ne vsi, ampak vseeno veliko), zato njihova kolicina pada pocasneje kot stevilo igralcev. Skoraj si upam staviti, da sedaj skoraj noben vec ne crafta teh draguljev (mogoce se vsake toliko casa kdo nategne, ker misli da bo naredil profit), ampak se jih le se kupuje in prodajajo na AH, tako da si niti ne delajo neke izgube. Ekonomija deluje tocno tako kot more.

Kenpachi ::

Bomo videli, kakšne bodo cene po patchu. Če bo spet naraslo število igralcev, medtem, ko bo isto število draguljev v obtoku...
Zaraki Kenpachi.

Smurf ::

IMO bo ostalo enako tisti, ki so prodali vso opremo jih ne bo nazaj. Vrnili se bodo tisti, ki imajo se characterje z opremo (in dragulji) ampak jih imajo na pocitku. Torej se povprasevanje po draguljih ne bo drasticno dvignilo.

Izi ::

Smurf je izjavil:

Skoraj si upam staviti, da sedaj skoraj noben vec ne crafta teh draguljev

Se strinjam. Jaz imam vse načrte, znanje in precej materiala, pa se mi jih ne splača scraftati, ker je ceneje, če ves material zmečem v smeti in potrebne višje dragulje kupim v AH. Zato pa sem tako jezen, ker ne morem nič zaslužiti. :D
Pravzaprav se je zadnjih nekaj tednov prodaja česarkoli popolnoma ustavila. Legendarne predmete, ki jih zadnje čase dobim vsaj enega na dan ne morem prodati za kaj več kot 100k, čeprav so kar dobri in bi šli pred nekaj meseci za 5m do 10m. Sedaj pa se povprečni Legendarni predmeti prodajajo za okoli 100k.
Set predmeti pa še vedno ostajajo med 20m in 30m, in je treba kar nekaj dni iskati, da najdeš kakšen dober set predmet za okoli 10m. kako naj se torej ves opremim v set opremo, ko pa rabim nekje med 50 do 100m, prodati pa se ne da nič.
In v okoli 700 urah igranja nisem dobil NITI EN SAM kos iz kateregakoli seta. Legendarnih pa sem dobil že več kot 50 kosov, ampak kaj ko se zelo redki Legendarni prodajo za več kot 1m.
Najdražji Legendarni predmet izmed približno 50 legendarnih sem uspel prodati za 2,5m, pa še to sem ga prodajal 14 dni, da ga je končno nekdo kupil.
Tako da trenutno spet pavziram. Ob 1.0.5 se bom še malo vrnil, če bo do takrat sploh še kdo igral :P

Nemixxx ::

Tribal ti botaš? Pač sam vprašam nimam nič proti tebi
|Intel Core i5 2500k 3.30Ghz-OC-[4.60ghz]|Noctua NH-U9B SE2|
|GA-P67A-UD3-B3|R9 290x 4gb|Kingston Blue HyperX 12GB 1600Mhz|

Aphanisis ::

Spet sem naredil en upgrade moje opreme. Zdaj pa reš šiba, zombi medvedi ubijejo elite pack v act3 in 4 v povprečju v 5 sekundah. Komaj čakam player level v 1.0.5. :)

Profil

Zgodovina sprememb…

finkec ::

Dodajte kdor špila Act3, finkec#2693, lootal sem nekaj dni nazaj najboljši Calamity na EU serverju ;), drugače mam pa še od prej večino opreme.
Za pravi DPS ali EHP glejte na diabloprogress.com


Jutri patch 1.0.5 :)

Profil:
http://eu.battle.net/d3/en/profile/fink...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: finkec ()

Vajenc ::

Sama zavist me je, ko gledam vaših zadnjih par profilov ;)
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

detroit ::

detroit#2828 skoraj vse dobu zastonj premal špilam da bi sploh kej dobu:)
Skero

Vajenc ::

detroit je izjavil:

detroit#2828 skoraj vse dobu zastonj premal špilam da bi sploh kej dobu:)

Paragon lv29 sploh ni tako malo ;)
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Smurf ::

1.05 patch pride danes ponoci.

BladE_ ::

Po temu postu sodeč bo pri nas update mogoč 17.10. ob 8:00... se motim?
Akcija - Reakcija

Matev ::

ob 13h jutri bo
tako piše v igri

Smurf ::

Blade gledas US server ne EU, pr ns bodo patchala ponoci in bo na voljo ob 1h kot je rekel Matev.

Nemixxx ::

Vsaj neki :D
|Intel Core i5 2500k 3.30Ghz-OC-[4.60ghz]|Noctua NH-U9B SE2|
|GA-P67A-UD3-B3|R9 290x 4gb|Kingston Blue HyperX 12GB 1600Mhz|

Izi ::

1.0.5 že deluje.
Monster Power je po defaultu izključen. Za vključitev moraš biti v igri pritisneš ESC --> Options --> Gameplay --> in vključiš "Enable Monster Power Selection"

Bonusi:


Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

Kenpachi ::

Upam, da bo šlo farmat Act 3 z MP3...

Baje je zdaj Legendary rain...
Zaraki Kenpachi.

BladE_ ::

Zdaj majo vsi acti enak drop rate, lahko farmaš tudi act 1 z MP levelom, dropi bodo pa isti kot v act 4...
Akcija - Reakcija

Vajenc ::

Pa eliti enako močni?
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

BladE_ ::

Odvisno na kakšnega elita naletiš...

While monsters in Inferno will all be level 63 at MP 1 through MP 10, their skills, abilities, and attributes will still vary from act to act. This means that certain Acts or Chapters may still be more difficult for you than others based on what monsters and Elite packs appear in each, but -- since the rewards will be identical across the entire difficulty -- where you choose to play is ultimately up to you and your personal play style.


Monster Power: More Guts, More Glory
Akcija - Reakcija

Izi ::

Za hip sem pomislil, da bi bilo morda hitreje farmati HellAct 3/4 z MP 10, kjer imaš XP že preko +300%, pa se ne splača.
Hell Act4 MP10 = Inferno Act1 MP0
Tako da Hell v vsakem primeru odpade, ker več kot MP10 ne gre.
Kar se pa tiče Inferna pa je sedaj popolnoma vseeno kateri Act farmaš, samo MP si moraš primerno dvigniti.
Act3/4 MP0 = Act2 MP1 = Act1 MP2
1 MP je pravzaprav taka razlika, kot je razlika med enim in drugim poglavjem.

če hočeš igrati enako težavnost v kot 1.0.4 moraš nastaviti težavnost na MP2. MP0 in MP1 sta opazno lažji, ko je bilo v 1.0.4, tako da sedaj lahko igro konča praktično vsakdo le MP mora pustiti na 0.

Ne pretiravajte z višino MP !
Bonusi so sicer vabljivi, ampak matematika pokaže, da je še vedno bistvena hitrost pobijanja peklenščkov. Veliko bolje je nižji MP in hitrejše pobijanje sovražnikov.
Če gledamo povprečno ti 1 sam MP podvoji moč sovražnikov, bonusi so pa komaj za 10 do 15% boljši. Se ne splača.
Bistvo Diabla je, da ti letiš skozi sovražnike kot sneta sekira in jih pobiješ na tisoče, da se komaj pokaže kakšen napredek. Če ti bo navaden sovražnik vzel več kot pol sekunde časa ne boš prišel prav nikamor in so vsi tisti bonusi nepomembni.

MP je treba nastaviti tako, da navadni sovražniki padajo z enim udarcem.
MP na Inferno narašča z brutalno hitrostjo, na MP5 so že navadni sovražniki enako močni kot Elitni sovražniki na MP0, možnost za drop se ti poveča za okoli 100%, za uboj sovražnik pa porabiš okoli 600% več časa.
Na MP10 pa imaš 2,5-krat več možnosti za drop, za uboj sovražnika pa rabiš 35-krat več časa :))

Pamet v glavo in MP samo do tiste višine, ko z lahkoto letiš skozi sovražnike tako rekoč brez ustavljanja. Takrat je učinek največji.

Nemixxx ::

Zdaj pa že skoraj prepogosto padejo legendarni itemi :D V 5 minutah mi je padel 1 Legendary (60lvl)item in lvl 63 set item

....in v naslednih 3min ze tretji legendary item

Dobr to že ni več smešno v naslednih 30sec že 4!!! In to Skorn 2H
|Intel Core i5 2500k 3.30Ghz-OC-[4.60ghz]|Noctua NH-U9B SE2|
|GA-P67A-UD3-B3|R9 290x 4gb|Kingston Blue HyperX 12GB 1600Mhz|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nemixxx ()

Smurf ::

Sam, da ne bo spet tako prvi dan potem pa nic...

grem hitro s testirat igro ;p

Izi ::

Nič bolj ne pada, jaz sem do sedaj vedno dobil vsaj en Legendarni na dan, danes pa nobenega :'(
Tudi kar nekaj ljudi sem videl, ki so igrali po 5 ur skupaj, pa so se pritoževali da niso dobili nobenega legendarnega kljub MP5 in 350MF. Še vedno je treba imeti ogromno sreče.
Na splošno pa seveda da pada več Legendarnih, če so podvojili možnost, pa še ljudje imajo več MF zaradi MP. Nekdo se je danes hvalil, da je iz enega Elite packa dobil 2 Legendarna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

PNG ::

Jaz sem tudi dobil 2 legendarya! Mislim fiery brimstonea.
««
45 / 157
»»