» »

Diablo III

Diablo III

Temo vidijo: vsi
««
28 / 157
»»

ahac ::

Amalur je poseben primer in tvoja razlaga je orenk poenostavljena.
Moraš upoštevat:
1) 38 Studios so dobil veliko posojilo od Rhode Island (state). Vmes se je zamenjal guverner in jasno, da hoče prikazat kako slab je bil deal, ki ga je naredil njegov predhodnik, on sam mu je pa nasprotoval. Sej vsi vemo kako je s tem v politiki. Zato tudi niso dobil dodatnega posojila.
2) Razvijal so tudi MMO (project Copernicus) in večina denarja je verjetno šla v to. V bistvu so se odločil za single player RPG šele nekje med razvojem MMOja. Tisti 3 miljoni izvodov, ki naj bi pokril izdelavo Amalurja, bi torej moral pokrit tudi stroške, ki jih je ustvaril MMO.

Also, Amalur je orenk drugačen špil kot Diablo 3.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

Izi ::

ahac je izjavil:

Also, Amalur je orenk drugačen špil kot Diablo 3.

Meni se je zdel precej podoben in sem v Amalurju prišel do konca.
Bistvo teh "sekljaških" iger je število pobitih sovražnikov na minuto. Po Torchlightu sicer dolgo ni nobenega res podobnega Diablu ampak naslednji najbližji je po mojem mnenju Amalur.
Če gledaš število pobitih sovražnikov na minuto Diablo seveda nima konkurence saj je številka okoli 100 na minuto. Torchlight mu je tesno za petami, prvi del je po moje imel okoli 60 na minuto, potem pa je tukaj že Amalur s tam okoli 20 pobitimi sovražniki na minuto.
Ostale RPG igre nobena ne preseže frekvenco 10 pobitih sovražnikov na minuto še MMORPGji ne, četudi se spraviš pobijati sovražnike najnižjih levelov za katere ne dobivaš nobenih izkušenj več.
Med strejlačinami se sicer najde kakšna kot na primer Serious Sam, ampak to je že popolnoma druga zvrst in sovražnike ne pobijaš zaradi izkušenj in opreme.

Truga ::

Titan Questa nisi igral?

Izi ::

Truga je izjavil:

Titan Questa nisi igral?

Ja, enkrat davno sem ga, ampak ga nimam več prav dobro v spominu. Titan Quest bi verjetno sodil v to druščino "sekljaških " iger, ampak jaz sem mislil samo na novejše igre. Titan Quest smo če se prav spomnim igrali že kakšnih 6 let nazaj.

ahac ::

Amalur in Diablo se tolk različno igrata kot Starcraft in Sims.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Matev ::

Titan Questa nisi igral?


jaz sem ga

ampaj se je konstantno rušil - zmrzoval in metalo je ven

to je delalo vsem

tako da je firma šla v stečaj - kolikor sem zasledil

Truga ::

Matev je izjavil:

Titan Questa nisi igral?


jaz sem ga

ampaj se je konstantno rušil - zmrzoval in metalo je ven

to je delalo vsem

tako da je firma šla v stečaj - kolikor sem zasledil

Zanimivo, jaz sem ga igral skupaj z dodatkom (brez nisem nikoli) in se mi ni nikoli sesuvalo, niti mojim 6im kolegom s katerimi smo igrali. Verjetno so popatchali. Hmm.

todman74 ::

Izi je izjavil:

Meni se je zdel precej podoben in sem v Amalurju prišel do konca.


A nisi napisal, da je Amalur daljši kot Skyrim.

Jaz veliko špilam igre, ampak ti zgleda, da me posekaš na celi črti...

detroit ::

Smurf je izjavil:

Z novim buildom sem tudi jaz naredil act 1 inferno z lahkoto, vsem wizardom ga zelo priporocam :).

imam podobnega za act2, samo namest shocking pulsa in magic weapona imam blizzard in un orb. Ker tu nimaš kej prdet samo teleport in spam orb pa še kak blizzard da jih upočasniš, pa tudi hidra mogoče ni vredna pol k, ker boš večinoma časa bežal:)
Skero

Izi ::

ahac je izjavil:

Amalur in Diablo se tolk različno igrata kot Starcraft in Sims.
Ne vem kaj ti počneš v teh igrah :P, ampak na mojem računalniku sta bile obe zelo zelo podobni, če seveda odmislimo povsem drugačno zgodbo.
V obeh igrah sem delal kar so mi NPC-ji naročali in pobil vse kar se je premikalo. Od ubitih sovražnikov sem pobiral opremo in jo uporabil ali pa prodal in kopičil bogastvo. Kaj hudiča si ti počel, da je bilo tako različno?
V Amalurju so še mape bile čisto podobne Diablovim, na videz velika ozemlja ampak povsod omejena s hribčki ali prepadi in naš junak ne more ne plezati na skakati.
Občutek je v obeh igrah precej podoben, sovražnikov mnogo in vsi brezglavo dirjajo v zanesljivo smrt. Grafika vrhunska in podobna v obeh igrah, v Amalurju sicer malo bolj barvita, v Diablu malo bolj temačna.
Pri obeh igrah je RPG elementov bore malo, poudarek je na bojevanju, junaki v obeh igrah so prednastavljeni in kaj dosti na njih ne moremo vplivati. Pri obeh igrah izbiramo dejansko samo opremo in skille. Vse ostale RPG elemente so avtomatizirali.
Oprema, ki jo odmetavajo sovražniki se pri obeh igrah generira naključno, kar je pravzaprav redkost. Večina RPG iger ima vnaprej določeno kdaj in kje bo padla točno določena oprema in kaj bo v vsaki skrinji.

Razlike seveda so, ampak obe igri spadata v povsem isti žanr akcijskih RPG-jev.
Zgodba je v Amalurju seveda neprimerno boljša in na višjem nivoju, questi so tudi precej boljši, globji, daljši, Amalur je neprimerno večji in daljši od Diabla in seveda ima precej bugov, ki jih bo sedaj ko je firma propadla imel za vedno, Diablo pa bugov tako rekoč nima, poleg tega pa ima Auction House.

Izi ::

todman74 je izjavil:

A nisi napisal, da je Amalur daljši kot Skyrim.

Jaz veliko špilam igre, ampak ti zgleda, da me posekaš na celi črti...

:D Ja, tudi sam vem, da pretiravam z igranjem iger. Ampak te 3 igre so pa tudi vse kar sem kupil v zadnjih 8 mesecih.
Skyrim je različen in je pravi RPG (za današnji čas seveda), medtem ko sta Amalur in Diablo ista zvrst akcijskega RPG-ja.
Skyrim sem igral od Novembra do Februarja, Amalur od Februarja do Maja in sedaj igram Diablo.
Se pravi tako Skyrim kot Amalur sem igral približno enako časa, oba po 4 mesece. Vem, da sem takrat rekel, da je Amalur daljši, ampak zadeva ni tako enostavna. Amalur ima fiksen cilj, v Skyrimu je pa vse preveč odprto in nedorečeno. Dejansko za Skyrim niti ne morem reči, da sem ga končal, ker konca sploh ni. Na začetku mi je bil Skyrim bolj všeč, ampak po nekaj mesecih postane dolgočasen, Amalur pa vleče od začetka do konca. Skyrim pravzaprav lahko igraš v neskončnost in če smo čisto pikolovski je daljši.
Za Diablo pa še ne morem reči, kaj se bo zgodilo ko preigram Inferno, se mi pa zdi, da 4 mesece z njim ne bom zdržal. Je pa Diablo precej primeren za občasno igranje in lahko ostane na računalniku več let, medtem ko z Amalurjem ali Skyrimom ko se ju enkrat naveličaš nimaš kaj več početi.

ABX ::

Ok, Inferno Act 2 in sem zadel steno.

Butcher je šel dol v prvem poskusu, tako da sem bil optimist. Ampak to je bolano, navaden mob te 1 shot-a iz range.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Outsajder ::

Moreš farmat act 1 preden se odpraviš v act 2.

todman74 ::

Izi je izjavil:

Je pa Diablo precej primeren za občasno igranje in lahko ostane na računalniku več let, medtem ko z Amalurjem ali Skyrimom ko se ju enkrat naveličaš nimaš kaj več početi.


Verjamem.....sem ogromno ur preigral Fallout, Mass Effect, Skyrim...in v njih zelo užival, sedaj se mi jih pa tud "odpret" ne da več, medtem ko po tolikih letih še zmeraj kdaj zašpilam UT 2004.

Verjetno bom probal Amalur, ko končam Dragon Age (Golems of Amgarrak dlc mi je še izziv na nightmare obrnt-to pa je akcija), Diablo pa verjetno malo pozneje.

krneki ::

Ubistvu moraš farmat act3 da greš v act2 lol.

ABX ::

Nekaj takega ja :)

Drugače po tem ko sem končal act 1 imam pune žepe dropa in to je mogoče 10% ki je ostalo, ker zgleda zanimivo. Samo kaj ko na AH lahko da samo 10 itemov na enkrat. :/
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Izi ::

Jaz sem še vedno na Hell, pa sem začel toliko umirati, da sem moral preurediti skille na mojem Wizardu. Ugotovil sem, da je Hydra tisto kar mi je manjkalo.
Na papirju zgleda tisti opis in majhne številke pri škodi hudo bedno, zato sem jo do sedaj spregledal, ampak v praksi pa zablesti. Še posebno Venom Hydra rastura s svojim DoT damageom, ki na kolena zelo hitro spravi tudi najhujše skupine elitnežev. Sedaj gre spet naprej z lahkoto :D

detroit ::

Najboljš se je šlepat do inferna pa crkovat vsake 5sec:D Samo potem končaš nag in mrkneš ob prdcu.

Me zanima kdo ma najboljši quip tuki gremo postat base (brez kakih spellov)

DPS: 9k
HP: 29k
RESISTS: cca 150 vse
ARMOR: cca2500 (po force armorju cca 4400)
Skero

ABX ::

DPS: 22k, SS 33k
HP: 32k
Resist: 100
Armor: 1.7k

2 itema L60, vse ostalo je 45-58.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

detroit ::

nice dps se vidi da se nis šlepu preveč:D
Skero

ABX ::

Public game sploh nisem igral, ker ko se mi je kdo pridružil je šlo vse skupaj 2x bolj počasi.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

detroit ::

Plus tega stremiš v public samo k gothroughju in diablo izgubi večino vrednosti in potem ga oceniš na šrot tako kot sm ga jest...mogoče krivično.
Skero

ABX ::

Res je, public game je hud rush.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

klasicni ::

Jaz sem si pa zdaj omislil takle build na wizardu (lvl 56):
http://tinyurl.com/78tugos

Ker z Venom Hydro ne porabim veliko arcane powerja ostalo porabljam za Blizzard z reduced cost, zraven pa skoz castam Lightning blast.
Glede na to da imam šele 9,6k DPS z magic weapon je to trenutno optimalno zame oz. s tako kombinacijo dokaj hitro pobijam vse na hell.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: klasicni ()

ABX ::

Zoomhack:



Samo je pizdarija ker lahko dobiš ban.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Izi ::

Jaz se ne bi igral. V Diablo 2 so striktno banali vsakega, ki je poskušal kaj podobnega.
Sicer pa se poleg zooma da hackniti tudi mapo, da ti jo takoj pokaže v celoti preden jo raziščeš. Osebno upam, da bodo bannali vsakega, ki bo poskušal kaj podobnega, ker to so hude goljufije, ki prinašajo velike prednosti >:D

ABX ::

Jaz samo sovražim omejen pogled, sej ne igram na faking konzoli da morem streljat na slepo čez ekran. Poleg tega tisti ki imajo triple screen setup vidijo bistveno več.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

Bolf3nk ::

Poleg tega tisti ki imajo triple screen setup vidijo bistveno več.


Teh pa je ravno toliko, da jih lahko prešteješ na roke ene roke. Pa da še ravno Diablo igrajo

ABX ::

Sej ni važno koliko jih je, point je v temu da če imaš nižji aspect ratio vidiš več. 16:9 vidi več od 16:10, ne glede na velikost ekrana ali resolucijo.

Inferno kiting :)

Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Smurf ::

DPS: 13.3k z Glass Cannonom in Magic Weponom je 20k dps
HP: 28k
Resist: 190-210
Armor: 1870 (3220 z energy Armorjem)

ABX ::

Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

Good Guy ::

ABX je izjavil:

Inferno bo dobil nerf

http://us.battle.net/d3/en/blog/6262208...


zdej bo pa bedno :(
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

Izi ::

ABX je izjavil:

Inferno bo dobil nerf

Ja, odličen patch se nam obeta. Malo bodo nerfali drugo, tretje in četrto poglavje Inferna, kar je nujno. Igra naj bi bila konec koncev namenjena zabavi, tisto kar je sedaj na Inferno pa je samo mučenje in nič drugega.
Sem preštudiral patch 1.0.3 in so same pohvalne zadeve.
Končno so spoznali, da so močno pretiravali s ceno jewelcraftinga. Iz popolnoma norih 20.000 zlatnikov za en craft Flawless Squarea bodo ceno spustili na realnih 100 zlatnikov, pa namesto 3 bosta sedaj dovolj samo 2 dragulja za craftanje. Sploh ne vem kaj so mislili s temi norimi cenami, ki jih imamo sedaj. Za Perfect Square in naprej pa cena menda še naprej ostane noro visoka.
Nekaj omenjajo tudi pocenitev armor craftinga, ampak ni nikjer konkretnih cen. Tudi to bi morali po moje vsaj prepoloviti, da bi se približno splačalo craftati.

ABX ::

Po moje bojo znižali cene tistim zadev ki zaradi regular dropa nima smisla craftat.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Nemixxx ::

no pol bom pa kr začel šparati gold in material za craftanje če se bo res izplačalo kr craftanje mi je res zanimiv
|Intel Core i5 2500k 3.30Ghz-OC-[4.60ghz]|Noctua NH-U9B SE2|
|GA-P67A-UD3-B3|R9 290x 4gb|Kingston Blue HyperX 12GB 1600Mhz|

]Fusion[ ::

ABX je izjavil:

Inferno bo dobil nerf

http://us.battle.net/d3/en/blog/6262208...


Kolko sem jih razumel ne bojo v celoti nerfali, ampak samo "izgladili težavnost". Tako bo prehod med act 1 in 2 lažji, ampak na koncu bo act 4 še vedno enako težki...
"I am not an animal! I am a human being! I... am... a man!" - John Merrick

Izi ::

]Fusion[ je izjavil:

Kolko sem jih razumel ne bojo v celoti nerfali, ampak samo "izgladili težavnost". Tako bo prehod med act 1 in 2 lažji, ampak na koncu bo act 4 še vedno enako težki...

Narobe si razumel. Act 1 ostane nedotaknjen, ostali trije acti pa bodo vsi malenksot lažji in to vsi trije za enak procent. še vedno pa bodo svinsko težki.

Blizzard lahko dobesedno opazuje kateregakoli igralca med igranjem igre in to tudi dejansko počnejo ;)
Ugotovili so, da na primer Barbari Act 1 na Inferno še nekako zmorejo, na Act 2 pa se jim popolnoma ustavi. Act 2 in naprej je za vse Barbare ne glede na build (obrambni ali napadalni) popolnoma nemogoče preigrati solo. To trdi tako Blizzard kot igralci na forumih. V skupini seveda gre, ampak Blizzardu je cilj, da bi bil Inferno mogoč za vse klase tudi solo.
Pa tudi ostali klasi niso nič kaj dosti boljši kot Barnari, saj je Blizzard opazil, da vsi farmajo na Act 1, tisti, ki so si drznili iti naprej pa se bolj kot ne samo mučijo in več ali manj razbijajo vaze in iščejo skrinje, če pa se že spustijo v boj pa ta povprečno traja kar okoli 3 minute :))

Torej Act 1 ostane nedotaknjen, ostale pa bodo prilagodili, ravno toliko, da jih bo zmogel tudi Barbar, ki se s sovražniki ne more iti igre mačka z mišjo, kot ostali klasi, bo pa vse skupaj še vedno svinjsko težavno.
Blizzard je predstavil, svoje videnje, kako naj bi se po znižanju težavnosti Barbar lahko nekako prebil skozi Inferno stopnjo. Barbar bo moral na prehodu iz Act 1 na Act 2 popolnoma predelati svoj build iz napadalnega v popolnoma obrambnega, pa bo po znižanju težavnosti menda nekako uspel priti čez prvi del Acta 2, ko bo sredi Acta 2 nadgrajeval opremo se bo spet lahko usmeril malo bolj napadalno, do konca Acta 2. Na začetku Acta 3 bo moral spet nabaviti popolnoma novo opremo in to pot spet popolnoma obrambno. Če bo torej spreminjal in nabavljal najboljšo opremo na vsake pol poglavja bo menda lahko nekako prišel do konca.

To pove, kako težaven bo Inferno tudi po malenkostnem znižanju težavnosti. Diablo na Inferno težavnosti je že bolj strategija kot pa akcija.

Pohvalno je tudi, da boš sedaj, z veliko sreče seveda, lahko tudi na Act 1 Inferno dobil najboljšo premo. Procenti so sicer minimalni, ampak vsaj obstajajo, ker prej niso. Trenutno lahko najboljšo opremo dobiš izključno samo na Act 4 Inferno.

Kar se tiče pa Legendarne opreme, je pa tudi Blizzard opazil, da je ta trenutno patetično slaba in nič kaj ne pritiče imenu Legendarna. Najboljši Redki predmeti (rumeni) so trenutno boljši kot pa Legendarni enakega levela. Legendarni predmeti imajo sicer več magičnih vrednosti kot redki, ampak te niso nič višje, včasih so celo nižje.
To kanijo v prihodnje popraviti, ampak ne še v naslednjem popravku 1.0.3, Popravek oziroma Buff Legendarnih predmetov je predviden za enega od prihodnjih popravkov.
Legendarni predmeti naj bi takrat postali resnično legendarni :D

Vajenc ::

Jaz sem začasno nehal igrati barbara na infermo, par dni sem še bidal na AH, da bi dobil boljšo opremo, potem me je pa še to minilo. Ko me spet zagrabi igrat bom izbral range klaso, kakšnega DH verjetno.

Dobra novica za patch ... še dobro, da nisem prodal za par tisočakov low lv legendarne predmete :)
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

detroit ::

hmm misliš da se bojo obstoječi legendaries popravili? ali pa samo nov drop..anyhow kdaj pride patch
Skero

Izi ::

detroit je izjavil:

hmm misliš da se bojo obstoječi legendaries popravili? ali pa samo nov drop.
To sem se tudi jaz vprašal, ampak odgovora trenutno še Blizzard ne ve.

detroit je izjavil:

anyhow kdaj pride patch
1.0.3 patch hits later this month

Vajenc ::

Pri WOWu so se popravili tudi predmeti, ki si jih uporabljal, če so kaj balansirali.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Zmajc ::

Izi je izjavil:

detroit je izjavil:

hmm misliš da se bojo obstoječi legendaries popravili? ali pa samo nov drop.
To sem se tudi jaz vprašal, ampak odgovora trenutno še Blizzard ne ve.

detroit je izjavil:

anyhow kdaj pride patch
1.0.3 patch hits later this month


Ponavadi popravijo samo statistiko na novih dropih.

Izi ::

Vajenc je izjavil:

Pri WOWu so se popravili tudi predmeti, ki si jih uporabljal, če so kaj balansirali.

Zmajc je izjavil:

Ponavadi popravijo samo statistiko na novih dropih.

Evo, vsak pravi drugače. Bomo videli. Do buffa Legendarnih itemov je po moje še vsaj 2 meseca.

Če se bodo dvignili atributi obstoječim legendarnim predmetom bi bilo pametno jih nekaj nakupiti, ker jim bodo potem cene močno poskočile. Če pa ne, pa bodo obstoječim Legendarnim predmetom cene močno padle.
Skoraj kot na pravi borzi, človek ima 50-50 možnost, da zasluži ali izgubi :D

Killermode ::

Že obstoječi legendarni itemi ne bodo deležni buffa. V WOW so popravili statistike itemov vseh zato ker nimajo random generiranih statistik tako kot jih ima D3.

Vajenc ::

Škoda, ker jih imam kar nekaj v skrinji :(
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

ABX ::

Glavna fora je da bo high end drop na razpolago že v Act I. Zdaj če ti ne uspe farmat Act II in si omejen na Act I nimaš možnosti napredovanja, vse kar ti ostane je gold farm in AH za napredovat.

Zdaj prehod iz Act I na Act II je tako brutalen da navaden mob je isto težek kot Butcher. Eliti pa so 5 stopenj višje. Jaz zdaj farmam Acti I brez težav, mogoče 1 smrt da naredim zadnji quest chain. Ampak v Act II si ne upam več stopit od zadnje traume ki sem doživel.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

zilavi ::

Level 41 in še ni padel legendary item ali pa set :(
kako pa ste kaj vi z temi itemi?? Kdo najpogosteje to sploh dropa kaki boss ali?

krneki ::

Seti so na inferno. Jest sem uspel dobiti 3 legendary (itak so več ali manj crap) pri 3x 60 characterji, tko da niso ravno pogosti oziroma precej bolj redki kot na D2.

zilavi ::

krneki je izjavil:

Seti so na inferno. Jest sem uspel dobiti 3 legendary (itak so več ali manj crap) pri 3x 60 characterji, tko da niso ravno pogosti oziroma precej bolj redki kot na D2.

Aha, kdo ti jih pa je dropal, če še slučajno veš? Boss kakšni ali kakšna skrinja?

krneki ::

Čisto random mobi al pa tiste žare.
««
28 / 157
»»