» »

Odstranjevanje Brsljana

Odstranjevanje Brsljana

d0rK ::

Zdravo,


odlocil sem da da bom uredil mini "gozdicek" za bajto. Gre za nekje 10 smrek po tleh pa se vije tona brsljana. Zadeva je rasla neovirano veliko let tako da so nekatere "veje" debele tudi po dva centimetra. Tekom zadnjih treh dneh sem ročno odstranil veliko večino ampak še vedno je ostalo dosti manjsih vejic. Ker je ta brsljan kot en virus se mi zdi da se bo nektrolirano zacel mnozit tudi ce pustim samo eno korenino v tleh. Sej je tko ane? Zdej pa iscem nacin, da bi odstranil ali pobil in pustil da se razgradi v tleh ves preostal brsljan brez da bi poskodoval smreke.

Any ideas?


Hvala.

krneki0001 ::

Če hočeš komplet odstranit to zadevo, da ne bo več rastla zvrtaj majhno luknjice v debla ob koreninah in notri nalij kurilno olje. Pazi da ne prevrtaš, ampak da je luknja taka, da olje drži. V roku dveh do treh tednov bo komplet pocrkal in ti ga samo še pobereš - kurilc pa uniči tudi korenine, tako da ta bršljan ne bo več rasel.

Če pa raste po drevesih, ga pa odrežeš meter visoko na drevesu in na tistem mestru do tal posmukaš vse liste. Korenine bodo pošiljale vodo v bršljan in ker nima ne listov in ne nadaljevanja, bo vsa voda ven stekla sproti in zadeva se bo posušila.

To glede kurilca je tudi za tiste, k imate na meji s sosedom kako drevo, ki je od soseda, pa veje rastejo nad vašo zemljo in jih sosed noče obrezovat - v parih tednih se celo drevo posuši in je samo še za podret.

d0rK ::

V debla? Jz bi rad smreke obdrzal. Je pa zadeva povsod, tudi stran od dreves.

Opkow ::

Mislil je v debla od brsljana. :)

Zadnji ostavek je samo splosni nasvet.

BigWhale ::

Gres v kak vrtni center, poves, da imas eno tono brsljana in bi ga rad odstranil. Pa ti bodo dali ustrezno skropivo po mojem.

Ktj ::

Gres v kak vrtni center, poves, da imas eno tono brsljana in bi ga rad odstranil. Pa ti bodo dali ustrezno skropivo po mojem.


Mislm da to nou tko simpl, ker po tanovm morš met neki izpit is škropiv predn lah sploh kerga dobiš.

šernk ::

Gres v kak vrtni center, poves, da imas eno tono brsljana in bi ga rad odstranil. Pa ti bodo dali ustrezno skropivo po mojem.


Mislm da to nou tko simpl, ker po tanovm morš met neki izpit is škropiv predn lah sploh kerga dobiš.


torej moraš dobiti nekoga ki ima izpit da ti ga kupi :D
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

r5r ::

Za toliko tega te bodo škropiva stala, pa še ne veš, če bodo sploh učinkovala. Torej eno žagico in prerezati vsako steblo bršljana spodaj ob koreninah. Zgoraj se bo posušilo, potem pa samo vlečeš stran.
And it makes me wonder.

koyotee ::

ce nimas kurilca loh uporabis tut varekino ;)
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vzpenjalke sadje

Oddelek: Loža
162316 (1960) papasmrk
»

[Vrtnastvo] (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5010494 (8991) martinc
»

Izdelava loka (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6031573 (26953) Pyr0Beast
»

analiza mrtvega drevesa?

Oddelek: Loža
74340 (3942) Tic

težava - drevesa na meji

Oddelek: Loža
419413 (6504) Jeebs

Več podobnih tem