» »

Pomoč pri nastavitvah routerjev/AP

Pomoč pri nastavitvah routerjev/AP

BuddhaMonk ::

Amisov modem(ne vem imena) deluje kot router(ima internetno povezavo) in ima IP 192.168.1.254. DHCP izklopljen.

Nanj je priklopljen Level One WBR-3408, in sicer pride mrežni kabel v LAN vhod. Na ta router sta žično priklopljena dva računalnika s fiksnimi IP naslovi, ki nimata interneta.

Preko wireless od tega routerja se povezujem z notesnikom, na katerem mora delovati internet.

Ta router ima naslov 192.168.1.2 in ima DHCP vklopljen. Računalniki povezani na ta router so v podomrežju 192.168.1.0. Vsi so med seboj vidni.

Sedaj bi rad na na amisov modem/router povezal dodaten WBR-3408, ki bi imel IP 192.168.0.1 in ima vklopljen DHCP, da se lahko nanj povezujejo razni notesniki z namenom, da koristijo interenet, VENDAR mora 192.168.1.0 omrežje biti nevidno prvemu in obratno.

Gre torej za dve ločeni omrežji z različnimi IP naslovi, ki za internetno povezavo koristita skupni router in ima vsako svoj DHCP.

Doslej sem to delal samo enkrat in je delovalo, problem pa je v tem, ker nimam dostopa do teh nastavitev niti jih ne morem pravočasno preverit, spomnem se jih pa ne.

Trenutno mi na novem omrežju deluje samo LAN, vidni so vsi raćunalniki obeh omrežji, interneta pa nikaor ne morem "priklicati".

Prosim za pomoč.

BuddhaMonk ::

Deluje!

Na novem WBR routerju sem v WAN vhod pripeljal patch kabel iz LAN izhoda AMISovega routerja.

Nakar sem mu nastavil IP 192.168.0.1 in je deloval internet(včeraj ni, ker je očitno nekaj imel zašuštrano, po resetu je začel delovat) ter (skregano z logiko) so bili vidni med seboj računalniki obeh omrežij. Očitno sam naredi routing med enim in drugim omrežjem, vendar tega nisem nikjer zaznal. Ker ni logike, da se 192.168.1.x in 192.168.0.x vidita med seboj(?). Ali je?

Potem sem mu masko podomrežja spremenil na 255.255.254.0, s čimer sem sicer obenem podvojil št. hostov, ki so v tem podomrežju, vendar sedaj omrežji med seboj nista vidni.

Upam, da se najde kdo, ki bi mi znal tole pokomentirat. Ali sem nastavil pravilno in če nisem, kako bi moral?

Zaenkrat se bom zadovoljil s tem.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nastavitev porta

Oddelek: Omrežja in internet
343590 (2830) hojnikb
»

2 Routerja in omejena povezava

Oddelek: Omrežja in internet
172489 (2030) DeeCoy
»

Domače omrežje - linija in wireless

Oddelek: Omrežja in internet
354302 (3781) amigo_no1
»

ubuntu + network sharing

Oddelek: Pomoč in nasveti
221168 (1032) NeMeTko
»

Homenetwork

Oddelek: Omrežja in internet
333334 (2610) MrStein

Več podobnih tem