» »

QDI KuDoZ 7 (rev 2.0) in DDR

QDI KuDoZ 7 (rev 2.0) in DDR

20sdfj093f ::

Pozdravljeni,

imam namen kupiti rabljeno omenjeno ploščo, vendar me skrbi, ker na spletni strani plošče piše naslednje:

Three 184 pin 2.5V DDR sockets
Supports up to 3G DDR module maximum
Supports 200/266 MHz PC1600 and PC2100 DDR Module (not support 4bit DDR 1GB memory)


Ali bo plošča podpirala 1024 + 512 + 256 MB DDR400 pomnilnika? Verjetno bo downgradean kar se tiče frekvence? Bolj me skrbi tisto "4bit 1GB" ker ne razumem, kaj pomeni. Verjetno da je bus širok samo 4 bite ampak ne razumem, kako je to povezano z mojim RAM-om?

Ostalo pa verjetno ni problem - procesor je podprt, ATI7500 pa bo tudi delovala, kaj?

Hvala za nasvete in LP
Denis

20sdfj093f ::

Evo, kupil omenjeno ploščo in ne dela. Zaenkrat izključujem možnost, da sem kupil pokvarjeno.

Ventilator na procesorju se normalno vrti, LEDica za aktivnost diska ne gori. Ne glede na to, ali poskusim z vsem RAMom kar ga imam, ali zgolj z enim 256MB modulom, ista pesem. Tudi dve različni grafični sem poskusil, pa nič. Monitor ne dobi signala in zadeva enostavno ne deluje.

Speaker ne piska nič, morda zato ker ima čuden konektor na plati (VCC-GND-GND-SPK_DATA) in nisem prepričan, kako ga je potrebno priklopiti. Verjetno rdečo žico na VCC da je na napetosti, črno pa na SPK_DATA kjer je izveden pull-down. Kakorkoli, ne piska.

Kakšna ideja?

Hvala
D.


edit:typo

Zgodovina sprememb…

red_baron ::

Zdravo

tvoja plata podpira SDR rame in ne ddr rame.

Sam sem jo tudi imel. Uporabljal sem 512 in 256 mb module.

LP

20sdfj093f ::

Živjo,

verjetno si se zmotil in zamešal s ploščo KinetiZ. Če bi pogledal na link v prvem postu bi tudi lahko videl, da podpira DDR.

Sicer pa mislim da sem našel vzrok, zakaj ne dela in sploh ne beepa errorja:



Mi pa ni jasno, kako je do tega prišlo. Na stari plošči je procesor delal, na novi pa ne. Stik med hladilnikom in procesorjem je bil dober, ampak tudi če ne bi bil, bi verjetno nekaj minut preden bi se pregrel, še vedno deloval.

Napetost jedra, množilnik,... to sem vse pustil na 'auto'... FSB ima 133, s to ploščo bi ga kvečjemu lahko underclockal...

X-files

LPd

logout ::

Pokvarjena plošča, šlampasto vstavljen procesor ali zagon brez hladilnika, pa imaš to kar vidimo na sliki.

L.p., Kloko

20sdfj093f ::

- procesor ni bil šlampasto vstavljen
(razprt socket, vstavljen proc pravilno in do konca, zaprt socket)

- zagon je bil s hladilnikom
(čeprav je bila termalna pasta stara in dokaj suha - morda ga je to zjebalo)

- če pa sem kupil pokvarjeno ploščo, bog pomagaj. Ampak tega ne bom vedel, dokler ne dobim še enega procesorja in ga spet vstavim vanjo, kajne? Je možno, da je sedaj tudi ta plošča pokvarjena (pa čeprav je bila pred prekurjenim procom delujoča) ?

Hvala za nasvete
D.

logout ::

Moj znanec je pred leti na eni QDI plosci skuril dva procesorja, preden je verjel, da je pokvarjena.

L.p., Kloko

20sdfj093f ::

Obstaja kakšen nereligiozen način za ugotoviti, ali je plošča pokvarjena, brez da skurim še en procesor?

Hvala
D.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kompatibilnost rama ddr ddr2?

Oddelek: Strojna oprema
92849 (2657) Klemzz
»

250Gb ATA na stari plati

Oddelek: Strojna oprema
71212 (1114) _Sajmon_
»

Vprašanje glede rama

Oddelek: Pomoč in nasveti
121376 (1280) Dead_Eye
»

kudoz KD7X-6A

Oddelek: Strojna oprema
101686 (1567) Arthur
»

Katera QDI plata je boljsa?

Oddelek: Strojna oprema
5963 (891) OmegaM

Več podobnih tem