» »

Mnenje!

Mnenje!

bobby1 ::

Tudi jaz kupujem nov comp, sem tik pred odločitvijo! Skoraj sem se že odločil za enega, zanima me vaše mnenje, res bom hvaležen, če mi boste pomagali in svetovali glede nakupa! Sicer pa pride poštev tudi kaj podobnega v tem cenovnem razredu!
Računalnik DYNAMIC
1,00
KOS
0,00
20,0
503,00
503,00
Procesor Intel C2D E8200 2,66GHz 2MB
Osnovna plošča: P35 Biostar
- zvočna kartica 8+2 kanalni, HD audio
- LAN 10/100
Pomnilnik: 2084 MB DDRII 800MHz
Čitalec kartic 19 in 1
Trdi disk SATA2 320 GB - 7.200 vrtljajev - 16MB predpomnilnika
Optična enota: DVDRW +/- dvoslojni NEC ND7191S 20x FlashLabel
Grafična kartica: PCI-E GF 8800GTS 320MB TV-out, DVI
Ohišje Scorpio
Napajalnik HKC 430W, PFC, 120 mm ventilator, max 27 dBA glasnosti, standard 2.03 s priklopi:
- SATA
- PCI-E
- 20+4 pin
000176
Miš Logitech Optical RX300 oem črna
1,00
KOS
5,00
20,0
9,85
9,85
šeststoštirinajst EUR 83/100
Z besedo:


EUR
614,83

bluefish ::

kar vredu stvar. Morda raje vzemi drugo grafično, ker tale model 8800GTS je že za časom.

Če računalnika nimaš namena sestavljati sam, potem se morda ozri še po ponudbah drugih podjetij, ker lahko še kar nekaj prihraniš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

bobby1 ::

kar vredu stvar. Morda raje vzemi drugo grafično, ker tale model 8800GTS je že za časom.

Če računalnika nimaš namena sestavljati sam, potem se morda ozri še po ponudbah drugih podjetij, ker lahko še kar nekaj prihraniš.

Sestavil naj bi ga kolega, čeprav sem identično ponudbo videl na ceneje.si! Katero grafično pa naj vzamem in kakšna je razlika v ceni?

bluefish ::

trenutno najboljši nakup je 8800GT, ki je sodeč po nekaterih cenah na ceneje.si celo cenejša od GTS variante.
Kar pa se tiče ostalega:
- E8200 bo kar vredu za vsakodnevno nezahtevno rabo.
- morda lahko vzameš kakšno drugo matično (trenutno je Asus dobra izbira).
- izbira RAM-a je odvisna od tega, ali mislič navijati ali ne. Če ne, potem je praktično vseeno, katerega vzameš.
- glede diska priporočam WD 320GB single platter (naprodaj pri Funtech), ki je zelo tih in tudi hiter.
- z NEC-i so v zadnji časih menda neke težave (veliko modelov je pravzaprav Optiarc oz. nekaj podobnega), zato priporočam Samsung.
- ohišje je sicer stvar osebnega okusa.
- napajalnik pa vzemi nekaj, kar ne bo noname (poceni in kar OK za denar so recimo LC 550W).

bobby1 ::

Hvala,ampak spet si me spravil v dilemo...Sicer se še vedno nagibam k temu nakupu, malo pa me morijo tvoje besede!

bluefish ::

pa menda ja ne vse besede :).
Če te še kaj zanima pa le vprašaj.

bobby1 ::

Neeee!
Pa naj vprašam takole: Ali bi ti kupil tak računalnik, kot sem ga opisal zgoraj ali bi na vsak način hotel drugo grafično oz. še kaj drugega?
Sicer pa mi lahko daš še kakšen predlog za kaj podobnega, ki se da kupiti že sestavljeno! Hvala!

bluefish ::

Sam osebno merim višje :).
Če pa bi se odločal za računalnik s tovrstnimi zmogljivostmi bi vzel nekaj takega, kot se opisal v prejšnjem postu.
Kar pa se tiče kupovanja sestavljenega računalnika ti priporočam, da se oglasiš še pri AGT.si ali pa pri Funtech.si in ti bodo svetovali. Pri veliki večini podjetij je tako ali tako možno, da sam izbereš komponente in ti potem sestavijo.
Lahko pa tudi malo eksperimentiraš na sestavi.si, kjer je možno narediti lastno konfiguracijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

mesoreznica ::

kotz je že bluefish rekel, 8800GTS 320MB (640MB) je stara grafa (nova ki je zmogljivejša ima 512MB rama), cenejša 8800GT 512 MB jo pelje scat kot za šalo in je v večini še cenejša. Menjaj grafo, ne kupuj stare GTS razen če ti jo dajo napol zastonj. Zadnje čase videvam staro GTS v veliko sestavljenih mašinah, kar je logično saj se psokušajo znebit starih GTS po dobrih cenah, namesto da bi jih prodajali za majhen denar.

Boljša izbira z amanjši denar recimo: KLIK

Za malce več denarja, vendar zmoglivejše komponente: KLIK

To ej samo primer, tudi ostale trgovine ponujajo veliko za ta denar. Tako da tista tvoja ponudba ni glih ne vem kaj.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

Zgodovina sprememb…

opeter ::

Neeee!
Pa naj vprašam takole: Ali bi ti kupil tak računalnik, kot sem ga opisal zgoraj ali bi na vsak način hotel drugo grafično oz. še kaj drugega?
Sicer pa mi lahko daš še kakšen predlog za kaj podobnega, ki se da kupiti že sestavljeno! Hvala!



Pri trenutnim cenah RAma, bi jaz osebno vstavil v tega 3 GB (2x1 GB + 2x512 MB), ali pa celo 4 GB (2x2 GB) pomnilnika. Z drugo variacijo ti v prihodnosti ostaneta še dva prosta slota.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prosim ocenite vrednost računalnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
683837 (3284) kmxkmx
»

katero grafično kupiti???

Oddelek: Kaj kupiti
262131 (1744) Pesimist
»

Nakup računalnika

Oddelek: Kaj kupiti
342045 (1549) debil
»

GeForce 8800 GS: slike in specifikacije

Oddelek: Novice / Grafične kartice
283125 (2951) dzinks63
»

Dober nakup DA ali NE?

Oddelek: Kaj kupiti
302738 (1746) AapocalypseE

Več podobnih tem