» »

Windows 2003: password policy

Windows 2003: password policy

dronyx ::

Skoraj ne morem verjet. Ali res drži, da v isti AD domeni ne moreš imeti za različne uporabnike različna pravila za gesla? Recimo, da nekaterim uporabnikom geslo poteče vsak mesec, drugim pa vsake tri mesece? Kot sem opazil, se da samo vsakemu uporabniku nastavit, da mu geslo nikdar ne poteče.

Meni je recimo logično, da imajo uporabniški računi z manj pravicami lahko krajša gesla, administratorski računi pa daljša in se morajo menjati na krajši čas.

P.S. Sem bil že skoraj na tečaju za windows 2003 server, pa je odpadel, tako da sem še vedno samouk glede tega.
  • spremenil: dronyx ()

Mercier ::

Dva policyja narediš nekje pri vrhu, enega security filtriraš za eno grupo, grugega za drugo.

Ali je to kaj posebnega z gesli?

Celeborn ::

Mislim, da sem nekje slišal, da je user/group policy za gesla prednost win 2008, tako da dvomim, da je možen že v 2003.
If air travel is so safe, why do they call it a "terminal"?

dronyx ::

Jaz nisem našel načina. Če imam AD z več OU, kjer je vsak OU svoja lokacija, bi rad, da v vsakem OUju nekaterim uporabnikom nastavim strožje zahteve za gesla, ker imajo pravice administracije svoje OU. Samo GP pa lahko nastavim samo nad OU. Sem mislil, da obstaja v AD kakšen GP objekt, ki ga potem lahko asociraš na userja ali grupo.

McMallar ::

MS pravi, da se v 2003 ne da. Baje naj bi se dalo v 2008.

Nekje sem zasledil, da bi se z uporabo loopback processinga to dalo narediti tudi v 2003, nisem pa poizkušal, ker nisem nikoli tega rabil.
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

Mercier ::

Saj si si dobro zamislil. Če nimaš, sklati z neta Microsoft Management Console 3.0 in si ga zmontiraj na računalnik, zalaufaj group policy management, v default domain policy pusti gesla nenastavljena in kreiraj dva nova policija na istem mestu. Skreiraj dve grupi, in pomeči folk noter, glede na zahteve gesla. V novih policyjih nastavi dve različni politiki gesel in spodaj pri security filtering vrzi ven authenticated users in nastavi v vsako svojo grupo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

win srv 2003 - file sharing

Oddelek: Operacijski sistemi
192099 (1264) Eureka
»

[Xp] Kako jih zaklenit v nulo?

Oddelek: Operacijski sistemi
162319 (1951) Ice-Heki
»

kako nastaviti oddaljen dostop

Oddelek: Operacijski sistemi
211928 (1528) Microsoft
»

WinXP pravice uporabnikov

Oddelek: Pomoč in nasveti
232461 (2038) ToniT
»

win2000 administrator

Oddelek: Programska oprema
221400 (1064) CWIZO

Več podobnih tem