» »

Kateri laptop?

Kateri laptop?

rushhh ::

Pred mano je študij računalništva in se odločam za nakup prenosnika. Zanima me če vesta za kakšnega že sestavljenega na internetu, ki je v cenovnem razredu do 2000€ in je dovolj dober za zahtevno delo z grafiko in tudi igrami;)? Zanima me še kateri firmi prenosnikov naj dam na podlagi vaših izkušenj prednost pri izbiranju?

Hvala,
Lp

nba76 ::

Moje mnenje je to damorš pazt na to da ne pride to pregretja procesorja.

Pa AMD dual core je The Best.
BEN WALLACE #3

Mavrik ::

Za tako ceno in namen? Apple MacBook Pro
The truth is rarely pure and never simple.

rushhh ::

Zakaj Macbooka? Ko sem pa primerjal z drugimi prenosniki imajo applovi slabše komponente in so dražji?? Kaj menite o tem: http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...

DonMatejo ::

si si pa omislil buđet ja... to pa res lahko vzameš karkoli ti srce poželi, ampak še vseeno povej, v kateri segment računalništva boš šel... informatika, software, hardware... ker tudi se pa resno resno lahko preseravaš s tolk denarja... macbook mogoče ni glih najbl primern, če bo potem 4leta programiral v VisualStudiu... čeprov dual boot je zakon... plus dizajn...

TheoryX ::

s tem računalnikom iger glih neboš igral...
Intel C2D E6420 | P5K Deluxe/WiFi | BFG 8800GTS OC
Crucial 2 × 1 GB Value rami | Hitachi 320 GB

moowy123 ::

Sploh pa na celotnem študiju računalništva ne boš potreboval prenosnika, ki bi bil boljši od današnjih, ki stanejo do cca 1200 evrov max. Mi pa lahko verjameš ker sem že proti koncu študija tam :).

bluefish ::

prenosnik, kot ga omenjaš v prvem postu (delo z grafiko in igranje iger), ne bo ravno prenosljiv - teža verjetno malo pod 3kg.
Na tvojem mestu bi se raje odločil za malo manj zmogljivega in lahkega - cene le teh se gibljejo nekako okoli 1500€ ali manj.

rushhh ::

Potem mi pa dajte link do enga lahkega, zmogljivega z grafiko geforce quadrum:D.. ne vm zakaj ampak me močno mika nakup hpja.. mi znate povedat +/- tegale: http://www.laptop-shop.si/component/pag...

bluefish ::

tale HP je nedvomno nabit z opremo in bi ustrezal namenom, ki si jih navedel v prvem postu. Je pa žal težek 3,4kg, kar pa se mi zdi precej.

jest10 ::

Potem mi pa dajte link do enga lahkega, zmogljivega z grafiko geforce quadrum:D

In to rabiš ker?

DonMatejo ::

ja, me zanima enako... btw na msn se mi še nisi javil... :) jst bi ti priporočil, da kupiš računalnik tam do 1400-1500eur leptop k naj bo prenosn, pa vržeš ostalo v docking station pa kkšn velk zaslon... drgač pa, tud jst dam svoj glas, d ne boš rabu čist nč bl extra kot je normaln PC za okrog 1000-1200eur, ostalo pa... marija, to je že avto.. :)

DonMatejo ::

glede linka pa... da bi dal 2000eur potem pa imel angleško tipkovnico... pa ljubit me morjo po nogah če jim prnesem 2000eur, ne pa d dajo ang tipkovnco gor... ihmo

rushhh ::

ja u bistvo bi rad meu nekaj bolšega kot je normalen prenosnik.. imel bi ga za programiranje, delo s slikami in tudi za igranje iger.. Zanima me če je hp compaq kvaliteten prenosnik al bi raje za isto ceno oz. malo manj vzel računalnik druge firme?? Ker mene tudi moti to da za takšno ceno ni slo tipkovnice...grrrr!

moowy123 ::

Povej kako velik prenosnik si želiš pa ti bo lažje za svetovati...

DonMatejo ::

a ni bla ena toshiba prov gaming narejena 17-ka, pa poglej si MSIje pa uporabnika IVo povprašej kaj ti lahk zrihta za to ceno... mislm d... ej, za 2k eur se mi bodo v vsem prilagodil, še v rdečo peno ga bojo oblekl, če bom tko hotu, ne pa d ni tipkovnce... to maš pol skoz sfakan lajf :D jst sm v SŠ kr svojo tipkovnco nosu na informatiko, brez heca... če so mel novo šolo, pa ang tipkovnce...

Ted ::

Za 2000 evrov nabavi enega za 800-1000 evrov lahkega prenosnega z dobro avtonomijo, ostalo pa vrži v desktop computer. 2000 evrov za prenosnik je vstran metanje dnarja, sploh za študenta. Mimogrede, tudi prenosnike đankiji radi kradejo, sploh v Ljubljani.
Mah...

rushhh ::

haha..junkies gonna take over the world.. sei zivim u naselju od koder jenkiji izvirajo:D:Dhaha tak da znam pazit pred njimi poleg tega grem pa u mb! ne vm študiram o 17 palčnemu..s solidno grafo(kejkr pravjo so quadrum zei najjače)...rami 4gb ali več in NE manj..procesor okol intel core duo 2,4 oz. 2,5..potem pač tiste obične dodatke..pekač dvd s podporo dual layer pa blue ray..pa čitalec kartic itd...Pa design more bit mau neobičn;) mam namiznega že dost dobrega tak da se zei posvečam le prenosniku! Za 2000 hočem men monsterja.. tajga ko ga nem rabo zamenjta za kr dougo dobo!

bluefish ::

heh, sanjaj, da bo to za dolgo dobo. V veliki verjetnosti celo manj, kot pa namiznik.
Mimogrede, grafičnim se reče Quadro in niso namenjene igranju iger etc. So pa tudi primerno drage. Tiste integrirane Quadro pa so bolj boge.
Se bom pa še enkrat ponovil, kot kakšna papiga. Če misliš na faks trogat 3 in več kilogramski prenosnik, potem izvoli. Sam pri faksu obožujem ravno to, da mi ni potrebno šlepati torbe s stotimi knjigami in zvezki.

DonMatejo ::

hehe... enako jst razmišljam o nakupu EEEja samo za to, dabom lahko delal primerne zapiske... na vaje pa pač svoj leptop veliki... upam d EEE še malo pocenijo, da pade na nekih 250 al pa še kkšno malenkost manj eur, pa je moj... :D drugače pa kupi Quadro samo če se boš ukvarjal z risanjem (mislm d odklene neke možnosti dodatne), drugače če boš pa gamer, pa je to imho stran vržen denar...

overlord_tm ::

haha..junkies gonna take over the world.. sei zivim u naselju od koder jenkiji izvirajo:D:Dhaha tak da znam pazit pred njimi poleg tega grem pa u mb! ne vm študiram o 17 palčnemu..s solidno grafo(kejkr pravjo so quadrum zei najjače)...rami 4gb ali več in NE manj..procesor okol intel core duo 2,4 oz. 2,5..potem pač tiste obične dodatke..pekač dvd s podporo dual layer pa blue ray..pa čitalec kartic itd...Pa design more bit mau neobičn;) mam namiznega že dost dobrega tak da se zei posvečam le prenosniku! Za 2000 hočem men monsterja.. tajga ko ga nem rabo zamenjta za kr dougo dobo!


Hummm, pa ti bos studiral racunalnistvo ali igranje igric in gledanje filmov?

Hmmm, če bi jaz izbiral bi takole naredil :D
Prenosnik + en malce večji monitor za stacionarno uporabo + smartphone

Hmmm, pomoje takega laptopa je neuničljiv kot so bili 10+ let nazaj ne dobiš več, tako da je pomoe utopično pričakovat, da bi imel računalnik za dolgo. Ponavadi so programirani za toliko časa kot imajo garancije :)

bluefish ::

Quadro pri v poštev pri CAD/CAM načrtovanju. Vse ostalo je potrata denarja. Na FERI dvomim, da se boš srečal s čim takim.

@DonMatejo: morda bi bilo dobro, da z nakupom počakaš do jeseni, ko se obeta horda tovrstnih malih in poceni prenosnikov.

DonMatejo ::

bluefish: se čisto strinjam s CAD/CAM... to je bl strojništvo pomojm, pa arhitektura pa to...

glede malih kompov pa... tale lepotec od Acerja je 2mesca star, tak d... finančno nism glih stabiln... vsekakor bo to domena božička... :D itak pa ne bom pričakoval nič drugega kot, da dela net, da ma dost placa za dokumente za šolo, pa d lahka e-radio poslušam... to je vse.. :D zdle ne bomo nč kupoval, ampak bomo rajš delal kvalitetno... pa še mama me obrije, če si prnesem še 3.računalnik domov :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prosim mnenje graficnega oblikovalca (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5916608 (14930) kunarepatica
»

Prenosnik za študij arhitekture

Oddelek: Kaj kupiti
366692 (5082) Gerapa
»

Ali so 10' prenosniki v praksi uporabni?

Oddelek: Strojna oprema
354042 (2914) Nightcrawler
»

2000 eur in prenosnik

Oddelek: Kaj kupiti
131827 (1479) *TV*

Več podobnih tem