» »

Domača klima - notranja enota - smrdi

Domača klima - notranja enota - smrdi

nekdo123 ::

Pozdravljeni!

Ker nimam preveč izkušenj in poznanstev se obračam na vas. In sicer s težavo, da mi, ko prižgem doma klimo (dvodelno), iz nje prav nemarno smrdi vse dokler ne začne hladiti (prvih nekaj minut še ne hladi).

Na kakšen način naj ta smrad odstranim? Filtre, katere se da oprati, sem že opral. Do ostalih delov klime ne morem. Obstaja kak sprej za to? Kje ga dobim (sem iz Kranja)?

Hvala za pomoč!

Gwanaroth ::

Isto se meni dogaja v avtu (Opel Corsa), ko prižgem klimo in ko še ne piha ohlajen zrak, smrdi za pop*zdit. Verjetno se kaj kje nabira.. boo.
Lights often keep secret hypnosis..

Pyr0Beast ::

Določene filtre, ki se jih ne pere, se zamenja. Ostale, plastične lahko opereš tudi z milnico ali pa vodo z dodatkom varekine ali perosksida, da pobiješ vse kar se da. Vendar to obvezno posušit in pustiti da se 'razdiši' da ne pobiješ še sebe.
2. Preveri, če ni slučajno zamašena cev za odvod kondenza, če je jo odmaši in pojdi na naslednji korak
3. Spucaš hladilna rebra v klimi, lahko uporabiš pršilko za vodo
4. Voda, ki se nabere, mora nekam odteč, v ta namen imaš na dnu 'zbiralnik' v katerem se čez čas nabere raznorazna nesnaga, večrat splahni z vodo, po potrebi vzami ščetko in zdrgni umazanijo ven.
5. Posuši s krpo, kar se da in počakaj da se stvari posušijo do kraja.
Seveda moraš pred tem odklopiti elektriko
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

nekdo123 ::

Ok, razumem. Težava je samo to, da je zadeva pod stropom. Edino z vodo lahko polivam, kar sem tudi že poskusil, pa ni efekta. Voda odteka normalno po cevi, tako da cev ni zamašena.

Zih obstajajo kaki spreji, da po rebrih pošpricaš, pa da 'pobije zalego'?

globoko grlo ::

zobna krtačka :)

nekdo123 ::

Ne morm pridt pod hladilna rebra. Ali naj celotno notranjo enoto razstavim? Mi bo še plin spustil vmes, pol bom šele v težavah...

Pyr0Beast ::

Al se boš zastrupil z mikrobi al pa s plinom [:D]

Vzami varekino ali peroksid (varnejši in manj nevaren za zdravje), varekino redčiš 1 del na 16 delov vode.
Vzameš pršilko za rože in pršiš po hladilnih rebrih. Ko si končal, uporabljaš pršilko toliko časa, dokler ne spereš vsega samo z vodo. Počakaj, da se posuši in zalavfaj.

Nafilavanje klime je najbrž pod 20€ ...

Drugače pa ja, je bolje rastavit, kot dihat bakterije pa plesni.
Sigurno se da rebra stran dobiti, lufta pri ceveh pa tudi mora bi nekaj. (Ne bojo kar tako počile, razen, če so spoji zanič)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

nekdo123 ::

No, to z varekino bi bilo za probat. 1:16 praviš. Pa ni to malo?

Pyr0Beast ::

Odvisno od varekine :)
Drugače pa lahko tudi več, ni problema, samo za bakterije pobit je najbrž že to dost.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

aljazh ::

Jaz sem ravno danes očistil klimo, ki je grozno smrdela. Plastične filtre sem opral pod vodo in našprical s spitadermom, hladilna rebra pa posesal in nato tudi orenk našprical s spitadermom. Potem sem zalaufal klimo na maksimum, odprl vsa okna in šel za 15 minut ven iz sobe. Zaenkrat sem nad rezultatom zadovoljen, smrdi nič več. Malo se še voha spitaderm, čez kakšno uro ali dve se bo po moje tudi do dokončno razsmradelo.

Pyr0Beast ::

Ja, sam spitaderm je malce drag za tako početje [:D]
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

aljazh ::

Jebiga, ni bilo drugega pri hiši :-)

Ejsi_Disi ::

Ja, sam spitaderm je malce drag za tako početje :D


V vrtcih jih imajo na tone! ;)
Rock n' roll ain't noise pollution!

nekdo123 ::

No, jaz pa z varekino :) Samo tole ne vem, če se bo v 14 dneh razkadilo. Sem že 5X prelil z vodo, pa se za boga ne spere. Zdej mi celo stanovanje smrdi po varekini...

Pyr0Beast ::

Kolk si rečil, .. če si sploh ? [:D]
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

chucki ::

Vi niste normalni. Filtre se opere z vodo in milnico. Če pa to ne pomaga pa pokliči servis. Lahko, da imaš zapacan kompresor klime.

Pyr0Beast ::

Milnica ne pobije bakterij pa plesni FYI.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

aljazh ::

Vi niste normalni. Filtre se opere z vodo in milnico. Če pa to ne pomaga pa pokliči servis. Lahko, da imaš zapacan kompresor klime.

Nisem strokovnjak za klime, ampak kompresor, ki se nahaja v zunanji enoti pa res ne more vplivati na to, da notranja enota proizvaja smrad.

nekdo123 ::

Redčil sem 0,05:1 litra.

Sej, še ene tri dni bom laufal ventilator, pa se bo že moglo razkadit.

Pyr0Beast ::

Ahh pol v redu. :D
Drugače je človeški nos zelo občutljiv na klor, tako da zaznaš že dosti minorne koncentracije.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vse o bazenu (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13041265 (6513) robertko
»

KATERI in KJE kupiti čistilo za notranjo enoto klime v stanovanju.

Oddelek: Loža
3628765 (6675) easyrider3
»

Plesen v tuš kabini

Oddelek: Loža
4211012 (9257) louser
»

smrad po klimi

Oddelek: Na cesti
379037 (6510) TheBlueOne
»

Nasveti glede klime (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5116943 (13478) konspirator

Več podobnih tem