» »

Visual Basic: RadioButton

Visual Basic: RadioButton

Bela01 ::

Delam en programček in sem naletela na en problem. V eni formi - oknu imam več radiobuttonov, ki pa so po defaultu sedaj vsi med seboj povezani (lahko je samo eden izmed njih označen). Jaz pa tega ne bi rada oz. bi rada da med seboj "sodelujejo" samo določeni radiobuttoni. Imate kakšen predlog oz. kje lahko to funkcijo, ki izklaplja ostale te gumbeke, "izklopim"?

Bela01 ::

Sem bila malce prehitra pri odgovoru. Ni še ratalo. No, sedaj sem uporabila panel. Vendar mi še vedno ne rata nekako združit to zadevo. Če kliknem na enega izmed gumbekov, ki cela ta skupina, ki sodi skupaj zgine.

kod pa zgleda takole:

Public Sub KreirajPanel1()
Me.Controls.Add(Panel1)
Panel1.Controls.Add(radiob1a1)
Panel1.Controls.Add(radiob1b1)
Panel1.Controls.Add(radiob1c1)
End Sub

To pa potem kličem v določenem gumbeku (npr. radiob1a1). Očitno sem ga fejst mimo vžgala :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Bela01 ()

Bela01 ::

Ok tut to sem rešla. V bistvu ne rabiš kaj programirat, samo noter vstaviš gumbek :P

Bela01 ::

Še eno vprašanje imam :) (upam, da se ne pogovarjam sama s sabo):

V eno formi imam te radiobuttone in gumbek nazaj, ki bi mi to okno samo skril in rezultatov ne storniral ter pokazal neko drugo okno.
Problem je v tem, da ko odprem to okno nazaj se mi vse stornira oz. ne ostanejo stari podatki. Za zapret okno sem uporabila fukcijo close in hide, vendar je pri obeh rezultat enak.

Bela01 ::

Še vedno mi ni ratalo tega naret. Uporabila sem tudi funkcijo visible pa še vedno enako.

moowy123 ::

Sicer nimam delovnega računalnika pri sebi, da bi ti lahko pomagal kako elegantno rešitev, ti pa lahko povem za eno ne-elegatno.. ko skriješ formo se zgodi event. Ti ta event "pohandlaj" in si spravi podatke, ki jih hočeš obnoviti "nekam"->po tvoji izbiri. Ko formo spet pokažeš se spet zgodi event, ki pa "pohandlaj" in obnovi podatke.

To bo delalo, sem pa prepričan da se da tudi kaj lepšega sprogramirat.

Bela01 ::

Hvala za odgovor, bom poskusla s tem. Poročam, če bo ratalo.

StratOS ::

Ne vem, zakaj kreiraš v runtimeu.
Radiobutton = Optionbuttoni, res delujejo v grupi, recimo v gradnikih oz. kolekciji (frame ipd ..)
Če tega nočeš, torej, če hočeš izključiti izključevanje uporabi checkboxe.
Lahko pa manualno čekiraš event Click ipd ter programsko evaluiraš opcije.
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

Bela01 ::

Ne vem, zakaj kreiraš v runtimeu.
Radiobutton = Optionbuttoni, res delujejo v grupi, recimo v gradnikih oz. kolekciji (frame ipd ..)
Če tega nočeš, torej, če hočeš izključiti izključevanje uporabi checkboxe.
Lahko pa manualno čekiraš event Click ipd ter programsko evaluiraš opcije.



Jaz želim imeti radiobutton-e.

Problem imam le v tem, da se ob skrivanju okna podatki izbrišejo. In kje lahko ta event predrugačim?

cekr ::

Zakaj skrivaš osnovno okno, ko kličeš drugo okno?

Recimo, če imaš to glavno okno Form1 in drugo okno, ki ga kličeš Form2.

npr.: če kličeš
form2.showdialog

ali

form2.show


v obeh primerih ti bo ostalo stanje na prvem oknu v stanju, ki si ga pustila pred klicanjem form2. Seveda razen v primeru, če Form1 med tem ne zapreš.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Bela01 ::

Prvo okno morem skrit. Na enem oknu so vprašanja, na drugem pa tekst. Mišljeno je tako, da si najprej prebereš tekst in nato greš odgovarjat na vprašanja. Če kaj nisi vredi odgovoril, greš nazaj in si spet prebereš, vendar med tem časom ne gledaš vprašanja. Poanta je v tem, da si zapomneš tisto kar si bral in ne v prepisovanju. Zato morem okno s vprašanji skrit, kak ga pa skrijem, pa se mi informacije o prejšnjem reševanju zbrišejo. Torej bi mogla te podatke nekam shranit, v neko drugo datoteko, in jih potem ob ponovnem odprtvju okna spet ven prebrat. In kak to naredim? :)

darkolord ::

Em, kaj pa če samo Visible nastaviš na false?

Bela01 ::

Sem že, pa vseeno izbriše podatke :(

StratOS ::

Hja v kak arraj ipd shrani podatke po št. vprašanja.
Enako lahko narediš tudi z pravilnimi odgovori in stvar je rešena.

Pri skrivanju okna opcija hide nosilca - forme se podatki prejšnjih ne spremenijo-ostanejo, spremenijo se le ob unload dogodku forme in sicer gre v/na default vrednosti.
Torej na formi z opcijami pri unload zaustavi deinicializacijo in raje skrij formo.

Jaz bi torej že v design timu naredil recimo (5) radiobuttonov na formi (ne vem koliko možnih odgovorov pač imaš možnih in ali je možen le eden, dva, tri ... ali vsi odgovori) pri prebiranju vprašanja in postavitvi teksta le teh bi nepotrebne skril in potem lovil dogodke in čekiral vnešeno v arraye, še prej pa prebral postavil rešitve v drug array ipd ...
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: StratOS ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ASP.NET, C# spletna aplikacija in dodajanje kontrol v run time-u programa

Oddelek: Programiranje
7960 (692) kuall
»

Spremljanje dogajanja na ekranu

Oddelek: Programiranje
81172 (1031) boss-tech
»

C# Program

Oddelek: Programiranje
393023 (1946) Spura
»

[c#]4 v vrsto - padanje krogov

Oddelek: Programiranje
81928 (1760) VASkO
»

Mini (verjetn) problem v C#

Oddelek: Programiranje
8950 (832) CWIZO

Več podobnih tem