» »

backup podatkov

backup podatkov

sammy12 ::

Pozdravljeni,
imam težavo oz. vprašanje in se obračam na vas po pomoč.
V prenosnem računalniku sem imel trdi disk velikosti 30Gb, ki pa je bil poln, ker pa je bila potreba po večjem disku sem, ga zamenjal z 160Gb diskom. Pred menjavo sem naredil popoln backup trdega diska na zunanji disk. Sedaj pa me zanima ali lahko jaz backapiram kompletne podatke na novo vgrajeni disk vključno z xp-ji, ne da bi bilo potrebno predhodno naložiti xp-jev?

Upam, da sem napisal dovolj razumljivo :)
Hvala za pomoč že v naprej
Lep pozdrav

kixs ::

Odvisno kaksen backup si naredil. Ce si naredil IMAGE sistema, potem lahko brez problema naredis restore. Ce si samo kopiral, potem bos moral sistem na novo instalirat.

lp

sammy12 ::

Backup sem delal preko xp-jev pod zavihkom tools, kjer je tudi disk defragment in error cheking, potem je gotovo naredil image?
Ker je novi disk prazen samo sformatiran me zanima ali bo šlo samo z tem backupo ali je potrebno najprej naložiti xp-je in potem v winsih pognati restore podatkov?

Hvala

urosh ::

Nope, ni ga naredil. Naredil ti je backup nastavitev, ter dokumentov.
O imagu o katerem je tukaj bil govor se naredi recimo z acroni true image ali notron ghost, ...
V tem primeru pa mislim, da ti niti tega ne bo uspelo prenesti, saj so različice znotraj XPjev med samo nekompatibilne. Zato je za izdelavo tega priporočljivo uporabiti Windows XP cd in tudi restorati iz njega...

Tako da razen ponovne namestitve sistema, ti ne ostane kaj dosti drugega - in potem kopiranje nazaj vseh dokumentov,...

Lp

sammy12 ::

Bom poskusil z enim od omenjenih programov. Nisem vedel, da bacup v xp-jih ne naredi kompletne slike diska. K sreči starega diska nisem formatiral in ga bom samo vstavil nazaj, ter ponovno skopiral podatke na zunanji disk z drugim programom.

Hvala lepa vsem za pomoč upam, da mi bo sedaj uspelo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

težave z zagonom računalnika po kloniranju diskov

Oddelek: Pomoč in nasveti
475006 (4012) gruntfürmich
»

windows xp upgrade to windows 7

Oddelek: Pomoč in nasveti
452738 (2294) bluefish
»

obnovitev sistema

Oddelek: Operacijski sistemi
174081 (3683) imagodei
»

backup na usb disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
91171 (1007) solatko
»

več problemov z računalnikom

Oddelek: Pomoč in nasveti
143692 (3202) Dead_Eye

Več podobnih tem