» »

Dostop do svojega strežnika

Dostop do svojega strežnika

dinozaver7 ::

Lep pozdrav!
Pred kratkim sem dobil statični ip in postavil TeamSpeak server. Imam Siolov Sinope568+ in sem odprl porte na 192.168.1.1 ter je server deloval DRUGIM uporabnikom. Meni pa se noče connectat...Prav tako drugim deluje web server, če ga postavim, oni lepo dostopajo prek ipja, jaz pa samo prek localhost. Torej, kako bi se povezoval na svoj strežnik?? Hvala za odgovore, dinozaver7

KoMar- ::

Čaki... ti se pač poveži prek localhosta, ane? Kje je tukaj problem? Ostalim dela prek IPja, tebi pa prek localhosta - vse ql.

dinozaver7 ::

Uff, na to pa še pomislil nisem:D Hvala! Hmm..kaj pa če je ta server na drugem računalniku, ki je priklopljen na isti ruter?

blackbfm ::

Se pač povežeš na IP od računalnika v mreži (verjetno imaš kaj v stilu 192.168...)

Samo bi vseeno moglo delat tut če bi se na zunanji IP povezu. Nekaj tukaj ne štima. Malo še poglej po nastavitvah..če pa še vedno ne bo delal je pa pač slab router :P

AndrejS ::

Potem pa pač vpišeš notranji (namesto zunanji) IP serverja !

dinozaver7 ::

Jao, kakšna preprosta rešitev! Hvala!

imagodei ::

blackclw@ "Samo bi vseeno moglo delat tut če bi se na zunanji IP povezu"

Huh?
- Hoc est qui sumus -

blackbfm ::

WAN IP..ip ki ti ga dodeli ponudnik.

imagodei ::

Ja, in?
- Hoc est qui sumus -

OmegaBlue ::

To dela ja, če je router dovolj pameten da dela routeback (če ima local loop adapter). Za sinope vprašljivo kako to dela.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

imagodei ::

Točno tako. Nimajo vsi routerji po defaultu vgrajenega routebacka. Če ga nima, ISP-jev router paket, ki ima isti source in destination lahko enostavno zavrže.
- Hoc est qui sumus -


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Siol fiksen IP - sinope modem

Oddelek: Omrežja in internet
114500 (4342) Lion29
»

Ubuntu server 9.10 - svoj server

Oddelek: Omrežja in internet
211909 (1255) Poldi112
»

Linux - konfiguracija domene

Oddelek: Omrežja in internet
221751 (1532) EagerWolf
»

problem z web serverjem

Oddelek: Izdelava spletišč
211649 (1448) pitagora
»

Router FBR-1405TX - odpiranje portov

Oddelek: Omrežja in internet
242463 (2172) PriSon

Več podobnih tem