» »

tekst v Dreamweaverju 4

tekst v Dreamweaverju 4

Simeroni ::

ali je res bolje, da zacnem prodajat burek ali pa samo ne najdem, kako v Macromedia dreamweaverju 4 zmanjsat razmak teksta med dvema vrstica in ga napisati z align 'FULL', kot ga pozna MS Word in podobni text editorji...torej...kako zmanjsati razmak med vrsticama teksta? (pa ne okol govort, da sem pek :D :D )
  • spremenil: darh ()

RayFidelity ::

Kaj hočeš s tem povedat, a greš z enter v novo vrstico al kaj??, če to misliš, potem prtisni CTRL+ENTER in boš imel majši razmak, drgač pa uporabi CSS, tam pa skoraj da ni omejitev za oblikovanje teksta....
[It's The Little Things That Make You Crazy]

Simeroni ::

ja...v novo vrsto...in potem doda razmak po defaultu, prevelik...torej se to nahaja v CSS meniju?

cahahopie ::

Če v DW stisneš enter ti vrže <p> </p> v html kodo.
Če hočeš it normalno v novo vrstico pa morš namest tega vpisat v kodo <br>. Zatole pa obstaja tudi ena kombinacija tipk. Sicer pa ti malo šarenja po html kodi tud ne bo škodlo.

masticore ::

glede nato da si omenil, "tako kot v wordu" .. pomoje misliš .. tole
[ul]
[li]krneki[/li]
[li]krneki1[/li]
[li]krneki2[/li]
[/ul]
torej običajo naštevanje .....

LP

p.s.: kako se na tem forumu lahko prikažejo html tagi ????

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: masticore ()

darh ::

simeroni:
1. brezvezni okraski v topicu...

2. ce prtisneš ENTER, ti dreamweaver naredi </p><p>, torej konec paragrafa in začetek novega, kar je enako dvema vrsticama... če pa pritisneš CTRL + ENTER, ti napiše namesto zgornjega šmorna lep in preprost line break (<BR> oz. <BR />)... torej.. to ni razmak med vrsticama ampak naslednji odstavek.. in HTML renderji (IE, Netscape...) naredijo pravilno razmik med paragrafi za eno vrsto...

masticore:
1. bluziš big time...

2. da ti normalno prikaže HTML znake, narediš tako kot si, kar je lame, al pa narediš presledek, kar je tud lame.. lahko pa namesto < napišeš < (less then)in namesto > napišeš > (greater then - ta sicer ni potreben, ampak lahko ga pa narediš)...

sicer sem to že ene parkrat povedal.. sam noben me noče poslušat... tak da izpadete lame...
Excuses are useless! Results are priceless!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: darh ()

masticore ::

xbite: ... ne bluzim ...
1.nisem dolgo na tem forumu ... tako da sem ga šele pred kratkim začel spremnjati redno ...
2. ne govort človeku da bluzi .. če ga ne poznaš .. niti ne veš če sem to že vprašu ... ker je čist logično vprašanje ..
3. po pravic ne vem kdo je delu tale forum ... sam lahko bi se dodala funkcija izključi html tage v postu ... oziroma da bi forum uporabljal kaj podobnega bbcode .... alpa samo en kode tag ...

p.s.: ne človeku govort da je lame ... ker moram rečt znanje ti zgleda res ne pirmanjkuje .. sam ošabnost in nadutost tudi ne ... (to sklepam iz drugih postov...) ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: masticore ()

darh ::

hehe.. sory za ošabnost in nadutost... sam ko 100x eno in isto stvar poveš... po možnosti istemu... ti malo začne prekipevat...


glede tvoje bluzenja...

poglej kaj je simeroni vprasu.. sicer sem imel tezave da sem ga razumu, ampak vprasanje ni imelo veze z seznami oziroma naštevanjem, ampak z newlajni in paragrafi... jah... kaj moremo.. bluzis... pa ce ti je prav al ne :D 8-) :P
Excuses are useless! Results are priceless!

masticore ::

amh ti blužiš ... tle je simeroni res čudno postavu vprašanje .... jst sem pač mislu da misli tist in sem mu poiskusu pomagat .. če se on ne oglaša da bluzim pol se teb tud ni treba ...

mogoče sem pretiraval z izrazom ošabnost .. sam vsi tvoji odgovori so povečini čist na mestu .. sam so vsi v takem slogu .. kot da bi človeku napisu RTFM dude ...

darh ::

hehehe.. dovolj o bluzenju.. mogoče imaš prav.. in lepo je da si se odločil pomagat... takih je vedno premalo....

glede "RTFM dude"... lol.. no ja.. sej če dobro pogledaš med vrsticami... če res nimam dobrega dneva ko pišem kak dolg odgovor, potem boš sem in tja našel kak namig v stilu RTFM...


BTW... če kdo hoče mi lahko kupi TOLE ! :D
Excuses are useless! Results are priceless!

Simeroni ::

lepo se vam zahvaljujem za pomoc...vsem!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Word 2010 pomoč

Oddelek: Programska oprema
174076 (3771) prtenjam
»

pomoč začetniku

Oddelek: Izdelava spletišč
131152 (1035) ANGEL_B
»

Dreamweavwr 10 in pisava

Oddelek: Izdelava spletišč
6969 (913) t3hn0
»

Oceni stran

Oddelek: Izdelava spletišč
472458 (1441) njok
»

[c++] stil kodiranja, informativno

Oddelek: Programiranje
171867 (1683) CCfly

Več podobnih tem