» »

Hard reset laptopa

Hard reset laptopa

Storm ::

Na laptopu ki sem ga kupil, je bila instalirana Vista, ki pa se je zdaj ne morem znebit. Najprej mi seveda daje samo omejene funkcije, nato pa ne pusti da bi sformatiral disk, skratka ne uspem odinstalirat. Če dam boot iz WinXP mi pa reče, da ne more setup, ker ne najde nobenega instaliranega diska. Kaka ideja, kako bi spravu laptop (HP) v začetno stanje brez OS, samo z biosom.
Markec The Great

Saintek ::

V biosu moraš nastavit Sata AHCI compatibility mode pa bi ti moralo prepoznat disk Nekako tako no :) Vsekakor si prej tudi nabavi vse gonilnike za tvoj tip prenosnika za windows xp, ker drugače si "bos".

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Saintek ()

Storm ::

Pol svetuješ da najdem orignal CD od notebooka, pa bi moglo bit gor vse, tud osnovna prepoznava diska?
Markec The Great

Jakka ::

Greš v bios, nastaviš sata native mode na disable in namestiš winxp. Pozabiš, da si kaj nastavljal v biosu.

Driverje pa dobiš na hp domači strani, hp.com, za winxp za vse naprave. Se ti splača vse prenesti in shranit na recimo usb ključ, da imaš zadeve pri roki. Ali pa vsaj za mrežno kartico, da dobiš dostop do interneta.

Storm ::

Problem je v tem, da ok, sej lahka dam vse na usb ključ, ampak če nič ne morem zalaufat!
Markec The Great

Storm ::

Tole s SATA disable bo zgleda pomagalo, thanx, a po končanem setupu grem nazaj v Bios to spremenit, al se to samo uštima nazaj na enable?
Markec The Great

Jakka ::

Sem ti napisal, pozabi. Se ne splača hecat z nameščanjem sata driverjev in ostalim.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Setup did not find any hard disk drives installed in your computer

Oddelek: Pomoč in nasveti
8590 (481) Duhec
»

Problem z instalacijo XP

Oddelek: Operacijski sistemi
20998 (682) Icematxyz
»

setup cannot find any hard disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
181874 (1624) rdecaluc
»

Kako naj instaliram winxp, če moj novi notebook s sata diskom, ki nima disketnika???H

Oddelek: Pomoč in nasveti
474775 (3357) al3s
»

Instalacija XP ne najde diska

Oddelek: Operacijski sistemi
415938 (4801) fredyjetle

Več podobnih tem