» »

[c++] programiranje v linuxu - eclipse

[c++] programiranje v linuxu - eclipse

slovencl ::

Imam ubuntu. Inštaliral sem eclipse in dodatek za c/c++. Zdej pa hočem naredit en enostaven "hello world" program, in zadeva ne deluje.

Gledal sem tale vodič, kjer piše da moram narediti nek "Hello World C++ Project", pri meni pa tega sploh ni, na voljo je samo executble, shared library in static library. Če dam executable in naredim nov source (main), notri prilepim enostavno kodo in hočem prevest, pa mi javi "Nothing to build for project test6".

A obstaja kakšen spodoben vodič, ki ti pokaže, kako začet programirat v liniuxu z eclipse. ;(

Mavrik ::

Zavedaj se, da je trenutno v Ubuntu repozitorijih še vedno Eclipse Callisto (3.2). Tam moraš izbrati "Managed Make C++ project".

Ta navodila so pa napisana za Eclipse Europa (3.3).
The truth is rarely pure and never simple.

whatever ::

Mislim, da moraš eclipse najprej updatat. Pojdi na help->software updates-> find and install in tam izberi s seznama kar rabiš.
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

slovencl ::

Imam eclipse 3.2, vendar mi pod software updates napiše, da ni novejšega softvera.

Sem pa dal "managed make c++ project", pa mi takoj ko naredi projekt že napiše:

**** Build of configuration Debug for project test9 ****
Nothing to build for project test9


Potem pa naredim nov source (main), pa sploh ne morem izbrat funkcije project -> build all. :|

slovencl ::

Sem ugotovil, problem je bil, ker sem fajl, ki sem ga naredil (main) označil kot main in ne kot main.cpp, zdej pa dela "hello world".

slovencl ::

Zdej imam pa nov problem...rad bi en obstoječ projekt (camorama), ki vsebuje tudi izvorno kodo, uvozil v eclipse in ga popravil po svoje. V eclipse sem naredil nov projekt, nato pa sem izbral impot -> General -> existing project into vorkspace -> pokazal na "src" direktorij v camorami.
Gumba za naprej pa še vedno ni možno kliknit. Kakšna je torej prksa uvažanja/editiranja/prevajanja obstoječe izvorne kode nekega progrma?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: slovencl ()

Brane2 ::

Sicer rahlo OT, pa vseeno.

Za C ( za C++ ne vem, čepravj je namenjene bolj temu) mi je bistveno bolj všeč code::blocks.

Hitrostno gledano pelje vse ostalo scat, pa tudi dodelan je kar lepo...
On the journey of life, I chose the psycho path.

mile ::

jp, jaz sem tudi pristal na code::blocks

slovencl ::

Potem pa povej kako bi to naredil v code::blocks...

mile ::

narediš nov projekt, dodas vse fajle, nato pa ročno dodaš vse potrebne include za kompajlanje/linkanje ali pa nastavis, da ta projekt uporablja makefile, ki ti ga naredi ./configure

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mile ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ne zazna R.class -android

Oddelek: Programiranje
171270 (1108) Marat
»

[Android SDK]+[NetBeans][verzija 7.1.1]Project Compile Error

Oddelek: Programiranje
61246 (1154) KernelPanic
»

Program za C++ jezik

Oddelek: Programska oprema
232824 (1859) popaj113
»

Razvojno okolje za C na Linuxu

Oddelek: Operacijski sistemi
291876 (1251) dife
»

linux programiranje - the target executable does not exist for this project

Oddelek: Programiranje
211581 (1236) slovencl

Več podobnih tem