» »

Outlook 2003 .pst 2Gb meja presežena

Outlook 2003 .pst 2Gb meja presežena

smilo ::

Najprej bom kar se da jedrnato opisal problem.

Outlook ima težave z naslavljanjem .pst datotek večjih od 2 Gb. To mejo sem presegel, in ker imam .pst datoteko uvoženo iz Outlooka 2002, mi pripomočki z Microsoftove pomoči ne delujejo.

Prosil bi, če ima kdo podobno izkušnjo, da mi razloži kako naj pridem do mailov in kontaktov v .pst datoteki. Poskusil sem res veliko variant in mi je zmanjkalo idej. Pljačljiva orodja so zadnja opcija. Raje bi izvedel kak trik.

Hvala za odgovore.

BigWhale ::

Poklici odvetnika, potem pa skupaj preberita EULO. ;) Saj bi ti pomagal ampak sem prevec skodozeljne narave...

;>

smilo ::

Hvala, hvala. Cinizem res pozivlja, ko si v tezavah, hehe. Sem pa izvedel dober trik ;)

amigo_no1 ::

In kako si rešil ?

smilo ::

Nisem rešil, BigWhale mi je zaupal dober trik o branju EULE.

McMallar ::

Za informacijo: tudi plačljiva orodja ti ne bodo pomagala. Enostavno moraš odrezati zadnjih nekaj mailov, tako da ti velikost PST datoteke ne preseže nekje 1.95GB (da si na varni strani). Potem moraš narediti še "repair" datoteke. To na spodobnem računalniku lahko traja nekaj ur.
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

smilo ::

Sem najprej poskusil zadevo, ki si jo omenil. SCANPST.EXE, PST2GB.exe in ostala M$ solata ne pomagajo prav veliko. Traja in traja in traja... Ter se nič ne zgodi.

Se res še nihče ni potrudil rešiti tega problema, ali vsi služite na reševanju podatkov z Outlooka? ;)

Plačljiva orodja pomagajo, vendar moram prej upoštevati vse opcije.

Camalotz ::

Tako nared kot je MCMallar napisu. Tolk da lahko delašs PST-jem. Zna pa trajat repair tut cel dan.
(Pa velikost fizične datotek se bo dejansko zmanjšala šele ko bo narejen repair, dejansko koliko
je polna pa vidiš v Outlooku pod lastnostmi mape)
Potem si naredi nov pst (v 2003 obliki) in prenesi vse majle čez. Novi PST nima 2GB omejitve tako kot
starejše različice. (moj ima trenutno 2,5GB pa dela brez problemov)
Vedno znova me preseneča, koliko ljudi zna pisati, ne pa tudi brati.

smilo ::

Problem je v tem, da sem to že naredil. In žal ne deluje. Sem dolpotegnil Recovery Toolbox for Outlook, demonstracijsko različico, in deluje super. Vendar jo je težko kupiti (PayPal) in tega naše podjetje še ne premore. Demonstracijska različica shrani samo prvih 5 mailov z vsakega folderja v .pst datoteki.

Omejitev Unicode .pst datoteke je 20Gb (Outlook 2003), prejšnjih ANSI (Outlook 97-2002) pa 2Gb.

Verjetno je še kaj drugega narobe s .pst datoteko, ne samo da je prevelika...? :(

R-S-LoVe ::

Zakaj ap nebi aredil pst fajle za vsak folder posebej.
Prejeto.pst
Izbrisano.pst itd.
potem pa uvažaj želji
Če je pa prejeto.pst preveliktem ga pa razdeli da bo manjši (podfolderji)
Upam, da sem ti pomagal.
Tako sem namreč pomagal sam sebi :D
Fear Is The Path To The Dark Side, Fear Leads To Anger,
Anger Leads To Hate, Hate Leads To Suffering!

smetko ::

Omejitev na 2Gb je če uporabljaš stare oblike datotek.
Sam bi se tega lotil na sledeč način:
1. V Outlook-u bi kreiral novo podatkovno datoteko: [datoteka][Upravljanje podatkovnih datotek...] in tu izbereš [Dodaj...] nakar izbereš obliko zapisa te datoteke, kjer izbereš [Office outlookova datoteka osebnih map (.pst)] pritisneš [V redu] in nato izbereš ime za datoteko in spet [V redu] in v naslednjem Obrazcu lahko namesto imena "Osebne mape" napišeš svoje ime ali karkoli želiš da se ti bo prikazovalo v Outlooku.
2. sedaj pa moraš samo še dostavo pošte preusmeriti na to novo podatkovno datoteko:
[Orodja][Poštni računi] izbereš [Poglej ali spremeni obstoječe e-poštne račune]in v naslednjem oknu izbereš mesto dostave. (če si pustil ime v prejšnjem koraku enako potem imaš v kombo boxu verjetno dvakrat izbor [Osebne mape] in izbereš pač drugega.
3 greš ponovno v [datoteka][Upravljanje podatkovnih datotek...] in preveriš ali se ti je dostava spremenila.
4. Sedaj imaš v Outlooku pod [Vse poštne mape] toliko razdelkov, kolikor si nastavil podatkovnih datotek.
No comment

smilo ::

Hvala za nasvet, kako bi moralo biti. Vendar pa temu ni tako zato, ker v obče ne morem prestaviti, skopirati, prrepisati nobenega maila ali kontakta v drug .pst fajl. Outlook ne pusti branja podatkov s .pst.

Ne sprašujem kako bi moral to preprečiti, temveč kako obstoječo napako lahko saniram. :)

McMallar ::

Prva stvar, ki jo moraš narediti je, da PST datoteko zmanjšaš pod 2GB. To posledično pomeni izgubo nekaj mailov. Potem se lahko lotiš popravljanja PST datoteke.
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izvoz vseh mailov iz Outlooka

Oddelek: Pomoč in nasveti
204700 (4312) krneki0001
»

ohranitev podatkov

Oddelek: Pomoč in nasveti
132491 (2243) chrush
»

Outlook se kar ugasne in se ga ne da več ...

Oddelek: Pomoč in nasveti
82446 (2353) zlopi
»

Različne velikosti .pst datoteke v Outlook 2007?

Oddelek: Programska oprema
51887 (1833) pirx
»

Microsoft Outlook- kje so vse shranjene datoteke?!

Oddelek: Programska oprema
72789 (2659) smrekca

Več podobnih tem