» »

Acer 5520G Rolan

Acer 5520G Rolan

mmaestro ::

Pozdravljeni,

prejšnji teden sem izbral za nečaka omenjeni računalnik v rolanu. Konfiguracija je sledeča:

• Procesor: AMD Turion 64 2X TL-60, 2,0 GHz
• Zaslon: 15,4" WXGA Acer CrystalBrite TFT (1280x800)
• Spomin: 2 GB (2x 1 GB) DDR2 SODIMM (max: 4 GB)
• Trdi disk: 250 GB S-ATA, 5400 obr/min
• Grafika: NVIDIA® GeForce 8400M GS
• Resolucija: 1280x800
• Optični/disketni pogon: DVD-SuperMulti double layer drive
• Mreža: gigabit Ethernet
• Modem: V.92
• Wireles: Acer InviLink 802.11b/g
• Zvok: da (HD podpora)
• Priključki: 1 x DVI-D s HDCP podporo, 1 x Consumer infrared (CIR), 1 x zunanji zaslon (VGA), 1 x slušalke/zvočnik/line-out s S/PDIF podporo, 1 x mikrofon-in, 1 x Line-in , 1 x DC-in za napajalnik
• USB/Firewire: 4 x USB 2.0, 1x 1394 firewire,
• Razširitvena mesta: 1 x ExpressCard™/54
• TV- izhod: da
• Vgrajena Kamera: vgrajena Acer Crystal Eye spletna kamera z 0,3 megapixli
• Čitalec kartic: 5-v-1 (SD™, MMC, MS, MS PRO, xD)
• Baterija: 6-celična Li-Ion, 44 W
• Posebnosti: infrared
• Dimenzije/teža: 366 x 274 x 33,6/42,6 mm, 2,75 kg
• Garancija: 2 leti za fizične, 1 leto za pravne osebe


Problem je sledeč, da so še prejšnji teden imeli ta model za 725€ en slabši z 160GB diska pa za 699€, in pa oba modela naj bi imela OS: Vista Home, kar niti ni pomembno, ker sem itak imel namen naložiti gor XPje. Kar me moti je, da je pisalo v specifikacijah od računalnika je, da ima grafična 256MB spomina in ker naj bi imel mali računalnik popoldne predvsem za igrice, njegova mati pa predvsem za prenašat okoli smo nekako hoteli narediti nek kompromis.

No zadeva je sledeča. Jest nisem šel po računalnik pač pa mater od nečaka, ki seveda ni bila pozorna kaj so ji napisali na račun, jest pa tudi ne ko sem začel z nalaganjem OSja, ker računa niti videl nisem. No pač naložim med vikendom XPje poštimam kar je za poštimat nakar sem šel nekaj gledat v BIOS kjer vidim, da ima grafična samo 128MB spomina. Zdaj pa je problem, klical sem v trgovino, kjer pravijo da mi računalnika ne morejo zamenjati proti plačilu, ker sem ga že uporabljal, priznati itak nočejo, da je bila na strani napaka, dokazati pa jim tudi ne morem, ker nimam nič s čimer bi jim lahko, ponudbo pa so itak umaknili.

Možnost je da se računalnik sicer proda in kupi novega, sam tu zgubim kar nekaj denarja. Ima mogoče kdo kako rešitev oz nasvet? Ga mogoče kdo kupuje :)

LP
  • spremenil: mmaestro ()

lopov ::

Preveri, ce dobis kasirano starejso stran preko google, pa si shrani/sprintaj.

Nisi pa povedal, katero grafiko imas sedaj. IIRC laptop 8400 GS nikoli ni imela 256 Mb, vedno 128 (lastnega) spomina. Ce si to mislil kupiti za igre je pa sploh brca v prazno, se 8600 GS je sranje :)

Poleg tega -- ponudbe na netu so tko-tko --> jaz mam Acer 5920G, v ponudbi *in* na racunu/dobavnici mi pise, da imam 8600 GT, a je v resnici 8600 GS. Zmotili so se pri ptodajalcu, ce poizvedbo vnesem kodo izdelka se to jasno vidi. Vendar sem to vedel se preden sem ga kupil, tako da ni bilo problema.

Poglej se ostale teme kjer se ubadajo z vracili izdelkov & veliko srece z resevanjem problema.

lucc ::

Pozdravljen,
svetujem ti, da si natančneje pogledaš Zakon o varstvu potrošnikov
http://www.dz-rs.si/index.php?id=101&am...
predvsem 43. člen.
Mislim, da lahko vsakdo v roku 15. dni od dneva prevzema blaga brez pisne obrazložitve vrne blago prodajalcu. Pogoj je le ta, da mora biti blago vrnjeno v originalni in nepoškodovani embalaži. Običajno odpiranje embalaže pa se ne šteje za poškodovanje embalaže.

V tvojem primeru pa gre za nakup drugačnega blaga, kot je bila specifikacija v ponudbi, tako da bi trgovina morala zadevo vzeti nazaj.

Sam sem pred ca. tremi tedni kupil podobnega Acer-ja, sicer s 17" ekranom (model 7520). Grafična kartica je Nvidia 7000M, sicer bistveno šibkejša in brez RAMa. Računalnik tudi na Visti dele dobro, je pa res, da igric sploh ne igram.

Imam še eno vprašanje offtopic, če kdo mogoče ve: Ali se da blokirati touchpad pri Acerju 7520. Imam namreč vedno priklopljeno miško in me zelo moti, če se slučajno med tipkanjem dotaknem touchpada, ker se mi kurzor postavi med besedilo.

Kaufmann ::

touchpad se mislim da deaktivira s Ctrl+F7, nekaj takega...
Kako si pa drugače zadovoljen s tem prenosnikom in koliko zdrži baterija pri ogledu divX-a ali surfanju? Hvala
ni podatka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kaufmann ()

DonMatejo ::

FN+F7

knesz ::

Mogoče veš bolj točno oznako modela? Recimo, TM5520G.036 ali kaj podobnega?

LP

lucc ::

Hvala za pomoč, bom probal. Z računalnikom sem zadovoljen, uporabljam pa ga samo za komunikacijo, surfanje, word, excel, access (kar ne utegnem v službi, naredim doma...). Grafičnih programov in iger ne uporabljam. Edino, kar ima nekoliko večje tehnološke zahteve, je obdelava obsežnejših accessovih podatkovnih baz. Divx in DVD gledam na TV preko playerja, tako da nisem probal na računalniku. Lahko pa poskusim. Baterijo imam še novo v škatli, nisem je še napolnil. Prodajalec mi je namreč svetoval, da je ne polnim, če je ne bom potem rabil.

Kaufmann ::

lucc hvala, sem našel še nekaj tujih review-ov in ga naročil. :)
ni podatka


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov prenosnik? - Lenovo vs. Dell

Oddelek: Kaj kupiti
164143 (3762) quartz
»

Grafika v prenosniku???

Oddelek: Kaj kupiti
214107 (3527) M@73Y
»

Compaq Presario V4276EA

Oddelek: Kaj kupiti
81445 (1405) oniy69
»

Prenosnik HP ali Acer

Oddelek: Kaj kupiti
142479 (2179) Zheegec
»

Nakup prenosnika - 3 opcije

Oddelek: Kaj kupiti
493739 (2029) Jackass

Več podobnih tem