» »

PC namenjen risanju gradbenih načrtov?

PC namenjen risanju gradbenih načrtov?

monocit ::

Kolega bi rad kupil računalnik za resno delo. Je gradbenik in izrisuje gradbene načrte...acad..ipd. Zanima ga ali je spodaj navedena konfiguracija dovolj zmogljiva za normalno delo.

• Procesor: Core 2 Quad Q6600, 2.403-GHz, 8 MB L2 cache, 1066-MHz FSB• Osnovna plošča Intel Q33 Express
• Spomin 2x1GB-MB DDR2 PC2-5300 (4 reže)
.Grafična kartica: integrirana / Media Accelerator 3100 (do 256MB)
• Trdi disk: 250-GB Serial ATA 3.0-Gb/s (7200)
• Optična enota: SATA SuperMulti LightScribe DVD Writer
• Zvočna kartica: Realtek ALC888
Mrežna kartica: NetLink BCM5786 GbE
• Razširitveno mesto: 1x PCI 2.3, 2x PCI Express x1, in 1x PCI-Express x16

Hvala in LP

opeter ::

RAMa naj bo več. Ostalo je v redu.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

krneki0001 ::

Več rama in kako boljšo grafično, saj bo vendar risal načrte. Pa upam, da bo vzel vsaj 24" monitor.

pablic ::

2D načrte lahko riše na vsaki mašini , če gre v 3D rabi malo več. Povdarek pa je na monitorju priporočam 24".

krneki0001 ::

Jaz razmišljam malo drugače. Če ima firmo in bo delal nekaj časa na tem računalniku (ker računalnik ne gre več v olajšave, se tudi ne splača vsako leto menjat), bi jaz vzel ogromno rama (vsaj 8GB ker tok poceni ne bo več), grafiko z vsaj 512Mb rama, če ne kar kako 8800GT z 1GB rama in mogoče kak proc Q9XXX. Počasi bo šla tudi verzija autocada gor in bo večja zahteva, seveda s takim računalnikom, bo lahko počakal 2 verziji autocada, preden bo treba kaj boljšega nabavit.

Cena za vse skupaj bo pa malo manj kot 500 evrov višja, mašina bo pa kr dost hitrejša in zmogljivejša.
ram 120 evrov več, procesor okol 100 evrov več, grafika pa mislim da stane 8800GT z 1GB rama okoli 250 evrov.

Ponavadi če rišeš načrte, jih potem vstaviš tudi v archiecad, pa jih opremiš s texturami in pokažeš kupcu vse skupaj še v 3D - in na ta način se dobi potem dosti več kupcev. Za to pa potem že potrebuješ močnejšo mašino.

Zgodovina sprememb…

nitro2 ::

kake bučke pišete...rišem načrte že vsaj 15let...za risanje načrtov je dobra vsaka mašina...tu pa trosite takšne z 8gb rama....sej ne bo obdeloval in montiral filmov....
monocit....tvoj kolega naj kupi mašino "najboljše kar dobi za 500€" ter en dober 22 inčni wide monitor okoli 300€...najbolje phlipsov prikaže še najlepšo sliko...

miko 55 ::

kake bučke pišete...rišem načrte že vsaj 15let...za risanje načrtov je dobra vsaka mašina...tu pa trosite takšne z 8gb rama....sej ne bo obdeloval in montiral filmov....
monocit....tvoj kolega naj kupi mašino "najboljše kar dobi za 500€" ter en dober 22 inčni wide monitor okoli 300€...najbolje phlipsov prikaže še najlepšo sliko...


izgleda da rišeš 2D največ s šrafurami in nič 3D


Ponavadi če rišeš načrte, jih potem vstaviš tudi v archiecad, pa jih opremiš s texturami in pokažeš kupcu vse skupaj še v 3D - in na ta način se dobi potem dosti več kupcev. Za to pa potem že potrebuješ močnejšo mašino.


3D teksture, osvetlitve, rendiranje ter ozadje terjajjo svoj davek
LP
2 GOOD 2 B 4GOT10
NAJPREPROSTEJŠA RAZLAGA JE NAJVERJETNEJŠA

opeter ::

miko 55, je avtor teme kje omenil, da riše v 3D načinu? Ali pa da riše samo v 2D načinu?
Res, da so to podrobnosti, ampak nihče ne ve, če avtorjev kolega uporabljal 3D pri svojem delu.

Ker sem sam predpostavljal, da ne (saj je lepo napisal, da bo integrirana dovolj), sem mu samo predlagal, naj prvotni konfiguraciji doda še malo pomnilnika, npr. 3 (2x1GB + 2x512MB) oz. 4 GB RAMa (4x1GB ali pa še raje 2x2GB), ker je RAM pomnilnik poceni. Verjetno bo uporabljal 32-bitni sistem, tako, da več zaenkrat nima smisla.

Zdaj pa nekateri vlečete v temo not razne 3D pospeševalnike pa kaj jaz vem kaj še... brez zveze.
Še nitro2 je imel naboljši predlog.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

krneki0001 ::

Tudi jaz sem v avtocadu risal že pred 15imi leti. Pa sem kliknil na vijak in sem šel na pivo, pa ko sem nazaj prišel, sem še en cigaret pokadil, da se je izrisal. Pač to so bili stari časi, ko smo autocad uporabljali še na 286 računalnikih in grafični s 64kb spomina.

Večinoma pa so gradbeni načrti pri podjetnih načrtovalcih skoraj vsi narejeni v 2d in 3d ter z dodatnimi teksturami in renderiranjem je vse to potem organizirano v sprehod s kamero po tem načrtu. Za te zadeve pa potrebuješ močno mašino.

Sicer pa naj uporabnik monocit malo bolj specificira kaj in kako bo njegov kolega risal in v katerih dodatnih programih poleg autocada.
Zahteve za autocad 2009:
* Intel Pentium 4 processor or AMD Athlon, 3.0 GHz or greater
or
Intel or AMD Dual Core processor, 2.0 GHz or greater
* 2 GB RAM or greater
* 2 GB free hard disk available not including installation
* 1,280 x 1,024 32-bit color video display adapter (true color) 256 MB or greater, OpenGL®, or Direct3D® capable workstation class graphics card. For Windows Vista, a Direct3D capable workstation class graphics card with 256 MB or greater is required.

IVo ::

Jah za renderiranje kakšnih narejenih načrtov je dobro imeti kakšnega 4jedernika ali pa hitrejšega 2 jedrnika... Drugače se zna zavleči par ur...

monocit ::

Hvala za komentarje. Je pa res, da bo kolega uporabljal tudi 3D.

Yohan del Sud ::

Načeloma več muske, več dnarja. Ampak v tvojem primeru - Archicad ni čisti večjedrni program. Določene bolj uporabljene funkcije to izkorišajo v redu v zadnjih dveh različicah, številne druge ne. Vprašaj stranko točno kaj dela, guglaj in dobiš bolj točen odgovor. Tu kot vidiš itak vsi govorijo iz lastnih omejenih (brez zamere) izkušenj.
www.strancar.com


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Apple Macbook in AutoCAD-Se izplača?

Oddelek: Kaj kupiti
7738 (604) AnotherMe
»

Avto cad 2007

Oddelek: Programska oprema
72295 (2067) sidd
»

PC za AUTOCAD in risanje gradbenih načrtov--kaj priporočate

Oddelek: Kaj kupiti
223484 (3011) LuiIII
»

program za risanje načrtov

Oddelek: Programska oprema
58660 (8616) barbarpapa1
»

Tlorisi his

Oddelek: Loža
157226 (6927) Sodom

Več podobnih tem